Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1600005 alkalommal)

0 Felhasználó és 44 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4635 Dátum: 2009.11.03 15:03:42 »
szívás!

El kell kezdeni a szisztematikus hibakeresést. - Először a hardverhibákat kizárni, aztán a szoftverütközéseket, - ha semmi nem segít, a trójai, malvare ... progikat keersni, utána friss telepítés, és megnézni mitcsinál. - Ill. egy biosfrissítést érdemes megereszteni először.
-marha macerás, és nem biztos, hogy bármi eredmény is lesz.
Kezdem elölről.
Szóval 2 teljesen különböző gép. Minden hardver elem más, kivéve a Realtek HD integrált hang. Szoftveresen ég és föld a 2. Egyedül az a közös, hogy SP3 home XP van mind2 gépen, és ugyanaz az office. A másik gépben már minden hardver ki lett cserélve. Minden frissítés rajta van a gépeken. A másig gép már 3x újra lett telepítve hozzáértő ember által.
Az én gépemen a legújabb driver-ek vannak, és tudomásom szerint a másikon is. BIOS nem volt frissítve még egyiken se. Nem is szeretném.
Szóval sztem simán szar az MS Office. Az mondjuk lehet, hogy 1 másik progival akad össze. DE, apu gépén alig van segédprogi. És nála rendszeresen előjön a hiba. Nálam most először. Eddig nem is sejtettem, hogy szoftver hiba lehet, mert hát erre nem gondol az ember.
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4636 Dátum: 2009.11.03 16:06:13 »
KLaco, írd fel légy szíves a konkrét hibaüzenetet, amit a kék halál ad (ha van STOP kód, azt is), az alapján jellemzően el lehet indulni.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4637 Dátum: 2009.11.03 19:46:53 »
Lehet egyszerű ramhiba is, ami csak terheléskor jön ki, amikor a táblák között lapoz az excel.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4638 Dátum: 2009.11.05 22:03:17 »
Egyébként a legutóbbi hsz-ok már egy új dell notival készülnek. Volt kint egy szteches kolléga beüzemelni, beállítani a dolgokat, de valahogy nem boldogult a wireless beállításokkal, így még kábelre vagyok dugaszolva. Sebaj! Első lépés OK!
Gabe 254.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4639 Dátum: 2009.11.06 00:37:58 »
Kaptam egy egeret egy havertól (használt), aminek a tetején van egy kéken világító dizájnelem. Használat közbe nem gáz, de kikapcsolt gépnél is világít, és éjszaka zavaró. Azt mondja, hogy nála csak akkor világított, ha be volt kapcsolva a gép. Gondolom valami BIOS beállítás, hogy olyankor ne kapjon áramot az USB. De hol keressem? Előre is köszi...
Xanyi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4640 Dátum: 2009.11.06 07:28:49 »
Kikapcsolt állapotban az USB nem ad áramot alapból. BIOS vagy kapcsolós elosztó (és akkor legalább zöld is vagy)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4641 Dátum: 2009.11.06 08:25:39 »
Biosban szokott lenni valahol, többnyire a power up beállítások körül kereshető, mivel az USB billentyűvel történő bekapcsoláshoz kell a táp folyamatosan.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4642 Dátum: 2009.11.06 09:08:00 »
Egyébként a legutóbbi hsz-ok már egy új dell notival készülnek. Volt kint egy szteches kolléga beüzemelni, beállítani a dolgokat, de valahogy nem boldogult a wireless beállításokkal, így még kábelre vagyok dugaszolva. Sebaj! Első lépés OK!
Dellnél, lehet, hogy le kell tiltani a saját wlan kezelőjét, és a window-sét kell használni. Nekem a D520-on ez vált be régen. Aztán 1 telepítés után újra jó lett a sajátja. Próba cseresznye ;)
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4643 Dátum: 2009.11.06 09:09:07 »
Microsoft Bluetooth Mouse 5000.
Hallott erről valaki?
Notihoz szeretnék olcsó USB-t nem foglaló egeret, ami NORMÁL méretű, nem pedig ilyen kisegér ;)
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4644 Dátum: 2009.11.06 09:17:21 »
Microsoft hardverekben nincs hiba. A konkrét cuccot nem ismerem, de volt 4-5 MS egerem az évek során, mind jó volt. Billentyűzetek, kormány szintén.

Logitech dettó.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4645 Dátum: 2009.11.06 11:00:00 »
Microsoft Bluetooth Mouse 5000.
Hallott erről valaki?
Notihoz szeretnék olcsó USB-t nem foglaló egeret, ami NORMÁL méretű, nem pedig ilyen kisegér ;)

MS és Logitech hardverek igen jók, de az MS aránytalanul drágább, nézz körül, mert a bluetooth egerek nem olcsó játékok!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4646 Dátum: 2009.11.06 11:01:17 »
Egyébként a legutóbbi hsz-ok már egy új dell notival készülnek. Volt kint egy szteches kolléga beüzemelni, beállítani a dolgokat, de valahogy nem boldogult a wireless beállításokkal, így még kábelre vagyok dugaszolva. Sebaj! Első lépés OK!
Dellnél, lehet, hogy le kell tiltani a saját wlan kezelőjét, és a window-sét kell használni. Nekem a D520-on ez vált be régen. Aztán 1 telepítés után újra jó lett a sajátja. Próba cseresznye ;)

-szine minden esetben egyszerűbben és biztosabban lehet kapcsolódni a Win saját wlankezelőjéel!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4647 Dátum: 2009.11.06 18:13:04 »
Biosban szokott lenni valahol, többnyire a power up beállítások körül kereshető, mivel az USB billentyűvel történő bekapcsoláshoz kell a táp folyamatosan.


Köszönöm. Akkor még nézegetem a BIOS-t, bár elég gyenge vok angolból  :helpsmilie:

Más...

Csatolok egy képet. A nyillal jelölt ikon miért van ott egyfolytában, és hogyan lehet azt eltüntetni???  :helpsmilie:Ha rákattintok, akkor az az ablak jön be, csak nem értem miért akarja biztonságosan eltávolítani a merevlemezt. Előre is köszönöm!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4648 Dátum: 2009.11.06 18:16:10 »
A kép lemaradt:


[a csatolmányt egy admin törölte]
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4649 Dátum: 2009.11.06 18:34:55 »
Az a merevlemezed. Sztem nem lehet eltüntetni, amíg csatlakoztatva vagyon... Nem külső vinyót használsz?