Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597806 alkalommal)

0 Felhasználó és 35 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3990 Dátum: 2009.04.27 15:00:46 »
Pont erről van szó, hogy a cég könyvelője/megbízottja küld be mindent, de eddig a könyvvizsgálói jelentésen a független ( külső cég) által adott dokumentációt papíralapon , vagy digit aláírással, időbélyegezvel küldte be, ezentúl sima PDF állományban küldi, ami ezáltal nem feltétlenül azonos a könyvvizsgáló által kiadottal.
-persze egy példány aláírt ... papíralapúnak lenni e kell továbbra is, de ezeket valószínüleg csak akkor kezdik összehasonlítgatni, ha  a csalás gyanúja már igen alapos. Addig meg évek is eltelnek!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

leszilaci

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3991 Dátum: 2009.04.27 15:50:18 »
Szintén pdf kérdés: van egy halom pdf dokumentum, minden oldal egy külön fájl. Mivel lehet és hogy megoldani, hogy egyetlen, lapozható fájl legyen belőlük?
Köszi  :szemez:
holnap megnézen,h a cégnél mit használnak rá.
telepítettem már jópárszor, de nem emlékszem a nevére :ph34r:
PDFxchange

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3992 Dátum: 2009.05.06 12:48:46 »
Öcsémnek haldoklik a gépe, úgyhogy úgy gondoltam, megkapja a régi alaplapomat, VGA-mat, memóriát. Már csak egy processzor kéne bele...

Nincs valakinek elfekvőben egy működőképes Socket 754 foglalatos Athlonja?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3994 Dátum: 2009.05.06 16:45:03 »
Köszi. Aproneten, ebayen is van néhány, de jobb lenne "ismerőstől". Ki szeretném próbálni, mielőtt kifizetem.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3995 Dátum: 2009.05.12 00:11:20 »
hm most vettem eszre, hogy a upc sebesseget emelt. ez 10 megas csomag volt meg par hete

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3996 Dátum: 2009.05.12 08:22:44 »
Érdekes. Nem is a TVNetwork a szolgáltatónk... (amúgy 2 megás net)

         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3997 Dátum: 2009.05.12 08:33:56 »
nálam nem volt képes az UPC emelni, már lassan fél éve; ráadásul az ADSL-ről nem is lehet áttérni a kábeles verzióra :(

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3998 Dátum: 2009.05.12 20:00:56 »
Nálunk is 4Mbit/s körül megy a hajdani 2Mbit/s UPC-s net.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3999 Dátum: 2009.05.13 07:15:08 »
Csak most vettem észre, hogy UPC alatt nem megy a Skype. Lehet, hogy más gondja van, de nem tud csatlakozni. Letöltöttem az új verziót, próbáltam új névvel is regisztrálni, de nem megy.  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4000 Dátum: 2009.05.13 08:29:13 »
Csak most vettem észre, hogy UPC alatt nem megy a Skype. Lehet, hogy más gondja van, de nem tud csatlakozni. Letöltöttem az új verziót, próbáltam új névvel is regisztrálni, de nem megy.  :no:

Tűzfalban és/vagy vírusírtós-tűzfalas marhaságokban engedélyezted???
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4001 Dátum: 2009.05.13 08:48:59 »
vmi globális upc gond van. türelem  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

leszilaci

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4002 Dátum: 2009.05.13 10:02:43 »
eladó...klikk
hátha érdekel valakit innen. :)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4003 Dátum: 2009.05.13 19:51:20 »
Tűzfalban és/vagy vírusírtós-tűzfalas marhaságokban engedélyezted???
Régen ment, aztán sokáig nem használtam, most ki akartam próbálni és nem tud kapcsolódni. Levettem a legújabb verziót, hátha csak az a gondja, hogy régi (v2.xxx volt fent).
Az MSN megy, ahogy eddig, pedig abból is a 8-as volt fent, most meg kicserélte magát a 14-esre.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #4004 Dátum: 2009.05.15 10:44:58 »
Most egy ilyet várok. A napi árfolyamon, PayPallal fizetve 3400 Ft volt. Mo.-n 9-10000-nél kezdődik az ára.
Az a hangyányi kis antenna elég hozzá?  :hmmmm:
Majd kiderül. De díjazom, hogy a dobozában ott egy adapter, rendes antenna csatira. Ami volt nálam tesztelésen, és kapható a boltban, ahhoz nem volt adapter, és adapter nem kapható külön... szívás.
Az a baj, hogy nálunk (Gyöngyös) még nincs lefedettség, így nagyon ki sem tudnám próbálni, legfeljebb ha Pesten járok, laptoppal. Egyébként izgat a dolog, úgyis PC van a nagy tévé elé kötve, és egy ideig úgysem terveztem előfizetni HD adásokra.

Mikorra jön meg? Írsz róla valamelyik topikba egy rövid beszámolót?

Megjött. Megy szépen, de szó nincs arról, hogy a MinDigTV adása beltéri lefedettséggel vehető legyen. Már sok fórumon tárgyalták sokszor (legfőképpen itt) hogy kültéri antenna kell hozzá.

Nos ez az USB-s vevőre is igaz sajna, a kis botantennácska csak kitéve az ablakba veszi a műsort, úgy a belvárosban (Szentkirályi u.) mint az XVIII kerületben. Hangoltam is rajta egy kicsit, azzal hogy levágtam egy csípőfogóval belőle 3cm-t, így 5%-al lett jobb a jelszint a DVBViewer szoftver szerint. (Az antenna, amit gyárilag adtak az USB-s vevőhöz kb 12cm volt, a lenti képlet alapján az pont 600MHz-nek felel meg, azaz a 37. csatornához ideális. Nos Budapesten az adás a 62 csatornán van, az 802MHz, az antenna hossz ideálisan 9cm kell legyen. Lecsíptem egy fogóval, és máris jobb lett a jelszint. Hiába na, a fizika mindig működik... :) - ideális antenna hossz (negyedhullám), m = (300 / mhz / 4) * 0.96)

Azt is észrevettem, hogy a kis USB-s kütyü nincs túl jól árnyékolva. Egy 10cm-es USB toldókábellel (amit egy Kingston pendrive-hoz kaptam) jobb jelszintek jöttek. Egy 3m-es USB toldókábellel csak akkor lett jobb a vétel, ha a kábel közepére egy ferrit-szűrőt pattintottam (mint amilyeneket láttok a monitor kábelek végén, az a vastagabb bütyök), tehát sajnos a kütyü érzékeny a különféle elektromágneses zajokra amik a szobában megjelennek.

A fentiek alapján egy autóban laptoppal jó eredmények kell kijöjjenek:
- kevés az elektromágneses zaj
- kültérben vagyunk

Az antenna mágnestalpas, alja bársonyos bevonatú, kábele kb. 1m, tehát ideálisan ki lehet lökni a kocsi tetejére... majd ezt is kipróbáljuk.

Közben tegnap vettem észre, hogy már létezik egybeintegrált DVB-T DAB TDMB vevő is, hát nekem inkább az kellene, ezért a TerraTec Cinergy Piranha-t is megrendeltem, most erre várok... Igazábol a DAB-része nagyon fontos számomra...

« Utoljára szerkesztve: 2009.05.15 11:03:37 írta robi »