Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598349 alkalommal)

0 Felhasználó és 47 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4095 Dátum: 2009.06.22 14:08:36 »
Egyébként én is gondolkodom azon, hogy összerakjak egy csendes kis fájlszervert, letöltőgépet. VNC van linuxra, macre is, helyi hálón simán menne a dolog. Az asztali gépem így is majdnem folyamatos üzemben van, de alig ülök előtte, csak az áramot zabálja.
Erre a célra akár egy asus wl500 gp router is megteszi, ha nincs extra igényed a fájlszerveri sebesség iránt, mert ez ~3mb/secre képes, de nyomtatószerverként is jól funcionál és letöltőként is teljesen jó, külső hdd-t rákötve eszik max 40-50W körül  :surrender:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4096 Dátum: 2009.06.22 15:09:06 »
Egyébként én is gondolkodom azon, hogy összerakjak egy csendes kis fájlszervert, letöltőgépet. VNC van linuxra, macre is, helyi hálón simán menne a dolog. Az asztali gépem így is majdnem folyamatos üzemben van, de alig ülök előtte, csak az áramot zabálja.
Erre a célra akár egy asus wl500 gp router is megteszi, ha nincs extra igényed a fájlszerveri sebesség iránt, mert ez ~3mb/secre képes, de nyomtatószerverként is jól funcionál és letöltőként is teljesen jó, külső hdd-t rákötve eszik max 40-50W körül  :surrender:
Ezt én is aláírom! Van is egy ilyen routerem, tényleg nagyon rugalmas. Sima fájlszerverecskének, töltögetőnek bőven jó, ha valaki arra akarja használni (a gyári firmware-ban is adott a lehetőség, még buhera sem kell). Nálam most történetesen Asterisk fut a routeren, egy bajom van csak, hogy reboot után hamarább áll fel az Asterisk, mint ahogy a szolgáltatóm ad DHCP-s címet, ezért a progi be is nyögi, hogy bocsi de nincs internet. Egy kis inteligenciát kellene még belevarázsolni, mert így nem túl jó  :hmmmm:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4097 Dátum: 2009.06.22 16:08:50 »
Egyébként én is gondolkodom azon, hogy összerakjak egy csendes kis fájlszervert, letöltőgépet. VNC van linuxra, macre is, helyi hálón simán menne a dolog. Az asztali gépem így is majdnem folyamatos üzemben van, de alig ülök előtte, csak az áramot zabálja.
Erre a célra akár egy asus wl500 gp router is megteszi, ha nincs extra igényed a fájlszerveri sebesség iránt, mert ez ~3mb/secre képes, de nyomtatószerverként is jól funcionál és letöltőként is teljesen jó, külső hdd-t rákötve eszik max 40-50W körül  :surrender:
Ezt én is aláírom! Van is egy ilyen routerem, tényleg nagyon rugalmas. Sima fájlszerverecskének, töltögetőnek bőven jó, ha valaki arra akarja használni (a gyári firmware-ban is adott a lehetőség, még buhera sem kell). Nálam most történetesen Asterisk fut a routeren, egy bajom van csak, hogy reboot után hamarább áll fel az Asterisk, mint ahogy a szolgáltatóm ad DHCP-s címet, ezért a progi be is nyögi, hogy bocsi de nincs internet. Egy kis inteligenciát kellene még belevarázsolni, mert így nem túl jó  :hmmmm:
Már van asterisk csomag oleg firmwarehez :)
Annyi, hogy célszerű egy usb hubot rákötni nekem most 1 db nyomtató van direktbe kötve a routerre, a hubon helyet foglal a hdd + a hdd-től elkülönített swap végett egy 256os sdkártya. ott rontottam el hogy nem 512es van benne vagy akár 1 gigás mert akkor arról futhatna a sok sok daemon is :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.22 16:11:13 írta taby »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4098 Dátum: 2009.06.22 19:59:28 »
Az mitől lehet, hogy a vinyón egyszer csak minden előzmény nélkül elfogy a hely?
Az egyik partíción csak rendszer és programfájlok vannak, közel 2 Gb üres hely volt rajta. Tegnapelőtt jött egy figyelmeztető bubi, hogy Low Disk Space és lám, alig 190 Mb hely volt rajta. Pedig nem töltöttem le semmit, nem telepítettem semmit. AZ IE cache és egyéb Temp könyvtárak is üresek voltak.
Tegnap 300+ Mb volt rajta, ma meg 1.2 Gb. Nem töröltem semmit...  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4099 Dátum: 2009.06.22 20:32:31 »
Már van asterisk csomag oleg firmwarehez :)
Én dd-wrt-vel használom  :clap:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4100 Dátum: 2009.06.22 20:35:47 »
Az mitől lehet, hogy a vinyón egyszer csak minden előzmény nélkül elfogy a hely?
- CD/DVD-t nem másoltál valamivel? A másoló programok egy része C:-re menti idéjglenesen a másolandó CD/DVD képfájlt, esetleg ott maradhatott...
- Kapcsold ki a rendszer-visszaállítást. (XP-n: Sajátgép > Jobbkatt > Tulajdonságok > A rendszer visszaállítása > [pipa be] A rendszer-visszaállítás kikapcsolása az összes meghajtón > OK)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4101 Dátum: 2009.06.22 20:45:04 »
Már van asterisk csomag oleg firmwarehez :)
Én dd-wrt-vel használom  :clap:
Ahhoz is láttam csomagban astersik-et:D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4102 Dátum: 2009.06.22 20:48:22 »
Már van asterisk csomag oleg firmwarehez :)
Én dd-wrt-vel használom  :clap:
Ahhoz is láttam csomagban astersik-et:D
Az van fent  :yes:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4103 Dátum: 2009.06.22 20:51:19 »
Az van fent  :yes:
Torrent kliens, ftp szerver, printszerver, fileszerver funkciók emellett nem mennének? :)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4104 Dátum: 2009.06.22 21:32:05 »
- CD/DVD-t nem másoltál valamivel? A másoló programok egy része C:-re menti idéjglenesen a másolandó CD/DVD képfájlt, esetleg ott maradhatott...
- Kapcsold ki a rendszer-visszaállítást. (XP-n: Sajátgép > Jobbkatt > Tulajdonságok > A rendszer visszaállítása > [pipa be] A rendszer-visszaállítás kikapcsolása az összes meghajtón > OK)
Nem másoltam semmit. Igazából csak a leveleket néztem meg, illetve a Tv ment rajta, de annak a könyvtára a másik meghajtón van.
A rendszer-visszaállítás kikapcsolása jár valami hátránnyal?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4105 Dátum: 2009.06.22 21:51:19 »
Az mitől lehet, hogy a vinyón egyszer csak minden előzmény nélkül elfogy a hely?
Az egyik partíción csak rendszer és programfájlok vannak, közel 2 Gb üres hely volt rajta. Tegnapelőtt jött egy figyelmeztető bubi, hogy Low Disk Space és lám, alig 190 Mb hely volt rajta. Pedig nem töltöttem le semmit, nem telepítettem semmit. AZ IE cache és egyéb Temp könyvtárak is üresek voltak.
Tegnap 300+ Mb volt rajta, ma meg 1.2 Gb. Nem töröltem semmit...  :wacko:

Azon túl, amit Robi ír:
- internet cache
- lapozófájl
- rendszer-visszaállítás
simán foglalhatnak dinamikusan helyet.

A rendszer-visszaállítás kikapcsolását nem javaslom (jól jöhet), viszont a Robi által ismertetett helyen be tudod állítani, hogy a meghajtó hány %-át foglalhatja le a restore könyvtár.

A lapozófájl méretét is javallott fixre beállítani, legalább nem érhet meglepetés.

Még valami: Documents and Settings, User, Local Settings, Temp könyvtárat ürítsd néha.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4106 Dátum: 2009.06.22 23:04:55 »
Az van fent  :yes:
Torrent kliens, ftp szerver, printszerver, fileszerver funkciók emellett nem mennének? :)
Persze hogy mennének, de én torrent klienst nem használok, printszervert sem. FTP és Fileszerver a külön szervergépen van, egyebek mellett (php fejlesztői környezet, mysql adatbázis, zm, etc).
Egyébként milyen torrent kliensek futnak jól az oleg-en? Webes felület van?
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.22 23:16:36 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4107 Dátum: 2009.06.22 23:09:39 »
A rendszer-visszaállítás kikapcsolását nem javaslom (jól jöhet), viszont a Robi által ismertetett helyen be tudod állítani, hogy a meghajtó hány %-át foglalhatja le a restore könyvtár.
Ez így van, de sztem sokat lehet vele szívni, több bajt okozhat idővel. Volt sajnos olyan esetem nem egy, amikor vírussal megfertőződött a gép, majd utána készült egy rendszer visszaállítási pont. Majd lett vírustalanítás, meg minden... de a juzer visszaállította a rendszerét, mert valamit úgy vélt, hogy mégis korábban jó volt. Erre visszajött a vírus is...  [rohog]
Sztem tök fölösleges. Ha szétzuhan a windows, kevesebb idő egy teljes újratelepítés, mint a rendszer oda-visszaállítgatásokkal szívni... Szerintem. Ez is egy "zseniális" mikroszoft-hülyeség.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4108 Dátum: 2009.06.23 00:49:33 »
Az újratelepítéssel az a baj, hogy önmagában egy javítótelepítés megvan kb. fél óra alatt, de ha tényleg újra akarod húzni az egész rendszert, programokkal, testreszabással, akkor az szinte napokig eltart. Ghost image a legjobb megoldás.

A rendszer-visszaállítás azért jól jöhet, volt már rá precedens, hogy elveszettnek hitt word doksit onnan vadásztam elő a kolléga gépéről.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4109 Dátum: 2009.06.23 08:18:07 »
word doksi backup megy shadow copy-val vagy easybackuppal is.

a multkor egy leformázott notebook winyorol szedtem vissza 8gb cuccot az easybackup-al!  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002