Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598849 alkalommal)

0 Felhasználó és 51 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3675 Dátum: 2009.01.02 11:48:52 »
Pl. innen tudsz szerezni: http://www.photohall.hu/halozati_eszkozok/1312_hama_bluetooth_nano_2.0_usb_edr_/ , bár az árat nem tom mennyire jó.

Ha lehet kapni, akkor ez elfogadható ár.

Saját bevallásuk szerint van raktáron és lehet kapni az üzletekben is ;-)
A MediaMarktban is láttam, kb 3 mm-es lehetett, 1900 pénz. Hama, ha jól emlékszem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3676 Dátum: 2009.01.02 11:53:50 »
Tud valaki valamit ezekről?
Elég jó áraik vannak, kérdés a minőség.

Az árak tényleg jók, de eléggé névtelenek.
Már egy ideje készülök írni a Datanetnek, hogy mint régi hűséges előfizetőnek miért nem kedveskednek valamivel. Mindig csak az újak járnak jól, ők akár 30-40%-kal olcsóbban is netezhetnek  :?:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3677 Dátum: 2009.01.02 13:02:21 »
A kérdés hogy mennyiért? Jan 5 után térjünk vissza erre!
Nos a dolog sürgős lenne, épp az imént írt a srác, hogy 8500 a kijelző postával együtt és kb. 2 hét míg megérkezik.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3678 Dátum: 2009.01.02 14:27:06 »
A kérdés hogy mennyiért? Jan 5 után térjünk vissza erre!
Nos a dolog sürgős lenne, épp az imént írt a srác, hogy 8500 a kijelző postával együtt és kb. 2 hét míg megérkezik.

Akkor ne szalaszd el, szerintem ennyiért nem tudok beszerezni, sajna csak újat tudok a szervizből, okosba ezek a dolgok nem mennek!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3679 Dátum: 2009.01.02 15:05:45 »
Tud valaki valamit ezekről?
Elég jó áraik vannak, kérdés a minőség.

Az árak tényleg jók, de eléggé névtelenek.
Már egy ideje készülök írni a Datanetnek, hogy mint régi hűséges előfizetőnek miért nem kedveskednek valamivel. Mindig csak az újak járnak jól, ők akár 30-40%-kal olcsóbban is netezhetnek  :?:

Tedd meg, én már megtettem egy másik céggel. Tavaly felhívtam őket, hogy miért fizetek én dupla annyit, mint az új belépők a netért és különben is kaptam egy másik cégtől jobb ajánlatot.  :tt2: Szó szót követett, és átírták a másik cég által ajánlott összegre a netet.
Szóval hisztizni kell egy kicsit. Még így is qrwa nyereséges nekik a bolt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3680 Dátum: 2009.01.02 17:41:03 »
Tedd meg, én már megtettem egy másik céggel. Tavaly felhívtam őket, hogy miért fizetek én dupla annyit, mint az új belépők a netért és különben is kaptam egy másik cégtől jobb ajánlatot.  :tt2: Szó szót követett, és átírták a másik cég által ajánlott összegre a netet.
Szóval hisztizni kell egy kicsit. Még így is qrwa nyereséges nekik a bolt.
Nekünk holnap jár le az 1 hónapos határidő, amivel vállalták, hogy módosítják a kapcsolatunkat. Nem fog nekik összejönni. De persze biztos mi vagyunk a hibásak ;) ISDN-ből analógot kell csinálni. 1 számlán jött eddig a nettel, azt különválasztani, és máshová számlázni a netet, és a sávszélt felemelni 8M-re. Ez elég bonyolult :D
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3681 Dátum: 2009.01.02 17:56:15 »
Tedd meg, én már megtettem egy másik céggel. Tavaly felhívtam őket, hogy miért fizetek én dupla annyit, mint az új belépők a netért és különben is kaptam egy másik cégtől jobb ajánlatot.  :tt2: Szó szót követett, és átírták a másik cég által ajánlott összegre a netet.
Szóval hisztizni kell egy kicsit. Még így is qrwa nyereséges nekik a bolt.
Nekünk holnap jár le az 1 hónapos határidő, amivel vállalták, hogy módosítják a kapcsolatunkat. Nem fog nekik összejönni. De persze biztos mi vagyunk a hibásak ;) ISDN-ből analógot kell csinálni. 1 számlán jött eddig a nettel, azt különválasztani, és máshová számlázni a netet, és a sávszélt felemelni 8M-re. Ez elég bonyolult :D

ISDN-> analóg - 1 hónap, sávszél emelés 1 hónap számla szétválasztás 1 hónap máshova számlázni 3-4 hónap -tehát kb fél év  - persze csak akkor, ha hetente rájuk szólsz  :devil:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3682 Dátum: 2009.01.02 18:44:02 »
És az externet megbízható, mert az alig drágább, mint ez az IceDSL?
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3683 Dátum: 2009.01.02 20:44:45 »
És az externet megbízható, mert az alig drágább, mint ez az IceDSL?

Externettel nemsok jó tapasztalat van, amíg nincs gond, addig jó, ha gáz van, eléggé elérhetetlenek.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3684 Dátum: 2009.01.02 22:11:48 »
És az externet megbízható, mert az alig drágább, mint ez az IceDSL?

Externettel nemsok jó tapasztalat van, amíg nincs gond, addig jó, ha gáz van, eléggé elérhetetlenek.
Én éppen az Externetet hagytam ott és átváltottam T-Online-ra. A sávszélesség maradt (8Mbit), de kb. harmadával kevesebbért. Plusz kaptam egy ADSL starter kitet is (modemmel).

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3685 Dátum: 2009.01.02 22:53:56 »
Én Externetes vagyok mostmár legalább 8 éve. Kezdetben modemes net, aztán ADSL. A szolgáltatásuk jó, de valóban elérhetetlen egy csapat :)

Több mint egy évvel ezelött lejárt a hűségszerződésem, akkor én is megkerestem őket, hogy ugyanmár adjanak egy kedvező ajánlatot újabb hűséggel. Akkor felajánlottak újabb 1 év hűségért egy jelentős havidíj csökkenést. Elfogadtam. Mostanra lejárt ez is, újra bepróbálkoztam, de képesek voltak kiszúrni azzal a szemem, hogy ha újabb 1 év hűséget írok alá, akkor kemény 150 Ft-al lesz kevesebb a havidíjam. Vicces...  :eek:
Kicsit igazságtalannak tartom, hogy régi jól fizető ügyfélként havi 7800 Ft-ot fizetek a 4 Mbit-es netért, míg egy új előfizető 5500 Ft-ért kapja :(
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3686 Dátum: 2009.01.02 22:57:33 »
Amúgy voltam ma a MM-ben TV-ket nézegetni. A karácsonyra való tekintettel elég jól ki voltak fosztva, de egy JVC így is megtetszett :) Majd még máskor visszatérek, ha kicsit bővül a választék ;)

Viszont újabb kérdések merültek fel bennem: Mi az a DVB-T/C/S tuner? Melyik kell nekem? És ha a kábelszolgáltatótol egy set-top-box segítségével szolgáltatja majd a digitális adást, akkor az egy külön egységet jelent, és ez esetben pl. a csatornák váltása is azon az egységen történik majd? Két távirányítóval kell majd kezelnem a dolgot? Vagy hogy van? Bocsánat, de tök sötét vagyok a témában :(
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3687 Dátum: 2009.01.02 23:00:38 »
Ez így nehéz. Rémtörténeteket biztos mindegyik szolgáltatóról lehet mondani, nekem a t-mindegyikkel már elégszer meggyűlt a bajom, de egy (vagy két)  dörgedelmes levél mindig segített, általában még fizettek is.
Igazából az lenne csak izgalmas, hogy "adásszünet" ne legyen, meg a modem ne fagyjon le folyton. Net nekünk elég az 1 Mbit is. Ha az externet ezt tudja, felőlem lehet. Mert ebben a sávkategóriában a t-onlány egy ezressel drágább, mondhatni bárki olcsóbb náluk.
music     

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3688 Dátum: 2009.01.03 01:00:47 »
Én Externetes vagyok mostmár legalább 8 éve. Kezdetben modemes net, aztán ADSL. A szolgáltatásuk jó, de valóban elérhetetlen egy csapat :)

Kicsit igazságtalannak tartom, hogy régi jól fizető ügyfélként havi 7800 Ft-ot fizetek a 4 Mbit-es netért, míg egy új előfizető 5500 Ft-ért kapja :(
Én októberig 8500 Ft-ot fizettem a 8 megás sávszélességért az Externetnél. Ekkor járt le egy újabb hűségperiódus és közölték, hogy ha újabb egy évre szerződök, akkor "csak"  :nono: 9500 Ft lesz az új havidíj, egyébként 9900 Ft. Én is reklamáltam, többszöri megkeresésére aztán azt válaszolták, hogy nem tudnak kedvezőbb ajánlatot adni, mert az alapszolgáltató árai is emelkedtek és egyébként is vegyem figyelembe, hogy mindenhol 3 hónapot kellene várni, ha új előfizető szeretnék lenni másik szolgáltatónál. :tt2:
OK. Erre lemondtam az előfizetést (nem ISP váltással), amelynek határideje pénteki napra esett, le is kapcsolták a DSL-t. Szombaton éjjel megrendeltem a másik szolgáltatónál (1 év hűséggel), hétfőn telefonon egyeztettünk, kedden visszaállították a DSL-t, szerdán megkaptam SMS-ben a hozzáférési kódokat, azóta műxik. Összesen 4 nap kiesés volt. Most 6800 Ft-ot fizetek (vö. 9900 Ft).

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3689 Dátum: 2009.01.03 01:10:46 »
És ha a kábelszolgáltatótol egy set-top-box segítségével szolgáltatja majd a digitális adást, akkor az egy külön egységet jelent, és ez esetben pl. a csatornák váltása is azon az egységen történik majd? Két távirányítóval kell majd kezelnem a dolgot? Vagy hogy van? Bocsánat, de tök sötét vagyok a témában :(
A set-top-box egy külön vevőegység. Ha műholdas TV-ről beszélnénk, akkor egy beltéri egység lenne, kábelTV esetén pedig egy hasonló kütyü, ami dekódolja a titkosítással érkező jelet, az "előfizetett" csatornák vonatkozásában. Tehát érdektelen, hogy a TV készülék milyen DVB tunerrel rendelkezik. A set-top-box nem UHF modulátorral küldi a jelet a TV felé, tehát nem az (koax) antenna bemenetre kell csatlakoztatni, hanem (ha már HD adásról beszélünk) HDMI csatlakozón. Ez egy digitális kép- és hangátvitel, egy kábelen. Ilyen csatlakozó a mai modern TV-ken legalább egy, de jellemzően 3-4 db is van.
Tehát valóban két távirányítót kell kezelni:
1. Bekapcsolod a TV-t és a megfelelő külső (HDMI) bementre állítod.
2. A csatornákat a set-top-box távirányítójával vátogatod.