Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597799 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5595 Dátum: 2010.06.07 10:01:51 »
Urak, tudtok valami relatíve óccsó, kezdetleges NAS-ként is használható (magyarul legyen rajta 1 USB port), torrent klienst futtató, N-es routert?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5596 Dátum: 2010.06.07 11:47:12 »
Előzőhöz kapcsolódva: azért gondolkodom routeren, mert a Linksys WRT120N nem akar N-es szabvány szerint működni az elvileg N-es wlan kártyámmal. Ehhez kapcsolódóan javasolták egy másik fórumon ezt a tesztet, amiből kiderül, hogy ez a router nem is felel meg az N szabványnak.

Utólag is elnézést attól a fórumozótól, akinek ezt a routert javasoltam, nekem g-s eszközökkel kiváló tapasztalataim vannak vele, tegnap olvastam csak ezt a lehangoló cikket.

Szóval kéne egy valódi N-es router, lehetőleg torrent funkcióval: a számítógépet nem akarom sokat használni, két évvel ezelőtti számítás szerint havi 4 rongyba kerül 24 órában járatni, egy torrentes router pár hónap alatt alighanem behozná a felárát.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5597 Dátum: 2010.06.07 11:58:25 »
Asus RT-N16? Megy rajta DD-WRT és arra az Optware, the right way csomag tartalmazza a transmission webes torrent klienst (és még sokminden más nagyon hasznosat).

Ezt az Optware csomagot használom már majdnem egy éve az Asus WL500Gp-men, igen stabil cucc. A transmission-t viszont egy másik folyamatosan futó linux gépen járatom, mert az most így alakult (más okok miatt úgyis megy éjjel-nappal).

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5598 Dátum: 2010.06.07 12:52:31 »
Ez relatíve olcsónak számít a maga szűk 40 rongyos árával?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5599 Dátum: 2010.06.07 13:01:52 »
Ez relatíve olcsónak számít a maga szűk 40 rongyos árával?
Nem alacsonyak az igények, sajna ez nem az olcsó kategória (nekem is n-es, USB-s D_Link kütyüm van, de az nem tud önálló torrentet)

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5600 Dátum: 2010.06.07 13:56:04 »
Jogos, a torrent nem hétköznapi. De induljunk ki abból, hogy a Linksys WRT160NL-re is lehet torrentet hekkelni, és az egy bő huszas, mégsem 40...

SZERK:  TP-Link TL-WR1043ND és okosítás, 12-13 ezerből. Nem tűnik rossznak.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.07 14:18:35 írta Satriani »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5601 Dátum: 2010.06.08 10:51:08 »
TP-Link TL-WR1043ND és okosítás, 12-13 ezerből. Nem tűnik rossznak.
Wow. Ez NAGYON jó vételnek tűnik. Picit több vele a meló, mint a DD-WRT-t felrakni az Asus-ra, de ennyi pénzért simán megéri egy kis agytorna.

Szerk: már DD-WRT is megy rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.08 10:56:58 írta robi »

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5602 Dátum: 2010.06.08 13:06:42 »
Akkor nem csak nekem tűnik elég korrekt választásnak. Mondjuk nem vagyok egy TP-LINK fanatikus, de nem rosszak a visszajelzések, stabilnak tűnik a router. Még olvasgatok fórumokat, meg keresek leírást dd-wrt-hez és a transmission telepítéséhez, aztán ha nem jön közbe semmi, ezt veszem.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5603 Dátum: 2010.06.08 20:24:07 »
ADSL. Soha nem bántottam, tehát magától nem romolhatott el.
Viszont csodák csodájára ma délután (természetesen 14 óra) óra működik, méghozzá rendes sebességgel:

Pillanatnyilag ezt a sebességet ígérték, a mizéria előtt is ez volt, tehát ez teljesen rendben van.
A szolgáltató (t-izé) próbált korrekten viselkedni, de azért utánanézek, mit ír a szabálykönyv az ilyen mértékű hiányos szolgáltatásra.

Nekem először Datanet ADSL volt, induláskor elég sok hibával, kimaradással. Telefonálások és pár e-mail után bő egy hónapnyi havidíjat elengedtek. Lényeg, hogy azonnal legyen minden hoba bejelentve, mert azt rögzítik és az alapján lehet díjat reklamálni.
Telefonos bejelentésnél sajna be kell nyelni, hogy minden esetben azzal kezdik, hogy be van-e dugva a kábel stb stb.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5604 Dátum: 2010.06.08 22:34:07 »
ADSL. Soha nem bántottam, tehát magától nem romolhatott el.
Viszont csodák csodájára ma délután (természetesen 14 óra) óra működik, méghozzá rendes sebességgel:
Ezek valami nagy fáziskéséssel dolgozhatnak.
A napokban kaptam egy SMS-t, hogy a hiba elhárítása további időt vesz igénybe, kérik türelmemet.
Miközben a fenti dátum óta jó...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5605 Dátum: 2010.06.09 16:17:46 »
Ismét tanácsot kérnék a guruktól!

Szóval kellene nekem egy digitalizáló egység, ami videokazettáról (magnóról) a felvételt dogitalizálja avi, mpegxx, vagy akármibe konvrtálja. Ha jól tudom, ez egy hardver-eszköz és egy szoftver. Egyik kollégám valami 3E HUF-ért vett ilyet, állítólag elég jó minőséget állít előú, de úgy gondoltam, hogy kikérem a véleményeteket. HD, HQ minőség nem kell, csak a húszéves  videófelvételeket akarnám megőrizni még legalább ennyi időre... (esküvőnk usw.)


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5606 Dátum: 2010.06.09 16:47:49 »
ha 3 ropi volt az egy TV tuner kártya PCI slottal, amit be kell rakni csak egy asztali gépbe. a külső drágább
mint pl ez: http://www.aqua.hu/pinnacle-dazzle-tv-tuner-pci-52474.html/?search_termek=tv

VHS magnot rá kell dugni és mehet
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5607 Dátum: 2010.06.09 18:01:12 »
ha 3 ropi volt az egy TV tuner kártya PCI slottal, amit be kell rakni csak egy asztali gépbe. a külső drágább
mint pl ez: http://www.aqua.hu/pinnacle-dazzle-tv-tuner-pci-52474.html/?search_termek=tv

VHS magnot rá kell dugni és mehet


Nem-nem digitalizáló eszköz, vaterán vette....  No most én inkább maradnék a garinál, még így is.
Szóval azt mondod, hogy TV-tuner is jó lehet? Koax összedug , aztán rec és jóóóóónapot????
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5608 Dátum: 2010.06.09 19:07:47 »
Nem-nem digitalizáló eszköz, vaterán vette....  No most én inkább maradnék a garinál, még így is.
Szóval azt mondod, hogy TV-tuner is jó lehet? Koax összedug , aztán rec és jóóóóónapot????
Tv tuner is jó, de a koax bemenet nem a legjobb minőséget adja, sőt.
Viszont a legtöbb kártyán van legalább RCA dugós video-audio bemenet. Esetleg S-video, de az meg a VHS videomagnókon nem túl gyakori (de megoldható Scart->S-video átalakítóval).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5609 Dátum: 2010.06.09 19:12:43 »
Koax összedug , aztán rec és jóóóóónapot????
Lehet vele szívni rendesen.
Olyan eszközt vegyél, aminek saját hangbemenete van. A TV tuner kártyáknak általában nincs ilyen, a gép alaplapi hangkártyáját használják.
Ez azért fontos, hogy ne így legyen, mert gyakran előfordul szinkronizálási hiba a kép és a hang között (elcsúszik egyik a másikhoz képest, ráadásul nem egységesen, hanem az elején még sync-ben van, 1 óra múlva már tök mást hallasz mint amit látsz). Tapasztalatból írom!
Ha a kütyünek saját hangbemenete van a kép bemenete mellett, akkor ilyen nem tud előfordulni, mert szigorúan ugyanaz a belső digitalizáló oszcillátorjel vezérli őket együtt, így nincs hogy szétcsússzon.

A PCI-os kütyük drágák az ilyenek, azonban akár DVC/DVCPRO formátumban is tudnak fájlt menteni.
A külső USB-sek olcsók, de csak valamilyen tömörített formába mentenek egyenesen (MPEG4 általában). A minőség az otthoni felhasználási célra elfogadhatónak mondható.

Én egy Canopus AceDVIO-t használok erre a célra, egy időben sok ilyen melóm volt.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.09 19:23:27 írta robi »