Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598225 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4005 Dátum: 2009.05.15 10:54:24 »
Az Olcsó HDTV-t láttátok? 14 csatornát adnak, ebből 5 HD, havi 1000 Ft-ért. A vételhez szükséges cuccokat neked kell megvenned, ennyiért csak a kártyát adják.
Nem csak a fapados konstrukciójuk van, létezik full-os csomag is, de annak drágábbak a költségei, igaz, jobb HD csatik is vannak benne: HellóHD. Itt megkaphatod a vevőszettet is a havidíjban.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4006 Dátum: 2009.05.15 11:03:44 »
ezt nálunk is nyomják. nekem volt trékábeles setup boxom de a csomagban lévo adók ide oda szivatása miatt kiszálltam az egészbol
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4007 Dátum: 2009.05.15 11:10:16 »
Azt is észrevettem, hogy a kis USB-s kütyü nincs túl jól árnyékolva.
Felpattintottam a ferritszűrőt a 10cm-es kis toldókábelre, és lám! Beltéri lefedettségem is lett a belvárosban a 9cm-es antennával.
Hihetetlen, hogy nem képesek rendesen leárnyékolni egy ilyen USB fütyit...

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4008 Dátum: 2009.05.15 14:49:57 »
Robi, köszi a beszámolót! Én nem bütykölnék vele ennyit, úgyhogy ezt kihagyom. Gondolom, a terratecről is fogsz írni; érdeklődve várom.  :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4009 Dátum: 2009.05.16 12:26:08 »
Az XVIII kerületben is pont ugyanaz a helyzet mint a belvárosban.
A fentiek ellenére szerintem az USB-s DVB-T fütyi jó, az adással van baj: túl alacsony teljesítményű. Az is marad, állitólag míg az analóg TV adások meg nem szűnnek 2012-ben. Csak ezt követően növelik meg a DVB-T adásteljesítményt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4010 Dátum: 2009.05.16 21:31:38 »
...szó nincs arról, hogy a MinDigTV adása beltéri lefedettséggel vehető legyen...
A DVB-T-n ma este az Eurovíziós dalfesztivált az M1-HD felbontásban adják. 1920x1080, fullHD... épp most nézem, meg kell mondjam, a kis 3400 Ft-os vevőnek penge éles képe van a Samsung monitoromon.
Mostmár eldöntöttem, egy HTPC építésének terve érik bennem... DVB-S kártyám már van...

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4011 Dátum: 2009.05.16 22:22:36 »
Mostmár eldöntöttem, egy HTPC építésének terve érik bennem...

Ebben tudok segíteni, ha gondolod. Végigjátszottam a mókát tavaly, ebben a topikban ledokumentáltam, Gigabyte kulcsszóra keresve megtalálod, milyen komponensekből raktam össze pöpec, ma is hibátlanul működő, távirányítóval teljes körűen kezelhető (egér, bill nincs is csatlakoztatva) masinát.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4012 Dátum: 2009.05.16 22:33:23 »
Ez milyennek számít? Nem nagyon van viszonyítási alapom.



És mit jelent ez Byte-okra lefordítva? Mekkora is a váltószám? (Igen, ENNYIRE láma vagyok hozzá  :wacko:)
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.16 22:36:14 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4013 Dátum: 2009.05.16 22:43:41 »
Ez igen jónak számit, nagyjából 1,75 Mbyte/sec érték. Ergo ha ilyennel töltesz, akkor egy CD-nyi anyag kb 8 perc alatt lent van...
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4014 Dátum: 2009.05.16 22:44:17 »
Gabe 254.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4015 Dátum: 2009.05.16 23:08:34 »
Mostmár eldöntöttem, egy HTPC építésének terve érik bennem...

Ebben tudok segíteni, ha gondolod. Végigjátszottam a mókát tavaly, ebben a topikban ledokumentáltam, Gigabyte kulcsszóra keresve megtalálod, milyen komponensekből raktam össze pöpec, ma is hibátlanul működő, távirányítóval teljes körűen kezelhető (egér, bill nincs is csatlakoztatva) masinát.
Merre lehet jó HTPC házakat kapni?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4016 Dátum: 2009.05.16 23:40:14 »
Mit jelent a jó HTPC ház? Csak azért kérdezem, mert nekem ez volt a legnagyobb dilemma.

- Kicsi, lapos legyen, helyet se foglaljon? Lehet, hogy jobban jársz egy barebone pc-vel, mintha külön vennéd meg az összes alkatrészt.

- Távirányítható legyen? Ez jellemzően fekvő házat feltételez. Imon cuccal szerelt házat érdemes keresni, ez szépen konfigurálható egy univerzális távirányítóval (pl. Logitech Harmony sorozat) bármilyen szoftver (értsd ez alatt a Total Commandertől kezdve a Winampon keresztül a különböző frontendeket) vezérlésére.

- Kocka legyen? Adja magát a Shuttle márka, esetleg valami ilyesmi, ilyesmi.

Ahol én kötöttem ki: Antec Fusion Black, bármilyen AMD 780G chipsetes alaplap (nálam spec. Gigabyte), alap Logitech Harmony, Windows XP, XBMC frontend (ami elfut OSX-en vagy Linuxon is). Ez a ház kb. akkora, mint egy házimozi erősítő, úgyhogy akár rackbe, akár polcra, akár egymásra rakhatod őket.

Ilyen házakat tucatnyi helyen forgalmaznak: pixel, e-bolt (én itt vettem a szajrét), pcx, red tower, satöbbi. Argep.hu-n vagy depon ki lehet nézni a helyet. Olyan bemutatóterem, ahol tucatnyi ház ki van állítva, és válogathatsz, mint egy Media Marktban a fényképezők között, tudtommal nincs.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.16 23:42:14 írta Satriani »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4017 Dátum: 2009.05.16 23:59:12 »
Táv már van, egy kazallal: egy ATi Remote Wonder, USB-s vevővel; egyet adtak a DVB-S vevő SkyStar HD2 kártyámhoz, ez infrás és a kártyához csatlakozik; egyet kaptam még a kis DVB-T vevő USB fütyihez.
A ház lapos legyen, a nappali szekrényben megvan a helye a TV alatt, most ott a DVD lejátszó, műholdvevő van, ezeket kivágom a francba, az összes feladatot a HTPC végezné. A házimozi erősítő méret stimmel.
Ami bele kerül, azzal nincs gond. A ház ára is fontos, láttam százezrekért, nos, annyit nem áldoznék rá.
Ezt találtam: http://www.argep.hu/product_408398.html vagy http://www.argep.hu/product_392549.html
Vélemény?
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.17 00:01:13 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4018 Dátum: 2009.05.17 00:07:01 »
Az XBMC csak médialejátszó, vagy tud hardveres eszközöket is kezelni (TV-kártya, DVB kártya)?
Egyelőre a DVBViewer-t használom HTPC-funkciókra, ez hardver médiaeszközök mellett, médialejátszó is.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4019 Dátum: 2009.05.17 00:17:13 »
XBMC úgy tudom, alapvetően nem tud TV-t. Itt csekkolhatod:
http://xbmc.org/about/features/

Viszont mythtv streamet tud fogadni:
http://xbmc.org/forum/showthread.php?p=263958

Másik frontend, ami viszont biztosan tud TV-t:
http://www.team-mediaportal.com/features.html

A Mozartot anno megnéztem én is, de az Antec Fusion sokkal jobban nézett ki. (Ízlés dolga.) Amúgy jó darab, igényes felépítéssel, szerelhetőséggel. Még a Silverstone-ok vonzóak nagyon, bár az árukat is megkérik.

TV-re vagy monitorra kötnéd?