Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597990 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4050 Dátum: 2009.05.22 23:01:24 »
Időm engedné, össze is lőném linux-al, de így első blikkre usb-s dvd-ről megy XP rá, ha linuxost lelek ...
Viszont nézegettem teszteket az Acer 751-eséről, hát még egy SD-s filmmel teljes képernyőn se birkózott meg ... ez azért gázos, bár lehet, hogy ott meg a Vista volt a háttérben, amiért nem bírta ...  ajjaj  :?:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4051 Dátum: 2009.05.25 08:44:45 »
Kissé kamuszagúnak tűnik, de nagyon cuki:
http://ipon.hu/?news=6803

Egy infraport hiányzik az előlapról, és kész is lenne a tökéletes médialejátszó.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4052 Dátum: 2009.05.30 09:53:40 »
Az Olcsó HDTV-t láttátok? 14 csatornát adnak, ebből 5 HD, havi 1000 Ft-ért. A vételhez szükséges cuccokat neked kell megvenned, ennyiért csak a kártyát adják.
Nem csak a fapados konstrukciójuk van, létezik full-os csomag is, de annak drágábbak a költségei, igaz, jobb HD csatik is vannak benne: HellóHD. Itt megkaphatod a vevőszettet is a havidíjban.
Láttuk. Egy rakás fo.... És átvertek mindenkit. Mer a FilmboxHD-t adták be mint csatornát ami benne lesz. Ehelyett nem ez lesz benne, hanem Film+ SD.
Valóban... kár, pedig egyébként jónak indult volna...

tutinet

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4053 Dátum: 2009.05.30 14:38:08 »


Azt is észrevettem, hogy a kis USB-s kütyü nincs túl jól árnyékolva. Egy 10cm-es USB toldókábellel (amit egy Kingston pendrive-hoz kaptam) jobb jelszintek jöttek. Egy 3m-es USB toldókábellel csak akkor lett jobb a vétel, ha a kábel közepére egy ferrit-szűrőt pattintottam (mint amilyeneket láttok a monitor kábelek végén, az a vastagabb bütyök), tehát sajnos a kütyü érzékeny a különféle elektromágneses zajokra amik a szobában megjelennek.



Rá lehet valahogyan kötni a normál RGg6-os koaxkábelt ami a tetőről jön erre az USB-s kütyüre. Bár az ablakomból látszik az adótorony is, akkor erre nem is lesz szükség ? Írtad, hogy gyengén adnak, azért kérdezem.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4054 Dátum: 2009.05.30 15:30:18 »
Rá lehet valahogyan kötni a normál RGg6-os koaxkábelt ami a tetőről jön erre az USB-s kütyüre. Bár az ablakomból látszik az adótorony is, akkor erre nem is lesz szükség ? Írtad, hogy gyengén adnak, azért kérdezem.
Persze. Ha F csatlakozású a kábel, akkor létezik F-MCX adapter, egyébként ha normál sima antenna csatalkozó van a kábelen, a vevőhöz adnak ilyen vagy ilyen adaptert. Próba cseresznye.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4055 Dátum: 2009.06.06 00:44:40 »
Próbaképp felraktam én is ezt a Windows 7-est, aminek a tesztverziója ingyen letölthetö a mikroszofttól. Meg kell mondjam, kellemesen meglepett. A tetű Vista után, ez most nagyon szellős, könnyed, gyors...
A Média Center alkalmazás pl. sikeresen felismerte a DVB-T vevőmet is. Most keresi le a csatornákat, és úgy tűnik a műholdvevő kártyát is megzabálja.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4056 Dátum: 2009.06.06 10:43:43 »
Nekem kb. egy hónapja fut a Windows 7 dual boot rendszerben a kislaptopon (AAO), semmi gond vele. A bejelentkezés után valamivel lassabban áll fel, mint az XP, onnantól viszont stabil, gyors, szép, áttekinthető. Az új tálca és az alt+tab tökéletesek. Most épp azon agyalok, fel merjem-e tenni a nagy gépre: nem tudom, hogy viselkedne alatta a Terratec DMX 6Fire, amihez már XP alá is csak fércelt, instabil driver van...

Ja, igen: Windows 7-et csak a microsofttól töltsetek! Torrenten van olyan ISO, ami "gyárilag" vírusos, nem éri meg kockáztatni. A microsoft letöltőoldala gyors és stabil, ingyenesen kiad egy sorozatszámot, megéri azt választani.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.06 10:45:52 írta Satriani »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4057 Dátum: 2009.06.06 13:32:41 »
Csak arra vigyázzon mindenki, hogy ez egy az RC verzió, időkorlátos, 2010 nyarán leáll, és akkor semmi nem lesz, tehát előtte mindent archiválni, vagy időben update a megfelelő "vásárolt" végleges verzióra. ( mondjuk előtte azért figyelmeztet, meg először csak 2 óránként újraindul) ( az update meg nem sima, mert teljes újrainstall fog kelleni, rátelepítés nem megoldás.)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4058 Dátum: 2009.06.06 13:49:03 »
Teljesen leall? En azt olvastam, hogy csak 2 orankenit uzenet jelenik meg, de nem all meg. Akkor ugy nez ki a dolog, hogy egy hetig 2 oranket uzenet, aztan halal?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4059 Dátum: 2009.06.06 13:56:03 »
Teljesen leall? En azt olvastam, hogy csak 2 orankenit uzenet jelenik meg, de nem all meg. Akkor ugy nez ki a dolog, hogy egy hetig 2 oranket uzenet, aztan halal?
2 óránként újraindul! utána leáll végleg!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4060 Dátum: 2009.06.06 15:40:06 »
No, felraktam a Win7 RC-t az asztali gépre, eddig jól viselkedik ezen is.

Jövő nyárig még sok víz lefolyik a Dunán, addigra remélhetőleg bekerül ez is a campus programba, és akkor oktatóként kerítek egy legális példányt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4061 Dátum: 2009.06.06 19:59:45 »
Csak arra vigyázzon mindenki, hogy ez egy az RC verzió, időkorlátos, 2010 nyarán leáll, és akkor semmi nem lesz, tehát előtte mindent archiválni, vagy időben update a megfelelő "vásárolt" végleges verzióra. ( mondjuk előtte azért figyelmeztet, meg először csak 2 óránként újraindul) ( az update meg nem sima, mert teljes újrainstall fog kelleni, rátelepítés nem megoldás.)
Hol van még 2010 nyara? A sima fullos oprendszert is kb 3-4 havonta újra szoktam telepíteni, addig az RC-nek lesz néhány 'ciklusa'. Elvileg ősszel megjelenik a végleges verzió, remélhetőleg az Oktatási Minisztérium azt is megveszi a tanároknak és a hallgatóknak, így abból is lesz legális frissíthető, azoknak, akiknek jár...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4062 Dátum: 2009.06.06 20:10:22 »
Te mit csinálsz a rendszereiddel?
Nekem 4 évet bírt ki az XP - ezalatt 4féle VGA és 3 alaplap volt alatta. -és teszteltem is vele sokmindent - most azt nem viselte, hogy az Nforce chipsetről Intelre tértem át. -igaz már lassú volt egy kicsit.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4063 Dátum: 2009.06.06 22:48:34 »
4-5 havonta én is újrahúzok általában :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4064 Dátum: 2009.06.07 12:07:17 »
Te mit csinálsz a rendszereiddel?
Csomó mindent tesztelek - munkámból adódóan. Amikor már belassul, vagy netán egy vírust/spyware-t nyal be, akkor már inkább újrahúzom. A vírus-, spyware keresés több idő, mint egy újratelepítés - és mindig a legújabb drivereket teszem fel, ugyanis egy felhúzás után ezeket sosem frissítem.
Egy videokártya csere nem indokolja az újratelepítést nálam sem, de egy alaplapcsere az egyértelműen igen. Amennyi időbe kerül a hardvercsere utáni szoftver pofozgatás, annak töredéke alatt húzom fel újra. Ez érvényes az ügyfeleim gépeire is.
És az érzés, hogy egy friss, tiszta Windows-ban dolgozok... olyan, mint amikor friss ágyneműbe fekszik az ember  :cool2: