Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597826 alkalommal)

0 Felhasználó és 50 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4845 Dátum: 2010.01.07 20:36:58 »
Most rendeltem egy Logitech G9X egeret, kipróbálom a lézeres technológiát, csak egyik haveromnál próbáltam eddig hasonlót (Razer Lachesis) de az túl nagynak bizonyult nekem.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4846 Dátum: 2010.01.07 20:41:58 »
A feleségemnek vettem egy Logitech VX Nanót a kislaptop mellé, kiváló egerentyű, csak ajánlani tudom. Nem játékra kell, úgyhogy a lézeres technológiából annyit veszünk észre, hogy működik.  :szemez:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4847 Dátum: 2010.01.07 20:49:09 »
Nálam egy logitech mx revolution rágcsáló garázdálkodik az asztalon. Most egy normális billentyűzetet keresgélek, de nem találom az igazit  :no:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4848 Dátum: 2010.01.08 08:08:33 »
Nekem a Logitech egerek mindig bejöttek. Az első egy MX1000 Laser volt. Aztán egyszer valamiért nem akart működni. Akkor vettem egy másik lézeres egeret -annak nem tudom a számát- de hamar rájöttem, hogy valami egyéb bug van és visszatérhettem a jól bevált MX1000-hez. Nekem a mai napig ez az "über-egér". Ergonómiailag nekem tökéletes és azok a gombok vannak rajta, amik nekem kellenek. Most kíváncsi leszek az MX1100-ra, tudja-e feledtetni az 1000-est. Ha igen, akkor áttérek ha nem, akkor vissza az MX1000. :)
Billentyűzettel kapcsolatban, csak annyi a kritérium részemről, hogy határozottak legyenek a billentyű, érezzem, hogy mikor van lenyomva. Ugyanakkor ne akadjanak, mert az baromi idegsítő, amikor nem tudom lenyomni, csak erőlködve. :ph34r:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

pzs

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4849 Dátum: 2010.01.08 09:42:08 »
Nálam egy logitech mx revolution rágcsáló garázdálkodik az asztalon. Most egy normális billentyűzetet keresgélek, de nem találom az igazit  :no:

Ugyanilyen egeret nyuzok mar egy jo ideje maximalis megelegedettseggel. Billentyuzetet mire akarod hasznalni? Munka, jatek?

Otthon G11-et hasznalok. Annyi pozitivumot tudok mellette felhozni, hogy a billentyuknek van hattervilagitasuk (nem mintha valamit is erne, mert ugyis a monitort bamulom, de ejszaka eleg utosen nez ki :D). Semmi mas elonyet nem latom egyebkent mert nem jatszom. Sot van egy olyan hibaja (nem tudom, h egyedi e vagy a tipusra jellemzo), hogyha rossz helyen utom le a Space billentyut, akkor a bal oldala beragad... :(  Munkahelyen egy egyszeru DELL billentyuzetet hasznalok es kb 100x jobb erzes gepelni rajta...

Van meg egy viszonylag egyszerubb es olcsobb billentyuzete a Logitech-nek. Meglepo modon ezen is sokkal gyorsabban tudtam gepelni, mint a G11-en. Igaz kicsit hangos... :) Viszont ha mondjuk notebook-hoz vagy szokva, akkor nagyon tudom ajanlani.

Osszefogllava csak azt akarom kihozni az egeszbol, hogy eddig Logitech parti voltam billentyuzet teren, de be kell vallanom, hogy ez a kis egyszeru DELL billentyuzet sokkal hasznalhatobb es orom vele dolgozni...  :clap:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4850 Dátum: 2010.01.08 09:45:41 »
Munkahelyen egy egyszeru DELL billentyuzetet hasznalok es kb 100x jobb erzes gepelni rajta...
Itthon ilyenem van és én is szeretem. Ráadásul kevés helyet foglal, ami nálam fontos szempont.  :yes:
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4851 Dátum: 2010.01.08 10:44:06 »
Nem játszom már egy ideje (akkor is a kormányos dolgok mentek). Egy normál kiosztású (nem a nyomorított, egybeolvasztott) billentyűzetet keresek lehetőleg PS2 dugóval (lusta vagyok lehajolni és így SPACE-szel indul a gép  :) ) és jó gombokkal. A MS-ok tetszenek, meg jók is, de amit kinéztem, az nincs magyar billentyűzettel (címkézni, variálni nem akarok) és szinte már minden csak USB-s. Genius-ok között találtam egyszerű, normális USB+PS2, de csak a neten, ott meg nem tudom megtapogatni, nyomkodni  :no:
Már vagy 10 éve nyúzok egy Samsungot, de egyre többet kell javítgatni a szövegben, mert ki-ki maradnak betűk.
Ez a DELL tetszik, mi ennek a pontos típusa, hol lehet beszerezni?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4852 Dátum: 2010.01.08 10:50:41 »
...(lusta vagyok lehajolni és így SPACE-szel indul a gép  :) )...

 :clap:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4853 Dátum: 2010.01.08 10:51:39 »
Munkahelyen egy egyszeru DELL billentyuzetet hasznalok es kb 100x jobb erzes gepelni rajta...
Itthon ilyenem van és én is szeretem. Ráadásul kevés helyet foglal, ami nálam fontos szempont.  :yes:
Nekem is! Egyetlen baja van, nem kompatibilis minden USB>PS2 átalakítóval... PS2 azért kell, mert KVM switch-et használok, az meg nem USB-s.
By the way. Kellene nekem olyan KVM switch, ami DVI-t és VGA-t tud all-in one. Tehát:
- monitor DVI (billentyűzet, egér USB vagy PS2)
- két gép, ami lehet vagy DVI, vagy VGA. Tehát a bemenetek is-is! Bill,egér pedig mindenképp PS2.
- ne kerüljön egy vagyonba
Tipp?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4854 Dátum: 2010.01.08 10:54:35 »
Ez a DELL tetszik, mi ennek a pontos típusa, hol lehet beszerezni?
Passz, nekem adták újonnan egy használt DELL géphez (banki géppark selejtezés után). A gép már nincs meg, de a billentyűzet maradt!

pzs

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4855 Dátum: 2010.01.08 10:55:37 »
Nem játszom már egy ideje (akkor is a kormányos dolgok mentek). Egy normál kiosztású (nem a nyomorított, egybeolvasztott) billentyűzetet keresek lehetőleg PS2 dugóval (lusta vagyok lehajolni és így SPACE-szel indul a gép  :) ) és jó gombokkal. A MS-ok tetszenek, meg jók is, de amit kinéztem, az nincs magyar billentyűzettel (címkézni, variálni nem akarok) és szinte már minden csak USB-s. Genius-ok között találtam egyszerű, normális USB+PS2, de csak a neten, ott meg nem tudom megtapogatni, nyomkodni  :no:
Már vagy 10 éve nyúzok egy Samsungot, de egyre többet kell javítgatni a szövegben, mert ki-ki maradnak betűk.
Ez a DELL tetszik, mi ennek a pontos típusa, hol lehet beszerezni?

DELL SK-8115. Nem sok helyen forgalmazzak ahogy nezem... :( Parom Microsoft Multimedias billentyuzetet es egeret hasznalt. Roviden:  :shit:

Hasznalj angol billentyuzetet, sokkal egyszerubb. Remelem senki nem kovez meg az ekezetek hianya miatt. Nekem igy egyszerubb. Konnyebb a munka meg ez elet is... :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4856 Dátum: 2010.01.08 10:57:16 »
Én angol billentyűt használok, de azon is lehet magyar ékezettel írni - csak tudni kell hol vannak. ;)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4857 Dátum: 2010.01.08 11:01:28 »
Ezzel én is tisztában vagyok, de
1 zömében magyar leveleket kell megírnom, ami ékezet nélkül ma már gáz
2 annyira nem megy a vakon gépelés  :surrender:
Maradok a magyarnál.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4858 Dátum: 2010.01.08 11:03:57 »
Gépíróként nekem speciel nehéz lenne ékezetek nélkül írni.  ;)

Itt vannak Dell billentyűzetek.  :szemez:
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4859 Dátum: 2010.01.08 11:05:15 »

Ez a DELL tetszik, mi ennek a pontos típusa, hol lehet beszerezni?

Pl nálam

kb 10% klubbos kedvezményt tudok ebből!
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.08 11:08:27 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!