Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598853 alkalommal)

0 Felhasználó és 51 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4365 Dátum: 2009.09.17 19:43:29 »
Helpet kérnék!

Behalt a Logitech egerem, úgyhogy most előszedtem az őskorból megmaradt Ednet egeremet. Elég gáz, lassú, farka van és áááááááá....... :censored: Mondjuk működik, ez az előnye.

Szóval milyet vegyek, mit javasoltok?

Ami kell: USB, vezeték nélküli, egy görgető elég, ergonómia legyen. Sima mezei netezésre használom, Autocad és tsai nálam nem mennek, még esetleg képszerkesztés, néhanapján, ami bejön. Szóval nem kell a full extrás, de megbízható legyen :yes:, és a ráfordítható összeg sem mindegy.  :no:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4366 Dátum: 2009.09.17 19:48:28 »
Ugyan vezetékeset használok, de csak Microsoft egeret vagyok hajlandó használni... Gondolom vezeték nélkülit is tudnak csinálni :)
Amúgy a Logitech-et is sokan dícsérik....
Médiába végig lehet tapizni az összeset, szerintem azt vedd meg, amelyik kényelmes, a funkcióját valószínűleg mind ellátja :)
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4367 Dátum: 2009.09.17 19:52:25 »
Trotter mester, szerintem az olcsó egér a jó, tartós egér, mondjuk Logitech, Microsoft. A mostani egerem 4 éves, néha letörlöm és elemet cserélek benne, amúgy mintha új lenne. Billentyűzettel együtt vettem, nem volt olcsó, de gyengébb egerekre biztosan többet költöttem volna ennyi idő alatt.

-------

Működő Win7 loadert ismertek? A 7loader nálam nem igazán akarja az igazságot...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4368 Dátum: 2009.09.17 19:57:02 »
ma szabin voltam.
gondoltam kimegyek napozni +  játszom
egész nap esett. :censored:
leülök játszani a xboxom megkapta a 3ledet, holnap szerviz  :nono:
a gépemen elromlott az egér és 10szer szénné fagyott... :devil:
csak így beugrott
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4369 Dátum: 2009.09.17 20:59:24 »
Helpet kérnék!

Behalt a Logitech egerem, úgyhogy most előszedtem az őskorból megmaradt Ednet egeremet. Elég gáz, lassú, farka van és áááááááá....... :censored: Mondjuk működik, ez az előnye.

Szóval milyet vegyek, mit javasoltok?

Ami kell: USB, vezeték nélküli, egy görgető elég, ergonómia legyen. Sima mezei netezésre használom, Autocad és tsai nálam nem mennek, még esetleg képszerkesztés, néhanapján, ami bejön. Szóval nem kell a full extrás, de megbízható legyen :yes:, és a ráfordítható összeg sem mindegy.  :no:

Én Microsoft-ot használok Wireless Optical Mause 2,0 - kb ezer éves, az ujjaim, meg a tenyerem helyén rég lekopott az ezüst/fekete festés; úg yfél évente adok neki valami jobbféle elemet, és tologatom napi 4-8 órát.
A Logitech sem rossz; de a noname egereket kerüld! - viszont az Ednet maradjon tartaléknak, mert a legnagyobb szívás, amikor munka közben kifogy az elem, és épp nincs kéznél.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4370 Dátum: 2009.09.17 21:20:22 »
Helpet kérnék!

Behalt a Logitech egerem, úgyhogy most előszedtem az őskorból megmaradt Ednet egeremet. Elég gáz, lassú, farka van és áááááááá....... :censored: Mondjuk működik, ez az előnye.

Szóval milyet vegyek, mit javasoltok?

Ami kell: USB, vezeték nélküli, egy görgető elég, ergonómia legyen. Sima mezei netezésre használom, Autocad és tsai nálam nem mennek, még esetleg képszerkesztés, néhanapján, ami bejön. Szóval nem kell a full extrás, de megbízható legyen :yes:, és a ráfordítható összeg sem mindegy.  :no:

Én Microsoft-ot használok Wireless Optical Mause 2,0 - kb ezer éves, az ujjaim, meg a tenyerem helyén rég lekopott az ezüst/fekete festés; úg yfél évente adok neki valami jobbféle elemet, és tologatom napi 4-8 órát.
A Logitech sem rossz; de a noname egereket kerüld! - viszont az Ednet maradjon tartaléknak, mert a legnagyobb szívás, amikor munka közben kifogy az elem, és épp nincs kéznél.
Nem tom van-e még A4tech, de nekem bevált, jelenleg egy gombja nem megy, mert a szőnyegen találtam meg, miután vhogy kiugrott feleségem kezéből egy beszólásom után véletlenül :devil:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4371 Dátum: 2009.09.17 21:26:30 »
Hogy az ERD commander milyen hasznos kis progi, ha nem vagy jóban a rendszergazdával :innocent: :csorog:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4372 Dátum: 2009.09.17 22:04:10 »

Nem tom van-e még A4tech, de nekem bevált, jelenleg egy gombja nem megy, mert a szőnyegen találtam meg, miután vhogy kiugrott feleségem kezéből egy beszólásom után véletlenül :devil:

Szerencséd van vele, elég hamar megadják magukat ( 1-2 év) de használhatóságuk valóban jó, ameddig működnek. a drótnélküliek sokat fogyasztanak, hamar kell elemet cserélni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

pzs

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4373 Dátum: 2009.09.17 22:21:27 »
Ugyan vezetékeset használok, de csak Microsoft egeret vagyok hajlandó használni... Gondolom vezeték nélkülit is tudnak csinálni :)
Amúgy a Logitech-et is sokan dícsérik....
Médiába végig lehet tapizni az összeset, szerintem azt vedd meg, amelyik kényelmes, a funkcióját valószínűleg mind ellátja :)

Logitech VX Revolution. Kb 2 eve nyuzom, semmi kopas. Birja a strapat es tokeletesen hordozhato vezetek nelkuli. Az USB-s resze pendrive meretu, amit az eger elnyel, ilyenkor automatikusan kikapcsol. A gorgo meg fembol van, ki-be kapcsolhato a fokozatmentesseg. Nem a legolcsobb, de csak szuperlativuszokban tudok rola beszelni.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4374 Dátum: 2009.09.17 23:02:30 »
Ha esetleg valakinek szeret nézelődni, meg képbe lenni, akkor elfogadok tanácsokat, hogy 300-350 angol fontért milyen laptopot érdemes venni. (Londonban venném).

elég alap juzer vagyok alap igényekkel
kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4375 Dátum: 2009.09.18 15:14:41 »
A "szállítási költség" nem lesz kétfillér  ;) :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4376 Dátum: 2009.09.18 16:12:47 »
Szerintem hazahozza a két kis kezével. :D

Kisa, mit vársz a laptoptól? Kicsi legyen? Munkára kell? Játékra mennyire használnád? Akksiidő mennyire fontos? (Van, aki örökké tápra dugva használja a gépét.) Dizájn? Oprendszer?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4377 Dátum: 2009.09.19 01:49:15 »
Kézipoggyászban ingyen szállíthatom :)

Nem várok semmi különöset, wlan, 2/3gb ram, min 160 hdd, 2magos proci, és ne integrált videokártyája legyen... Főleg tápról menne, akku szinte mindegy...  14" vagy 15,4" legyen. Esetleges beépített SD kártyaolvasó előny. Minimum 4usb.
Használat: elsősorban kapcsolattartás a családdal-barátokkal, fórumozás, email, böngészés, fényképfeldolgozás, semmi komoly feladat...
Játék... Hmm. Néha pókerezek  :clap:
Oprendszer: Xp-t használok mindenhol, de nyitott vagyok a Vistára is...
Fudzsicu kizárva  :1eye:
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4378 Dátum: 2009.09.19 08:16:59 »
Mikor vennéd? Nemsokára (kb. egy hónap múlva) jönnek a Win7-es gépek, az pedig SOKKAL jobb, mint a Vista.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4379 Dátum: 2009.09.19 08:47:03 »
Ha nagyon megéri, akkor ki tudom bekkelni addig.... (Amúgy mi a különbség?  :surrender: Vistát sem használtam sosem, csak kb egy fél órát haveromnál)

Szerintem amilyen hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz, jó lesz nekem a megszokott xp is...  :D :D :D
kisa
born to ride