Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597904 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4260 Dátum: 2009.08.31 19:03:32 »
Erről fogalmam sem volt  :eek: ... Már késő, már megcsinálta.

Hardver csere alatt mit értesz? A gép tökéletes arra, amire használjuk. Melyik részét kellene kicserélnünk?
Az egészet. Elhiszem hogy tökéletes, de annál kellemetlenebb nincs, amikor nem lehet dolgozni, mert bexart. Adatvesztésről nem is beszélve, amikor az ember több hetes, hónapos, netán éves munkája elszállhat egyik pillanatról a másikra. Jártam már így. A munkahelyem is járt már így...

Épp pár hete jártam úgy, hogy a még garanciális alaplapom bedöglött, amit kaptam cserébe (persze újabb típus) abba már el sem indult a régi processzorom. Azt is cserélnem kellett...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4261 Dátum: 2009.08.31 19:12:42 »
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a jómúltkorában a notin túrkálva találtam egy háttérprogit, ami a processzort felügyeli. Azon a hőmérsékleti küszöbérték 86 C fokra volt állítva. Ez így egyébként egészséges?
Ezt visszavettem (már jó régen) 68-ra, gondoltam az is elég sok. Általában 44-46 fokon fut. Eddig nem is volt semmi.
Tegnap videót gyártottam, először az tűnt fel, hogy a venti folyamatosan maxon pörög, a gép eléggé meleg és a videó konverzó nem akar elkészülni. Ránéztem erre a progira, hát a hőmérséklet folyamatosan átugrálta a 68 fokot. A küszöböt feltoltam 70-re plusz a gépet megemeltem egy ujjnyival (ez kb 3 fokot javított), de még néha így is felugrott a küszöb fölé a hőmérséklet.
Ilyenkor mi történik? Csökken a proci terhelése, míg vissza nem hűl, azaz szakaszosan dolgozik? Ha visszateszem 86-ra, akkor lehet nyerek némi időt az ilyen terhelőbb feladatoknál, cserébe hamarabb megsül az agy?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4262 Dátum: 2009.08.31 19:22:52 »
Én azt vettem észre, hogy a gyárilag összerakott (azaz "márkás") gépek valahogy jobban bírják a strapát, kevesebb a gond velük. Igaz, ezek nem egy csúcsgépek, de irodai célokra teljsen jók.
Ugyanakkor a speciális igények szerint összerakatott gépekkel elég sok a probléma, legtöbbjük nem is megy addig, mint a "nevesek". A cégnél van ilyen is és olyan is, vannak olyan ős-Compaq gépek, amik 10+ éve használatban vannak és mennek. Az összerakottak belseje már szinte mindnek ki lett cserélve, vagy már selejtbe mentek, de szolgálati idejük alatt is rengeteget küszködtünk fagyásokkal és egyéb furcsa jelenségekkel.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4263 Dátum: 2009.08.31 19:29:39 »
Bekapcsolom a gépet/netet és kb. 20perc múlva bedob egy ilyen clic2find.akármi féle lótúrót, de vagy 10xmegnyitja, ráadásul úgy hogy a bezárás gomb kilóg a képernyőből, (pedig full ablakon van az explorer) tehát ctrl+alt+delete-el kell bezárnom, de ahogy bezárom visszanyitja vagy 3x, nagyon idegesítő, vírus nincs, trójai, kémprogram, reklámprogram nincs...

Esetleg valakinek valami tipp??? :surrender:

thx

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4264 Dátum: 2009.08.31 20:04:22 »
Bekapcsolom a gépet/netet és kb. 20perc múlva bedob egy ilyen clic2find.akármi féle lótúrót, de vagy 10xmegnyitja, ráadásul úgy hogy a bezárás gomb kilóg a képernyőből, (pedig full ablakon van az explorer) tehát ctrl+alt+delete-el kell bezárnom, de ahogy bezárom visszanyitja vagy 3x, nagyon idegesítő, vírus nincs, trójai, kémprogram, reklámprogram nincs...

Esetleg valakinek valami tipp??? :surrender:

thx
Trójai van, vagy vírus. :) Csak már meg vagy fertőzve  :1eye:. Avira rescue cd-t szedd le. Írd ki, majd futtasd. Az talán segít .)

Peti

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4265 Dátum: 2009.08.31 20:16:40 »
Köszke, leszedem :flowers:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4266 Dátum: 2009.08.31 20:57:40 »
Szerintem az explorert is szedd le Peti... :)

Peti

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4267 Dátum: 2009.08.31 21:04:08 »
Nem az enyím a gép, csak vendég vaok :flowers:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4268 Dátum: 2009.08.31 21:43:40 »
Nem az enyím a gép, csak vendég vaok :flowers:

-ne használd tovább :D

Trója az, csak hamár bevackolta magát a gépbe, akkor nem mindegyiket lehet felismerni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4269 Dátum: 2009.08.31 21:53:29 »
Akkor ott a legbiztosabb egy format C: + Wint telepítés (esetleg nem volt mentés a Win-ről, amit vissza lehet állítani?)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4270 Dátum: 2009.08.31 21:58:54 »
Erről fogalmam sem volt  :eek: ... Már késő, már megcsinálta.

Hardver csere alatt mit értesz? A gép tökéletes arra, amire használjuk. Melyik részét kellene kicserélnünk?
Az egészet. Elhiszem hogy tökéletes, de annál kellemetlenebb nincs, amikor nem lehet dolgozni, mert bexart. Adatvesztésről nem is beszélve, amikor az ember több hetes, hónapos, netán éves munkája elszállhat egyik pillanatról a másikra. Jártam már így. A munkahelyem is járt már így...

Épp pár hete jártam úgy, hogy a még garanciális alaplapom bedöglött, amit kaptam cserébe (persze újabb típus) abba már el sem indult a régi processzorom. Azt is cserélnem kellett...

A legjobb, ha évente mindenki kidobja a gépét, és újat vesz - legalább menőne a forgamlmam :D

3,5 éves gép, kis szerencsével még 2-2,5 évet hiba nélkül elmegy, de ha napi szinten használatban van, akkor 3 év után akkor is HDD-t cserélek, ha semmi baja -látszólag. ( usb-s keretben adathordozásra még tökéletes.) - neuralgikus pont még a tápegység, 2-3 évente a kommerszek  meghalnak, a jobbak ( Chieftec, Coolermaster ...) 5 évet is kibírnak.

Át kell nézni az alaplapot - kondenzátorok a processzor és a RAM környékén ne legyenek felpuposodva, a VGA és ha van az alaplapi Chisethűtő működjön. - ha ezek rendben vannak, és évente a hűtők bordáiból kiporszívózzák, vagy kifújják a port akkor túl sok gond nem lehet. - Persze hirtelen géphalál mindíg összejöhet, de ha nem ultragagyi alaplapot használ valaki, akkor általában semmi gond nem lesz vele.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4271 Dátum: 2009.08.31 22:37:43 »
Tamás, nézz lécci nekem linuxos netbookot olcsón.  :flowers: Nem kell windows, csak firefox és thunderbird futna rajta. Jövő hónapban esedékes a vétel, legjobb ár nyer. Köszi!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4272 Dátum: 2009.08.31 22:40:45 »
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a jómúltkorában a notin túrkálva találtam egy háttérprogit, ami a processzort felügyeli. Azon a hőmérsékleti küszöbérték 86 C fokra volt állítva. Ez így egyébként egészséges?
...
Ilyenkor mi történik? Csökken a proci terhelése, míg vissza nem hűl, azaz szakaszosan dolgozik? Ha visszateszem 86-ra, akkor lehet nyerek némi időt az ilyen terhelőbb feladatoknál, cserébe hamarabb megsül az agy?  ::)

Ilyen hőmérsékletnél még nem fog megsülni a proci. A programról innen nem lehet megmondani, mit csinál; van olyan, ami lekapcsolja a gépet, és van olyan, amelyik "visszaskálázza" a sebességet, ha küszöbértéket érzékel. Szerintem a tiéd az utóbbi, de ez csak tipp. Állítsd be nyugodtan 80-85 körülire, aztán hagyd működni.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4273 Dátum: 2009.09.01 09:28:41 »
HDD-k a helyi bolt árai alapján:

méret ár 1gb ára
160 11162 69,8
250 11725 46,9
320 13000 40,6
500 14875 29,8
750 19625 26,2
1000 23875 23,9
1500 36625 24,4

Nem kérdéses, megéri-e 2-300 gigásakat venni.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4274 Dátum: 2009.09.01 10:18:06 »
Egy ideje nem viszek 250-est, mert a 320-as sokszor olcsóbb a nagykernél!   - jelenleg a 320-500Gb a leg optimálisabb választás egy átlag felhasználónak.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!