Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598562 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4485 Dátum: 2009.10.05 20:24:50 »

Érdekes, nekem Server 2008 alatt, ha leválasztom a külső vinyón hallani, hogy lassít - majd parkol ...
persze tápot kap továbbra is.
Ez egy WD Passport ... bár nem hiszem, hogy ez befolyásolna is bármit :)

-Érdekes, akkor ez lehet típusfüggő, én több típust is használtam, azok mind pörögnek, amíg ki nem húzom.
A WD még felcsatolt állapotban is leparkol, ha bizonyos ideig nincs használva, sőt van egy Toshiba is, az is megállogat ...
de úgy alapjába véve talán ez inkább normális egy külső diszknél, mint az elektronikára bízni, hogy áramkimaradáskor félrekapja a fejet ... nem tudom, ennyire nem néztem utána :)
Azok milyen típusú ketyerék, hátha van itt bent a kincstárban ... legfeljebb meghallgatom :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4486 Dátum: 2009.10.05 20:44:28 »
Többsége USB keret + hdd, de volt transcend, meg samsung is.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4487 Dátum: 2009.10.06 01:25:32 »
Többsége USB keret + hdd, de volt transcend, meg samsung is.
Akkor a megoldás lehet, hogy abban rejlik, hogy amiket én néztem azok fix külső diszkek, nem usb keret+normál diszk és talán valami babrálva lett az elektronikán, nem tudom, de igaz, hogy itt van egy külső keret, az tekeri tovább a benne lévő diszket ... vagy még azt tudom elképzelni, hogy a pici notivinyók eleve így vannak beállítva és a WD és a Tosh ,ezért áll meg ... tippözön  :D

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4488 Dátum: 2009.10.06 20:51:59 »
UPC FiberPower 30 tapasztalatok kb. 2 hét után:

- sebességtesztek szépen lefutnak
- böngészni jó gyorsan lehet
- webes letöltés baromi gyors

de: p2p felejtős, torrent, emule, dc sosem volt ilyen lassú.

A digitális tévé marha szép minőséget ad.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4489 Dátum: 2009.10.06 21:17:40 »
Akkor a torrentet ők lőtték ki?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4490 Dátum: 2009.10.06 21:30:46 »
Valahogy úgy...

A kliensben lehet titkosítani az adatfolyamot, néha el-elkap egy-egy kapcsolatot, és száguld, mint az állat, de nagyon instabil és megbízhatatlan. Tuti, hogy a szolgáltató szűri a csomagokat.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4491 Dátum: 2009.10.06 22:08:01 »
Üdv!

Lassan szeretnénk a barátnőmnek egy új PC-t. Mit érdemes mostanában mondjuk úgy 100-120 ezer Forintig?

AMD vagy Intel? Milyen foglalattal? Alaplap? MSI, Asus, vagy Gigabyte? Merevlemez? WD, Samsung? Videókártya? Típus, márka?

Előre is köszi!
Xanyi

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4492 Dátum: 2009.10.06 23:07:12 »
Mire kell? Milyen elvárások vannak vele szemben? Monitor megvan már?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4493 Dátum: 2009.10.06 23:37:14 »
Mire kell? Milyen elvárások vannak vele szemben? Monitor megvan már?

Igazából csak internet, filmnézés, youtube, stb... Elvárások: Most egy Celeron 2,0 GHz van neki 256 MB RAM-al és GeForce2-vel. Azért ettől szeretne jóval gyorsabb masinát. Ezenkívül csak DVD-t szeretne írni és persze fontos neki az USB 2.0, mert a mostani gépével egy örökkévalóság felmásolni a képeket a fényképezőről. Ami viszont nagyon lényeges, hogy megbízható gép kell!!

Ami adott az egy LG LCD monitor, egyszerű 17-es.
Xanyi

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4494 Dátum: 2009.10.07 07:23:14 »
Most nincs sok időm megkeresni a cikket, de pár napja láttam egy ASRock (?) asztali gépet, pici házba építve, DVD íróval, HDMI kimenettel, hardveres videó-gyorsítással. Valami 70 rongy körüli ár rémlik. Én ilyenben gondolkodnék, ha nem muszáj, nem építenék gépet. Azok a kis házak annyira pofásak...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4495 Dátum: 2009.10.07 07:33:37 »
Akkor a Rapidshare is ezért lett szakaszos. Régebben folyamatosan jött (igaz lassabban, a sávszél miatt), most meg lejön kb 200-300 k, utána 15-25-... mp szünet.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4496 Dátum: 2009.10.07 10:26:43 »
UPC FiberPower 30 tapasztalatok kb. 2 hét után:

- sebességtesztek szépen lefutnak
- böngészni jó gyorsan lehet
- webes letöltés baromi gyors

de: p2p felejtős, torrent, emule, dc sosem volt ilyen lassú.

A digitális tévé marha szép minőséget ad.

Ez IPTV? Ha igen, akkor normális, hisz az IPTV is ugyanazon a net-kapcsolaton jön át. Ha p2p-vel leterhelnéd, elkezdene akadozni a TV. Bár QOS-el szokták priorizálni az IPTV forgalmat a net fölött, ez nem mindig sikerül. Ezért van a korlát.

Próbáld meg a sebesség tesztet ezekben az esetekben:
- csak a PC megy, semmi más programmal rajta, és a digitális IPTV settopbox is ki van kapcsolva
- csak a PC megy és az  IPTV settopboxon egy csatorna megy
- csak a PC megy és az  IPTV settopboxon két csatorna megy PIP-ben
Látni fogod, hogy egyre lassúbb a net, annyival, amennyivel az IPTV kiharap a sávszélességből.

Egy T-Home-t kipróbáltam így, és kijöttek a számok:
- 8 Mbit
- 6 Mbit
- 4 Mbit
Így látszik: egy csatorna nézése 2 Mbit-et fogyaszt el. El sem merem képzelni mi történik, ha kérnek egy második, társ-set-top-box-ot a másik TV-re  :tt2: Meg ha elkezdenek HD-t adni az IPTV-n. Az ADSL sebessége korlátozott...
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.07 10:28:42 írta robi »

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4497 Dátum: 2009.10.07 17:25:13 »
Ez IPTV?

Tudtommal ez nem iptv, hanem digitális kábeltévé.

Akkor a Rapidshare is ezért lett szakaszos.

Nálam a rapid jól működik, teljes sávszélességgel tudok róla tölteni, azzal semmi gond. A torrent viszont gázos...

-------

Xanyi, nézd csak, valami ilyesmire gondoltam. Szerintem az általad említett funkciókra bőőőőőőőven elég még évekig egy ilyen gép.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.07 17:30:02 írta Satriani »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4498 Dátum: 2009.10.07 18:52:33 »
Satriani!

Köszönöm a tippet! Azonban mival hely van bőven, én úgy gondolom célszerűbb lenne egy normál gép kicsit nagyobb teljesítménnyel, úgyhogy mindenkitől várom továbbra is a tippeket. De azért megmutatom a barátnőmnek ezt is, hátha...
Amúgy az Asrock milyen márkának számít? Csak mert én még nem hallottam róla, de ez lehet az én hibám  :D
Xanyi

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4499 Dátum: 2009.10.07 19:03:51 »
Az Asrock az "Asus light", alapvetően alaplapokat gyártanak. Nekünk van egy itthon, asztali gépben szolgál vagy 3-4 éve, összeszerelés óta nem kellett hozzányúlni. De ha nem tetszik a márka, vannak hasonló berendezések más gyártók kínálatában is. Az alapötletet akartam csak megosztani: nem feltétlenül kell egy drabális ház, pláne, ha lehet pofás, csendes berendezéseket egy dobozban, garanciával, esetleg oprendszerrel együtt kapni.

Azon gondolkodjatok el, hogy a teljesítményre valós szükség van-e, illetve a majdani felhasználónak, vagy inkább neked ;)  :flowers: fontos-e egy erős gép. Szerintem egy csendes, elfogadható dizájnnal megáldott házban pockoló gép energiatakarékosság, berendezés szempontjából is jobb választás lehet, mint egy összeválogatott masina.

Ha szabad javasolni, azt puhatold ki a majdani felhasználónál, hogy akar-e 3D-s játékokkal játszani, illetve Photoshoppal, egyéb processzor-intenzív programmal dolgozni. Ha nem, akkor halálosan fölösleges egy combos gép.

A nők (is) szeretik a szép dolgokat. ;) A feleségem egészen addig viszolygott a nappaliban elhelyezendő gép gondolatától, míg meg nem mutattam neki a házat.  :flowers: