Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599053 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4950 Dátum: 2010.01.25 18:14:31 »
Üdv!

Jelenleg úgy üzemel itthon a számítógépes "rendszer", hogy egy mezei D-Link W-LAN routerrel össze van kötve az asztali számítógép, én a laptopommal meg szaladgálok a lakásba, és W-LAN-on netezek. Viszont a nyomtató az asztali PC-hez van kötve, így ha nyomtatni szeretnék, akkor be kell kapcsolni az asztali gépet.
Kérdés, hogy a nyomatót valahogy nem lehet közvetlenül a routerre csatlakoztatni? Cél az lenne, hogy mindkét gép elérje, de külön-külön, tehát elég legyen csak az egyiket bekapcsolni!

Előre is köszi!
Xanyi

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4951 Dátum: 2010.01.25 18:34:12 »
Olyan router kell hozzá, amelyik hátán legalább egy USB port van, és ezen keresztül tud nyomtatót kezelni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4952 Dátum: 2010.01.25 18:34:31 »
Ehhez olyan router kellene, ami rendelkezik nyomtató kezeléssel (Pl. DIR-655)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4953 Dátum: 2010.01.25 18:42:21 »
Üdv!

Jelenleg úgy üzemel itthon a számítógépes "rendszer", hogy egy mezei D-Link W-LAN routerrel össze van kötve az asztali számítógép, én a laptopommal meg szaladgálok a lakásba, és W-LAN-on netezek. Viszont a nyomtató az asztali PC-hez van kötve, így ha nyomtatni szeretnék, akkor be kell kapcsolni az asztali gépet.
Kérdés, hogy a nyomatót valahogy nem lehet közvetlenül a routerre csatlakoztatni? Cél az lenne, hogy mindkét gép elérje, de külön-külön, tehát elég legyen csak az egyiket bekapcsolni!

Előre is köszi!

Vagy pedig egy kis dobozka, amit nyomtató szervernek hívnak, és a routerre lehet kötni és hálózati nyomtatót csinál az eddigi számítógéphez kötöttből.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4954 Dátum: 2010.01.25 21:39:38 »
És mindez nem működik, ha nem akar, sajna van elég sok nyomtatótípus, amit egyszerűen nem lehet rábírni sem a routerekbe épített usb-vel, sem a nyomtatószerverekkel.
-A HP nyomtatóknál azért elég sokszor összejön, Canon nyomik is jól szokták tűrni. Epsonok nagyon finnyásak.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4956 Dátum: 2010.01.26 10:59:49 »
Help!

   Ma reggel ismét összedugtam a laptopomat amit egy külön billentyűzettel használok. Szóval ma bedugtam a billt és nem történt semmi. Eszk kezelő írja hogy minden működik. A bill nem is világít. Gondoltam átdugom máshová és úgy sem, újraindítottam a gépet többször de semmi. Eltávolítottam az illesztőt, frissítettem stb semmi. Ezt mind végigpróbáltam egy másik vadonat új billel, de semmmi... a laptop szerint minden okés, viszont nem ír semmit és nem világítanak a gombok sem stb.... kábeles usb

5let?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4957 Dátum: 2010.01.26 11:09:36 »
Help!

   Ma reggel ismét összedugtam a laptopomat amit egy külön billentyűzettel használok. Szóval ma bedugtam a billt és nem történt semmi. Eszk kezelő írja hogy minden működik. A bill nem is világít. Gondoltam átdugom máshová és úgy sem, újraindítottam a gépet többször de semmi. Eltávolítottam az illesztőt, frissítettem stb semmi. Ezt mind végigpróbáltam egy másik vadonat új billel, de semmmi... a laptop szerint minden okés, viszont nem ír semmit és nem világítanak a gombok sem stb.... kábeles usb

5let?
Más USB-s dolog megy ( pendrive...) láttam már halott USB portot is, de lehet ezer oka.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4958 Dátum: 2010.01.26 11:17:35 »
egér, iphone töltő megy... és amkor bedugom akkor pittyeg is...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4959 Dátum: 2010.01.26 17:25:33 »
Köszi, akkor nézek ilyen routert!
Xanyi

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4960 Dátum: 2010.01.26 17:29:53 »
Köszi, akkor nézek ilyen routert!

Nekem van valahol egy printer szerverem, ha vársz egy kicsit, hogy előkerüljön a költözésnél, igen jutányos áron megválok tőle, persze kipróbálás után.

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4961 Dátum: 2010.01.26 18:59:04 »
Vettünk a melóhelyemre egy új monitort (LG W1952TE sorozat).
Összekötöttem a géppel, D-Sub kábellal, sajnos a számítógépen nincs DVI. Működik de nem tudom 800X600-as felbontásnál feljebb vinni, már az 1024X768-t sem engedi, Én meg 1440X900-ban szeretném hajtani, de olyan lehetőség nincs is a skálán.
Jobb klikk tulajdonságok, beállítások, speciális,  és itt a tulajdonságokra rá sem lehet kattintani.
Alapértelmezett monitort ír ki, lehet hogy fel sem ismerte az LG-t? Vagy valami illesztőprogram kell hozzá?
Ez egy nagyon öreg gép, 7-8 éves kb., integrált videókártyával, létezhet olyan hogy meg sem bírja hajtani 1440X900-ba? 
Az 1024X768-ra is valami out of range és 43Hz, fogad, vagy valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4962 Dátum: 2010.01.26 19:08:36 »
Videokártya driver(lehetőleg új) telepítve van?

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4963 Dátum: 2010.01.26 19:21:14 »
Hát látod nem vagyok benne biztos, az a gép így van 7-8 éve ugyanazzal az op. rendszerrel. Nem is tudom milyen videókártya van benne, csak azt hogy integrált, na majd utánajárok.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4964 Dátum: 2010.01.26 19:48:46 »
Köszi, akkor nézek ilyen routert!

Nekem van valahol egy printer szerverem, ha vársz egy kicsit, hogy előkerüljön a költözésnél, igen jutányos áron megválok tőle, persze kipróbálás után.

Várok. Olyannyira várok, hogy csak a nyáron fogok költözni, és ez az új kecóba kellene majd!
De az mi is pontosan? A routerhez kell hozzácsatlakoztatnom?
Xanyi