Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598954 alkalommal)

0 Felhasználó és 56 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4185 Dátum: 2009.08.12 14:17:48 »
Srácok, légyszíves ajánljatok egy olyan videoszerkesztő progit, amivel file-kat tudok összeilleszteni, szerkeszteni, vágni, esetleg tud zenét is alátenni, és elboldogul mp4 alapú masterrecord-dal is.  Továbbá én is elboldogulok az minimálisnál gyengébb angol tudásommal, esetleg magyarul, vagynémetül is istallálható.  Ja, és free változat..

Tudom ilyen nincsen...  ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4186 Dátum: 2009.08.12 14:31:42 »
A Virtualdub ingyenes, gyakorlatilag mindent tud. Az mp4-et is kezeli, itt van egy érthető leírás róla.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4187 Dátum: 2009.08.13 20:02:00 »
Kimentettem törlés előtt ezekez a fura nevű könyvtárakat.
Találtam még egy olyat is, hogy [$hf_mig$] amely tele van [KB8xxxxx] elemekkel. Ezek a kis elemek tartalmaznak egy exe és egy dll fájlt, ezen kívül egy Sp2qfe és egy update foldert. Ezeket is nyugodtan lehet szanálni? Jelentős mennyiségű hely szabadulna fel  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4188 Dátum: 2009.08.13 20:04:14 »
Kimentettem törlés előtt ezekez a fura nevű könyvtárakat.
Találtam még egy olyat is, hogy [$hf_mig$] amely tele van [KB8xxxxx] elemekkel. Ezek a kis elemek tartalmaznak egy exe és egy dll fájlt, ezen kívül egy Sp2qfe és egy update foldert. Ezeket is nyugodtan lehet szanálni? Jelentős mennyiségű hely szabadulna fel  ::)
Én kiszanáltam és műxik a geppe.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4189 Dátum: 2009.08.13 20:24:40 »
Még a Windows Installer könyvtárban is találtam közel 500 Mb-nyi msi és msp file-t. SZerintem azok is kipenderíthetők  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4190 Dátum: 2009.08.13 20:40:51 »
Még a Windows Installer könyvtárban is találtam közel 500 Mb-nyi msi és msp file-t. SZerintem azok is kipenderíthetők  ::)

azok tárolnak drivereket ( nyomtató, pendrive ... ) de ha nem tervezel új dolgot dugni a gépbe, elvileg igen, de az első új dolognál eszeveszett reklamálásba kezd, és általában igen macerás megértetni vele, hogy mégsem.
- szerintem, ah nem égető a helyhiány, inkább ne.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4191 Dátum: 2009.08.13 22:12:37 »
Valamint az installer elég sok pl.: office installerét tartalmazza, ha letörlöd számíts arra, hogy módosítani egész körülményes lesz nélkülük az officet. én is beleszaladtam anno, hirtelen kellett sok hely, töröltem az installert. eltűntek az office ikonok, mást nem tapasztaltam. aztán nem bírtam feltenni a 2007-es officet semmilyen formában, mert a régit nem lehetett leszedni, az új telepítője meglátta hogy van régi feltelpítve, és rá akart csekkolni az installer néhány fájljára. be nem tervezett guglizás és registry turkálás lett az ára. a másik mappák, a frissítések backupjait tartalmazzák, azt nagyobb bátorsággal törölném. akkor lehet baj, ha vissza kell lépni bizonyos frissítésről. pl az sql management studio 2005 nem hajlandó feltelpülni sp3-as xp-re, mert az msxml 6 újabb verziójú, mint amit ő akar használni. de mivel az sp3 magában foglalja az újabb verziót, ezért sp3 le, program föl, sp3 vissza. ha nem lett volna a helyén a frissítésbackup, akkor azt külön elő kellett volna álltani

szóva mindkettő hasznos mappa, ha mindenképpen kell a hely, akkor a frissítésbackup

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4192 Dátum: 2009.08.13 23:36:16 »
Köszi, mindenről csináltam egy másolatot máshová, ha valamit hiányol, rekonstruálni tudom a komplett könyvtárakat. De pillnatnyilag nyertem bő 2 Gb helyet.
Azt hittem kicsit több hely kell, a VideoStudio 11Plus kézikönyve 1Gb helyet kért a programnak (2 CD), de beérte 400 megával, mert több kiegészítő elem már megvolt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4193 Dátum: 2009.08.18 10:45:48 »
Tamás, ha erre jársz, segíts nekem. Egy ismerősöm keres magának laptopot, a múltkor látta nálam az Aspire One-t, és beleszeretett a méretbe. Mennyibe kerülnek most a legolcsóbb netbookok? Olcsó megoldás kellene, használt is jó lenne, csak legyen némi garancia rajta. Köszi!

Pl. ezek milyenek?
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.18 10:54:02 írta Satriani »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4194 Dátum: 2009.08.18 12:14:32 »
Tamás, ha erre jársz, segíts nekem. Egy ismerősöm keres magának laptopot, a múltkor látta nálam az Aspire One-t, és beleszeretett a méretbe. Mennyibe kerülnek most a legolcsóbb netbookok? Olcsó megoldás kellene, használt is jó lenne, csak legyen némi garancia rajta. Köszi!

Pl. ezek milyenek?

Csodákra ne számíts, de teljesen korrektül használhatóak. ( kb egy 3GHz Celeron, vagy 2,4GHz P4 - nek felelnek meg sebességben)
-Ezek 60-70e között Ubuntus cuccok, ha megfelel neked, akkor OK, de alig drágább a legál XP-s verzió.
-Használtban ezek a netbookok még nincsenek

pl Dell Inspiron Mini 10v Blue netbook Atom N270 1.6GHz 1G 160G XPH 72 000 Ft+áfa

Dell Inspiron Mini 10v Ice Blue netbook - Intel Atom N270 1.6GHz / 512KB / 533MHz, integrált 1GB DDR2 533MHz SO-DIMM, 10.1" WSVGA TrueLife (1024x576 fényes) TFT + integrált 1.3Mp kamera, 160GB 5400rpm SATA HDD, Win XP Home SP3 HUN, integrált Intel GMA 945GSE vezérlő, 3 cellás akkumulátor 24WHr, magyar billentyűzet, Dell WLAN 1397 802.11b/g, 10/100LAN, 3-1 kártyaolvasó, 3x USB2.0, VGA kimenet, 30W AC adapter, 2 év szerviz garancia

vagy Acer Aspire ONE D150 netbook, fehér 10.1" LED CB, Atom N280 1.6GHz, 1GB, 160G, XP 74 000 Ft + áfa

AO D150-B / 10.1" LED CB / Atom N280 1.66Ghz / UMA / 1x1GB / 1*160GB / 802.11bg / 5-in-1 / SD / BT / 6 cell battery / 0.3 CrystalEye / FEHÉR / XP Home / 1 év PNR garancia.

esetleg: Toshiba Netbook 8,9" Atom 1.6 GHz 1GB. 120GB. Webcam. XP Home Fekete 2+1 év gar. 74 200 Ft + áfa
  Toshiba Netbook NB100-111 Atom N270 ( 1,6 GHz), 1GB DDR2, 8,9" ( 1024X600 ), 120GB SATA HDD , Win XP Home, Lítium-ion akkumulátor 4 cella 5200mAh , magyar billentyűzet, Integr. 802. b/g WLAN, Bluetooth, 3x USB2.0 ,SD , MMC , MS kártyaolvasó, Sleep and Charge funkció ,300k pixelCamera + Microphone, 2+1_ÉV szerviz garancia Fekete


- Mondjuk ezek hivatalos árak, a hazai disztributortól. ( Az Árgépen van egy-két érdekes dolog, óvatosan kell megközelíteni ott a dolgokat! - Pl a belinkelt Toshiba nagyonnagytételben is többe jön ki mint ott!   - viszont a szürkeinportos dolgokra gyakran nincs meg a gyári garancia)



Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4195 Dátum: 2009.08.18 12:17:11 »
Köszi, nagyszerű! Az ubuntu amúgy első körben tökéletes lenne, úgyis teszek majd az ismerősömnek egy Windows = RC-t, azzal jövő nyárig kihúzza.

A Dell Mini nem is drága, ezt megfontolom magamnak is az Aspire One helyett. (Nekem olyan van, amúgy szeretem, csak az OSX nem szereti őt, ellenben a Dell Minivel.)

Átküldöm az árakat az ismerősömnek, aztán ha kell neki valamelyik, jelentkezem.

Tényleg, linuxszal lennének az alábbi gépek?
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.18 12:22:48 írta Satriani »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4196 Dátum: 2009.08.18 12:23:52 »
Köszi, nagyszerű! Az ubuntu amúgy első körben tökéletes lenne, úgyis teszek majd az ismerősömnek egy Windows = RC-t, azzal jövő nyárig kihúzza.

A Dell Mini nem is drága, ezt megfontolom magamnak is az Aspire One helyett. (Nekem olyan van, amúgy szeretem, csak az OSX nem szereti őt, ellenben a Dell Minivel.)

Átküldöm az árakat az ismerősömnek, aztán ha kell neki valamelyik, jelentkezem.

Ha más is érdekli, ott van az aláírásomban a link, a Webáruházban lehet túrkálni, ha valami esetleg nincs valami, akkor e-mail is jöhet ( nem lehet minden terméket feltenni  :devil: ) - árban meg megegyezünk.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4197 Dátum: 2009.08.23 19:51:35 »
Sziasztok!

Van egy kb. fél éves (tehát garis) Asus notebookom, aminek a dobozában volt egy egér is. Magával a géppel semmi baj nincs, ellenben az egérke scrolljának a kattintó funkciója nem működik tegnap óta :( Tudom, hogy nem nagy dolog, de nekem nagyon hiányzik böngészéskor (Firefoxnál a scroll kattintásával nyílik meg a link új lapon). Szerintetek van rá esély hogy erre tudom érvényesíteni a garanciát? Vagy inkább ballagjak el a boltba és vegyek egy egeret?
Előre is köszi!
Xanyi

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4198 Dátum: 2009.08.23 20:01:19 »
Sziasztok!

Van egy kb. fél éves (tehát garis) Asus notebookom, aminek a dobozában volt egy egér is. Magával a géppel semmi baj nincs, ellenben az egérke scrolljának a kattintó funkciója nem működik tegnap óta :( Tudom, hogy nem nagy dolog, de nekem nagyon hiányzik böngészéskor (Firefoxnál a scroll kattintásával nyílik meg a link új lapon). Szerintetek van rá esély hogy erre tudom érvényesíteni a garanciát? Vagy inkább ballagjak el a boltba és vegyek egy egeret?
Előre is köszi!
Hát ha jót akarsz, akkor újíts be egy logitech nano v450et vagy valami hasonpacit, nekem nagyon begyere a kis cucc  :1eye: Az asus törpepatkánya annyira nem jött be.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4199 Dátum: 2009.08.23 21:49:22 »
Sziasztok!

Van egy kb. fél éves (tehát garis) Asus notebookom, aminek a dobozában volt egy egér is. Magával a géppel semmi baj nincs, ellenben az egérke scrolljának a kattintó funkciója nem működik tegnap óta :( Tudom, hogy nem nagy dolog, de nekem nagyon hiányzik böngészéskor (Firefoxnál a scroll kattintásával nyílik meg a link új lapon). Szerintetek van rá esély hogy erre tudom érvényesíteni a garanciát? Vagy inkább ballagjak el a boltba és vegyek egy egeret?
Előre is köszi!

- Garipapíron ott az ASUS szervízszáma, felhívod, és -többnyire kellemes női hang- megmondja, hogy gari, vagy ajándéklónak nenézd a kattintóját! :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!