Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598095 alkalommal)

0 Felhasználó és 48 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4020 Dátum: 2009.05.17 10:04:14 »
TV-re vagy monitorra kötnéd?
Egyelőre egy CRT TV lenne a megjelenítő. Amikor 100e alá esik a FullHD TV készülékeknek az ára, akkor majd az lesz, HDMI-n vagy DVI-n csatlakoztatva.
Ezért valamilyen olyan videókártyát keresek, mely az alábbi kritérumoknak felel meg:
- van rajta H.264 hardveres gyorsítás
- van analóg TV kimenete
- van HDMI kimenete
- van DVI kimenete
- van sima VGA kimenete (ez nem feltétlenül fontos)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4021 Dátum: 2009.05.17 10:40:57 »
Másik frontend, ami viszont biztosan tud TV-t:
http://www.team-mediaportal.com/features.html
Ezt köszi. Szimpatikusnak tűnik.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4022 Dátum: 2009.05.17 12:02:27 »
Egyelőre egy CRT TV lenne a megjelenítő. Amikor 100e alá esik a FullHD TV készülékeknek az ára, akkor majd az lesz, HDMI-n vagy DVI-n csatlakoztatva.
Ezért valamilyen olyan videókártyát keresek, mely az alábbi kritérumoknak felel meg:
- van analóg TV kimenete

Na olyat nem tudok, ami HDMI, DVI mellett még ilyennel is szolgál. Valami really-all-in-wonder kéne neked.

SD felbontású tévén miért akarsz HD tartalmat nézni? Vagy a hardveres gyorsítás már előrelátásilag kellene?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4023 Dátum: 2009.05.17 12:10:55 »
SD felbontású tévén miért akarsz HD tartalmat nézni? Vagy a hardveres gyorsítás már előrelátásilag kellene?
Mert még nincs HDTV-m, és van olyan HD tartalom, amit mégis meg szeretnék nézni, anélkül, hogy előtte konvertálgassak.
Amikor megjön a HD megjelenítő, csak rádugom, és kész. :)
Lehet, hogy HDMI nem is kell a videókártyán, a DVI elég - ezesetben olyan HD megjelenítőt kell válasszak majd, melynek van ilyen bemenete. A hang nem gond, az úgyis külső erősítőn szólal meg.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4024 Dátum: 2009.05.17 15:04:35 »
Most milyen tévéd van? Legalább RCA vagy S-Video bemenet van rajta? Esetleg RCA-Scart alakítóval akarod kitenni rá a képet?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4025 Dátum: 2009.05.17 18:52:31 »
Most milyen tévéd van? Legalább RCA vagy S-Video bemenet van rajta? Esetleg RCA-Scart alakítóval akarod kitenni rá a képet?
Persze. Ez egy 82cm-es, síkképcsöves, 2-tunerers PIP-es cucc, van rajta két AV-bemenet.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4026 Dátum: 2009.05.18 18:21:07 »
Ha tévézel, azt tartsd meg, amíg nem lesz nálad digitális adás. Az analóg sokkal jobban néz ki rajta, mint a "lapostévén". Nekem két Pana van itthon, az egyik egy 6-8 éves 100 Hz-es CRT, a másik egy amúgy gyönyörű képű, HD-ready plazma. Analóg forrásra a régi, bármilyen digitálisra (divx, dvd, hd filmek, számítógépes jel) az új sokkal jobb.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4027 Dátum: 2009.05.18 21:48:18 »
Megerősítem, dettó ugyan az a helyzet, bár Grundig CRT Pana plazma combo-val, de igaz  :yes:

Viszont lenne egy másik kérdésem:

Netbook (eeePc) fronton van valakinek tapasztalat, hogy melyik célszerű választani a kínálatból - mert az van bőven ...
Preferencia nincs igazán, csak jó legyen. /VGA kimenet - ez az egyetlen/
8,9" vagy 10,2" ebben sem tudom
HDD vagy SSD ez sincs megkötve, csak az ár, olyan 120 - max. 130 környéke...

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4028 Dátum: 2009.05.18 22:01:43 »
Kb. fél éve gondolkodtam én is netbúkon, aztán végül vettem egy X60-ast (igaz használtan, de még 2,5 év garival). Amiért végül emellett döntöttem:
- sokkal jobb teljesítmény
- jóval használhatóbb kijelző
- trackpoint (ez az én mániám, szerintem 1000x használhatóbb a tapipadnál, az USB-s egér is csak pihenget itthon), érdekes, hogy még az Ideapad-ben sincs, pedig az Lenovo

Csak úgy gondolatébresztőnek.

Ja ha netbúkot vettem volna, akkor minél nagyobbat (a használhatóság miatt, pl. a 7"-os egyszerűen vicc méret szvsz), minél nagyobb teljesítményűt és a budget SSD helyett wincs.eszterrel vettem volna. Ja és Linux-szal, mert sokkal gyorsabb az M$ termékeinél.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4029 Dátum: 2009.05.18 22:58:14 »
Megerősítem, dettó ugyan az a helyzet, bár Grundig CRT Pana plazma combo-val, de igaz  :yes:

Viszont lenne egy másik kérdésem:

Netbook (eeePc) fronton van valakinek tapasztalat, hogy melyik célszerű választani a kínálatból - mert az van bőven ...
Preferencia nincs igazán, csak jó legyen. /VGA kimenet - ez az egyetlen/
8,9" vagy 10,2" ebben sem tudom
HDD vagy SSD ez sincs megkötve, csak az ár, olyan 120 - max. 130 környéke...

Vegyél egy 12"-os notit, az használható is :D

Netbook, szükségmegoldás, akár 8,9-akár 10,1" az 1024x600 felbontással nem jutsz messzire, a netezéshez és  dolgozni is kicsi az a kijelző.
ha 130-at rászánsz, akkor 160-170-ért igenjó 12"-13,3"-os darabokat kapsz, ami teljes értékű gép!
( filmnézéshez, meg 25e-ért kapsz divx-es DVD játszót )

ASUS 8,9" 160HDD ... normál használat mellett ( egyetemista lány, net + beadandó feladatok...) 4-5 órát tudj ahasználni aksiról.
Újságíró tanonc Acer gépet hasonló mód használja+diktafonüzem, szintén 4-5 órás akkuélettartam.
MSI Wind, alapvetően netezésre használva WiFi -vel 4 óra akkuélettartam.

-sebességben nincs különbség ( elég furcsa is lenne, ugyanaz a proci, uganaz a chipset)


ja SSD - pici, cserébe kevesebbet fogyaszt, mint a HDD, és mozgó alkatrész nélküli
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.18 23:04:52 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4030 Dátum: 2009.05.18 23:41:19 »
Áhh, igen, lehagytam a lényeget :D
mert mindenkinek igaza van, aki le akar beszélni és normális notebook felé terel ... viszont az adott egy Toshiba Tecra A8 személyében.

Erre leginkább akkor lenne szükség amikor mondjuk bejön egy konferencia és el kell ütni az időt, vagy prezentációt kell tartani, hasonlók ...  ilyenkor egy 4 kilós "dögöt" cipelni, főleg mondjuk keresztül a városon kényelmetlen - nekem legalább is az :)

Ezért gondoltam a netbookra, mert kb 1 kg, van vga kimenete, elvileg 4 órát elmennek, bevágom a hátizsákba és go ... csak hát annyi féle van, asus, acer, msi, gigabyte ... ennek van valami kihajtható fedelűje is ... és Tamás féle tapasztalatok érdekelnének :)

SSD előnye vitathatatlan, és ennek a gépnek tán nem is a tárhely a lényege, arra ott az usb-s vinyo :)
bár lehet, hogy csak a levono és a ház különbözik a gépeken, tudásban mind u.a ?
vagy van típus ami "jobban megy" mint a konkurensek? - ezeken meditálok most, mert nekem nem jött át az igazi különbség ...  :whistling:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4031 Dátum: 2009.05.19 00:23:26 »
Netbook, szükségmegoldás, akár 8,9-akár 10,1" az 1024x600 felbontással nem jutsz messzire, a netezéshez és  dolgozni is kicsi az a kijelző.

Ezt épp egy kis kijelzőjű (8,9-es) netbookról írom. ;) Netezni tökéletes, elég kevés oldal nem megy el rajta. Csak nyomni kell a böngészőben egy F11-et, nem nagy feladat. Szerintem kiválóan használható találmány.

Nekem Acer Aspire One van. Ami hiányzik:
- gyári bluetooth (vettem hozzá mini donglet)
- 3G modem
- nagyobb akksi (wlan-használattal max. 3 órát bír minimálisra vett fényerővel, egér és BT nélkül)
- OSX alatt működhetne a wlan...

Ami jó:
- méret (simán belefér a mindennapos bőrtáskámba)
- sebesség (irodai feladatokra, netezésre perfekt)
- billentyűzet (pár napig szoktam, minimálisat ütök mellé)
- HDD (rengeteg tárhely, elfér rajta egy kalapnyi oprendszer is)
- 2 kártyaolvasó, az egyik "multi" (Fuji F30-am is van, XD kártya nem gond), 3 USB, VGA
- kompatibilitás (ehhez gyárilag XP jött, de van Linuxszal is, felmegy rá az OSX, most épp a 32 bites Windows 7-et tesztelem rajta, és az Ubuntunak is van külön netbook verziója)
- pofás
- jó kijelző és ergonómia

Asztali gép helyét nem tudja átvenni, de akinek a hordozhatóság a legfontosabb, az nem lő mellé.

Ha újra kellene választani, 6 cellás akksival szerelt, gyári BT-s és 3G-s modellt vennék. De jó ez az Acer is, a célnak megfelel.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4032 Dátum: 2009.05.19 09:24:37 »
Abszolút nem rá/lebeszélésképpenm, de a 4 kilós meg az 1 kilós notebook között még van egy csomó, nem csak ez a két véglet. Pl. az X60 1,5 kg...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4033 Dátum: 2009.05.19 09:29:24 »
Lehet, nekem vannak nagy igényeim, megszoktam, hogy 21"-on dolgozok évek óta; 1600x1200 felbontás alatt kínlódok :D -mostanában szeretnék cserélni valami 23" moncsira.

Hordozhatóságilag tökéletes a 8,9-10,1" kategória. ASUS és ACER példányokkal van jó tapasztalat, az MSI kicsit nem annyira - nem rosz, de nem az igazi. Toshibával sok tapasztalat nincs; kicsit drágán mérk.

-Érdemes várni néhány hetet, Acerből már rendelhető az új Z520 Atomal szerelt gép -~100+áfa körül jön ki gondolom hamarosan a többi gyártó is hozza a sajátját a gyorsabb procival.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4034 Dátum: 2009.05.19 10:56:05 »
Abszolút nem rá/lebeszélésképpenm, de a 4 kilós meg az 1 kilós notebook között még van egy csomó, nem csak ez a két véglet. Pl. az X60 1,5 kg...

Az újonnan mennyi lehetett?

Ez ár kérdése. Nyilván én is szívesebben választottam volna egy 12 collos kis laptopot, ami hasonlóan hordozható, és még ennél is jobban használható.