Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597819 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5085 Dátum: 2010.02.16 10:45:39 »
Nyilván ez volt a Win7 beta EULA-ban kikötve, ennyi.

Uhum... Ebbol is latszik, hogy nem olvastam el. Remelem az nincs kikotve, hogy kotelezo jelleggel at kell ternem ha egyszer hasznaltam a betat :innocent:. Ledurom az egeszet es a maradek gepre is megy fel az Ubuntu. Mar csak asszony pajtast kell meggyoznom arrol, hogy az mennyire szep es jo :whistling:. Mivel jatekra nem hasznalja a gepet igy valszeg semmifele hatranyat nem fogja tapasztalni a Linuxnak.  :flowers:

leszilaci

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5086 Dátum: 2010.02.16 12:32:06 »
Ledurom az egeszet es a maradek gepre is megy fel az Ubuntu. Mar csak asszony pajtast kell meggyoznom arrol, hogy az mennyire szep es jo :whistling:.
nézesd meg vele ezt:

:)

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5087 Dátum: 2010.02.16 16:21:02 »
Haverom, a Szárnyas fejvadászt nézi.   :smartass:

tutinet

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5088 Dátum: 2010.02.16 19:59:14 »

Uhum... Ebbol is latszik, hogy nem olvastam el. Remelem az nincs kikotve, hogy kotelezo jelleggel at kell ternem ha egyszer hasznaltam a betat :innocent:. Ledurom az egeszet es a maradek gepre is megy fel az Ubuntu. Mar csak asszony pajtast kell meggyoznom arrol, hogy az mennyire szep es jo :whistling:. Mivel jatekra nem hasznalja a gepet igy valszeg semmifele hatranyat nem fogja tapasztalni a Linuxnak.  :flowers:

Azért majd tapasztaljam nekem nemjött be az Ubuntu. Amúgy miért nem testtél már föl egy fullos win7-e t ?? Már rég kint van.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5089 Dátum: 2010.02.16 20:05:49 »
KDE jobban tetszik nekem mint a gnome mjuk élesben csak gnomeot próbáltam

tutinet

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5090 Dátum: 2010.02.16 20:07:23 »
Ledurom az egeszet es a maradek gepre is megy fel az Ubuntu. Mar csak asszony pajtast kell meggyoznom arrol, hogy az mennyire szep es jo :whistling:.
nézesd meg vele ezt:

:)

ez odab.a.sz Ez volna az ubuntu új aero felülete ????   :eek: :eek:
A win7 a fasorba se lesz , ha ez lesz

pzs

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5091 Dátum: 2010.02.16 20:09:51 »

Uhum... Ebbol is latszik, hogy nem olvastam el. Remelem az nincs kikotve, hogy kotelezo jelleggel at kell ternem ha egyszer hasznaltam a betat :innocent:. Ledurom az egeszet es a maradek gepre is megy fel az Ubuntu. Mar csak asszony pajtast kell meggyoznom arrol, hogy az mennyire szep es jo :whistling:. Mivel jatekra nem hasznalja a gepet igy valszeg semmifele hatranyat nem fogja tapasztalni a Linuxnak.  :flowers:

Azért majd tapasztaljam nekem nemjött be az Ubuntu. Amúgy miért nem testtél már föl egy fullos win7-e t ?? Már rég kint van.

Mert idohianyban szenvedek. Neha netezni kapcsolom be azt a notebookot amin a win7 fenn van. A masik gepet amin meg win7 van parom hasznalja. Eddig nem sirt, hogy ujra kellene telepiteni. Idom nagy reszeben Ubuntut meg Suse-t haszanlok. Miert toltsek plusz idot azzal, hogy felrakjam, beallitsam magamnak illetve paromnak ha par honap mulva ugyis kenytelen leszek leszedni?  :flowers:

tutinet

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5092 Dátum: 2010.02.16 20:25:12 »

Mert idohianyban szenvedek. Neha netezni kapcsolom be azt a notebookot amin a win7 fenn van. A masik gepet amin meg win7 van parom hasznalja. Eddig nem sirt, hogy ujra kellene telepiteni. Idom nagy reszeben Ubuntut meg Suse-t haszanlok. Miert toltsek plusz idot azzal, hogy felrakjam, beallitsam magamnak illetve paromnak ha par honap mulva ugyis kenytelen leszek leszedni?  :flowers:

Tanítsd meg a párodat installálni, vagy nem is kell ?
A win7 telepítési ideje az xp telepítési idejének kb. a harma tapasztalatom szerint. Win7 proffessional esetén.
Félórát megér, a drivereket meg leszedi a windows update, nekem mindent leszedett de én a hang ill a VGA-ra a saját gyártója driverét rakom nem a win által frissíttetet, habár az utóbbi is jól megy.


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5093 Dátum: 2010.02.16 20:52:43 »
A win7 telepítési ideje az xp telepítési idejének kb. a harma tapasztalatom szerint. Win7 proffessional esetén.

A (k)ubuntu telepítési ideje meg kb. tizede egy windózerének...

leszilaci

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5094 Dátum: 2010.02.17 08:56:04 »
[ez odab.a.sz Ez volna az ubuntu új aero felülete ????   :eek: :eek:
A win7 a fasorba se lesz , ha ez lesz

ezt a videót bő másfél évvel ezelőtt mutatta nekem Zénóka,h használjak inkább ubuntut a vista helyett, ha le akarom cserélni az xp-t.
ezen felbuzdulva;

- kipróbáltam egy p4 2ghz, 512mb, 40gb, 32mb-ATI felszereltségű 4-5éves dell notebookon, de a videokártyával nem akart összejönni a 3D gyorsítás, és gyakran lefagyott!!! a firefox az otthoni wifire csatlakozva(amire bejelentkezéskor minden egyes alkalommal be kellett írnom a jelszót, nem jegyezte meg) ... xp-vel soha nem fagyott le a gép

- aztán próbáltam egy másik, 2-3éves dell notebookra(kicsit nagyobb prociban tért el az előzőtől, nomeg nagyobb hdd és ram) novell által kiadott SUSE-t rakni, de azt meg 2óra alatt sikerült úgy tönkrevágnom,h a grafikus felület nem jött már be, csak a fekete képernyőn villogó kurzor. pedig csak a 2monitoros megjelenítést próbáltam beállítani a notebookot dokkolóba csatlakoztatva. ... xp-vel tök jól működött.

- most lenovo notebookot nyúzok. ezt egy előre feltelepített vista-val adták át. na, az egy rakás :shit: 4giga rammal lassabb volt, mint az 512mb-tal szerelt dell az xp-vel. valószínűleg a mindenféle (teljesen felesleges) segédprogramokkal sikerült ezt a lassúságot elérni. aztán 2-3 frissítés után úgy belassult,h egy word, vagy media player megnyitása fél percig (komoly! lemértem :) ) tartott. próbáltam gyomlálni, de nem segített sokat.
ráraktam egy 64bites win7-t, és tök jól működik.

jó az az ubuntu. csak ne legyen driver-gond,m akkor lehet a gurukhoz fohászkodni,h segítsenek.
windowst meg egy halandó ember is gatyába tud rázni, ha van egy kis tapasztalata.
szerintem.
nomeg melóhelyen a vállalati környezetben nem tudom hogyan tudnám összehozni az ubuntuval a remote programokat, meg a lotus-ra ,novell-be, as400 szerveren futó ügyviteli rendszerre való belépéseket, kliensek futtatását, amik szinte mind windows-ra van "optimalizálva".

pzs

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5095 Dátum: 2010.02.17 09:15:08 »
jó az az ubuntu. csak ne legyen driver-gond,m akkor lehet a gurukhoz fohászkodni,h segítsenek.
windowst meg egy halandó ember is gatyába tud rázni, ha van egy kis tapasztalata.
szerintem.

Szinte mindennel gondom volt amikor felraktam, de mind veges idon belul orvosolhato. Nem vagyok egy linux guru es mas gurukhoz sem kellett fordulni ;)
Csupan ket baratom volt: Manual valamint Gugli. Mindketten nagyon segitokeszek es korrektek voltak.  :hug:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5096 Dátum: 2010.02.17 09:26:32 »
Nekem anno a frissen bekötött internetet csak a Linux látta (Ubuntu), a Windows sehogy sem.
Dual-boot volt a gép, nekem bejött. :)
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5097 Dátum: 2010.02.17 09:50:49 »
A driverprobléma néha tényleg megoldhatatlan tud lenni, mivel a gyártók nem adnak ki normális dokumentációt, de legalább linuxos drivert sem írnak. De vannak kivételek. Pl. az IBM/Lenovo gépekkel nincs probléma. Fut is szépen a kubuntu a kis X60-ason, minden gond nélkül. Az összes funkció működik.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5098 Dátum: 2010.02.17 18:42:14 »
Windows az olyan, hogy a manual nélkül össze vissza kattintva is lehet 1 közepesen jó rendszered.
A Linux világa ott kezdődik, hogy 500 oldalas manual, majd 3-4 nap, mire testre szabod a gépedet, és aztán minden szép, és minden jó. Persze legközelebb már sokkal könnyebb.

Namost én még nem vettem a fáradtságot, hogy 500 oldalt olvassak.
Majd ha lesz olyan Linux, ami rendesen feltelepül, meg leszedi a drivereket netről, akkor talán elgondolkodok. Meg nem kell parancssorban 3 sor hosszú utasításokat beírni, meg kernelt írni hozzá, hogy működjön az integrált hangkártya...

Amúgy a tapasztalataim azt mondják, hogy aki már a Win95 idejében, mikor még tényleg rossz volt a Win, már Linuxot használt, az sose fog áttérni. Olyanból viszont kevés van, aki az XP-n felnőve Linuxra vágyik mindenáron ;)
Laco 73 :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5099 Dátum: 2010.02.17 18:57:44 »
Namost én még nem vettem a fáradtságot, hogy 500 oldalt olvassak.
Majd ha lesz olyan Linux, ami rendesen feltelepül, meg leszedi a drivereket netről, akkor talán elgondolkodok. Meg nem kell parancssorban 3 sor hosszú utasításokat beírni, meg kernelt írni hozzá, hogy működjön az integrált hangkártya...

_Van_ ilyen linux, már rég...

Nekem van szerencsém párhuzamosan használni XP-t és linuxot (céges és otthoni gép). Az utóbbi sokkal jobb. Csak nagyon nehéz megtörni egy 95%-os piaci hegemóniát. Működnek a beidegződések, a szoftvercégek se szívesen fejlesztenek linuxra.