Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1600051 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4200 Dátum: 2009.08.24 08:25:12 »
Az XP-men a tálcán, a gyorsikonok közül (Start mellett) eltűnt az az ikon, ami egy gombnyomásra mindent letesz egy tálcára. Ezt hogy tudom újra kitenni?  :szemez:
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4201 Dátum: 2009.08.24 09:32:26 »
Az XP-men a tálcán, a gyorsikonok közül (Start mellett) eltűnt az az ikon, ami egy gombnyomásra mindent letesz egy tálcára. Ezt hogy tudom újra kitenni?  :szemez:

az asztal megjelenítése ikonra gondolsz?

-nem lett véletlenül összébbhúzva a gyorsindítás menü helye?
-ha nem, akkor tálcán jobbgomb - tulajdonságok, ott lehet bekapcsolni a gyorsindítás eszköztárat.

-ha véletlenül törölted, akkor kicsit macerásabb, elvileg C:\Documents and Settings\-felhasználó neve-\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch mappában tárolódik a megjelenített ikonhalom; maga az asztal megjelenítése egy explorer parancs. ( ez a neve is : Asztal megjelenítése.scf ) - ha nincs meg, keress egyet, és másold oda.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4202 Dátum: 2009.08.24 10:23:35 »
...vagy lehet a windows+D billentyűkombinációt használni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4203 Dátum: 2009.08.24 10:29:40 »
Nem lett összehúzva. Gyorsindítás bekapcsolva, egyszer valami bill kombinációtól eltűnt minden, ezen az egyen kívül minden ikont visszaállítottam. Kipróbáltam már amit írtál, de nekem arra az ikonra kattintva (gyorsindítóba betéve perszer) Intézőben jelenik meg az asztal. (Hmm. Asztal megjelenítése.scf-et ott nem láttam, de ha hazamegyek este, megnézem újra).

A Windows+D-t unom már kicsit.  :szemez:
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4204 Dátum: 2009.08.24 11:29:09 »
Sziasztok!

Van egy kb. fél éves (tehát garis) Asus notebookom, aminek a dobozában volt egy egér is. Magával a géppel semmi baj nincs, ellenben az egérke scrolljának a kattintó funkciója nem működik tegnap óta :( Tudom, hogy nem nagy dolog, de nekem nagyon hiányzik böngészéskor (Firefoxnál a scroll kattintásával nyílik meg a link új lapon). Szerintetek van rá esély hogy erre tudom érvényesíteni a garanciát? Vagy inkább ballagjak el a boltba és vegyek egy egeret?
Előre is köszi!

- Garipapíron ott az ASUS szervízszáma, felhívod, és -többnyire kellemes női hang- megmondja, hogy gari, vagy ajándéklónak nenézd a kattintóját! :D


Na most megkerestem a garanciajegyet. Miközben kutattam a telefonszám után ráakadtam a jótállási feltételekre, amiben egyértelműen le van írva, hogy a "Dobozban lévő ajándéktárgyakra (táska, egér) nem érvényes a garancia". Akkor ezt bebuktam  ::) Akkor veszek egy egeret.
Xanyi

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4205 Dátum: 2009.08.24 13:42:33 »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4206 Dátum: 2009.08.24 13:51:31 »
 :hug: Köszönöm!  :clap:
         

Satriani

  • Vendég

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4208 Dátum: 2009.08.24 17:35:33 »
Dejszen alig lehet róla tudni valamit.  :helpsmilie: 12 óra készenlét... aha... peersze...  :winkiss: A Nokia legjobb tudomásom szerint a Windows 7-ről se írt sehol, csak annyit, hogy "Windows-alapú". Meg még a procit se tudni, se a memóriát, stb. Ja és a beépített navigáció is csak A-GPS, nem teljes értékű.  :szemez:
Persze most itt lehúzom, de vannak benne PR szöveg kigyomlálása után is jó cuccok (10.1 kijelző, Wi-Fi, HSDPA, HDMI port).
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4209 Dátum: 2009.08.24 17:44:39 »
Ha a marketing-készenlét felét tudja, nekem az már bőven elég. GPS nem izgat, arra van más. Viszont a HSDPA modem, a 10 collos kijelző, a BT, a wifi, a lapos ház miatt eleve jó pozícióból indul, és baromi jól néz ki. Kártyaolvasó legyen benne, és jövő ősszel (mikor lejár a hűségem a t-mobilnál) tartsa a szolgáltató a kínálatában, biztos vevő leszek rá. Telefont úgysem akarok cserélni, a mostanival (E71) elégedett vagyok, ha bírja, marad egy darabig.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4210 Dátum: 2009.08.24 17:49:55 »
Hát ha Wi-Fi, HSDPA, stb állandóan megy rajta, nem fog többet bírni 2-3 óránál max. Szerintem persze... Az is kérdéses még, hogy hol lesz egyáltalán kapható és milyen konstrukcióban. Ez és a készülék-ár - ami valszeg k. magas lesz - meg fogja határozni a booklet sikerét vagy bukását. Nagyon sok mindent nem tudunk még róla. De szept. 2-ig kell csak várni. :)

Na meg piszkálja a csőrömet, hogy ha lesz szolgáltatónál, majd emellé is kitalálnak egy frankó multimédiás anyámtyúkja csomagot, 2 éven át havi 15-20 rongyért... Úgy meg már nem biztos, hogy megéri. Szolgáltatóknál biztos, hogy csak két éves netelőfizuval lehet majd megvenni. Nekem így nem érné meg. Szubjektív vagyok persze.  :)

Amúgy van benne SD kariolvasó - katt;)
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4211 Dátum: 2009.08.24 17:53:59 »
Ebből kiindulva nem lesz lehetetlen egy vállalható csomagot választani. Az nem annyira tetszik, hogy a legolcsóbb előfizetéssel is kb. annyiba kerül a laptop, mintha nem tőlük venné az ember, de együtt tudnék élni a tudattal. :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4212 Dátum: 2009.08.24 17:59:20 »
Én biztos sokat agyalnék rajta és mivel se arany-, se platinakártyám nincs, ennyiért nekem nem érné meg:

                     Teljes ár (notebook + modem)        Díjcsomag havi díja (havi számlában fizetendő)
RelaxNet XL     39 900 Ft                                      9 200 Ft
RelaxNet L       59 900 Ft                                      6 200 Ft
RealxNet M      79 900 Ft                                      3 990 Ft

Na de ráérünk akkor összeveszni ezen, ha végre mindenestől bejelentik és egyszer - fél év múlva - talán a hazai szolgáltatók egyikéhez is bekerül.  :hug: :D
         

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4213 Dátum: 2009.08.25 00:27:01 »
Én erre szavaztam:

Gigabyte-t1028x  :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.25 00:28:49 írta aTTi »

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4214 Dátum: 2009.08.25 00:45:26 »
Jo, hogy elokerult ez az utazo laptop kerdes, mert en is gondolkodom egyben.
Igazabol bevallom csak dell minit neztem 10,1"-es meretben. Van valakinek tapasztalata vele, vagy esetleg olyan, amivel jobban jarnek? Eddig javareszt dell hasznaltam, nem volt nyugom veluk de nem ragaszkodom semmihez.
Ez a konfig most 359 ojro.
Intel® Atom™ N270 (1,60 GHz, 533 MHz, cache 512 KB)
Fotocamera da 1,3 MP integrata
Memoria SDRAM DDR2 double chanel 1.024 MB, 533 MHz
SATA  160 GB
Intel® Graphic Media Accelerator 950 integrated
wireless Dell 1397 (802.11 b/g)
Dell Wireless Bluetooth Card
6 cells 56 Wh


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX