Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1575969 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #75 Dátum: 2004.04.09 14:41:01 »
Idézetet írta: "Tamás69"
És ha egyszerűen túl akartok jutni, akkor D-Link, vagy SMC routert használtok, eygszerűen felprogramozható, és egy fapados tűzfal is van bennük, sokat nem ér, de amíg a gépen nincs  jobb tűzfal progi addig is valami!


Bocsi, nem okoskodni akarok, csak a tévhitek elkerülése végett szólalok meg:
A hardweres tűzfal azaz az a készülék, ami bele van építve pl. az SMC-be az arra jó, hogy a port szintű külső támadásokat kiszűrje. Ez magyarul azt jelenti, ha egy hekker be akar törni hozzád, hogy elolvassa a fájljaidat, akkor ezt megakadályozza.
A szoftveres lásd zonealarm stb. arra jók, hogy megakadályozzák a te programjaidnak az internetre feljutását, és még sok más hasznos dolgot meg tudnak csinálni, mondjuk a bannereket kiszűrik, stb.
De ahogy a tvben mondják, "senki nincs biztonságban".
A hackerek előrébb járnak, mint a programok, úgyhogy ezek együttes használata szükséges egy ADSL, vagy magasabb szinű vonalról történő netezéshez.
Dial up-hoz elég a szoftveres.
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #76 Dátum: 2004.04.09 23:06:31 »
KLaco:

a hardveres tűzfalon is át lehet jutni, csak nem egyszerű. Mondjuk alap dolog hogy a default jelszót megváltoztatni, mert sokan azt sem teszik meg, igy baromi egyszerűen bejuthat bárki!

Egy jó tűzfal meg azért, hiogy a kémprogikat se engendje ki!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #77 Dátum: 2004.04.09 23:15:10 »
Idézetet írta: "MrIP"
Idézetet írta: "Marcipán"
Köszi a válaszokat :!: Okosabb lettem sokkal :D Igaz,hogy fele Afgánul van amiket mondtatok,de azt hiszem megértettem.Maradok a kábeles megoldásnál,már megvettem a Switch-et,5portosat.

Mégegyszer köszi :idea:


Hat nem tom mire jutsz vele. Mi a pontos tipusa ? Inkabb router kellett volna.


Hát talán RP-1705K.Legalábbis ezt nézem a tipusának.
Már csak egy baj van.Kihozta a koma az ADSL-hez szükséges kábeleket és azt a fekete dobozt amin villog mindenféle szar,csak a hálókártyát nem találta a gépembe :shock: Holnap mehetek venni,aztán online nyomom :)
arcipán

03' YARIS SOL  50

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #78 Dátum: 2004.04.10 00:12:51 »
Az a fekete doboz, amin sok villogó szar van, az az ADSL modeme. Ezzel ki is merültek idevonatkozó számtech ismereteim :lol:
music     

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #79 Dátum: 2004.04.10 01:05:41 »
Nem eleg hogy most erek haza, de a beirasokat olvasva rajottem hogy nem tudnek elaludni nyugodt szivvel  :lol:

Marcipan, amit vettel tenyleg csak egy szimpla switch( beirhattad volna a markajat is : REPOTEC ,mellekesen full ismeretlen nev szamomra, de azert megtalaltam). Ha mar megvetted es nem tudod elboltolni vmire , es ezt akarod hasznalni mindenaron akkor egybol 3 halokartyat vegyel( 2 a szervernek kinevezett gepbe 1 a masik gepbe).Persze igy sem lesz szukseg a switch -re mert a ket gepet ossze lehetne kotni cross cabel-lel is  :) vagyis :( , de ha megvetted akkor legalabb osszekothetsz vele 4 gepet.
A Broadband router(ADSL router) annyival lenne egyszerubb, hogy csak 1-1 halokartya kell  a gepekbe, es a legnagyobb elony pedig az hogy a 2 gep egymastol fuggetlenul tudna internetezni, mig most a server gepnek mennie kell hogy tudja nyujtani az internetet a 2. gepnek.

Es legvegul, azert nem egyszeru osszeallitani egy mukodokepes otthoni halozatot + ADSL internettet, ha meg nem csinaltal ilyet, ugy hogy ne vadasszanak le kb 10 perc alatt(nem ijesztgetni akarlak de tuzfal progi nelkul ne menj ki az internetre).
Meg a windows update sem fog lemenni es maris "megmagyarazhatatlan" dolgokat fog csinalni a geped.
Ez is egyszerubb egy routerrel, mivel az erre van kitalalva.
Sok szerencset hozza es drukkolok hogy mukodjon az elkepzelesed .
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #80 Dátum: 2004.04.10 09:32:49 »
Idézetet írta: "Tamás69"

a hardveres tűzfalon is át lehet jutni, csak nem egyszerű. Mondjuk alap dolog hogy a default jelszót megváltoztatni, mert sokan azt sem teszik meg, igy baromi egyszerűen bejuthat bárki!



Én is megváltoztattam a jelszót a routeremen. Ez kb. fél éve volt. Azóta meg elfelejtettem a jelszót (pedig nem szokásom) és mostmár nem tudok belépni a routerbe :D  :cry:   De legalább automatikusan csatlakozik, igy nem is kell hozzányúlni :)
A biztonsághoz annyit fűznék hozzá, hogy egy rendesen toldozott-foldozott Windows, egy ingyenes víruskereső, és egy ingyenes anti-spyware progi vigyáz. Semmi tűzfal, még a routerben is minden default. És ez igy megy másfél éve, és semmi gond nincs. A gond akkor van, ha nincs foltozva a Windows, és megnyit az ember minden szir-szart. "Csak úgy" senki nem fog tudni behatolni, maximum scannelgetik a portjaidat, de ha azok zárva vannak, akkor nincs gond.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #81 Dátum: 2004.04.10 14:33:34 »
Idézetet írta: "MrIP"
Nem eleg hogy most erek haza, de a beirasokat olvasva rajottem hogy nem tudnek elaludni nyugodt szivvel  :lol:

Marcipan, amit vettel tenyleg csak egy szimpla switch( beirhattad volna a markajat is : REPOTEC ,mellekesen full ismeretlen nev szamomra, de azert megtalaltam). Ha mar megvetted es nem tudod elboltolni vmire , es ezt akarod hasznalni mindenaron akkor egybol 3 halokartyat vegyel( 2 a szervernek kinevezett gepbe 1 a masik gepbe).Persze igy sem lesz szukseg a switch -re mert a ket gepet ossze lehetne kotni cross cabel-lel is  :) vagyis :( , de ha megvetted akkor legalabb osszekothetsz vele 4 gepet.
A Broadband router(ADSL router) annyival lenne egyszerubb, hogy csak 1-1 halokartya kell  a gepekbe, es a legnagyobb elony pedig az hogy a 2 gep egymastol fuggetlenul tudna internetezni, mig most a server gepnek mennie kell hogy tudja nyujtani az internetet a 2. gepnek.

Hát Mrip,most most minden tudás elszállt az agyamból ahogy olvastam a véleményed :shock:
Mostmár tényleg nem tudom,hogy mit csináljak :(
A switchet el tudom boltolni az nem gond,vegyek inkább routert :?:
Istenem csak ne lennék ilyen hülye a számítógéphez :(
Ez a router mennyibe fáj :?:

Es legvegul, azert nem egyszeru osszeallitani egy mukodokepes otthoni halozatot + ADSL internettet, ha meg nem csinaltal ilyet, ugy hogy ne vadasszanak le kb 10 perc alatt(nem ijesztgetni akarlak de tuzfal progi nelkul ne menj ki az internetre).
Meg a windows update sem fog lemenni es maris "megmagyarazhatatlan" dolgokat fog csinalni a geped.
Ez is egyszerubb egy routerrel, mivel az erre van kitalalva.
Sok szerencset hozza es drukkolok hogy mukodjon az elkepzelesed .


Hát Mrip,most most minden tudás elszállt az agyamból ahogy olvastam a véleményed :shock:
Mostmár tényleg nem tudom,hogy mit csináljak :(
A switchet el tudom boltolni az nem gond,vegyek inkább routert :?:
Istenem csak ne lennék ilyen hülye a számítógéphez :(
Ez a router mennyibe fáj :?:
arcipán

03' YARIS SOL  50

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #82 Dátum: 2004.04.10 14:42:25 »
Marcipán,

Nekem is repotec van, vagy fél éve, semmi gondom vele, amióta bekapcsoltam, nem láttam. Annyi különbség van a nevesebbek és ez között, hogy ezt 2-3 hetente ki kell húzni a konnektorból, mert valami az agyára megy, de azt vettem észre, hogy az XP-men futtatok valamilyen program kombinációt akkor szál el.

Viszont 10 rugó volt.

4 gépet tudnék rádugni, de nem szükséges sem cross kábel sem dupla kártya a szerverbe, hisz ez egyedül megold mindent.

Ezen lógnak a gépeim és automatikusan kiosztja a címeket vagy mi ...

Szóval szerintem ne menj tovább, hanem üzemeld be ...

ha kérdés van jöhet ide, de jobb ha a mélcímemre vagy messengerre, most is be vagyok kapcsolva ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #83 Dátum: 2004.04.10 15:18:46 »
Sajnos most nekem is kéne egy kis segítség/öltet:
Megosztottam az ADSL-t, hogy a lányom is bökhessen. Adva vagyon egy 3Com OfficeConnect Wireless 11b Cable/DSL Gateway amire megy 10/100-al a notebook és a lányom gépébe pedig egy 3Com OfficeConnect Wireless 11g USB Adapter került.
A távolság ~8m, a jelerősség nagyon jó, de a két gép között nem tudok csak ~16-30kbyte/sec el másolni ami elég karcsú.
Mi lehet a gond? Mit nézzek meg?

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #84 Dátum: 2004.04.10 15:35:29 »
Az USB az egy soros port, szerintem nem várható tőle több ... de más ötletem nincs.

Ha rendes picimaci ethernet kártyát raknál bele akkor menne mint állat.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #85 Dátum: 2004.04.10 16:06:48 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
A távolság ~8m, a jelerősség nagyon jó, de a két gép között nem tudok csak ~16-30kbyte/sec el másolni ami elég karcsú.
Mi lehet a gond? Mit nézzek meg?

Az USB 1.1 maximális sebessége 12mbps, a 2.0-áé 480mbps. A 12mbps is jóval 1megabyte/sec felett van. Szerintem az USB driver nincs jol feltelepítve. Most hirtelen ez jutott eszembe :)
Alaplap és oprendszer típusa?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #86 Dátum: 2004.04.10 17:03:42 »
XP Pro + Asus AV7e
De valami más gond lehet mert a netről rendesen jön ~60k-val.
(esetleg hogy nincs azonos workgroupban a két gép? A notebook az ugye a céges domain-ban van az itthoni meg nem.)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #87 Dátum: 2004.04.10 19:56:59 »
Mind a két gép oprendszere kéne.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #88 Dátum: 2004.04.10 20:17:37 »
Mindekettő XP Pro :)
Egyébként most valami javulást elértem, hogy bekapcsoltam a titkosítást. (persze nem biztos hogy ettől van.) Mintha most már 1-2MBit -el menne.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #89 Dátum: 2004.04.10 21:11:44 »
Akkor passzolom. Ha w98-xp lett volna a két gép, akkor még akadhattak volna. De így?  :roll:  Még azért az egy workgroupba rakást próbáld meg.
Mást nem tudok elmondani. Kérem kapcsolja ki.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D