Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597820 alkalommal)

0 Felhasználó és 46 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4380 Dátum: 2009.09.19 08:51:39 »
Az a baj, hogy XP-vel már jóideje csak netbookot láttam, gyakorlatilag mindenre valamelyik Vistát telepítik. A 7-es RC állapotában is SOKKAL gyorsabb, sokkal kevesebb erőforrást eszik, kezelhetőbb a felülete, stabilabb (bár a Vista rengeteget javult a kezdeti katasztrofális stabilitása óta).

Nem kizárt, hogy lehet már most laptopot kapni ingyenes Win7 frissítési lehetőséggel.  :hmmmm:

-----

Photoshophoz konyít itt valaki? Egy portrét kéne úgy átalakítani, hogy ceruzás scketchnek tűnjön.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4381 Dátum: 2009.09.19 08:56:32 »
Várhatóan kb. mennyi lesz az árkülönbség azonos tudású Vistás és Win7es rendszerű gépek között?
(lyulydebutakérdés :1eye: )
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4382 Dátum: 2009.09.19 09:01:45 »
Elvileg zéró $$$... A 7 szép lassan leváltja a Vistát.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4383 Dátum: 2009.09.19 14:31:01 »
A nagyobb cégek már kijöttek a win7 upgrade gépekkel, azért erősen érdemes figyelni, mert sokhelyen a régi, még nem upgrade verziós vistával akciózzák.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4384 Dátum: 2009.09.19 17:04:50 »
Nagyon szépen köszönöm az egeres tanácsokat mindenkinek! Logitech NX80 lesz a befutó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4385 Dátum: 2009.09.19 17:15:51 »
Az perfekt.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4386 Dátum: 2009.09.19 21:28:38 »
Photoshophoz konyít itt valaki? Egy portrét kéne úgy átalakítani, hogy ceruzás scketchnek tűnjön.

Filter -> Sketch - > Innen kiválasztod, hogy milyen textúra legyen, pl grafit, vízfesték, kréta, zsírkréta ..., majd ezeken belül állítható az eszköz vastagsága, a nyomás, a vonások iránya stb.
A Filter -> Texture -> Texturizer részben meg magát az alapot lehet kiválasztani, pl vászon, homok ...
(PS 7.0)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4387 Dátum: 2009.09.19 21:43:23 »
Ha nagyon megéri, akkor ki tudom bekkelni addig.... (Amúgy mi a különbség?  :surrender: Vistát sem használtam sosem, csak kb egy fél órát haveromnál)

Szerintem amilyen hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz, jó lesz nekem a megszokott xp is...  :D :D :D

Akkor vedd meg a Vistásat, és downgrade-elj XP-re (az ingyenes :-)

De inkább a 7-est várd meg, tényleg  - végső esetben arról is lehet Xp.re downgrade-elni (bár, ebben már nem vagyok biztos)

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4388 Dátum: 2009.09.19 22:03:42 »
Filter -> Sketch - > Innen kiválasztod, hogy milyen textúra legyen, pl grafit, vízfesték, kréta, zsírkréta ..., majd ezeken belül állítható az eszköz vastagsága, a nyomás, a vonások iránya stb.
A Filter -> Texture -> Texturizer részben meg magát az alapot lehet kiválasztani, pl vászon, homok ...
(PS 7.0)

Köszi! Közben találtam pár tutorialt, azok is hasonló elvet írtak le.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4389 Dátum: 2009.09.19 22:27:08 »
Kedves pc-guruk!

Van nekünk egy webstar kábelmodemünk, ami egy Xp-újrahúzás óta nem hajlandó ethernetesen működni, csak USB-n keresztül. Aszondja a gép, hogy nincs telepítve hozzá illesztőprogram. De amennyire tudom, ehhez nem is kéne. Vagy mégis? Ha igen, honnan szedjek?
Mostanában kihúz-bedug, működik fél óráig, aztán újra. Eléggé idegesítő.

(ha nem tudnám megköszönni a válaszokat, azért van, mert nem műkszik... :surrender: )
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4390 Dátum: 2009.09.20 08:39:41 »
Kedves pc-guruk!

Van nekünk egy webstar kábelmodemünk, ami egy Xp-újrahúzás óta nem hajlandó ethernetesen működni, csak USB-n keresztül. Aszondja a gép, hogy nincs telepítve hozzá illesztőprogram. De amennyire tudom, ehhez nem is kéne. Vagy mégis? Ha igen, honnan szedjek?
Mostanában kihúz-bedug, működik fél óráig, aztán újra. Eléggé idegesítő.

(ha nem tudnám megköszönni a válaszokat, azért van, mert nem műkszik... :surrender: )

Hálózati kábelen keresztül elvileg nem kell, viszont a gépben levő hálókártyához igen, szerintem azt hiányolja.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4391 Dátum: 2009.09.20 09:30:48 »
Akkor is, ha alaplapi?  :hmmmm:
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4392 Dátum: 2009.09.20 09:33:05 »
Szerintem is az lehet a gond, amit Tamás ír. Az alaplapi kártyához ugyanúgy fel kell tenni a drivert. Gyártó honlapjáról le kell tölteni a legfrissebbet, oszt' elfelejteni a következő XP újratelepítésig.

Egyébként egyszerű leellenőrizni a dolgot: meg kell nézni az eszközkezelőben, milyen hálózati eszközök vannak telepítve.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4393 Dátum: 2009.09.20 12:09:46 »
Ide feltöltöttem egy screenshotot az eszközkezelőről, hogy lássátok. Őszinte leszek: nagyon láma vagyok az ilyesmi dolgokhoz... :1eye:
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4394 Dátum: 2009.09.20 12:15:38 »
Az Egyéb Eszközök között ott van az Ethernet-vezérlő kérdőjellel. Ez azt jelenti, hogy nincs telepítve a drivere. Jobb egér, illesztőprogram frissítése, követni a lépéseket. Ha ez nem sikerül, akkor gyártó honlapjáról letölteni a drivert.