Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1600594 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5100 Dátum: 2010.02.18 11:06:21 »
Az APEH-es adóbevallós progi si simán megy Linux alatt.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5101 Dátum: 2010.02.18 11:18:09 »
OSX alatt is. Csúnya lenne, ha nem menne, lévén javás.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5102 Dátum: 2010.02.18 14:57:27 »
Szerintem magán személynek lehet jó a Linux - instalállni nem bonyolultabb, mint a Windows-t. Viszont van amikor nincs driver.
A Windows-t pedig még sokáig nem fogja lenyomni, mert egy cégnél ahhoz hogy átálljon rá - és a MS bevételéneke nagy részét nem az otthoni felhasználók teszik ki -, ahhoz kell támogatás is. Márpedig sokkal olcsóbban lehet MS mérnököt kapni, mint Linuxosat. A mennyiségről ne is beszéljünk.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5103 Dátum: 2010.02.18 18:35:44 »
Egyszerű mezei *.vid kiterjesztésú fájlokat mivel lehet nagy üzembiztonsággal megtekinteni?

Van egy négy csatornás DVR, ami minden felvételről *.vid kiterjesztéssel készít fájlt. Ezt viszont csak a saját lejátszójával tudom lejátszani. A felvételt megpirítom, de kellene hozzá egy lejátszó is, mert azt máshol kívánom lejátszani ad-hoc jelleggel. Erre kellene vmi megoldás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5104 Dátum: 2010.02.18 18:48:11 »
A kiterjesztés önmagában nem definiálja a kódolást, azt kellene tudni. Első körben, sötétben tapogatózva azt mondanám, ez egy quicktime videó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5105 Dátum: 2010.02.18 19:28:18 »
A kiterjesztés önmagában nem definiálja a kódolást, azt kellene tudni. Első körben, sötétben tapogatózva azt mondanám, ez egy quicktime videó.
Nos, mindössze egy telepítőt kaptam a hardverhez, így aztán a kódolásról nincsen infóm. Neten túrtam és én is arra jutottam, hogy holnap ráengedek egy Quick Time lejátszót, oszt majd jól meglátom, hogy mi lesz. Egy próbát megér. Amúgy a DVR egy kínai kütyü, nem gondolnám, hogy túl bonyolult kódolással dolgozik, bár ki tudja.
Köszi a választ, majd beszámolok, hogy mire jutottam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5106 Dátum: 2010.02.18 19:29:20 »
Te Peti nyilvan tudod hogy jövöre az olasz meccsek is kikerülnek a sport1ről a digire. az eurosport2 is bukja a PLt
át kell állni netes tv-zésre.
nem tudsz vmi kis dobozt amit rá tudok kötni a Tvre és futtatja a böngészön a http://www.digisport.hu/live/play/2359 oldalt?
most nézem a juve meccset..
vmi buta oprencer csak menjen a stream és Ne zúgjon! tvre kötném bele a lan és csók
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5107 Dátum: 2010.02.18 20:29:50 »
Sajna nem tudok ilyen kütyüt, pedig most nekem is jól jönne. Amíg nem volt meg a kis lejátszó, addig a HTPC-vel oldottam meg az ilyen dolgokat, most lövésem sincs, hogy csinálnám.

Az biztos, hogy a WDTV meg a nálam is szolgáló PlayON!HD is linux alapúak, elvileg lehet hozzájuk írni plugineket, pl. utóbbihoz megcsinált egy programozó egy youtube feedet. Csak ehhez kellene egy ráérő, ügyes geek...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5108 Dátum: 2010.02.19 08:49:40 »
köszi
nincs olyan BD player ami futtat böngészöt? az LG-k már youtube-t tudnak.
találsz Te addig valamit... ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5109 Dátum: 2010.02.19 08:51:07 »
Egyszerű mezei *.vid kiterjesztésú fájlokat mivel lehet nagy üzembiztonsággal megtekinteni?

Van egy négy csatornás DVR, ami minden felvételről *.vid kiterjesztéssel készít fájlt. Ezt viszont csak a saját lejátszójával tudom lejátszani. A felvételt megpirítom, de kellene hozzá egy lejátszó is, mert azt máshol kívánom lejátszani ad-hoc jelleggel. Erre kellene vmi megoldás.
A FormatFactory nem eszi meg?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5110 Dátum: 2010.02.19 15:55:40 »
Jééé, valami régi kérdőíves akármin nyertem egy 1 évre szóló ESET Smart Security licenszt.  :sorcerer:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5111 Dátum: 2010.02.19 16:12:57 »
A kiterjesztés önmagában nem definiálja a kódolást, azt kellene tudni. Első körben, sötétben tapogatózva azt mondanám, ez egy quicktime videó.
Sajnos nem nyert a QuickTime, nem játsza le unkown file.  :no:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5112 Dátum: 2010.02.19 16:17:20 »
Egyszerű mezei *.vid kiterjesztésú fájlokat mivel lehet nagy üzembiztonsággal megtekinteni?

Van egy négy csatornás DVR, ami minden felvételről *.vid kiterjesztéssel készít fájlt. Ezt viszont csak a saját lejátszójával tudom lejátszani. A felvételt megpirítom, de kellene hozzá egy lejátszó is, mert azt máshol kívánom lejátszani ad-hoc jelleggel. Erre kellene vmi megoldás.
A FormatFactory nem eszi meg?
Hétfőn kipróbálom, köszi a tippet.

Ez a DVR *.vid, *.vih, és*.idx fájlt készít az archiválás során. A felvételt pedig széttagolja CD méretű szeletekre.

Ez a hardver, nem mintha lenne valami jelentősége, de hátha valaki tud okosságot írni, amit előre is köszönök.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5113 Dátum: 2010.02.19 16:33:17 »
Annyit találtam a .vid fájlról, hogy általános video. Tehát a kódolása biztos nem speciális, csak az elnevezése egyéni.
Próbáld meg átnevezni egyszerűen .mov-ra és a QT megeszi. Ha lehet hinni ennek.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

tutinet

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5114 Dátum: 2010.02.19 16:39:05 »
Egyszerű mezei *.vid kiterjesztésú fájlokat mivel lehet nagy üzembiztonsággal megtekinteni?

Van egy négy csatornás DVR, ami minden felvételről *.vid kiterjesztéssel készít fájlt. Ezt viszont csak a saját lejátszójával tudom lejátszani. A felvételt megpirítom, de kellene hozzá egy lejátszó is, mert azt máshol kívánom lejátszani ad-hoc jelleggel. Erre kellene vmi megoldás.
A FormatFactory nem eszi meg?
Hétfőn kipróbálom, köszi a tippet.

Ez a DVR *.vid, *.vih, és*.idx fájlt készít az archiválás során. A felvételt pedig széttagolja CD méretű szeletekre.

Ez a hardver, nem mintha lenne valami jelentősége, de hátha valaki tud okosságot írni, amit előre is köszönök.

Ide felmenni :
www.xvidvideo.ru

És letölteni az X86-os MPC Home Cinemat, ami mindent visz. h264, h263 stb. A quicktime-ot ,  mint olyat el lehet felejteni .