Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598842 alkalommal)

0 Felhasználó és 52 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3660 Dátum: 2008.12.29 17:07:04 »
Gyártó: TOSHIBA, Cikkszám: PSU40E-00E00HHU
Sajnos ez már nem fér bele a büdzsébe, de néztem én is, bejönne...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3661 Dátum: 2008.12.29 17:26:22 »
Laptopkeresgélés közben bukkantam erre: NOTEBOOK DELL VOSTRO 1510-96691
http://www.bpnotebook.hu/product_info.php?cPath=40&products_id=17322&osCsid=30b00a4167f78fbd7e7fd2bdf92c67c4

Elég érdekes, hogy a Dell oldalán nem lehet ilyen konfigot összeállítani. Ami nagyon szimpi benne az az ára és a robusztussága. Ha jól sejtem ez hasonló lehet, mint a Latitude széria.
Megéri szerintetek?

Ezzel szemezek még:
http://www.edigital.hu/Toshiba_notebook/Toshiba_Satellite_A300-1NO_notebook-p42976.html?page=1

Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3662 Dátum: 2008.12.29 20:31:20 »
Laptopkeresgélés közben bukkantam erre: NOTEBOOK DELL VOSTRO 1510-96691
http://www.bpnotebook.hu/product_info.php?cPath=40&products_id=17322&osCsid=30b00a4167f78fbd7e7fd2bdf92c67c4

Elég érdekes, hogy a Dell oldalán nem lehet ilyen konfigot összeállítani. Ami nagyon szimpi benne az az ára és a robusztussága. Ha jól sejtem ez hasonló lehet, mint a Latitude széria.
Megéri szerintetek?

Ezzel szemezek még:
http://www.edigital.hu/Toshiba_notebook/Toshiba_Satellite_A300-1NO_notebook-p42976.html?page=1



Nem rosz, és az ár is tűrhető - csak kb 4-500Ft-al tudom olcsóbban hozni - és ez egy egészen új típusszám; nemrég van a piacon ez az összeállítás.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3663 Dátum: 2008.12.29 21:33:29 »
Nem rosz, és az ár is tűrhető - csak kb 4-500Ft-al tudom olcsóbban hozni - és ez egy egészen új típusszám; nemrég van a piacon ez az összeállítás.
Mármint a Dell? És mennyi gari van rá? Létezik, hogy csak 1 év? Miközben az Inspiron-okra 4?
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.29 21:43:31 írta KLaco »
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3664 Dátum: 2008.12.29 21:44:22 »
Nem rosz, és az ár is tűrhető - csak kb 4-500Ft-al tudom olcsóbban hozni - és ez egy egészen új típusszám; nemrég van a piacon ez az összeállítás.
Mármint a Dell?

Bocsi a Toshiba; A Dell-t most webkarbantartás miatt nem tudom nézni az én forrásomnál, talán holnap!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3665 Dátum: 2008.12.31 12:48:43 »
Tamás, talán emlékszel, hogy annó tőled szereztem be az Asus Mypal A620BT PDA-mat. Az ünnepekben kirántottam a kabátomból, leesett és ugyan tokban volt, de mivel kőlépcsőre pottyan frankón kinyírtam a kijelzőjét. Te tudsz ehhez szerezni kijelzőt? A neten találtam egy csókát, aki elvileg tudna szerezni, de nem tudom mikor lenne belőle valami, mert elég későn válaszol a leveleimre.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3666 Dátum: 2008.12.31 12:58:43 »
Tamás, talán emlékszel, hogy annó tőled szereztem be az Asus Mypal A620BT PDA-mat. Az ünnepekben kirántottam a kabátomból, leesett és ugyan tokban volt, de mivel kőlépcsőre pottyan frankón kinyírtam a kijelzőjét. Te tudsz ehhez szerezni kijelzőt? A neten találtam egy csókát, aki elvileg tudna szerezni, de nem tudom mikor lenne belőle valami, mert elég későn válaszol a leveleimre.

A kérdés hogy mennyiért? Jan 5 után térjünk vissza erre!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3667 Dátum: 2009.01.01 13:26:12 »
Sziasztok!

Nem tudom, hogy ide írhatok-e ilyen kérdést, de jobbat sajnos nem találtam. Remélem tudtok segíteni...

Tönkrement a nappalinkba a kb. 20 éves Sharp TV-nk. Gondolkodunk azon, hogy nem csináltatjuk meg, hanem veszünk egy LCD TV-t helyette. De egyáltalán nem vagyunk képbe ezekbe a témákba... Légyszíves segítsetek. Nem tudom mit jelent, de gondolom a HD Ready már alapkövetelmény. De hallottam olyat is, hogy tudnia kell valami MPEG4 kódolást is? De azt meg csak az elég drága készülékek tudják. Biztosan kell az nekem?
Légyszíves világosítsatok fel, hogy mire kell figyelni most TV vásárlásánál, milyen márkát érdemes venni, hogy ne legyen elavult 2 év után... Előre is köszönöm!
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3668 Dátum: 2009.01.01 14:11:30 »
Sziasztok!

Nem tudom, hogy ide írhatok-e ilyen kérdést, de jobbat sajnos nem találtam. Remélem tudtok segíteni...

Tönkrement a nappalinkba a kb. 20 éves Sharp TV-nk. Gondolkodunk azon, hogy nem csináltatjuk meg, hanem veszünk egy LCD TV-t helyette. De egyáltalán nem vagyunk képbe ezekbe a témákba... Légyszíves segítsetek. Nem tudom mit jelent, de gondolom a HD Ready már alapkövetelmény. De hallottam olyat is, hogy tudnia kell valami MPEG4 kódolást is? De azt meg csak az elég drága készülékek tudják. Biztosan kell az nekem?
Légyszíves világosítsatok fel, hogy mire kell figyelni most TV vásárlásánál, milyen márkát érdemes venni, hogy ne legyen elavult 2 év után... Előre is köszönöm!
Hogy ne legyen elavult? Akkor minima full HD-snek kellene lennie. A mi két éves Sony Braviánk már "elavult", csak HD ready.... (mondjuk baromira meg vagyunk vele elégedve)

Mindjárt jönnek az okosok és megmondják a frankót. Ha kicsit visszább olvasol, nemrég volt itt értekezés e tárgyban. Talán kari előtt nemsokkal!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3669 Dátum: 2009.01.01 19:04:23 »
Mindjárt jönnek az okosok és megmondják a frankót. Ha kicsit visszább olvasol, nemrég volt itt értekezés e tárgyban. Talán kari előtt nemsokkal!
Nem, mintha megszólítva lettem volna (mint okos :tt2:), de valóban karácsony előtt én is ezen agyalogtam. Nos a végeredmény ismert: én egy LCD TV mellett döntöttem, egészen pontosan egy Samsung LE-40A656 lett. Eredendően 37"-ost nézegettünk, de aztán egymás mellett látva őket, inkább a nagyobb maradt. Ez a típus FULL HD, 100 Hz, USB, 4 HDMI, viszont MPEG2-es tunere van, azaz pl. magyar földi digitális adást nem lehet vele fogni, bár én nem is ebben gondolkodok, hanem abban, hogy valamelyik műholdas szolgáltató majd felveszi a kínálatba a remélhetőleg egyre bővülő HD adásokat. Most is elsősorban műholdról nézem az SD adásokat (UPC direct), bár a helyi kábel TV is nézhető.
Emellett van egy szintén Samsung plazmánk is: PS-42Q7H (már 2 éves). Őszintén szólva én nem nagyon látok különbséget a képminőségük között (SD adásnál), talán a plazma térhangzása jobban "hallható".
Amiket még hosszasan tanulmányoztam: LG 37LG7000 (100Hz, Bluetooth, MPEG2), LG 37LG7500 (100Hz, MPEG4). Továbbá a Toshiba 37RV555D (Full HD, 100Hz, MPEG2). Ezeket viszont Ausztriából olcsóbban lehet beszerezni (770-850€).
MPEG4-es tunerest akkor érdemes venni, ha saját tetőantennával egyénileg akarja valaki fogni a magyar HD adásokat (alig van választék) vagy a kábelszolgáltató MPEG4-ben szolgáltatja a jelet, amire kicsi az esély.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.01 19:52:30 írta Sanyesz »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3670 Dátum: 2009.01.01 21:49:39 »
Köszi!

Jól értem, hogy az MPEG4 kódolásra csak akkor van szükség, ha egyénileg tetőantennával szeretnénk fogni az adást? Itt nálunk lakásszövetkezetes kábelTV van, akkor elég az MPEG2-es? És azt is jól értem, hogy a Full HD és a HD Ready között a különbség csak a felbontás???

És még egy fontos kérdés: ezeket a szélesképernyős TVket már nézegetem egy ideje az üzletekben. Nagyon zavaró, hogy a normál TV adásoknál (amire ugye leginkább használva lenne) a kép széltében elnyújtott. Nincs ezeknél valami beállítás? Mert az is jobb lenne, ha a képernyő két szélén csak egy-egy fekete csík lenne, de ez így elég zavaró szerintem!
Xanyi

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3671 Dátum: 2009.01.01 22:06:48 »
Köszi!

Jól értem, hogy az MPEG4 kódolásra csak akkor van szükség, ha egyénileg tetőantennával szeretnénk fogni az adást? Itt nálunk lakásszövetkezetes kábelTV van, akkor elég az MPEG2-es? És azt is jól értem, hogy a Full HD és a HD Ready között a különbség csak a felbontás???

És még egy fontos kérdés: ezeket a szélesképernyős TVket már nézegetem egy ideje az üzletekben. Nagyon zavaró, hogy a normál TV adásoknál (amire ugye leginkább használva lenne) a kép széltében elnyújtott. Nincs ezeknél valami beállítás? Mert az is jobb lenne, ha a képernyő két szélén csak egy-egy fekete csík lenne, de ez így elég zavaró szerintem!
Szinte biztos, hogy a kábeltársaság egy set-top-box segítségével szolgáltatja a HD adásokat. Ez meg eleve HDMI csatlakozón keresztül megy a TV felé, azaz érdektelen, hogy MPEG2 vagy 4 képes a tuner.
Ma még a 4:3 arányú TV adások a gyakoribbak, Az új TV-k viszont 16:9-esek. Éppen emiatt a TV-ken többféle formátum állítható be, ahhoz, hogy a legoptimálisabb legyen a kép. A mi Samsung LCD-nken az alábbi beállítási lehetőségek vannak, idézet a kezelési kézikönyvből:

Méret: Auto széles / 16:9 / Széles nagyítás / Nagyítás / 4:3 / Csak pásztázás
Beállíthatja az igényeinek legjobban megfelelő képméretet.
Auto széles: A kép méretének automatikus beállítása „16:9” oldalarányra.
16:9: A kép méretét a DVD-hez vagy szélesvásznú tévéadásokhoz megfelelő 16:9 oldalarányra igazítja.
Széles nagyítás: A 4:3-as aránynál jobban megnagyítja a képet.
Nagyítás: A 16:9 szélességű képet (függőleges irányban) nagyítja, hogy kitöltse a képernyőt.
4:3: Ez az alapértelmezett beállítás videó vagy normál tévéadás megtekintéséhez.
Csak pásztázás: Ennek a funkciónak a használata teljes, levágás nélküli képet biztosít, ha a bejövő jelsorozat HDMI (720p/1080i/1080p) vagy Komponens (1080p/1080i).

Az „Auto széles” funkció csak „TV”, „DTV” „1. Külső”, „2. Külső”, „AV”, és „S-Video” módban elérhető.
PC üzemmódban csak a „16:9” és a „4:3” mód állítható be.
A TV bemenetéhez csatlakoztatott minden külső eszköz beállításai módosíthatók és tárolhatók.

Ezeket menüből vagy a távirányító P.Size gombjával lehet váltogatni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.01 22:16:50 írta Sanyesz »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3672 Dátum: 2009.01.01 22:46:19 »
És még egy fontos kérdés: ezeket a szélesképernyős TVket már nézegetem egy ideje az üzletekben. Nagyon zavaró, hogy a normál TV adásoknál (amire ugye leginkább használva lenne) a kép széltében elnyújtott. Nincs ezeknél valami beállítás? Mert az is jobb lenne, ha a képernyő két szélén csak egy-egy fekete csík lenne, de ez így elég zavaró szerintem!
Egy idő után megszokható.  ;) Bár néha tényleg elég kövérnek hatnak az alakok  :)
Amúgy van zoom funkció, amivel akár az is kiválsztható, hogy szimpla 4:3 legyen, ekkor a képenyő közepén lesz az eredeti 4:3 arányú kép, két szélen fekete részekkel.
A gyerek kapott egy 20''-os Samsung LCD-t, azon szoktatom a szemem a 16:10-es arányhoz.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3673 Dátum: 2009.01.01 23:24:50 »
Köszönöm az információkat! Holnap kimegyek a MM-be, körülnézek ;)
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3674 Dátum: 2009.01.02 10:26:33 »
Tud valaki valamit ezekről?
Elég jó áraik vannak, kérdés a minőség.
music