Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598731 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5550 Dátum: 2010.05.24 22:31:29 »
Na de miért megy tönkre? Hogyan és mitől és különben is?  :szemez:

Hogy őszinte legyek, nagyon unom, hogy kb. félévente-évente bemondja az unalmast az aktuális kártyaolvasóm.
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5551 Dátum: 2010.05.24 22:37:09 »
Na de miért megy tönkre? Hogyan és mitől és különben is?  :szemez:

Hogy őszinte legyek, nagyon unom, hogy kb. félévente-évente bemondja az unalmast az aktuális kártyaolvasóm.

Kártyaolvasóba beléhelyezed a kártyát, utána dugod az USB -t . Az a gáz, ha bedugáskor kicsit félrecsúszik, és zárlatos lesz egy pillanatra, akkor hal az olvasó, mg a kártya is soxor.

Én az utóbbi 6 évben a 3. olvasót használom, az elsőt lecseréltem, mert nem olvasta z 512Mb-fölötti xD-kártyát, a másikat meg, mert az még nemtudta az SDHC kártyát. - egyébként azok a mai napig tökéletesek.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5552 Dátum: 2010.05.24 22:38:42 »
A fényképezőknek jellemzően még érzékenyebb a csatlakozójuk, mint a kártyaolvasóknak. Telefonnal még nem volt gondom, igaz, szoftverfrissítésen (és az azt megelőző kötelező backup-on) kívül sosem dugdosok beléjük kábeleket. Inkább kártyaolvasó-párti vagyok (igaz, nálam még egy sem ment tönkre, a kedvencem egy SEPIA fantázianevű jószág, SD-t, CF-et és xD-t is használok vele szinte napi szinten, évek óta bírja), féltem a kütyüket.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5553 Dátum: 2010.05.25 08:05:41 »
No akkor viszont ajánljatok nekem egy várhatóan kulturált élettartamú, pici és nem horribilis árú kariolvasót, nekem SD és microSD használatra kell csak. A SE M2 kártyáimhoz ezt használom, ez tökéletes.  :)
Az utolsó kettő kariolvasó úgy döglött meg, hogy betettem az SD kártyát, majd közölte, hogy formázni akarja. Ha kábelen néztem, kariolvasó nélkül, akkor látta a fájlokat.
A telefonomba (5800) meg jóval egyszerűbb az állandóan itt lévő kábelt bedugni mint kivakarni a memkarit.  :wacko:
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5554 Dátum: 2010.05.25 10:38:57 »
Én a floppy-meghajtó alá/helyére építhető 3.25"-es kártyaolvasót szeretem asztali gépbe. Nincs vele macera, kábel lógatás, etc. Ez egy belső, alaplapi USB tüskesorra csatlakozik közvetlenül. Ami nagyon szimpatikus még, hogy van rajta egy USB kihosszabbítás is, magyarán, olyan régebbi fajta ház esetén, ahol nincs előlapi USB port, ez létesít egyet.

eBay-ről sikerült kifognom egyet, ami igen gyors (30MB/s-os SanDisk-emet tényleg 30MB/s-on képes írni/olvasni), közvetlen MicroSD foglalata is van, és az egyéb közismert formátumok mellett még SmartCard-ot is ír/olvas (ezt is kis és nagy foglalattal egyaránt), tehát pl. mobiltelefonos SIM kártyák átmásolására is kapható. Mindezt kb. 6000 Ft-ért, majdnem egy éve - adtak hozzá fehér és fekete előlapot is.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5555 Dátum: 2010.05.25 11:04:04 »
Köszi, de ez nálam nem pálya, mivel cégnél is dolgozom, tehát nekem vmi pici hordozható kell (meg asszem az otthoni gépbe sem installálható a fent említett verzió).
         

pzs

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5556 Dátum: 2010.05.25 14:31:41 »
No akkor viszont ajánljatok nekem egy várhatóan kulturált élettartamú, pici és nem horribilis árú kariolvasót, nekem SD és microSD használatra kell csak. A SE M2 kártyáimhoz ezt használom, ez tökéletes.  :)
Az utolsó kettő kariolvasó úgy döglött meg, hogy betettem az SD kártyát, majd közölte, hogy formázni akarja. Ha kábelen néztem, kariolvasó nélkül, akkor látta a fájlokat.
A telefonomba (5800) meg jóval egyszerűbb az állandóan itt lévő kábelt bedugni mint kivakarni a memkarit.  :wacko:

MicroSD-hez letezik USB-s adapter ami akar kisebb is lehet mint egy Pendrive. SD-hez hirtelen nincs otletem de biztos van tobbfele kartyat olvaso mindenes eszkoz (hasonlo ahhoz amit notebookokba epitenek).

Update: mindenes, illetve microSD->USB olcsobban (kartya nelkul).
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.25 14:34:14 írta pzs »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5557 Dátum: 2010.05.25 14:33:30 »
Tudom és van is ilyen átalakítóm, de az alapgondra még mindig nem javasoltatok megbízható és normális árú kártyaolvasót.  :D
         

pzs

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5558 Dátum: 2010.05.25 14:35:43 »
Azt nem tudom, hogy ezek a mindenesek mennyire megbizhatoak, de 2-3000 Ft-os eszkozon nagyon sokat nem lehet bukni...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5559 Dátum: 2010.05.25 14:52:12 »
MicroSD-hez letezik USB-s adapter ami akar kisebb is lehet mint egy Pendrive. SD-hez hirtelen nincs otletem de biztos van tobbfele kartyat olvaso mindenes eszkoz (hasonlo ahhoz amit notebookokba epitenek).

Update: mindenes, illetve microSD->USB olcsobban (kartya nelkul).

Ilyen a kulcstartóm.  :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5560 Dátum: 2010.05.25 14:55:27 »
Hmm az első elgondolkodtató (női táskában állandóra még pont határeset kategória), a második kiesik, mert SD-t nem bírja (SD és microSD kártyákat is használok).  :)
         

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5561 Dátum: 2010.05.25 19:56:46 »
használj csak microsd-t átalakítóval :D:D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5562 Dátum: 2010.05.26 19:43:20 »
Gyöngyi, ha kikötöttél egynél, akkor egyeztessünk, mert lehet, hogy kettőt kellene venned....  :szemez: :szemez: :szemez: :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5563 Dátum: 2010.05.26 21:15:24 »
Én ezt használom 1800 jó magyar pénz.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5564 Dátum: 2010.05.27 19:48:04 »
Én ezt használom 1800 jó magyar pénz.


Holnap jössz talira? És hozol nekem egy ilyet ennyiért??  :szemez: :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.