Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598221 alkalommal)

0 Felhasználó és 41 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3600 Dátum: 2008.12.09 00:01:14 »
Adott egy notebook amit csak itthon használok tulajdonképpen helyettesítve egy asztali gépet. Ezzel kapcsolatban két dolog jutott eszembe:

1. Mivel teszek jobbat? Használaton kívül hagyjam nyitva a tetejét, vagy csukjam össze? Alapból összecsukva lenne jobb, mert úgy nem porosodik annyira a belseje. De felmerült bennem, hogy a sok nyitogatástól nem lesz-e baja?! Nincs ezeknél szalagkábel ami meg tud törni? Vagy esetleg nem fog kilazulni a teteje?
2. Az akksi... Folyamatosan hálózati áramról használom a gépet, ilyenkor mi a teendő az akkumulátorral hogy megóvjam? Hagyjam bent? Vegyem ki? Feltöltve? Lemerítve?

Előre is köszi!
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3601 Dátum: 2008.12.09 07:32:07 »
Adott egy notebook amit csak itthon használok tulajdonképpen helyettesítve egy asztali gépet. Ezzel kapcsolatban két dolog jutott eszembe:

1. Mivel teszek jobbat? Használaton kívül hagyjam nyitva a tetejét, vagy csukjam össze? Alapból összecsukva lenne jobb, mert úgy nem porosodik annyira a belseje. De felmerült bennem, hogy a sok nyitogatástól nem lesz-e baja?! Nincs ezeknél szalagkábel ami meg tud törni? Vagy esetleg nem fog kilazulni a teteje?
2. Az akksi... Folyamatosan hálózati áramról használom a gépet, ilyenkor mi a teendő az akkumulátorral hogy megóvjam? Hagyjam bent? Vegyem ki? Feltöltve? Lemerítve?

Előre is köszi!

Ha naponta 1x nyitod-csukod, akkor nyugodtan csukd be, 2 percenként szerintem nem kell csukogatni -zsanér lazulhat, szalagkábel törhet, de ezeket a dolgokat csak agyonhasznált notiknál tapasztaltam.

Akkumulátornak a legjobb, ha full feltöltöttt állapotban felteszed a polcra, és kb havonta egyszer beteszed, arról használva a gépet lemeríted, újratöltöd, aztán mehet a polcra megint. - A lényeg, hogy teljesen töltve legyen tárolva!
-Ha nem vehető ki ( pl az egyik láb rajta van), akkor 1-2 hetente hagyd arról üzemelni a gépet a teljes lemerülésig.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3602 Dátum: 2008.12.09 17:01:12 »
Köszönöm szépen!
Xanyi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3603 Dátum: 2008.12.09 22:17:28 »
Adott egy notebook amit csak itthon használok tulajdonképpen helyettesítve egy asztali gépet. Ezzel kapcsolatban két dolog jutott eszembe:

1. Mivel teszek jobbat? Használaton kívül hagyjam nyitva a tetejét, vagy csukjam össze? Alapból összecsukva lenne jobb, mert úgy nem porosodik annyira a belseje. De felmerült bennem, hogy a sok nyitogatástól nem lesz-e baja?! Nincs ezeknél szalagkábel ami meg tud törni? Vagy esetleg nem fog kilazulni a teteje?
2. Az akksi... Folyamatosan hálózati áramról használom a gépet, ilyenkor mi a teendő az akkumulátorral hogy megóvjam? Hagyjam bent? Vegyem ki? Feltöltve? Lemerítve?

Előre is köszi!
Akkumulátornak a legjobb, ha full feltöltöttt állapotban felteszed a polcra, és kb havonta egyszer beteszed, arról használva a gépet lemeríted, újratöltöd, aztán mehet a polcra megint. - A lényeg, hogy teljesen töltve legyen tárolva!
-Ha nem vehető ki ( pl az egyik láb rajta van), akkor 1-2 hetente hagyd arról üzemelni a gépet a teljes lemerülésig.
Ahogy Tamás is írta, az akksit időnként fullra fel kell tölteni. Az én gépemen egy kapcsolóval ki lehet iktatni, ha folyamatos a hálózati üzemelés. Én sajna lecsatoltam íly módon, de el is felejtettem és nagyon sokáig volt lemerülve az akku, így meg is halt  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3604 Dátum: 2008.12.10 11:13:54 »
Végső elkeseredésemben már ennél a két TV-nél tartok: 1 , 2
Jóval drágábbak, mint a 180 ezres Pana, de mintkettő FULL HD, 100Hz + egyéb nyalánkságok. Az első MPEG2 tuneres, de egy-két opcióval több van benne, mint a  másodikban, ami viszont MPEG4-es.
Aztán még itt van ez is éppen 200 ezerért, szintén MPEG4 tunerrel.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.10 11:17:42 írta Sanyesz »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3605 Dátum: 2008.12.10 11:35:22 »
utoljára mondom: a LG tvknek CSÚNYA a képe.
tele vannak a fórumok síró lg tulajokkal
részemről végeztem is

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3606 Dátum: 2008.12.10 11:50:18 »
utoljára mondom: a LG tvknek CSÚNYA a képe.
tele vannak a fórumok síró lg tulajokkal
részemről végeztem is
Jólvanna!!! :censored: Én meg éppen az este olvastam német tesztoldalakon felhasználói véleményeket és teszt eredményeket, ott meg "Spitzenklasse" minősítést kapott. Erre varrjál gombot  :flowers:

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3607 Dátum: 2008.12.10 12:22:19 »
utoljára mondom: a LG tvknek CSÚNYA a képe.
tele vannak a fórumok síró lg tulajokkal
részemről végeztem is
Jólvanna!!! :censored: Én meg éppen az este olvastam német tesztoldalakon felhasználói véleményeket és teszt eredményeket, ott meg "Spitzenklasse" minősítést kapott. Erre varrjál gombot  :flowers:
hát ja, LG szubjektíven nekem se jött be, Sharp volt, hogy jó volt, inkább azt ezekből, de az avforum.hu is jó alap

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3608 Dátum: 2008.12.10 12:27:43 »
hát ja, LG szubjektíven nekem se jött be, Sharp volt, hogy jó volt, inkább azt ezekből, de az avforum.hu is jó alap
Az a baj ezekkel a fórumokkal, hogy a "minden szentnek maga felé hajlik a keze" alapon írnak be véleményeket. Nagyon kevesen vállalják, ha a frissen megvett TV (vagy bármi) nem jött be nekik. Az ember nem 2-3 havonta cserél ilyen értékű cikket. Majd még idegesítem a T. fórumtagokat egy-két ötlettel. :clap: :tt2:
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.10 12:29:55 írta Sanyesz »

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3609 Dátum: 2008.12.10 13:45:31 »
Sanyesz, a Pana plazmákra kevesen panaszkodnak. Eleve azért indultam el abba az irányba, mert fórumokon és tesztekben is pozitív volt a legtöbb visszajelzés, és inkább szolgáltatásokat tekintve volt panasz (pl. nincs PIP, vagy beépített merevlemez).

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3610 Dátum: 2008.12.10 15:13:16 »
Nekem is LG LCD-TV van otthon és semmi rosszat nem tudok rá mondani.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3611 Dátum: 2008.12.11 07:29:18 »
hát ja, LG szubjektíven nekem se jött be, Sharp volt, hogy jó volt, inkább azt ezekből, de az avforum.hu is jó alap
Az a baj ezekkel a fórumokkal, hogy a "minden szentnek maga felé hajlik a keze" alapon írnak be véleményeket. Nagyon kevesen vállalják, ha a frissen megvett TV (vagy bármi) nem jött be nekik. Az ember nem 2-3 havonta cserél ilyen értékű cikket. Majd még idegesítem a T. fórumtagokat egy-két ötlettel. :clap: :tt2:
Igen, az ilyen fórumokkal vigyázni kell, mert sok a kamu, lehúzós vagy éppen túlfényezős beírás. Mint egy autósújság  :laugh:
Én is ráakadtam több fórumra, ahol az általam kiszemelt két monitorról írtak. Az LG-ről több volt a negatív, maradtam a Samsungnál. Egy másik helyen meg írták, hogy TV-nek nem annyira jó, mert gyengébb antennajel esetén sz@r a kép.
Megvettem ,hazavittem, a tényleg gyenge jelek képe szemcsésebb (az a CRT tv-n is szemcsésebb volt), közelről. De nem fél méterről nézzük, és úgy másfél méterről már nem vészes. Az erősebb jelű, nagyobb felbontású adók képe meg szuper. Mondjuk amikor egy normál tv felbontást feltol 1650 pixelre, akkor csodát nem lehet várni. És van benne TXT is, pedig ezt egyetlen termékoldalon sem tüntették fel. Plusz az összes lehetséges csatlakozóval felszerelték.  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3612 Dátum: 2008.12.11 12:15:34 »
Én is ráakadtam több fórumra, ahol az általam kiszemelt két monitorról írtak. Az LG-ről több volt a negatív, maradtam a Samsungnál.
Komolyan nézegettem a Samsungokat is, talán ezt lehet kapni FULL HD+100Hz párosításban (LE-37A656=215k Ft) a legkedvezőbb áron, viszont kb. 20%-kal magasabb a fogyasztásuk, mint a többié.
A Samu olyan 230W körül fogyaszt, a Pana pl. 180-190W.
Van még egy sötét ló: a Toshiba 37RV555D (209k Ft). Itthon kevés referencia van róla.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.11 12:17:28 írta Sanyesz »

Gomba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3613 Dátum: 2008.12.11 14:49:51 »
Egyékbént elég szubjektív, hogy melyiknek van szép képe meg melyiknek nem. Részemről a Sony lcd-k képét részesítem előnyben, utána a Philips, Samu, LG. Nekem a Samu színei kicsit "túlvezéreltek" vagy nem is tudom.
A legegyszerűbb, hogy fogsz egy dvd-t amit tudod, hogy hogy néz ki. Üzletbe be, aztán megnézegeted több tv-n is, amelyik tetszik megveszed. Bár ez sajnos még nem garancia arra, hogy jó a tuner a tv-ben és szép képet fogsz látni kábeltv-ről...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3614 Dátum: 2008.12.11 15:37:20 »
Nekünk Sony Bravia LCD fut, és semmi bajom vele. T-kábellel annál inkább...
music