Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598302 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5460 Dátum: 2010.05.15 21:15:36 »
Ha nincs elég erős jel, akkor nem megy az N.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5461 Dátum: 2010.05.15 21:29:46 »
Köszi. Hát akkor így jártam.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5462 Dátum: 2010.05.15 21:34:59 »
Esetleg meg lehet próbálni, hogy más csatornákat választasz, lehet más is zavarja. Ez a szép a wirelessben, 54Mb => 5m-re az antennától. :) De elvileg megkeresi a legnagyobb sebességet ami még megy.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5463 Dátum: 2010.05.16 21:30:18 »
Délután volt vmi vírusriasztás, én sajnos nem láttam, jóapám mesélte; az Avast nem tudta a cuccot se karanténba tenni, se törölni, úgyhogy apám újraindította a gépet; azóta halálosan le van laaaaaaaaassulva  :censored: ... Megnéztem a feladatkezelőben, az egyik svchost.exe eszi a CPU-t, 90-100 % között zabál folyamatosan  :eek: ... Utánanéztem részletesebben:



Vattafak, mi a fenét csináljak?  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5464 Dátum: 2010.05.16 22:26:22 »
Az svchost.exe ilyen aktivitása jellemzően trójai miatt van, kismilliót benyaltam már az évek során, általában nem lehetetlen fülön csípni őket.

Ezt úgy kéne megcsinálni, hogy a tálcán lehetőleg ne fusson semmi. Lehet, hogy a word úgy "szorult be", hogy megnyitottatok egy doksit, és bezárás maradt bent a process, de az is lehet, hogy egy trójai nyitja meg mindentől függetlenül. Az sem mindegy, milyen dll-eket hív meg az adott program: jelöld ki a kérdéses svchost.exét, és nyomj rá egy ctrl+d-t a process explorerben, aztán nézz körül a megnyíló alsó ablakban, van-e valami, ami fölöslegesnek és/vagy furcsának néz ki.

HijackThis logot kérünk, újraindítás után, úgy, hogy nem fut minden lótúró, aminek nem kell futnia (ie, tc, outlook, stb).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5465 Dátum: 2010.05.17 11:44:25 »
Ilyet próbált már valaki?
http://www.netvadasz.hu/

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5466 Dátum: 2010.05.17 11:56:59 »
Nem, de így elsőre jónak tűnik.

Ha gyenge a neted a lakásban vagy melóhelyen, akkor arra is jó, hogy a saját hálózatodat könnyebben elérd.

Ha meg arra kell, hogy lopd másét, akkor meg úgy is találsz sok olyan gyökeret, aki nem titkosítja le egyáltalán a netet -- így feltörni sem kell azt, csak kapcsolódni rá...


Számomra csak az a kérdés, hogy mikor indokolt az eszköz valójában? Otthon van WiFi-m, a pároméknál szintén, minden hol van, ahol kell lennie. Ha meg kint vagyok a pusztában, mert olyan mérnök vagyok, tegyük fel, akkor meg vennék egy mobilnetet, amely csak az enyém, és ez bármikor rendelkezésre áll...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5467 Dátum: 2010.05.17 14:33:03 »
Mondjuk két ilyennel simán el tudok képzelni egy internetkapcsolat megosztást két távolabbi pont között.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5468 Dátum: 2010.05.17 14:41:41 »
Arra nem jobb két irányított antenna?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5469 Dátum: 2010.05.17 14:42:08 »
De nem a legszerencsésebb megoldás az, ha az ember túl nagy területre sugárzó WiFit használ nagy távolságokra. Sokan elfoghatják a jeleket, feltörhetik, érzékeny a környezeti változásokra is. Ezért a WiFit úgy kell telepíteni, hogy érzékeny antennával is a lehető legkisebb számú illetéktelen egyén foghassa el csak a jelet. Így kisebb a feltörés kockázata.


Alapvetően ez nem arra van, hogy a ház tetejére tett router jelét elfoghassad ezzel 3 km-ről, hanem arra, hogy ha olyan épületben vagy, ahol vastagak a falak és kicsi a jel, akkor is megfelelő vételt biztosítson. A másik célközönség a mások internetét ingyen használó tolvaj parasztok tábora.


Hátránya, hogy akkora nagy durung oszlopa van, hogy ez a mobilitást megszünteti. Ezt nem viszed a kocsiban magaddal, sőt az ágyba sem teszed be a gép mellé, ha onnan akarsz este netezni vagy csevegni a laptopodról... Ennyi erőből már használhatok UTP kábelt is otthon és akkor bizonságosabb a kapcsolatom, és kb ugyan annyira vagyok mobil.

Igazából a mások WiFis internetjére pályázó hackerek és illetéktelen felhasználók számára a leginkább kihasználható megoldás ez... Kevés helyre tudom a legjobb megoldásként elképzelni...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5470 Dátum: 2010.05.18 11:01:56 »
Igazából a mások WiFis internetjére pályázó hackerek és illetéktelen felhasználók számára a leginkább kihasználható megoldás ez...
Ezért linkeltem be, hogy lássátok: a hardver része csak 12000 Ft, és már látható távolságon kívülről nyugodtan dolgozhatnak a tolvajok.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5471 Dátum: 2010.05.18 12:23:55 »
Ezért linkeltem be, hogy lássátok: a hardver része csak 12000 Ft, és már látható távolságon kívülről nyugodtan dolgozhatnak a tolvajok.
A routeren azért láthatóak, nem?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5472 Dátum: 2010.05.18 12:41:27 »
Nem feltétlen. Ha ki tudják szűrni a MAC címet és a WPA titkosítási kulcsra is rájönnek pár óra alatt, akkor a routeren olyan képet kapsz, mintha te csatlakoztál volna fel rá. A te MAC címed fog megjelenni és a kódot is azt ütik be, amit te beállítottál.

Ha nem használod a WiFi-t, akkor kapcsold ki, így a feltörés esélye kisebb. Úgy is rá lehet jönni, hogy lopják a netet, hogy az összes gép ki van kapcsolva, mégis villog a modem és a router visszajelzője, azaz forgalmat jelez. Nyilván ez is csak akkor látszik, ha használják is pont akkor a netedet, mikor te azt nézed, hogy van-e aktivitás...

A legbiztonságosabb továbbra is a kábeles rendszer használata, mert ott a jeleket nem tudják elfogni, csak ha a kábelhez is hozzáférnek. Erre kell törekedni, pl. egy felújítás során az UTP kábeleket be kell húzni a falba a lakásban vagy az irodában és akkor utána lehet úgy kábeles netet kialakítani, hogy nem a falon van végigvezetve csúnyán a kábel...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5473 Dátum: 2010.05.18 13:16:08 »
Ha csak annyi IP címet enged a DHCP tartomány, amennyi használva is van és a türelmi idő 5 mp, akkor is be tud mászni a nevem alatt és ott ketten osztozunk az IP címen? 64 karakteres kulcsot (betű, szám, írásjel) mennyi idő alatt tud visszafejteni?
(nem kötekedek, tényleg érdekel!)

... Úgy is rá lehet jönni, hogy lopják a netet, hogy az összes gép ki van kapcsolva, mégis villog a modem és a router visszajelzője, azaz forgalmat jelez. Nyilván ez is csak akkor látszik, ha használják is pont akkor a netedet, mikor te azt nézed, hogy van-e aktivitás...
Folyamatosan loggol a router, azon is látom, hogy milyen MAC mikor mit csinál, a fel- és lecsatlakozást meg e-mailben küldi.
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.18 13:26:34 írta Nagycitrooom »

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5474 Dátum: 2010.05.18 13:35:22 »
Jó volt a megérzés  ::)

Szóval így működhet a geolocate , (helymeghatározás)

Google
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs