Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598242 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4605 Dátum: 2009.10.28 15:36:43 »
köszi kipróbálom :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4606 Dátum: 2009.11.02 09:41:36 »
Megszívtam a gépem újratelepítésével, nem tudtam megformázni csak  úgy hogy a haverom gépébe áttettük a vinyót (C-t tehát a rendszert formáztuk)
Visszarakva a gépembe a vinyót XP lemez be a meghajtóba, biosba beállítva hogy cd/dvd-ről bootoljon, bootolás közben megáll és "hiányzó NTLDR" írás fogad.
Mit tegyek?  
Ilyennel még nem találkoztam.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4607 Dátum: 2009.11.02 09:43:51 »
Mentsd el a BIOS beállításait.  :flowers:

Csak vicceltem. ;) Akkor szokott ilyet írni a masina, ha HDD-ről bootol, és azon talál bibit. Ha jó a telepítő CD, és valóban be van állítva, hogy CD-ről bootoljon a gép, akkor ilyen hibaüzenet nem fordulhat elő.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.02 09:45:28 írta Satriani »

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4608 Dátum: 2009.11.02 09:47:00 »
Mentsd el a BIOS beállításait.  :flowers:

Csak vicceltem. ;) Akkor szokott ilyet írni a masina, ha HDD-ről bootol, és azon talál bibit. Ha jó a telepítő CD, és valóban be van állítva, hogy CD-ről bootoljon a gép, akkor ilyen hibaüzenet nem fordulhat elő.

El van mentve ::)
Megpróbálom akkor az egészet újraformázni, meg van osztva a vinyó két részre, leformázom az egészet

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4609 Dátum: 2009.11.02 09:48:46 »
Ácsibácsi, ne rohanj annyira. Mondom, akkor fordul elő ilyen hibaüzenet, ha nem a lemezről, hanem vincsiről bootol a gép, úgyhogy ott valami nem gömbölyű a boot-beállításoknál. Feltételezem, CD-ről akartál bootolni, de valamiért (vagy rossz a lemez, vagy rosszak a beállítások) a masina mégis HDD-ről indítja a rendszert. Ezt küszöböld ki.

Utána javítókonzolon fixboot/fixmbr.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4610 Dátum: 2009.11.02 09:56:27 »
A formázás után mindenképp ellenőrizzétek le azt is, hogy melyik partíció az aktív (bootolható) a kettő közül, mert hiába választja az ember a telepítési partíciót XP setup alatt, a bootloader (NTLDR) mindig az aktívra települ.
Gyanus nekem a "hiányzó NTLDR" üzenet, ha az aktív partició a régi C lett volna, akkor a hiba a klasszikus "No system disk or disk error" kellett volna legyen... Gyanítom, hogy korábban a D volt az aktív, azon volt a bootloader, a C-t leformáztad most, és a bootloader most meg úgy érzi, hogy kihúzták a szőnyeget a lába alól.

Ebből lehetnek még galibák, ezért javaslom: tegyétek aktívvá azt a partíciót, amire a Windows is kerül, még telepítés előtt. Ha ez így van, akkor a bootloader is helyesen a C-re kerül, és minden rendben lesz a jövőben is.

Kis háttér:  "hiányzó NTLDR" üzenetet a Windows bootloadere adja. Ha leformáztad a C-t, és mégis ezt az üzenetet látod, akkor a bootloader még fentmaradt. A "No system disk or disk error"-t pedig a Bios adja, ha nincs a rendszerbe bootlemez és a winyó aktív partíciója is teljesen le van formázva. Ez a második állapot az, ami javasolt egy teljes és korrekt újratelepítéshez.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.02 09:59:41 írta robi »

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4611 Dátum: 2009.11.02 09:57:28 »
Biosba soha nem turkáltam csak most hogy honnan bootoljon, ugyanerről a lemezről telepítettem év elején a gépet, nem lehet baja elvileg. Nem tudom egyenlőre mit csináljak vele, már beleuntam tegnap este

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4612 Dátum: 2009.11.02 10:01:14 »
A formázás után mindenképp ellenőrizzétek le azt is, hogy melyik partíció az aktív (bootolható) a kettő közül, mert hiába választja az ember a telepítési partíciót XP setup alatt, a bootloader (NTLDR) mindig az aktívra települ.
Gyanus nekem a "hiányzó NTLDR" üzenet, ha az aktív partició a régi C lett volna, akkor a hiba a klasszikus "No system disk or disk error" kellett volna legyen... Gyanítom, hogy korábban a D volt az aktív, azon volt a bootloader, a C-t leformáztad most, és a bootloader most meg úgy érzi, hogy kihúzták a szőnyeget a lába alól.

Ebből lehetnek még galibák, ezért javaslom: tegyétek aktívvá azt a partíciót, amire a Windows is kerül, még telepítés előtt. Ha ez így van, akkor a bootloader is helyesen a C-re kerül, és minden rendben lesz a jövőben is.

Az lehet a  gond hogy amíg állt a rendszer, megpróbáltam rátelepíteni 2X sikertelenül, nem is kérdezte hogy C-re vagy D-re tegye, aztán a D-n mégis lett egy windows valahogy :eek:
Amit a haveromnál az ő gépére rákötve csak simán töröltem a sajátgépben, tehát a komplett Windows mappát, ez lehet hogy bezavar neki

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4613 Dátum: 2009.11.02 10:07:39 »
Zoli, nézd meg azt a microsoft support linket, amit 2-3 hozzászólással korábban linkeltem.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4614 Dátum: 2009.11.02 10:21:43 »
Szerintem az nem akar valamiért CD-ről bootolni. Ha rajta maradt a bootloader és a CD van beállítva elsődleges bootként, akkor megerősítést kérne hogy nyomj meg egy gombot ahhoz, hogy CD-ről bootoljon. (Ha üres a hdd, akkor nem kéri ezt.) Szóval szerintem vagy nincs jól beállítva elsődlegesen a CD boot vagy rossz a CD vagy rossz a drive.

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4615 Dátum: 2009.11.02 10:23:18 »
Szerintem az nem akar valamiért CD-ről bootolni. Ha rajta maradt a bootloader és a CD van beállítva elsődleges bootként, akkor megerősítést kérne hogy nyomj meg egy gombot ahhoz, hogy CD-ről bootoljon. (Ha üres a hdd, akkor nem kéri ezt.) Szóval szerintem vagy nincs jól beállítva elsődlegesen a CD boot vagy rossz a CD vagy rossz a drive.

Írja hogy nyomj egy gombot, azután akad meg

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4616 Dátum: 2009.11.02 10:26:25 »
Szerintem az nem akar valamiért CD-ről bootolni. Ha rajta maradt a bootloader és a CD van beállítva elsődleges bootként, akkor megerősítést kérne hogy nyomj meg egy gombot ahhoz, hogy CD-ről bootoljon. (Ha üres a hdd, akkor nem kéri ezt.) Szóval szerintem vagy nincs jól beállítva elsődlegesen a CD boot vagy rossz a CD vagy rossz a drive.

Írja hogy nyomj egy gombot, azután akad meg

És lenyomtad? És az után akadt meg? Ha igen, rossz a CD vagy a meghajtó. RAM hiba is lehet.

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4617 Dátum: 2009.11.02 10:28:57 »
Le persze, ezután akad meg

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4618 Dátum: 2009.11.02 10:36:53 »
...Ha jó a telepítő CD...

Úgy tűnik, akkor nem jó.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4619 Dátum: 2009.11.02 10:41:52 »
Le persze, ezután akad meg

CD lemez, vagy olvasó error lesz, a RAM hiba később jelentkezne.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!