Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598335 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5640 Dátum: 2010.06.21 15:20:32 »
Mi eddig egyetlen PS2 KVM-el sem fürödtünk be, évek óta használjuk a stúdióinkban (több tucatot több fajtából), mindenféle gépeken. Az USB-sekkel sikerült nagyokat szívni.
Gondoltam szólok...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5641 Dátum: 2010.06.21 16:57:11 »
Média lejátszók:
WD TV vagy AC Ryan vagy Xtreamer?
Pro és kontra véleményeket várok, hátha van valakinek valamelyikből? Az ár is szempont.

Nincs valahol egy weboldal ahol össze tudnám hasonlítani őket, mint pl. a dpreview fotógépeknél?
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.21 17:05:32 írta robi »

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5642 Dátum: 2010.06.21 18:34:13 »
Melyik típusok? A 30 ezres kategória, vagy Ryanből a nagyobb, belső vinyós? Mire használnád? Milyen rendszerbe illeszkedne?

AC Ryan Minit használok néhány hónapja. Kontra: nincs torrent, webtévé, youtube; nincs TrueHD hang. Pro: minden más. Csöndes (passzív!), nem melegszik, gyors, minden formátumot lejátszik, korrekt a hálózatkezelése, feliratokkal sincs gond, és nagyon jó a távirányítója, sokkal komolyabb darab, mint a WD-é. Zene- és filmlejátszásra teljesen megfelelő, nem tudok belekötni. Viszont ha kellenek az extra dolgok, akkor felejtsd el, inkább a WD: ott van torrent, youtube, gyakran jönnek a hackelt firmware-ek, komoly közösség van mögötte.

Xtreamert nem ismerem.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5643 Dátum: 2010.06.21 22:15:11 »
Média lejátszók:
WD TV vagy AC Ryan vagy Xtreamer?
Pro és kontra véleményeket várok, hátha van valakinek valamelyikből? Az ár is szempont.

Nincs valahol egy weboldal ahol össze tudnám hasonlítani őket, mint pl. a dpreview fotógépeknél?
Volt WD TV-m, igaz az első generációs, amihez csak "korlátozottan" lehetett firmware-t szerezni, a magyar menü hiánycikk volt. Volt Popcorn A-110 is, de az már kifutott modell, lecseréltem egy A-200-ra.
Aztán van egy Venice V13HD-m is, ami még nagyon új a piacon, viszont van rajta torrent, ha fontos. Az A-200 kicsit drágább, de komolyabb masina is, bele építhető 3,5" vagy 2,5"-os HDD is. Aktív hűtése van!
A Venice inkább az A.C.Ryan mini és a WD TV Live "vetélytársa". Ő is tud kezelni USB-s WiFi adaptert, van ethernet portja, két USB csatlakozása, passzív a hűtése, van TrueHD hang lekeverés stb. De inkább nézd át az adatlapját.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.21 22:22:33 írta Sanyesz »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5644 Dátum: 2010.06.22 08:41:31 »
30ezernél ne legyen több. Torrent nem kell (másképp van megoldva), belső winyó jó ha van, de nem muszáj. Wifi sem kell egyáltalán, vezetékezek mindenhová.
Melyik Linux alapú?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5645 Dátum: 2010.06.22 08:45:55 »
30 ezer alatt nem sok lehet, amibe be tudsz rögzíteni egy merevlemezt.

Szerintem mindegyik Linux alapú. Az miért fontos?

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5646 Dátum: 2010.06.22 09:06:30 »
30 ezer alatt nem sok lehet, amibe be tudsz rögzíteni egy merevlemezt.
Így van! Talán ez jöhetne számításba, de én egyáltalán nem ismerem. 30 ezer alatt olyan, ami LAN-os és belső HDD-re is képes, hát az nagyon ritka. :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5647 Dátum: 2010.06.22 19:59:39 »
Szerintem mindegyik Linux alapú. Az miért fontos?
Bele tudok nyúlni, illetve a jövőben akár jómagam is, ha kedvemben áll, másmindenre is használhatom.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5648 Dátum: 2010.06.22 22:29:33 »
Egy kicsi használt PC kijön 30 alatt, megy bele HDD lehet rá linuxot húzni, meg 2 hálókártyát rakni, és úgy konfigolod, ahogy akarod. - PL egy IBM R51 .
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5649 Dátum: 2010.06.23 11:13:44 »
Egy kicsi használt PC kijön 30 alatt, megy bele HDD lehet rá linuxot húzni, meg 2 hálókártyát rakni, és úgy konfigolod, ahogy akarod. - PL egy IBM R51 .
Csak az nem 10 W-ot fogyaszt, nem fér el a tenyeredben... :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5650 Dátum: 2010.06.23 11:21:59 »
Robi! Téged érdekelnek az ilyen dolgok, úgyhogy megosztom veled (is): megvettem a TP-LINK 1043-as routert. Erre nincs optware támogatás, szóval inkább a korábban is linkelt openwrt-s okosításra szavaztam. Nem voltam boldog vele: openwrt-vel hajlamos volt a router eldobni a netet és lassú is volt helyi hálón belül a fájlátvitel (wirelessen a PC, kábellel a médialejátszó csatlakozik a routerhez, a 720-as filmek magasabb bitrátával már szaggattak). Tegnap kitaláltam, hogy inkább felteszem a dd-wrt-t, tojok az optware támogatás hiányába, nem lesz torrent, bánom én. Aztán találtam egy utalást a dd-wrt fórumán, miszerint ez a leírás jó a 1043-asra is.

És tényleg!  :clap: Jelenleg egy gondom van: a rádugott pendrive-ot a transmission read-onlynak látja. Ezt remélem, este kiküszöbölöm. Egyébként egy nap tapasztalata alapján a dd-wrt jóval stabilabb és gyorsabb, mint az openwrt.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5651 Dátum: 2010.06.23 23:32:39 »
Egy kicsi használt PC kijön 30 alatt, megy bele HDD lehet rá linuxot húzni, meg 2 hálókártyát rakni, és úgy konfigolod, ahogy akarod. - PL egy IBM R51 .
Csak az nem 10 W-ot fogyaszt, nem fér el a tenyeredben... :flowers:

olcsó, kicsi, mindenttudó - a három opcióból csak kettő választható egyszerre :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5652 Dátum: 2010.06.23 23:34:23 »
Tessék nekem elmesélni, hogy a nyavalyába lehetséges az, hogy a Messengeren (Windows Live Messenger, legújabb verzió) egy partnert, aki be van lépve és az állapota is "elérhető", én "offline"-nak látok, és ha ő küld nekem instant message-t, azt én megkapom, viszont én nem tudok neki küldeni, mert ugye az én rendszerem szerint ő offline?!?  :censored:

Egyébként is érdekes dolgok vannak itt a gépen, mióta legutóbb újra lett telepítve a vírus-támadás után. Pl. mikor telepíteni akartam a Messenger frissített verzióját, kiírta hogy nem lehetséges mert a Windows Installerem (!!!) elavult  :eek: ... Na ezt valahogy megoldottam, fel is raktam a legújabb Messengert, de beleütköztem a fenti problémába  :wacko:

Uninstallálni akartam a régi Messengert, de nem jött össze, fel sem kínálta a programok listájában  :ph34r: ... Helyette sikerült az Explorert uninstallálnom, magam sem tudom hogy hogyan, de azért valszeg teljesen mégsem uninstalláltam, mert most arról írok, viszont az ikonjai eltűntek az asztalról és a tálcáról is  :sorcerer: :eek: :ph34r: :wacko: ...

Mindezt úgy próbáltam véghezvinni, hogy közben Skype-on chateltem valakivel, ami az őrületbe kergetett, mert a rohadt Skype folyton 5-10-15 perces késéssel továbbította az üzeneteimet & jelenítette meg az övéit  :censored: ... Ezt próbáltam valahogy "párhuzamosan" megoldani, hát nem igazán sikerült, az első bekezdésben leírt probléma jelentkezésénél adtam fel végleg  :cry: ... Heeeeeeeeelp  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5653 Dátum: 2010.06.24 08:23:31 »
Az MSN legújabb változata hibás volt, azért a gond (online-offline). A Skype-ot passzolom, sosem tapasztaltam ilyet, én hálózatra gyanakodnék inkább, nem gépre.

A többi leírt user hiba. :D Az Explorer itt nem az IE-t jelenti - mint anno én hittem - hanem a tálcát. Gép restart asszem segít.
Milyen Wint raktál fel és milyen vírusírtót? Nekem az Ad-Aware van fent és a Nod32, még nem is volt vírusgondom. Nézesd át velük a gépet.
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5654 Dátum: 2010.06.24 09:36:26 »
Palaczk, ezek a tünetek többszörös "áttét" nyomán keletkezhettek. Az azonnali üzenetküldők késedelme semmiképp nem normális, de azon túl, hogy "valószínűleg vírus vagy trójai", hirtelen nem nagyon lehet rá mit mondani. Újra kéne húzni azt a rendszert, és csak akkor kiengedni az internetre, ha már (hardveres) tűzfal, víruskereső, anti-spyware védi...