Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598840 alkalommal)

0 Felhasználó és 50 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3690 Dátum: 2009.01.03 02:55:05 »
Hát ennek nem nagyon örülök :( Elég gáz, hogy akkor majd két távvezérlő kell :S
Xanyi

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3691 Dátum: 2009.01.03 07:38:41 »
Hát ennek nem nagyon örülök :( Elég gáz, hogy akkor majd két távvezérlő kell :S

Annyira nem gáz, mert általában kezelik a TV funkciókat is ezek a dobozokhoz adott távirányítok :yes:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3692 Dátum: 2009.01.03 10:11:34 »
Ez így nehéz. Rémtörténeteket biztos mindegyik szolgáltatóról lehet mondani, nekem a t-mindegyikkel már elégszer meggyűlt a bajom, de egy (vagy két)  dörgedelmes levél mindig segített, általában még fizettek is.
Igazából az lenne csak izgalmas, hogy "adásszünet" ne legyen, meg a modem ne fagyjon le folyton. Net nekünk elég az 1 Mbit is. Ha az externet ezt tudja, felőlem lehet. Mert ebben a sávkategóriában a t-onlány egy ezressel drágább, mondhatni bárki olcsóbb náluk.

A modemet, ha új kötés, akkor többnyire megveszed, vagy azt adják, amit a T-com - illetve a terület szolgáltatója jóváhagy - sokszor a kis szolgáltató is tőlük veszi.
Adásszünetet meg szintén a telefon szolgáltató generál, az internetszolgáltató hibájából elég ritka a gond - max a levelezés akad meg néhány órára, esetleg a DNS szerver megfagy; - de ez redundáns rendszer minden normális helyen, tehát az észrevehető kiesés ebből adódóan éves szinten néhány óra.

( Persze amikor elvágják a gerinckábelt, vagy teljes áramszünet van a szerverparkban, akkor előfordul némi adásszünet.)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3693 Dátum: 2009.01.03 13:33:20 »
Akkor ne szalaszd el, szerintem ennyiért nem tudok beszerezni
Ok, köszi!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3694 Dátum: 2009.01.03 13:34:32 »
És az externet megbízható, mert az alig drágább, mint ez az IceDSL?
Externetet NE NE SOHA!!!!!! Ha érdekel telefonon elmondom, írva kicsit hosszú lenne...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3695 Dátum: 2009.01.03 15:58:58 »
A legegyszerűbb módszert választottam: írtam a t-onlánynak, hogy lejár a hűségidőm, és mellékeltem a konkurencia árait, ehhez képest ajánljanak jobbat. Persze az alap gond az, hogy idéntől náluk a "legszűkebb" sáv is 2 Mbit , ahhoz képest jó az áruk, csak nekem bőven elég lenne az 1Mbit is.
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3696 Dátum: 2009.01.05 15:44:58 »
A karácsonyi szezon után nem aktuális, de talán nem fölösleges: plazma vs. LCD. (Ennek a homár posztnak a hozzászólásai között találtam.)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3697 Dátum: 2009.01.05 19:59:16 »
Huh ebben a topicban is jól lemaradtam.
Vettem egy gépet, nem volt időm semmire, (se tamással beszélni, se árgép), mert úgy volt asszony elkölti a cégpénz "értelmes" dolgokra= fogászati eszközök, persze nem tette, így 31.én vettem gépet, aqua volt nyitva sajna, eleve kb 10%-al drágább, mint 1-2 netes, bár videókari nála lett volna a legolcsóbb, de nem volt 4830-as a 4850es meg a +10% kategóriába esett, na a konfig:
Asus p5q pro
E8400 c2d 3GHz
csx sok sok szöveg 2x1Gb 1066 5-5-stb15 ös ram (nem volt készleten más ram párban)
zafír radeon 4850 512Mb
corsair VX450es táp (ebből sem volt 400as)
sams 500GB vinyó
LG satas dvd író
szutyok kínai ház (ez kár volt, de nem volt cooler m. e331-es 8e-rért a thermaltek meg 20e volt)
összeraktam: - ... ezt mondja no kép, semmi csak tá ti-ti-ti
AMI bios, neten megnéztem: memória hiba, visszavittem a komplett gépet, majdnem kihajítottak vele, nekik csak az alkatrész kell, mert nem velük rakattam össze, mem ki, elviszik, visszahozzák, h jó :eek: 800 ft+fa :eek: :eek: :single fuck: ok, de lehet, h videókari, kiszedem, elviszik, ok 800 ft+fa :censored: akkor azt mondják alaplap lesz, szedjem ki és megnézik, de vigyem a procit is.
K jó 2e-rért összeszerelték volna, de nekem kellett legózni, faxa, bár ezt nem mondták vásárláskor, szerintem így inkorrekt, szétrobban az agyam
4,5 éve tervezem a p3-as leváltását, veszek egy rakat jónak mondott, minőségi alkatrészt, és obi van kenobi  :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.05 20:02:42 írta schillerasz »
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3698 Dátum: 2009.01.05 20:27:16 »
Huh ebben a topicban is jól lemaradtam.
Vettem egy gépet, nem volt időm semmire, (se tamással beszélni, se árgép), mert úgy volt asszony elkölti a cégpénz "értelmes" dolgokra= fogászati eszközök, persze nem tette, így 31.én vettem gépet, aqua volt nyitva sajna, eleve kb 10%-al drágább, mint 1-2 netes, bár videókari nála lett volna a legolcsóbb, de nem volt 4830-as a 4850es meg a +10% kategóriába esett, na a konfig:
Asus p5q pro
E8400 c2d 3GHz
csx sok sok szöveg 2x1Gb 1066 5-5-stb15 ös ram (nem volt készleten más ram párban)
zafír radeon 4850 512Mb
corsair VX450es táp (ebből sem volt 400as)
sams 500GB vinyó
LG satas dvd író
szutyok kínai ház (ez kár volt, de nem volt cooler m. e331-es 8e-rért a thermaltek meg 20e volt)
összeraktam: - ... ezt mondja no kép, semmi csak tá ti-ti-ti
AMI bios, neten megnéztem: memória hiba, visszavittem a komplett gépet, majdnem kihajítottak vele, nekik csak az alkatrész kell, mert nem velük rakattam össze, mem ki, elviszik, visszahozzák, h jó :eek: 800 ft+fa :eek: :eek: :single fuck: ok, de lehet, h videókari, kiszedem, elviszik, ok 800 ft+fa :censored: akkor azt mondják alaplap lesz, szedjem ki és megnézik, de vigyem a procit is.
K jó 2e-rért összeszerelték volna, de nekem kellett legózni, faxa, bár ezt nem mondták vásárláskor, szerintem így inkorrekt, szétrobban az agyam
4,5 éve tervezem a p3-as leváltását, veszek egy rakat jónak mondott, minőségi alkatrészt, és obi van kenobi  :censored:


Nolátod, ha telefonálsz, kapsz számlát, azt ráérünk összeszedni a cuccot !  :tt2:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3699 Dátum: 2009.01.06 04:13:00 »

Nolátod, ha telefonálsz, kapsz számlát, azt ráérünk összeszedni a cuccot !  :tt2:
Szilveszterkor nem akartak evvel zaklatni :sorcerer:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3700 Dátum: 2009.01.06 13:05:27 »
Kedves számítógépguruk!

Olyan kérdésem lenne, hogy Sony Vaio VGN-Z21XN típusú laptopra felszalad-e az Xp, van-e támogatottsága (driverek stb) fut-e rendesen? Most Vista van rajta 4 giga rammal, és bizony nem túl villám a gép. Vagy esetleg lehet valamit faragni rajta, hogy nem fogja le ennyire a gépet a Vista? Friss telepítés, tehát nincs (még) teleszemetelve.

Előre is köszi!  :flowers:
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3701 Dátum: 2009.01.06 21:20:37 »
Kedves számítógépguruk!

Olyan kérdésem lenne, hogy Sony Vaio VGN-Z21XN típusú laptopra felszalad-e az Xp, van-e támogatottsága (driverek stb) fut-e rendesen? Most Vista van rajta 4 giga rammal, és bizony nem túl villám a gép. Vagy esetleg lehet valamit faragni rajta, hogy nem fogja le ennyire a gépet a Vista? Friss telepítés, tehát nincs (még) teleszemetelve.

Előre is köszi!  :flowers:

Keress rá a neten a driverekre, elvileg mennie kell, de sokszor néhány funkció ( többnyire kényelmi dolgok) nem tökéletesen működik.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3702 Dátum: 2009.01.07 14:42:38 »
na megvan a probléma, a videókari nem volt hajlandó együttműködni az alaplappal :eek:
Most a zafír helyett egy asus van benne 2e-ret még visszaadtak, mert ezt közben akciószták, és vmit benézhettek vhol, mert a dobozon 512MB-os kari az XP szerint 1GB-os :devil:
És visszavették a házat is, +vettem az eredetileg tervezett CollerMaster E331-est, sokkal kirájabb, mint a noname kínai (bár ezt is ott gyártották)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3703 Dátum: 2009.01.13 18:37:15 »
Tud valaki olyan progit, ami .odt -t tud konvertáni .doc -ra ?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3704 Dátum: 2009.01.13 18:44:21 »
Tud valaki olyan progit, ami .odt -t tud konvertáni .doc -ra ?

Erre kell külön program? A MS programok tudják kezelni az OpenOffice által használt kiterjesztéseket... Ha ikonról véletlen nem nyitja meg, akkor a Wordben próbáld Fájl-Megnyitás (betallózás-ok) módszerrel. A céges gépen működik. De azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy csak át kell nevezni. Vagy az ikonra kattintva jobbgomb-társítás-MS Word és rakj pipát, hogy az ilyen kiterjesztésű fájlokat mindig ezzel a programmal kezelje.
Így hirtelen ennyi jutott eszembe.  ::)
kisa
born to ride