Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597810 alkalommal)

0 Felhasználó és 39 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4065 Dátum: 2009.06.07 14:01:16 »

És az érzés, hogy egy friss, tiszta Windows-ban dolgozok... olyan, mint amikor friss ágyneműbe fekszik az ember  :cool2:

Ez igaz, meg az is, hogy gyorsabb fehlhózni a rendszert, mind víruskergetni, viszont amikor teljesen összeáll a dolog, az nálam, ha csak azzal foglalkozok akkoris legalább 2 nap, most, hogy közben más is volt majd egy hétig építgettem. -- Viszont most, ha minden összeáll, készül egy image az egészről, így egyszerűbb lesz. az adatok, meg a levelezés úgyis külön Raid 1 HDD-n vannak.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4066 Dátum: 2009.06.07 21:57:48 »
Nekem itthon Linux van. Mijazazújrahúzás?!  :D [rohog] :lol: ;)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4067 Dátum: 2009.06.07 22:47:02 »
Nekem itthon Linux van. Mijazazújrahúzás?!  :D [rohog] :lol: ;)


Ez az az eset, amikor új kernelt forgatsz a gépedhez, mert a régi nem erre a vasra lett optimalizálva. :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4068 Dátum: 2009.06.08 09:43:24 »
Minden pontosan erre a vasra van optimalizálva. Gentoo... :)

Amúgy egy kernelfordítás annyi, hogy lefordítom, a /boot-ba bemásolom az image-t, lilo és kész. Van tán negyed óra is... :)

Arról nem is beszélve, hogy egy másik gépre install esetén csak áthúzom a home könyvtárat és ott van az összes beállítás. :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4069 Dátum: 2009.06.08 12:15:58 »
Minden pontosan erre a vasra van optimalizálva. Gentoo... :)

Amúgy egy kernelfordítás annyi, hogy lefordítom, a /boot-ba bemásolom az image-t, lilo és kész. Van tán negyed óra is... :)

Arról nem is beszélve, hogy egy másik gépre install esetén csak áthúzom a home könyvtárat és ott van az összes beállítás. :)
Nálam is szépen stabilan, már több mint másféléve megy megállás nélkül egy Mandriva, nincs semmi baja, köszöni szépen. De most vindózról volt szó...  :nono:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4070 Dátum: 2009.06.08 12:34:34 »
 :eek: :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4071 Dátum: 2009.06.10 09:53:16 »
Emberek  !    :)

Ezek a "netbook" gépek a vinyóra előtelepített rendszerrel jönnek igaz ? , mint a rendes notik, már amelyikhez jár OPrendszer.

Ha ez így van akkor kellene nekem egy ilyen image, egy WinXP-s , mielőtt be lenne kapcsolva teljesen alap állapotban.
Valakinek tippje hogy hogyan juthatnék hozzá egy ilyenhez ? (azon kívül hogy veszek egyet )
Egyszerűen a neten sem találok.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4072 Dátum: 2009.06.10 10:12:50 »
Emberek  !    :)

Ezek a "netbook" gépek a vinyóra előtelepített rendszerrel jönnek igaz ? , mint a rendes notik, már amelyikhez jár OPrendszer.

Ha ez így van akkor kellene nekem egy ilyen image, egy WinXP-s , mielőtt be lenne kapcsolva teljesen alap állapotban.
Valakinek tippje hogy hogyan juthatnék hozzá egy ilyenhez ? (azon kívül hogy veszek egyet )
Egyszerűen a neten sem találok.
Mi a gond?
Csak nem egy eepc nem indul? Multkor találkoztam ilyennel, kicsit törölgetni kellett az ssd-ről usb-s edr commanderrel bebootolva, aztán minden mukkodött tovább :)

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4073 Dátum: 2009.06.10 11:50:11 »
Acer Aspire One van itthon, a többit nem ismerem. Ott a HDD eleve úgy van formázva, hogy egy rejtett, bő 4 gigás partíción van fenn a gépre szabott XP. Post után be lehet erről bootolni, és egy sajátos recovery console-on keresztül újra lehet húzni a rendszert.

Másik megoldás: külső optikai meghajtó, normál XP CD-ről bebootolni.

Harmadik megoldás: piratebay, mininova, stb...

Egyébként 1. valószínűleg minden masinához picit testre szabják az XP-t, szóval a megoldáshoz ismerni kéne a gép típusát 2. a windows 7 simán felment a gépemre, otthoni használatra merem javasolni, problémamentes.

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4074 Dátum: 2009.06.10 17:32:57 »
Szorítkozzunk a kérdésemre  :devil:
nincs eepc -m  :) 
nem kell problémamegoldás :)
Én tudom mire van szükségem :)
Egy "netbook" WinXP-s image kell ..... :tt2:
Mi a gond?
Csak nem egy eepc nem indul? Multkor találkoztam ilyennel, kicsit törölgetni kellett az ssd-ről usb-s edr commanderrel bebootolva, aztán minden mukkodött tovább :)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4075 Dátum: 2009.06.10 17:42:11 »
Acer Aspire One van itthon, a többit nem ismerem. Ott a HDD eleve úgy van formázva, hogy egy rejtett, bő 4 gigás partíción van fenn a gépre szabott XP. Post után be lehet erről bootolni, és egy sajátos recovery console-on keresztül újra lehet húzni a rendszert.
Na ezaz , egy ilyen image kellene nekem, még telepítés előtti. Le tudod szedni ezt a 4GB-t egy Ghosttal pl ?
Másik megoldás: külső optikai meghajtó, normál XP CD-ről bebootolni.
Ez a cucc nem bootol külső cuccról, már rég megcsináltam volna  :cry:
Harmadik megoldás: piratebay, mininova, stb...
keress nekem egy torrent linket ahol ilyesmi van  :D Én nem találtam.
Egyébként 1. valószínűleg minden masinához picit testre szabják az XP-t, szóval a megoldáshoz ismerni kéne a gép típusát 2. a windows 7 simán felment a gépemre, otthoni használatra merem javasolni, problémamentes.
Ez nem gond ha meg van az image, abba bármit bele tudok tenni, megvan minden driver és kb. ugyanaz lehet a szerkezete mint egy boot-os XP cd-nek.
A gond ott van hogy kell vmi "kvázi" oprendszer amiből elindul a telepítés, mert sem dos -ból sem linuxból nem indul az XP telepítő.....
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4076 Dátum: 2009.06.10 18:38:21 »
A gond ott van hogy kell vmi "kvázi" oprendszer amiből elindul a telepítés, mert sem dos -ból sem linuxból nem indul az XP telepítő.....

 :?: :helpsmilie:

Tehát DOS-t tudsz indítani, valami linux live is elindul DVD-ről, de az XP telepítőlemezt nem tudod elindítani? Jól értelek? Vagy egyáltalán nem tudsz más drive-ról bootolni?

Hiren's boot CD? Ez a leírás?

Torrentet hirtelen nem tudok, de lementem neked szívesen a meghajtó tartalmát, és elpostázom egy DVD-n, ha priviben írsz egy címet.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4077 Dátum: 2009.06.10 18:40:51 »
Izé, figyelmetlen vagyok. Szóval:

Ez a cucc nem bootol külső cuccról, már rég megcsináltam volna  :cry:

Már hogy a viharba' ne bootolna ;) , boot közben nyomsz egy F12-t, és arról bootolsz, amiről akarsz. Vagy F2, BIOS, ott is lehet boot sorrendet változtatni.

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4078 Dátum: 2009.06.10 19:13:04 »
Távolodjunk már el a "netbook"-októl, ez egy sokkalta régebbi cucc, nincs hozzá optikai drive, nem bootol USB -ről.
Csak és kizárólag a HDD lehet a boot, eredetileg ez is vmi saját boot particióról tette fel a WindowsME -t. DE az eredeti vinyó meghala !!! :)
Tudok rá tenni  bármit,
először csinálok egy boot -os DOS winyót FAT32 -n,
erre már előre beteszem a Win98 vagy WinME telepítőt(ezek elindulnak DOS alól is)
Ha megvan a működő Win ,akkor USB-s külső tárról felhúzom a Win2000, WinXP telepítőt és felrakom.
Elrejtem a DOS particiót, előreveszem az XP-t és kész minden,
( anno így csináltam meg az XP-sítést egy nagyobb vinyóra. De most megkaptam mert rossz és 1 éve nem használták,
ez a kis noti anno 6-7 százezer volt , nehogymár kidobjam  [rohog] [rohog] szeretek szenvedni ilyen régi cuccokkal. )
Hurrá van minden, így még Win7 is feltehetnék pluszban, de nem ezt akarom :)
Nem kell megoldás hányszor mondjam  :devil: :devil:
Viccet félretéve, ha nem találok itt pesten vkit az ismeretségi körben egy kibontatlan netbook -al vagy rendes notival amin nem Vista van előtelepítésre
akkor lehet megkérlek hogy szedd le egy image -ba és postázd.
Azért még bízok Tamás69 -ben, ha nem jár erre akkor pénteken csak összefutunk.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4079 Dátum: 2009.06.10 19:21:11 »
Viccet félretéve, ha nem találok itt pesten vkit az ismeretségi körben egy kibontatlan netbook -al vagy rendes notival amin nem Vista van előtelepítésre akkor lehet megkérlek hogy szedd le egy image-ba és postázd.

Na, most már értem. Az előző hozzászólásodban írtad, hogy "na ezaz, egy ilyen image kellene nekem", úgy tűnt, Aspire One-ra kell.

Ha van ftp-d, csinálok egy ghost image-t, feltöltöm éjjel a 4 gigát. Ha nincs, feltolom rapidshare-re.