Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599051 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3750 Dátum: 2009.02.08 22:22:56 »
Hát, sajnos az AD-AWARE Spybot páros után sem változott a helyzet. Volt ugyan találat, de ezek után se akarja látni a CD-DVD meghajtókat... Amúgy az eszközkezelőben ezt a hibaüzenetet kapom: A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)  :helpsmilie:

Alaplapi chipset telepítőt keríts a netről, szerintem ott lesz a kutyuli elásva. Az dőlhetett össze esetleg.
Nem is tudtam, hogy az agyalapi csipszet lehet frissíteni!  :clap: Amúgy köszönöm a sok hasznos infót!  :flowers:
Kicsit elegem van már a hétvégéből (fáradtabb vagyok, mint az elején) úgyhogy lehet, hogy elteszem magam holnapra a gép meg pukkadjon meg.  :tt2:
Már csak egy kérdés: honnan érdemes alaplapi Chio légfrissítőt vadászni? (taby? :flowers: )

A leg praktikusabb az alaplap gyártójának oldaláról!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3751 Dátum: 2009.02.10 10:05:53 »
NAV 2009-hez kéne valami okos ötlet.
Szeretném frissíteni a meglévő 2008-ast, beteszem az új lemezt, elindítom, eljut az inicializálásig aztán nem törénik semmi. Hibaüzenet sincs.
Már megpróbáltam azt is, hogy a telepítés idejére lekapcsolom a meglévő védelmet, de úgy sem megy  ::) :helpsmilie:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3752 Dátum: 2009.02.10 10:17:23 »
NAV 2009-hez kéne valami okos ötlet.
Szeretném frissíteni a meglévő 2008-ast, beteszem az új lemezt, elindítom, eljut az inicializálásig aztán nem törénik semmi. Hibaüzenet sincs.
Már megpróbáltam azt is, hogy a telepítés idejére lekapcsolom a meglévő védelmet, de úgy sem megy  ::) :helpsmilie:

A régi uninstallálásával esetleg???
Vagy csak simán beleírod az újnak a kódját? - elvileg a program a netről frissíti magát, tehát a tudásban nem fog újat hozni a 2009  telepítése.
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.10 10:19:33 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3753 Dátum: 2009.02.10 11:24:19 »
NAV 2009-hez kéne valami okos ötlet.
Szeretném frissíteni a meglévő 2008-ast, beteszem az új lemezt, elindítom, eljut az inicializálásig aztán nem törénik semmi. Hibaüzenet sincs.
Már megpróbáltam azt is, hogy a telepítés idejére lekapcsolom a meglévő védelmet, de úgy sem megy  ::) :helpsmilie:

A régi uninstallálásával esetleg???
Vagy csak simán beleírod az újnak a kódját? - elvileg a program a netről frissíti magát, tehát a tudásban nem fog újat hozni a 2009  telepítése.
Mivel upgrade verzió, lehet, hogy nem megy, ha a régit kiírtom.
Egy külföldi fórumon olvastanm hogy a NAV 2009 gyakorlatilag az alapoktól újra lett írva  ::)
A kódját meg sehová nem lehet beírni. Ha elmegyek a "Megújítás most" lehetőség felé, akkor mindig egy hitelkártyás oldalra lyukadok ki  :hmmmm:

Magyar support telefonszámot még nem találtam
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3754 Dátum: 2009.02.10 12:32:35 »
NAV 2009-hez kéne valami okos ötlet.
Szeretném frissíteni a meglévő 2008-ast, beteszem az új lemezt, elindítom, eljut az inicializálásig aztán nem törénik semmi. Hibaüzenet sincs.
Már megpróbáltam azt is, hogy a telepítés idejére lekapcsolom a meglévő védelmet, de úgy sem megy  ::) :helpsmilie:

A régi uninstallálásával esetleg???
Vagy csak simán beleírod az újnak a kódját? - elvileg a program a netről frissíti magát, tehát a tudásban nem fog újat hozni a 2009  telepítése.
Mivel upgrade verzió, lehet, hogy nem megy, ha a régit kiírtom.
Egy külföldi fórumon olvastanm hogy a NAV 2009 gyakorlatilag az alapoktól újra lett írva  ::)
A kódját meg sehová nem lehet beírni. Ha elmegyek a "Megújítás most" lehetőség felé, akkor mindig egy hitelkártyás oldalra lyukadok ki  :hmmmm:

Magyar support telefonszámot még nem találtam

Symantec
Magyarország
Kálmán Imre u. 1
1054 - Budapest
Tel.: +36 1 475 1311
Fax: +36 1 475 1111
Email: budapest@symantec.com

próbálkozz itt ez a központi számuk, a supportszámot nem tudom most előkeríteni - de lehet hogy ugyanaz
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3755 Dátum: 2009.02.10 14:32:26 »
probáld meg a NAV szervizeket kikapcsolni a start\run\ services.msc\bármi nav szerviz kikapcs
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3756 Dátum: 2009.02.10 15:34:40 »
Felhívtam a supportot.
Első körben a Skype és az MSN kikapcsolása volt a javallat, mondtam, hogy egyik sem fut, háttérben sem.
Akkor töltsem le és futtassam a Norton Removal Toolt, biztosan megoldja a dolgot.
Letöltöttem, kiírtottam a NAV2008-at. Új lemez be, probléma ugyanaz. Most se 2008, se 2009. Újrahívom: csak 2-ig dolgoznak  :censored:
Nagy nehezen visszatoltam a 2008-at, szerencsére fut, csak nem frissít, ami érthető. A program javasolta az azonnali megújítást, fel is dobott egy ablakot, ahová kódot lehet beírni, de a boríton lévő kód formátuma nem egyezik a képernyőablakban megjelenő üres cellákkal.  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3757 Dátum: 2009.02.10 16:44:45 »
Felhívtam a supportot.
Első körben a Skype és az MSN kikapcsolása volt a javallat, mondtam, hogy egyik sem fut, háttérben sem.
Akkor töltsem le és futtassam a Norton Removal Toolt, biztosan megoldja a dolgot.
Letöltöttem, kiírtottam a NAV2008-at. Új lemez be, probléma ugyanaz. Most se 2008, se 2009. Újrahívom: csak 2-ig dolgoznak  :censored:
Nagy nehezen visszatoltam a 2008-at, szerencsére fut, csak nem frissít, ami érthető. A program javasolta az azonnali megújítást, fel is dobott egy ablakot, ahová kódot lehet beírni, de a boríton lévő kód formátuma nem egyezik a képernyőablakban megjelenő üres cellákkal.  :no:

Wazze Norton, mindíg mondom, hogy NOD -ot kell használni  :otlet:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3758 Dátum: 2009.02.10 22:38:11 »


Nod-ot ? sokszor  a NOD saját magát is vírusosnak mondja  :D :D

Ott az AVG vagy az AVAST, teljesen ingyenes és frissül rendesen valamint vírusirtó és spyware irtó-ja is van.
Online figyelés minden kimenő bemenő forgalom, folyamat figyelése, levelek, p2p figyelés.


Nemtudom mennyi géppel találkozol, de mindennap 2-3 vírusos géppel találkozunk, jellemzően AVG, Avast, ami rajtuk van!
Fizetős programokkal nem szokott gond lenni, legfeljebb, ha elfelejtik megújítani.
A Nortonnal nincs gond, csak elég erőforrásigényes, - nomeg idönként megőrül magától, és csak nagyfokú registry tisztítás tudja meggyógyítani. A NOD-al még kevesebb a gond, ráadásul kevésbé gépigényes, főleg, hogy az aktuális verzió mellett az egyel régebbit is lehet használni a gyengébb gépek végett, és a vírusadatbázis ugyanúgy frissül.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3759 Dátum: 2009.02.11 08:09:11 »


Nod-ot ? sokszor  a NOD saját magát is vírusosnak mondja  :D :D

Ott az AVG vagy az AVAST, teljesen ingyenes és frissül rendesen valamint vírusirtó és spyware irtó-ja is van.
Online figyelés minden kimenő bemenő forgalom, folyamat figyelése, levelek, p2p figyelés.


Nemtudom mennyi géppel találkozol, de mindennap 2-3 vírusos géppel találkozunk, jellemzően AVG, Avast, ami rajtuk van!
Fizetős programokkal nem szokott gond lenni, legfeljebb, ha elfelejtik megújítani.
A Nortonnal nincs gond, csak elég erőforrásigényes, - nomeg idönként megőrül magától, és csak nagyfokú registry tisztítás tudja meggyógyítani. A NOD-al még kevesebb a gond, ráadásul kevésbé gépigényes, főleg, hogy az aktuális verzió mellett az egyel régebbit is lehet használni a gyengébb gépek végett, és a vírusadatbázis ugyanúgy frissül.

Nortont én is az első ilyen "megőrülés" után száműztem a gépekről. Azóta NOD32,  (+SpywareTerminator) hibátlanul teljesít, naponta rendesen frissít. És a vírusokat eddig távol tartotta
RAV4 HYBRID 2020

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3760 Dátum: 2009.02.11 08:23:19 »
én is megutáltam már a Nod-ot
avastot használok
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3761 Dátum: 2009.02.11 18:09:01 »
AVG-m van, Áprilisban lesz 3 éves a mostani xp-m, és semmi gondom nincs vele... Fejlesztés miatt lesz reinstall...
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3762 Dátum: 2009.02.11 18:12:58 »
Vista64em van nemhasználok virusvédelmet :flowers: néha egy egy linuxos rescue cd-s indítással ellenőrzöm magam, eddig nekem lett igazam  :cool2:

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3763 Dátum: 2009.02.11 18:17:37 »
Jut eszembe. Tud valaki 64-es magyar nyelvű xp-ről, vagy tényleg nem létezik?
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3764 Dátum: 2009.02.12 20:42:00 »
Most az jutott eszembe, hogy nem lehet a telepítő CD hibás? Nincs rajta NAV vagy hasonló könyvtár, csak ezek:
Boot
Efi
Lang
Manual
Sources.
Ezek közül az uccsó lehet esetleg a progi, de csak 1 file.

A NAV 2008-on még olyan is volt, hogy NAV, Support, Support64, és a gyökérben is volt egy csomó szimpla fájl  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety