Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598421 alkalommal)

0 Felhasználó és 49 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4575 Dátum: 2009.10.27 09:38:49 »
9-14ig vagy 15ig melozok, aztan 15-18ig szunet, aztan 18-23:30ig melo...
Van az a trukk, hogy hamarabb odaerek es netezek... szoval minden osszejon, akkor ki van hasznalva a 4es fel ora uzemido :)
kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4576 Dátum: 2009.10.27 09:52:09 »
es ha hetente 4-5x lemeritem 20%kornyekere, meg 1x lemerul (nem tudatosan) utana egesz ejjel tolton van /akar on akkor off/ az milyen elettani hatassal lesz ra?
Egészségesen, testhezálló módon használod, ezt bírnia kell. Ha elkezd csökkenni az üzemidő, akkor gondolkozhatsz egy akkucserén, és ez természetes.

ui: valahol lattam egy acer hirdetest; 14" laptop, 8h uzemido akkurol  az mar szep
Nem nagyon hiszek benne - legfeljebb úgy lesz abból 8 óra, hogy képes 8 órán át bebootolva mozdulatlanul állni, felhajtott képernyővel, standby-ba lépés nélkül. Ha elkezded használni, és a proci teljesítménye olykor ki van hajtva (egy-egy xarul megírt flash animáció egyes weboldalakon símán kihajtja 100%-ig a procit), akkor lazán feleződik az üzemidő.
Pont mint a Samsung Omnia telefonom:
- ha külföldön vagyok, és az e-mail sync le van tiltva a roaming miatt, 7 napot is kibír (átlagos használat)
- belföldön csúcsidőben félóránként a szerverre nézve csak 3-4 napot kibír (átlagos használat)
- ha szükségem van egy iGO-t futtatni valahol, akkor ha nem full-ra van feltöltve az akksi akkor 20 perc alatt teljesen lemerül, ha full-on van, örülök hogy 40 percig megy, utána kakukk.
Ennyit az üzemidőröl... a féltégla MDA III-as PDA-telefon ennél sokkal jobban bírta, még 4 év után is.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.27 09:53:49 írta robi »

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4577 Dátum: 2009.10.27 10:28:17 »
Valami kémprogramraj megtámadott, nem tudok velük mit csinálni, semmi nem pusztítja el, XP meg sikítozik" Your computer is infected". Feladatkezelőben is mindenféle idegennevű alkalmazás fut?  Mit tegyek?
Jelen állás szerint holnap vagy holnapután legyalulom a rendszert, de ha van jobb megoldás azt szívesen veszem

A NOD már írtja, de csak másik gépről, mert letilt minden vírusírtót, és frissítést! ( HDD áthelyez, írt, HDD vissza, mégegyszer írt. ) aztán teljes adatmentés után jöhet az újratelepítés.

Ez valami újféle köcsög vírus? Tegnap este nem bírt vele egy vírusírtó sem, ha legyalulom csak a C meghajtót amin a rendszer van az nem elég a kiirtására? ( D meghajtón csak 1 játék van meg filmek)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4578 Dátum: 2009.10.27 10:43:17 »


Ez valami újféle köcsög vírus? Tegnap este nem bírt vele egy vírusírtó sem, ha legyalulom csak a C meghajtót amin a rendszer van az nem elég a kiirtására? ( D meghajtón csak 1 játék van meg filmek)

Ez egy trójai, pár hete terjed ez a durvább verziója, az előző butácskábbat egy rendszervisszaállítással ki lehetett kapcsolni, és utána írtható volt, az új letiltja a rendszervisszaállítást, a vírusírtók csatlakozását a frissítőszerverhez, sokszor megborítja a vírusírtót is.

- Ha ki tudod menteni a fontos adataidat ( e-mail, fotók ...) ami a C-n van, akkor a legtisztább azt újrahúzni, ha megvagy, akkor vírusírtót felrakni, frissíteni, és a másik meghajtót is biztonság kedvéért végigellenőrizni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4579 Dátum: 2009.10.27 11:07:00 »
C meghajtón nem nagyon van adatom amit le kéne menteni, ma vagy holnap este megcsináljuk.  
Melyik vírusírtót ajánlod egyébként, ami ha lehet magyar és ingyenes?
Megmondom őszintén 10 éve netezek és nincs fennt semmi vírusírtóm, néha évente futtatok csak egy írtót (aztán törlöm is) és kémprogrameltávolítót, de ez most nagyon beköszönt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.27 11:08:44 írta TZoli »

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4580 Dátum: 2009.10.27 12:00:38 »
Megmondom őszintén 10 éve netezek és nincs fennt semmi vírusírtóm...

 :eek: :eek: :eek:

Ne küldj e-mailt. :D Szerintem óriási felelőtlenség vírusirtó nélkül netezni. Pár másodperc alatt be lehet szedni bármit, kész csoda, hogy eddig nem volt komoly adatvesztésed.

AVG otthoni használatra ingyenes, és nem rossz.

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4581 Dátum: 2009.10.27 12:12:55 »
Megmondom őszintén 10 éve netezek és nincs fennt semmi vírusírtóm...

 :eek: :eek: :eek:

Ne küldj e-mailt. :D Szerintem óriási felelőtlenség vírusirtó nélkül netezni. Pár másodperc alatt be lehet szedni bármit, kész csoda, hogy eddig nem volt komoly adatvesztésed.

AVG otthoni használatra ingyenes, és nem rossz.

Ez volt a második összeomlás 10 év alatt, bár az első a win98-nak is köszönhető volt szerintem.
Eddig tényleg nagyon megúsztam, más is mondta már :)
Viszont akiknek mailt küldtem, azok közül senki nem szólt hogy gondjuk lenne. Most a melóhelyemről írok,másik gépről.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4582 Dátum: 2009.10.27 12:13:33 »
C meghajtón nem nagyon van adatom amit le kéne menteni, ma vagy holnap este megcsináljuk.  
Melyik vírusírtót ajánlod egyébként, ami ha lehet magyar és ingyenes?
Megmondom őszintén 10 éve netezek és nincs fennt semmi vírusírtóm, néha évente futtatok csak egy írtót (aztán törlöm is) és kémprogrameltávolítót, de ez most nagyon beköszönt.


AVG fut apámnál is, szolid netezéshez megteszi az ingyenes verziója, a NOD32 - ből 30 napos próbákat tölthetsz le, ezt 30 naponként újra kell telepíteni, elég jól elkapdossa a dolgokat. - persze mindíg lesz, amit az egyik nem fog meg, a másik igen, és viszont.
A vírusírtók mellett érdemes kimondott trójaikeresőket ( Ad-Aware, spyware terminator ... ) időnként ( 2-3 hetente ) végigfuttatni.

ha C-n nincs adat, akkor WincD betesz, azzal újraformázod a C-t; érdemes a telepítés idejére a második vincsit fizikailag is lekötni ( táp+adatkábel kihúz) és akkor aktiválni, amikor a rendszer már vírusírtóstól áll.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4583 Dátum: 2009.10.27 12:16:57 »
Egy vinyó van a gépbe csak ketté van osztva, köszönöm a segítségeket.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4584 Dátum: 2009.10.27 12:31:47 »
tud vki egy boltot ahol még van klasszikus régi ipod shuffle 10-11 körül?
apple már nem forgalmazza
webboltok kizárva
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4585 Dátum: 2009.10.27 16:08:11 »
Az AVG mellett én még ajánlom az Avast-ot is, több éve ezt használom otthon, nincs vele gond, igaz nem is járok mellékutakon.
http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html
Otthonra ingyenes, magyar, csak regisztrálni kell a kódhoz.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4586 Dátum: 2009.10.27 19:04:00 »
Megmondom őszintén 10 éve netezek és nincs fennt semmi vírusírtóm...

 :eek: :eek: :eek:

en is tobb mint 10eve, virusirto nelkul :) no stress... ami fontos, azt meg pendriveon kell tartani, vagy 2gb alatt a vipmailen 2cimet letrehozol, es online tudod tarolni :)
amugy meg soha semmi nem volt egyik gepemen se... felevente egy toredezettsegmentesites, es csokolom, megvolt a nagyszerviz :)
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4587 Dátum: 2009.10.27 19:49:08 »
tud vki egy boltot ahol még van klasszikus régi ipod shuffle 10-11 körül?
apple már nem forgalmazza
webboltok kizárva

Csak ebay, testvér... Esetleg egy-egy Media Marktot megnézhetsz, de ott nem 10-ért lesz, annyi szent.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4588 Dátum: 2009.10.27 19:50:52 »
en is tobb mint 10eve, virusirto nelkul :) no stress... ami fontos, azt meg pendriveon kell tartani, vagy 2gb alatt a vipmailen 2cimet letrehozol, es online tudod tarolni :)
amugy meg soha semmi nem volt egyik gepemen se... felevente egy toredezettsegmentesites, es csokolom, megvolt a nagyszerviz :)

Mit mondjak, nagyon szerencsések vagytok. Szerintem ez olyan, mintha öv nélkül vezetnél, és azt mondanád, még sosem lett bajod. :D Szóval továbbra is egy kalappal, én inkább maradok a besz4ri oldalon, és vírusirtót használok.  :whistling:

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4589 Dátum: 2009.10.27 19:56:16 »
Hazaértem, kínomban letöltöttem az AVG ingyenes vírusirtóját, update-telte magát és lefuttattam. Rendet csinált, nem indul újra a gép magától 2 percenként, nem sikítozik a windows biztonsági központ és stabil a rendszer. 16 vírust elpusztított, viszont maradt valami amit a feladatkezelőben látok futni:
restorer64_a.exe
wpv63125570322 valami
Ennek a két dolognak a memóriahasználata minimális, viszont nem tudom hogy mi ez, és eddig nem volt, arra a döntésre jutottam hogy holnap este kap egy új rendszert a gép és tiszta lappal indulok.
Egyébként Trojan Horse mindenféle változata támadott meg és a NOD nem találta meg csak az AVG
AVG mindíg fennt lesz a továbbiakban ::)