Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597962 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5130 Dátum: 2010.02.24 11:04:08 »
ez szabályos DVD-video formátum. sztem az mpeg2-t hiányolja. rakjál fel egy powerdvd vagy bármilyen dvd playert
köszi, most már megy.
Viszont csak 30 napos próbaverziót találtam. Ezzel lehet ugyanazt játszani, mint a Nod32-vel - hogy havonta letörlöm/újra felrakom, vagy csak egyszer engedi ezt, avagy van esetleg valami végleges megoldás, ha érthető, mire gondolok?
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5131 Dátum: 2010.02.24 11:20:46 »
Esetleg mplayer. Szerintem van Windows-os verziója is. DVD-t biztos játszik és ingyenes.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

pzs

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5132 Dátum: 2010.02.24 11:27:14 »
Esetleg mplayer. Szerintem van Windows-os verziója is. DVD-t biztos játszik és ingyenes.

Biztosan van. Nekem eddig minden olyan  formatumot lejatszott amivel probalkoztam.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5133 Dátum: 2010.02.24 12:10:00 »

tutinet

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5134 Dátum: 2010.02.24 13:45:15 »
Kaptam egy DVD-t, amit jó lenne megnézni, de sem a Real Player, sem a WMP 9 nem tudja ezt megnyitni, azt írja ki, hogy a gépen nem található kompatibilis dekóder.
A lemezen .BUP, .IFO, .VOB kiterjesztésű fájlok vannak.
Mit tegyek?

www.xvidvideo.ru

Supported file formats: WAV, WMA, MP3, OGG, SND, AU, AIF, AIFC, AIFF, MIDI, MPEG, MPG, MP2, VOB, AC3, DTS, ASX, M3U, PLS, WAX, ASF, WM, WMA, WMV, AVI, CDA, JPEG, JPG, GIF, PNG, BMP, D2V, MP4, SWF, MOV, QT, FLV, MKV.


Media player classic Home Cinema Az X86-os verziókell 32 bites winfosra, 64 bites winfosra az X64-es . Aki ennél jobbat tud, az hazudik.  :D :D :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5135 Dátum: 2010.02.25 10:55:16 »
Fotósoknak, és a szép képű monitorokat kedvelőknek a fényképezős topicba raktam két elérhető monitort.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5136 Dátum: 2010.02.27 17:05:24 »
No, teljes csőd, nem viszi a tutinet által ajánlott lejátszó a vid filét. Valami más lesz a megoldás, de úgyis rájövök.....  :wacko:

Akkor lehet, hogy csak a saját hardvere viszi. Nem 1 és nem 2 ilyennel találkoztam már
Akkor nem marad más, mint digitalizálni. Van BNC - kompozit átalakítóm ha kell és azzal PC-re lehet digizni, ha van video bemenetes digitalizálód. Nekünk van.

Vagy egy asztali DVD rekorder is megteszi az a legegyszerűbb.

Kösz, ez egy négycsatornás DVR által rögzített kép és hang. Lehet, hogy a PC-re mentést követően kellene átkonvertálni. Csak egy felvételt három különböző fájlba ment egy. 1 *.vid, egy *.vih, és egy *.inf képezi az egységet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5137 Dátum: 2010.02.27 17:06:07 »
No, teljes csőd, nem viszi a tutinet által ajánlott lejátszó a vid filét. Valami más lesz a megoldás, de úgyis rájövök.....  :wacko:
A formatfactory-val meg nem talaltam olyan kiterjesztest amit ne tudtam volna atkonvertalni. Probaltad?
Még nem, a cél a beavatkozásmentes rögzítés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5138 Dátum: 2010.02.27 20:21:45 »
Esetleg a Digital Media Convertert is meg lehet próbálni  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5139 Dátum: 2010.02.27 22:35:13 »
Írtam egy privátot egy hete, olvastad ?
No, teljes csőd, nem viszi a tutinet által ajánlott lejátszó a vid filét. Valami más lesz a megoldás, de úgyis rájövök.....  :wacko:
A formatfactory-val meg nem talaltam olyan kiterjesztest amit ne tudtam volna atkonvertalni. Probaltad?
Még nem, a cél a beavatkozásmentes rögzítés.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

tutinet

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5140 Dátum: 2010.02.28 12:48:26 »
Kösz, ez egy négycsatornás DVR által rögzített kép és hang. Lehet, hogy a PC-re mentést követően kellene átkonvertálni. Csak egy felvételt három különböző fájlba ment egy. 1 *.vid, egy *.vih, és egy *.inf képezi az egységet.

Ez egy olyan DVR kütyü ami menet közben indexeli is a felvételt. ami azt jelenti, hogy külön file-ba tárolja azt, hogy melyik kamera képét melyik időpontban rögzítette és utólag könnyen visszanézhető bármelyik kamera a 4 közül.

Volt egy ilyennel dolgom, ha jól emlékszem be kellett hívni hozzá a rendszer karbantartóját de ővele se mentünk semmire, aztán amikor azt mondtam nem tudjuk lejátszani játszottam még vele egy kicsit és sikerült. Nagyon fontos, hogy nemcsak a felvételeknek de az összes indexfile-nak is meg kell lenni a file-ok neveinek ugyanazoknak kell lenni csak a kiterjesztésük más-más. Ha ez mind megvan, akkor lejátszható de akkor is a saját hozzá való lejátszóval.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5141 Dátum: 2010.02.28 14:45:43 »
ez egy négycsatornás DVR által rögzített kép és hang
Áááá. Akkor azt csak a kütyü saját lejátszójával, vagy maga a DVR-en fogod tudni lejátszani. Általában ezek valami egyedi formátumban rögzítenek, semmilyen szabványnak nem felelnek meg (az összes kamera képe egy fájlba megy, az indexfájlok adják meg, hogy hányadik képkocka melyik kamerához tartozik, etc.) Szal nem egyszerű eset.
Mi egy Linux-on futó DVR alkalmazást használunk erre a célra. Szabvány PC, DVR kártya, IP kamera, és szabvány formátumok: http://www.zoneminder.com/ Ja és free és beszélni magyar  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.28 14:47:58 írta robi »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5142 Dátum: 2010.02.28 14:52:07 »
Kösz, ez egy négycsatornás DVR által rögzített kép és hang. Lehet, hogy a PC-re mentést követően kellene átkonvertálni. Csak egy felvételt három különböző fájlba ment egy. 1 *.vid, egy *.vih, és egy *.inf képezi az egységet.

Ez egy olyan DVR kütyü ami menet közben indexeli is a felvételt. ami azt jelenti, hogy külön file-ba tárolja azt, hogy melyik kamera képét melyik időpontban rögzítette és utólag könnyen visszanézhető bármelyik kamera a 4 közül.

Volt egy ilyennel dolgom, ha jól emlékszem be kellett hívni hozzá a rendszer karbantartóját de ővele se mentünk semmire, aztán amikor azt mondtam nem tudjuk lejátszani játszottam még vele egy kicsit és sikerült. Nagyon fontos, hogy nemcsak a felvételeknek de az összes indexfile-nak is meg kell lenni a file-ok neveinek ugyanazoknak kell lenni csak a kiterjesztésük más-más. Ha ez mind megvan, akkor lejátszható de akkor is a saját hozzá való lejátszóval.

Valóban így van, ahogy írtad. Az a feneség, ha kiírom a megfelelő fájlokat és a saját lejátszóját, akkor az egyik PC hanggal és képpel, egy másik PC csak hanggal, a harmadik pedig csak képpel játsza le ugyanazt a DVD-t.  Nomost azt kellene vhogy elérni, hogy bármely PC le tudja játszani a felvételt.  :hmmmm:

Tudod, hogy nem vagyok informatikus, csak dühít, hogy van egy rendszer, ami rögzíti a képet hangot és nem tudom kiírni lemezre. Magyarán van egy olyan valami, amit nem lehet igazán használni. Egyelőre az informatikusok nem tudtak vele mit kezdeni, de rajta vannak. Azért kérdeztem jelen topicba rá, hogy hátha valaki közelebb tud vinni a megfejtéshez.

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki ötletet adott a dologhoz. Nem adom fel, megoldás biztosan van rá, előbb utóbb rájövök.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5143 Dátum: 2010.03.02 12:59:27 »
tud vki olyan progit ami a youtube-ról egyenesen mp3ba rakja a zenét?
eddig a firefox unplug , + flac to mp3 konvertert használtam de nem túl jó
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5144 Dátum: 2010.03.02 13:06:11 »
Gugli első találat youtube to mp3-ra:

http://vidtomp3.info/

Próbáld ki, talán működik.