Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598857 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4215 Dátum: 2009.08.26 15:42:09 »
Meguntam a DVD-írogatást... Milyen típusú, legalább 1 terás vincsit vennétek?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4216 Dátum: 2009.08.26 15:50:45 »
Elég idegesítő jelenség adott a munkahelyi gépemen (most is erről írok).

Ha a hsz írása közben a szöveg-ablak megtelik, akkor a szöveg nem akar elkezdeni fölfelé gördülni, tehát mindig az első sor látszik legfölül  :ph34r: ... Pontosabban: le tudok görgetni lejjebb is, de ahogy leütöm a kurzort vagy bármilyen karaktert, rögtön visszaugrik fölülre, magyarul nem látom, ami írok  :eek: ... Így hosszabb hsz-oknál folyton azt kell csinálnom, hogy kivágom a már megírt részt, megírom a többit, és utána eléje illesztem a korábban kivágottat. Meglehetősen macerás és idegesítő  :censored: ...

Remélem, érthetően írtam le a dolgot  ::) ... Mi a franc lehet ez? A böngésző amúgy IE. (Kéretik megoldási javaslatok között nem kitérni az IE szidalmazására  :szemez: ... több más gépről is írok ide IE alatt, és azokon nincs ez a jelenség.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4217 Dátum: 2009.08.26 15:59:09 »
Meguntam a DVD-írogatást... Milyen típusú, legalább 1 terás vincsit vennétek?
Én WD 1Tb SATA-II 32Mb WD10EADS -t javaslom. Csendes, hűvös és megbízható (a beszerzési forrás csak egy példa). Ha ne rendszerlemeznek akarod használni (gondolom nem erre keresel 1T-st  ;) ), akkor nem lassú.

Elég idegesítő jelenség adott a munkahelyi gépemen (most is erről írok).

Ha a hsz írása közben a szöveg-ablak megtelik, akkor a szöveg nem akar elkezdeni fölfelé gördülni, tehát mindig az első sor látszik legfölül  :ph34r: ... Pontosabban: le tudok görgetni lejjebb is, de ahogy leütöm a kurzort vagy bármilyen karaktert, rögtön visszaugrik fölülre, magyarul nem látom, ami írok  :eek: ... Így hosszabb hsz-oknál folyton azt kell csinálnom, hogy kivágom a már megírt részt, megírom a többit, és utána eléje illesztem a korábban kivágottat. Meglehetősen macerás és idegesítő  :censored: ...

Remélem, érthetően írtam le a dolgot  ::) ... Mi a franc lehet ez? A böngésző amúgy IE. (Kéretik megoldási javaslatok között nem kitérni az IE szidalmazására  :szemez: ... több más gépről is írok ide IE alatt, és azokon nincs ez a jelenség.)
Esetleg az Insert nincs bekapcsolva?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4218 Dátum: 2009.08.26 16:00:29 »
Meguntam a DVD-írogatást... Milyen típusú, legalább 1 terás vincsit vennétek?
Mi ilyet vettünk nemrég. A 200 gigás vinyónk már csordultig tele volt, a lemez-írogatást meg egyrészt én is unom, másrészt azon (sem) korántsem érzem biztonságban a cuccokat  ::) ... Ezzel együtt, ami nagyon fontos, az ki van írva lemezre is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4219 Dátum: 2009.08.26 16:03:08 »
Esetleg az Insert nincs bekapcsolva?
Nincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4220 Dátum: 2009.08.26 16:29:33 »
Én WD 1Tb SATA-II 32Mb WD10EADS -t javaslom. Csendes, hűvös és megbízható (a beszerzési forrás csak egy példa). Ha ne rendszerlemeznek akarod használni (gondolom nem erre keresel 1T-st  ;) ), akkor nem lassú.

Köszi a tippet. Ez az intelligens fordulatszám-állítás hogyan működik a gyakorlatban? Tulajdonképpen szinte kizárólag adattárolásra kellene, arra meg bőven elég lenne egy 5400-as is. Az lenne a legjobb, ha be lehetne fix 5400-ra állítani.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4221 Dátum: 2009.08.26 16:30:49 »
...másrészt azon (sem) korántsem érzem biztonságban a cuccokat  ::) ...

Nem akarlak elkeseríteni, de a HDD sem sokkal biztonságosabb, kivéve, ha RAID tükörben használod - ami viszont eleve dupla költség...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4222 Dátum: 2009.08.26 16:58:17 »
OK, de két helyen tárolni ugye nyilván biztonságosabb. Az igazán fontos dolgok (pl. pótolhatatlan fotók) így tárolva lesznek lemezen is (méghozzá CD-n, mert állítólag stabilabb, mint a DVD, és ezt informatikusoktól hallottam), meg ezen a szép nagy, ráadásul ugye nem a gépbe beépített vinyón is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4223 Dátum: 2009.08.26 17:01:38 »
CD és CD, DVD és DVD között is lehetnek különbségek. Én a fotókat, fontos doksikat direkt Taiyo Yuden alapanyagra írom, lassan, DAO módban, és reménykedem. :) Nyaranta rászánok egy napot, megnézem, olvashatók-e a lemezek, még nem volt hiba.

A külső vinyón én is gondolkozom, nyilván tartósabb megoldás, mint az állandóan pörgő-forgó belső HDD.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4224 Dátum: 2009.08.26 17:23:57 »
CD és CD, DVD és DVD között is lehetnek különbségek. Én a fotókat, fontos doksikat direkt Taiyo Yuden alapanyagra írom, lassan, DAO módban, és reménykedem. :) Nyaranta rászánok egy napot, megnézem, olvashatók-e a lemezek, még nem volt hiba.

A külső vinyón én is gondolkozom, nyilván tartósabb megoldás, mint az állandóan pörgő-forgó belső HDD.
Adatmentésre, ami ugye nem kell állandóan, jobb egy külső rack-be rakni (USB, e-SATA). A fordulatszám szabályzást én sem tudom pontosan hogyan megy, de alapon biztosan 5400-on pörög, gondolom nagyobb adatforgalom indításánál pörög csak fel jobban. Nekem egy WD6400AACs Green van és nagyon csöndes és hűvös (csendmániás vagyok  ::) ) és most gondolkozom egy az előbb említett 1 tera-s WD vásárlásán.
(a fényképek és tényleg fontos adatok 3 helyen raktározva, mert volt már adatvesztésem  :) )

Szerk. ezek a WD Green-ek használaton kívül leállnak a külsö rack-ben is
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.26 17:25:38 írta Nagycitrooom »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4225 Dátum: 2009.08.26 17:39:20 »
CD és CD, DVD és DVD között is lehetnek különbségek. Én a fotókat, fontos doksikat direkt Taiyo Yuden alapanyagra írom, lassan, DAO módban, és reménykedem. :) Nyaranta rászánok egy napot, megnézem, olvashatók-e a lemezek, még nem volt hiba.
Az ismertebb nevek közül melyiket ajánlanád? TDK, Verbatim, Maxell... Ilyenekre gondolok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4226 Dátum: 2009.08.26 18:01:32 »
Szerk. ezek a WD Green-ek használaton kívül leállnak a külsö rack-ben is

Köszi az infót, ez jól hangzik. Még utánaolvasok ennek a sorozatnak, ha nincs hír nagy számú meghibásodásról, ilyet veszek.

Palaczk: nem a márka, az alapanyag (gyártókód) lenne a lényeg. A Plextor lemezek általában jó minőségűek voltak, sajnos már leállt a Plextor a gyártással, így nem tudok márkát ajánlani. Én a nepperemtől Verbatim lemezeket szoktam rendelni, akár egyrétegű, akár DL lemezről van szó. A fontosabb dolgokat - ahogy írtam - egy régi szállítmányból származó, TY alapanyagú gurigára írom, csak azt nem tudom, mi lesz, ha az elfogy.

Ide nézz be: http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=139497

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4227 Dátum: 2009.08.26 19:53:56 »
Ha a hsz írása közben a szöveg-ablak megtelik, akkor a szöveg nem akar elkezdeni fölfelé gördülni, tehát mindig az első sor látszik legfölül  :ph34r: ... Pontosabban: le tudok görgetni lejjebb is, de ahogy leütöm a kurzort vagy bármilyen karaktert, rögtön visszaugrik fölülre, magyarul nem látom, ami írok  :eek: ... Így hosszabb hsz-oknál folyton azt kell csinálnom, hogy kivágom a már megírt részt, megírom a többit, és utána eléje illesztem a korábban kivágottat. Meglehetősen macerás és idegesítő  :censored: ...
Ha IE8-at használsz, kapcsold be a Compatibility View funkciót.  :excl:
Megjavul tőlre  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4228 Dátum: 2009.08.26 19:55:47 »
CD és CD, DVD és DVD között is lehetnek különbségek. Én a fotókat, fontos doksikat direkt Taiyo Yuden alapanyagra írom, lassan, DAO módban, és reménykedem. :) Nyaranta rászánok egy napot, megnézem, olvashatók-e a lemezek, még nem volt hiba.
Az ismertebb nevek közül melyiket ajánlanád? TDK, Verbatim, Maxell... Ilyenekre gondolok.
Az én "beszállítóm" legutóbb a Verbatim-ot ajánlotta, így abból lett egy guriga.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4229 Dátum: 2009.08.26 21:06:26 »
az x360 gámáimat  verba Dual layer-lemezre irom szlovákiábol hozatom. a konzolnál hisztisebb olvasofej nincs. :whistling:
eddig bevált. sony semmikép, tdk talán , a verba az etalon
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002