Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598363 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5295 Dátum: 2010.04.22 13:23:40 »
Tamás:
tudnál nekem ajánlatot adni egy mini házas asztali gépre, amely atomstabil és gyors?
Milyen rendszert javasolnál rá? Van itthon minden. :D
Kellene bele egy kb. 160-as vinyó (ha kb egy árban van, akkor jöhet nagyobb), bővíthetőség amúgy nem fontos, ezt se töltik meg szülők sosem.
Egér és bill nem kell, az van (Dell), plusz ajánlat érdekelne 19-22" szélesvásznú monitorra is.
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5296 Dátum: 2010.04.22 13:27:18 »
A gyorsindító gombok és a fülekkel váltható lapok itt is ugyan úgy megtalálhatóak, sőt más egyéb funkciók is...

Olyasmi van, mint a firefoxnál a bbcodextra, a plaintextlinks, a flashgot és a foxytunes? Ezek nélkül nincs internetezés. :D

Ja, nagyon halódik a WD Passportom... :( Úgyhogy most adatmentés, aztán kereshetek másikat helyette...
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.22 13:32:47 írta Satriani »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5297 Dátum: 2010.04.22 13:39:26 »
Ez meg egy régi cikk, a minap linkelték valahová (talán pont ide :D), ezer éve használom ezeket a beállításokat, érdemes megcsinálni, működik.
Ezeken felül én még a network.http.max-connections és a network.http.max-connections-per-server értékeket is kb 4x-re állítom.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5298 Dátum: 2010.04.22 13:58:45 »
Robi,

értesz a neten lévő stream néző progikhoz? pl ha jövö héten a barca meccset a SAT1en hol, mivel?  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5299 Dátum: 2010.04.22 14:07:34 »
Kismillió stream van minden meccsre. Ha nem ragaszkodsz a SAT1 műsorához, műsorvezetőihez, akkor azt a meccset az alábbi helyeken nézheted:
- digisport honlap (nem túl stabil, de a Barca-Arsenalt azon néztük Öcsémmel, projektorral kinyomtuk falra, csipszet zabáltunk tejföllel, király volt)
- veetle.com (tucatnyi stream, némelyik egészen jó minőségben, érdemes megpróbálni)
- atdhe.net (stream-gyűjtemény)
- myp2p.eu (szintén stream gyűjtemény)

Ha a fentiek egyike sem megy, jövök neked egy kocka sörrel.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5300 Dátum: 2010.04.22 14:41:48 »
Robi,

értesz a neten lévő stream néző progikhoz? pl ha jövö héten a barca meccset a SAT1en hol, mivel?  :cry:
Hát a streamelés annyira burjánzik a neten, hogy egyértelmű választ nem lehet adni így. Meg kell nézni minden esetben, hogy az adott web szolgáltatás milyen paraméterekkel megy, és annak függvényébe kell a lejátszó alkalmazást kiválasztani.
Ha ilyen WDTV-szerű boxokra gondolsz, nem biztos, hogy mindegyik képes online videót megjeleníteni. A PC a leguniverzálisabb, azon pl. egy VLC player szinte minden fajta online videót képes megjeleníteni. Azonban lehet, hogy weboldalba ágyazva küldik (á lá YouTube), akkor nem biztos, hogy érdemes playerekkel variálni, ott el kell indítani, full-scree-nre kinagyítani azt kész. Az említett projektoros megoldás pedig igen elegáns megoldás.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5301 Dátum: 2010.04.22 15:48:15 »
Még egy gondolat a stream-témához, ha már pont a Bajnokok Ligája kapcsán került elő. Az UEFA ilyen szempontból szerintem úttörő és példamutató: az összes országban elérhető az összes mérkőzés! Nem ingyen, de ez nem jelent problémát: egy meccs ára 2 azaz kettő euró. Ennyiért hány sört lehet kapni?  :winkiss: A teljes őszi szezont ezzel a módszerrel nyomtam végig. A Juventusnak drukkolok, ami most csak olyan szempontból lényeges, hogy a csapat egyetlen meccsét sem adta a tévé élőben, így rákényszerültem a netre. Ezért a kettő euróért stabil, szaggatásmentes, 16:9-es arányú, 37 collos tévére kitéve is full screenben élvezhető minőségű (!!!), szakértő és színvonalas angol kommentárral kísért adást kaptam. Ilyen szolgáltatásért szívesen fizet az ember jelképes összeget.

A másik, hasonlóan példás csatorna a Eurosport. Az ő online tv-szolgáltatásukat már 2-3 éve megveszem egy hónapra, amikor január-februárban megy az ausztrál teniszbajnokság. Minden pályát adnak, ahol kamera van. Kommentár ugyan nincs, de tenisznél nem is szükséges, ellenben van hangulatos helyszíni atmoszféra, stabil, jó minőség - igaz, emlékeim szerint 4:3-as képarány, amivel azért együtt lehet élni. A mindenkori tévéadást is lehet követni, legyen az eurosport 1-2 vagy a news; tehát ahol van magyar kommentár, ott a neten is ilyen hanggal megy a műsor. Ha jól emlékszem, 5 euró körül van egy hónap, ez is kibírható.

Éljen a színvonalas tartalomszolgáltatás!  :clap:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5302 Dátum: 2010.04.22 16:02:59 »
jaj skacok köszi az infót. ma vert le a viz mert mondják benn a srácok h a BAR-INT visszavágot nem adja a tv2.
a digi honlap meg fizetös lett!
Peti linkeld be ezt az uefás cuccot lécci. hogy fizetsz? nekem otps bankkartyam van
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5303 Dátum: 2010.04.22 16:21:59 »
Fizetős a digi?  :eek: Most simán engedett belépni a régi jelszavammal, és megy az adás... Mondjuk ettől még lehet fizetős az élő BL, fene tudja...

A TV2 kedden ad meccset, és ugye jövő héten a két párosítás visszavágóján a most keddi meccs szerdán lesz, a most szerdai Lyon-Bayern kerül keddre... A többit majd este, most mennem kell.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5304 Dátum: 2010.04.22 18:51:43 »
Nem hallottam róla, hogy fizetős lenne . Most is símán beenged. Mondjuk a Bayern-Lyont nem bírtam nézni mert már a főoldaluk sem jött be  :censored:
Gondolom full le lesz terhelve a Barca-Inter meccs alatt is. Nekem marad a havernál nézés  :yes:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5305 Dátum: 2010.04.22 19:08:10 »
a komoly /BL, xy kupa stb / meccsek fizetősek lettek! tegnap láttam
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5306 Dátum: 2010.04.22 19:12:03 »
a komoly /BL, xy kupa stb / meccsek fizetősek lettek! tegnap láttam

Akkor Lehet azért nem jött be az oldaluk mert nem fizettem ?  :hmmmm: :eek: (kapják be)

szerk. Ma lesz Európa Liga: Atlético Madrid-Liverpool gondolom ez elég komoly meccs :) majd letesztelem megy e.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.22 19:14:04 írta Deep Rush »
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5307 Dátum: 2010.04.22 19:21:22 »
azert nem jött be tegnap mert lerohadt az uj fizetos rendszer

update:már le is állt!
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.22 19:41:28 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5308 Dátum: 2010.04.22 19:46:37 »
Naszóval, uefa.com:
http://video.uefa.com/Video/Live/Competitions/UCL/Country=HU/MatchList.html

Ugye ahogy az URL-ből is látszik, itt országok szerint vannak listázva az elérhető meccsek. (Ezzel lehet trükközni, pl. átírni a HU-t IT-re, és máris az olasz kínálatot látod. Igaz, ott nem 2, hanem 5 ajró egy meccs. :D) Pár nappal a mérkőzések előtt már meg lehet nézni, hol nézhető egy-egy találkozó. Egy "gond" van vele: amelyik meccset hazai tévétársaság adja, azt nem lehet az uefán keresztül nézni (erről szólnak az adott országra megvásárolt tévés jogok...), tehát ide általában a digi honlapja van belinkelve. Az ár szerintem nem lesz több, mint a szokásos 2 euró; ha mégis, az megér egy misét.

Ja, a digi ingyenes streamje valamivel gyengébb volt, mint az uefa.com-é. Remélem, ha fizetőssé teszik, akkor végre a minőség is helyre áll. Nekem megér 2 eurót egy jó minőségű stream, az tuti.

A Eurosport player meg itt van:
http://videos.eurosport.com/eurosport-player/teaser.shtml
Pl. ha valakinek nincs kábeltévéje, vagy a foci vb alatt nem lesz tévé-közelben (lásd program), simán megéri 5 euróért egy hónapra. De adják a Roland Garrost, a US Opent és egy csomó más sporteseményt is.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5309 Dátum: 2010.04.22 20:07:22 »
azert nem jött be tegnap mert lerohadt az uj fizetos rendszer

update:már le is állt!
Most nézem a Hamburg - Fulham-ot. Még megy  ::) Remélem nem a kezdő sípszónál áll le.
Ja, ez nem a Sport topic ? :1eye:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154