Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597989 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5055 Dátum: 2010.02.07 17:44:51 »
Csináltam egy rendszervisszaállítást február 2-re és így se lép bele a 192.168.1.1 oldalon a router beállításába
Most már minden ki van lőve, ilyenkor mi van?

Én ugyan láma vagyok, de nem 192.168.2.1 címen van a router???  Nekem is Linksys van, nem CD-ztem. Kifogástalanul műxik.

Nem, 192.168.1.1 a cím, rossz volt a zsír új router, azért nem lépett bele, már kicseréltettem , azzal működik a belépés.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5056 Dátum: 2010.02.07 18:13:54 »
Így nekem is lett egy eladó médialejátszó.
Mennyibe adod?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5057 Dátum: 2010.02.07 18:18:22 »
Nem, 192.168.1.1 a cím, rossz volt a zsír új router, azért nem lépett bele, már kicseréltettem , azzal működik a belépés.
Jól belenyúltál. Örülök, hogy müxi végre  :clap:

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5058 Dátum: 2010.02.07 19:19:13 »
Így nekem is lett egy eladó médialejátszó.
Mennyibe adod?
40eFt + posta (vagy személyes elvitel). :hmmmm:

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5059 Dátum: 2010.02.08 21:32:35 »
Amióta megvan ez a router (egyre jobban kezdi magát megutáltatni) szaggatja a netemet, online játéknál (Dirt2) elég kellemetlen.
Miért csinálhatja?

Szerk: egy áramtalanítás után jó lett :hmmmm:, el kéne hogy menjen hetekig kikapcsolás nélkül nem?
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.08 22:03:11 írta TZoli »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5060 Dátum: 2010.02.09 10:38:46 »
web fejlesztők kérdeznék egy egyszerüt

olyan kérdésem lenne hogy adott egy doksi kérdésekkel igen/nem válaszlehetőséggel
kb 8-10 kérdés. ezt kéne webes fomátumban -de egyenlöre offline- megcsinálni úgy hogy számolja meg a szavazatokat és alul írja ki az eredményt.
ezt miben lehet megcsinálni? HTML? PHP?
merre induljak el?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5061 Dátum: 2010.02.09 13:16:56 »
lehet,h nem ide kellene, de talán elfér.... ::)

adott egy elektronyos zongora, aminek a betáp-kábelét sikerült költözéskor elhagyni.
szerintetek ez milyen tápkábel? hol lehet ilyet beszerezni? valami spéci lehet?(bár nem annak néz ki)

klikk1
kllikk2

aki tud szerezni nekem ilyet, annak adok cserébe 5db pc-hez, monitorhoz való 3 "villás" standard tápkábelt :D
klikk3

köszönöm
Nem lehet kicsrélni az a csatlakozó egy sima 240V-os csatlakozóra? (Ilyen van szerintem a Lomexnél is, az talán nincs neked túl mesze.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

leszilaci

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5062 Dátum: 2010.02.09 15:06:20 »
Nem lehet kicsrélni az a csatlakozó egy sima 240V-os csatlakozóra? (Ilyen van szerintem a Lomexnél is, az talán nincs neked túl mesze.)
nem szívesen bántanám a gyári csatlakozót  :ph34r:
elég, ha félre forrasztom valamelyik lábat, és máris kimegy belőle a  füst  :D

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5063 Dátum: 2010.02.09 16:20:19 »
Ide is spammelek. :D

A csendesebb, kevesebb port begyűjtő AC Ryan Play!On HD Mini kiszorította a nappaliból, így fölöslegessé vált kedvenc HTPC-m.

Alkatrészek:
- Antec Fusion Black ház
- Gigabyte GA-MA78GM-S2H alaplap
- AMD Athlon64 1640LE processzor
- Kingston 2x1GB 800 MHz DDR2
- Pioneer DVR-215D SATA DVD-író
- Samsung 120GB-s rendszerlemez
- TP-Link wifi kártya
- Logitech Harmony 525 univerzális távirányító

A rendszeren jelenleg egy Windows XP Media Center van, XBMC multimédiás frontenddel (ezt a távirányító teljes körűen kezeli), egér és billentyűzet nem is szükséges a multimédiás funkciók kezeléséhez. Egy egér és egy billentyűzet csatlakoztatásával természetesen befogható napi használatra. Házimozi erősítőre HDMI-n vagy optikai kimeneten, megjelenítőre HDMI-n keresztül javallott csatlakoztatni.

A jószág Gyöngyösön van.

Ár: 70 ezer Ft.

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5064 Dátum: 2010.02.09 16:36:37 »
web fejlesztők kérdeznék egy egyszerüt

olyan kérdésem lenne hogy adott egy doksi kérdésekkel igen/nem válaszlehetőséggel
kb 8-10 kérdés. ezt kéne webes fomátumban -de egyenlöre offline- megcsinálni úgy hogy számolja meg a szavazatokat és alul írja ki az eredményt.
ezt miben lehet megcsinálni? HTML? PHP?
merre induljak el?


Hogy érted azt hogy offline formátumban? Arra gondolsz hogy nem akarod kirakni a netre?
Amúgy igen, php + HTML, és valami adatbázis se árt hozzá ha az adatokat tárolni akarod valami értelmes formában.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5065 Dátum: 2010.02.09 19:25:33 »
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy lehetséges-e WiFi-vel 100m-es távot áthidalni úgy, hogy a kapcsolat használható legyen és ne is legyen brutál drága a kivitelezés? :helpsmilie:
Egyáltalán mik kellenek ehhez?
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5066 Dátum: 2010.02.09 19:52:12 »

Hogy érted azt hogy offline formátumban? Arra gondolsz hogy nem akarod kirakni a netre?
Amúgy igen, php + HTML, és valami adatbázis se árt hozzá ha az adatokat tárolni akarod valami értelmes formában.

úgy hogy elöször is offline bemutatnám egy notebookon utána ha a főnöknek teccik , publikáljuk
az a baj h nemtom merre induljak el. ha felrakom az progikat van erre vmi template esetleg?
dreamweavert ismerem vmennyire..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5067 Dátum: 2010.02.09 20:38:41 »
úgy hogy elöször is offline bemutatnám egy notebookon utána ha a főnöknek teccik , publikáljuk
az a baj h nemtom merre induljak el. ha felrakom az progikat van erre vmi template esetleg?
dreamweavert ismerem vmennyire..

Hát sajnos nem tudom, a dreamweavert nem ismerem, nem tudom hogy van-e benne ilyen funkció.
Amúgy ha programozni kell az oldalt, akkor azt tudod offline is majd bemutatni. Pl. ha PHP-t akarsz a laptopodon bemutatni akkor webszervert telepítesz a gépedre, ami tudja futtatni a kódot. Nézz körül a neten, sok helyen tudsz magadnak weboldalt csinálni, lehet van köztük olyan rendszer amivel meg tudod csinálni amit szeretnél.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5068 Dátum: 2010.02.09 21:38:56 »
Két normális Broadband router ami tud Bridge módban működni és optikai rálátás , így két LAN tudsz összekötni.
Egy normális router, esetleg írányított antenna pluszban , és egy vevő amivel veszed a jelet, Laptop beépített vagy desktop USB-s csatoló, ez utóbbi jobb lehet mert egy usb-s kabellel tudod helyezgetni a csatolót, és optikai rálátás :)
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy lehetséges-e WiFi-vel 100m-es távot áthidalni úgy, hogy a kapcsolat használható legyen és ne is legyen brutál drága a kivitelezés? :helpsmilie:
Egyáltalán mik kellenek ehhez?
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

tutinet

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5069 Dátum: 2010.02.09 21:42:54 »
Két normális Broadband router ami tud Bridge módban működni és optikai rálátás , így két LAN tudsz összekötni.
Egy normális router, esetleg írányított antenna pluszban , és egy vevő amivel veszed a jelet, Laptop beépített vagy desktop USB-s csatoló, ez utóbbi jobb lehet mert egy usb-s kabellel tudod helyezgetni a csatolót, és optikai rálátás :)

Naja, csak ez jó drága. 100 m-re olcsóbb elvinni egy LAN vezetéket. CSak gondolom azt nem lehet az utca miatt.....