Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598554 alkalommal)

0 Felhasználó és 52 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5505 Dátum: 2010.05.20 20:05:32 »
@ Satri (csináljak még vmiről screenshotot?)

http://imagerz.com/QFdCD1kMAAA
http://imagerz.com/QFdCD1kMB1Y
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5506 Dátum: 2010.05.20 20:54:48 »
Sziasztok!
Segítség kellene  :helpsmilie:

"Elköltösztem" otthonról, és az új helyen kábeles internetre fizettem elő, melynek szolgáltatója egy helyi lakásszövetkezet. Ma kötötték be, és próbának akkor még csak a laptopom volt ott. A fickó modemet rakott be és pár kattintással beállította a netet. Kérdeztem tőle, hogy ha hozom az asztali gépet akkor azzal mit kell csinálnom hogy működjön?! Azt mondta, hogy parancssorba írjam be, hogy IPCONFIG /RELEASE majd indítsam újra a modemet és kész is.
Este vittem is az asztali gépet, meg is csináltam amit mondott, de az istennek nem ment a net. Mivel ugyis meg akartam osztani routerrel a netet az asztali és a notebook között, így a frissen vásárolt TP-Link routert is bekötöttem.
Abban van egy olyan menü, hogy MAC klón... Na azzal "klónoztam" a laptop címét a routerre. Na így most frankón működik minden, a router csatlakozik a netre, és ossza a netet a két gép között.
De utálom ha valamit nem tudok megcsinálni és nem látom át a helyzetet... Szóval mi van akkor, ha nincs router, csak egyszerűen egy másik gépen akarom használni a netet, nem azzal a laptoppal amin ő beállította. Hogyan kell azt beállítani??? A routerrel csak így lehet működésre bírni ahogy csináltam? Jól csináltam?
Köszi előre is!
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5507 Dátum: 2010.05.20 20:55:51 »
Eizo?  :wub:

-Igen, egy 3 éves darabot sikerült lőni, az eredeti ár 1/10-ért ( 45e ) - még van rá majdnem 2 év gari.  :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5508 Dátum: 2010.05.20 21:01:50 »
Sziasztok!
Segítség kellene  :helpsmilie:
 Szóval mi van akkor, ha nincs router, csak egyszerűen egy másik gépen akarom használni a netet, nem azzal a laptoppal amin ő beállította. Hogyan kell azt beállítani??? A routerrel csak így lehet működésre bírni ahogy csináltam? Jól csináltam?
Köszi előre is!

Telefon az ügyfélszolgálatnak, hogy másik gép, állítsák át. - ezt központilag szűri. - Néhány hálókártya tud MAC klónozást, de a router a legtutibb.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5509 Dátum: 2010.05.20 21:54:03 »
Sziasztok!
Segítség kellene  :helpsmilie:
 Szóval mi van akkor, ha nincs router, csak egyszerűen egy másik gépen akarom használni a netet, nem azzal a laptoppal amin ő beállította. Hogyan kell azt beállítani??? A routerrel csak így lehet működésre bírni ahogy csináltam? Jól csináltam?
Köszi előre is!

Telefon az ügyfélszolgálatnak, hogy másik gép, állítsák át. - ezt központilag szűri. - Néhány hálókártya tud MAC klónozást, de a router a legtutibb.



Értem.
De akkor mi az amit én mondott hogy csináljam meg? Mármint az a parancssoros dolog...
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5510 Dátum: 2010.05.20 21:58:21 »
Egy ideje rakoncátlankodik a net. Az utóbbi pár nap problémáinak az okára most derült fény: az utcai elosztó doboz tele volt vízzel... Hanem a korábbi, pár héttel ezelőtti, az a no comment kategória. Év eleje óta sávot szélesített a t-izé, 5 megásra emeltek a korábbi 2-ről. Ez mind szép és jó lenne, ha a kábelek is tudnák ezt, de hozzánk max. 3,6 juthat csak el. Így a túlterhelés miatt folyton megszakadt.  :nono:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5511 Dátum: 2010.05.20 22:00:08 »
A monitor nem nekem kell, és nem sürgős. Egy kb. 6 éves géphez kell, tehát azért a 4:3, amit írtatok: megszokták, és amire nekik kell, ahhoz ez jobb, mint a szélesvásznú.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5512 Dátum: 2010.05.20 22:16:05 »
Tessék: http://www.norc.hu/street-view
Nem Google, sokkal kisebb cég már végigfotózta Budapestet. És nem csak.
Ilyen street view van Szegedről is, és rajta is vagyok a Yaris-al :)
Melyik utca?
Gabe 254.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5513 Dátum: 2010.05.20 23:35:04 »
Figyi!

Kéne egy olyan progi amivel hangokat tudok benyomni. Mondjuk olyat mint a rádiós műsorvezetőknek is van. Szal amikor valamelyik kolléganőm elnyégi hogy ***a lenne hazamenni akkor csak egy klikk és az "Álmodj királylány" szólalna meg pár mp re. Vagy amikor valamelyikük fszságot kérdez akkor tapsvihar következne. Tudtok ilyet?

Ja és amikor lecsökkentik a fizujukat akkor a "boldogság gyere haza" menne. Na?

Ez kb annyira lesz jó mint amikor kiírtam a tükör felé hogy akire büszkék vagyunk:  :)

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5514 Dátum: 2010.05.21 06:41:39 »
hangokat szerezd be és winamp :_D Vagy virtual dj

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5515 Dátum: 2010.05.21 09:04:12 »
De akkor mi az amit én mondott hogy csináljam meg? Mármint az a parancssoros dolog...
Az annyit csinál, hogy kér egy új IP címet a DHCP szervertől, ami ebben az esetben a modem - ha routered van, akkor vagy az, vagy csak továbbítja kérést a modem felé.
Ez csak akkor működik, ha nincs fix cím beállítva a gépen.
Ha kell MAC tükrözöés, akkor ez nem segít, csak a mit te csináltál vagy az ügyfélszolgálat.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5516 Dátum: 2010.05.21 11:28:01 »
Figyi!

Kéne egy olyan progi amivel hangokat tudok benyomni. Mondjuk olyat mint a rádiós műsorvezetőknek is van. Szal amikor valamelyik kolléganőm elnyégi hogy ***a lenne hazamenni akkor csak egy klikk és az "Álmodj királylány" szólalna meg pár mp re. Vagy amikor valamelyikük fszságot kérdez akkor tapsvihar következne. Tudtok ilyet?

Ja és amikor lecsökkentik a fizujukat akkor a "boldogság gyere haza" menne. Na?

Ez kb annyira lesz jó mint amikor kiírtam a tükör felé hogy akire büszkék vagyunk:  :)

Freeware: Jingle Palette
Jobbkatt-al tudsz a gombokra hangokat választani, és el tudod menteni a teljes képernyőt is teli hangokkal.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5517 Dátum: 2010.05.21 12:43:57 »
Sziasztok!
Segítség kellene  :helpsmilie:

Szóval mi van akkor, ha nincs router, csak egyszerűen egy másik gépen akarom használni a netet, nem azzal a laptoppal amin ő beállította. Hogyan kell azt beállítani???
Windowson ehhez a Registry-t kell buherálni, de vannak programok, amik átírják a MAC címet. Több ilyen is van, egy egyszerű parancssoros pl.:http://devices.natetrue.com/macshift/
Vannak csili-vili grafikus programok is amikkel többek között a MAC címet is át lehet állítani.
De ha már van egy routered, akkor felesleges kihagyni (legalább abban van már egy tűzfal)

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5518 Dátum: 2010.05.21 13:19:38 »
@ Satri (csináljak még vmiről screenshotot?)

Ez a word (ill. office 2007): rendes menüsorok helyett idióta szalagok vannak. Ettől még gyönyörűen tudsz egymás mellett olvasni, szerkeszteni két doksit.  :cool2:

LCD vs színhűség: ebben a CRT-k nagyságrendekkel jobbak voltak általánosságban. Viszont a jobb S-IPS panelek teljesen elfogadhatóak, fotószerkesztésre is használhatóak. Anno jó áron vettem egy Dell monitort Philips S-IPS panellel, mit mondjak, azóta sem láttam Eizón kívül olyat, amiért odaadnám.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5519 Dátum: 2010.05.21 13:40:23 »
LCD vs színhűség: ebben a CRT-k nagyságrendekkel jobbak voltak általánosságban.

Egészen addig, amíg a képcső el nem kezdett öregedni, mert akkor csúnyán elmászott minden...