Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598460 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3525 Dátum: 2008.11.26 22:27:25 »
Ma "átadtam" a gépeket a tulajdonosoknak. Elmondtam mi a helyzet, azaz, ha nincs szükség a WLAN-ra, akkor a hardverkapcsolót használják. A ConfigFree fel van telepítve, de az meg angol nyelvű... A Vistával az a baj, hogy cégen belül egy árva darab sincs, felhasználói tapasztalat zéró, így szóba sem jöhetett.
De ha már itt tartunk, felkonfiguráltam nekik egy-egy WLAN routert is, aztán mikor hazavitték, kiderült, hogy nem szokványos ADSL vonalat kaptak, hanem "Etth" rendszerű  kábeles internetet (kis faluról van szó), ehhez pedig egy 4 portos Teleste ECM104 típusú (custumer) modemet. Így az én PPPOE beállításom nem nyert. Látott már valaki közelről ilyen modemet (vagy mit)? Próbálkozzak a routeren dinamikus IP-vel?

Pedig jobblesz, ha megbarátkoznak vele, mert január végétől a MS - től nem rendelhető, addig lesz elérhető, amíg a nagykerek raktáraiban van. utána max a legalizációs verzió jó 10e-vel többért.

én már minden ügyfelem szoktatom a gondolathoz, egyébként az SP1 után egész normális a Vista is.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3526 Dátum: 2008.11.26 22:37:05 »
Ma "átadtam" a gépeket a tulajdonosoknak. Elmondtam mi a helyzet, azaz, ha nincs szükség a WLAN-ra, akkor a hardverkapcsolót használják. A ConfigFree fel van telepítve, de az meg angol nyelvű... A Vistával az a baj, hogy cégen belül egy árva darab sincs, felhasználói tapasztalat zéró, így szóba sem jöhetett.
De ha már itt tartunk, felkonfiguráltam nekik egy-egy WLAN routert is, aztán mikor hazavitték, kiderült, hogy nem szokványos ADSL vonalat kaptak, hanem "Etth" rendszerű  kábeles internetet (kis faluról van szó), ehhez pedig egy 4 portos Teleste ECM104 típusú (custumer) modemet. Így az én PPPOE beállításom nem nyert. Látott már valaki közelről ilyen modemet (vagy mit)? Próbálkozzak a routeren dinamikus IP-vel?

Pedig jobblesz, ha megbarátkoznak vele, mert január végétől a MS - től nem rendelhető, addig lesz elérhető, amíg a nagykerek raktáraiban van. utána max a legalizációs verzió jó 10e-vel többért.

én már minden ügyfelem szoktatom a gondolathoz, egyébként az SP1 után egész normális a Vista is.


Az SP1 csak aktiválási újításokkal bír. Az SP1 előtti frissítések tartalmazták azokat a fontos foltokat, melyek kipofozták a cuccot, és meggyorsult. Várom nagyon a Windows 7-et. Szerintem akkor majd le kell kössem majd a gépet, mert a Vistával is jól szalad :D. Egyébként a Vista elég stabil, csak az eszközillesztők főleg az első időkben voltak elég szörnyűek.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3527 Dátum: 2008.12.01 16:54:08 »
Feleslegessé vált egy számítógép a családban. Nem a legmodernebb, de megbízhatóan működő, Office alkalmazásokra valamint internetezésre ez is bőven megteszi. Hátha érdekel valakit:

Abit KT7A alaplap (1AGP, 6 PCI, 1 ISA)
AMD Duron 900 MHz processzor
256 MB SD RAM
Seagate Barracuda 60 GB 7200 rpm merevlemez
nVidia GeForce2 MX400 32 MB videókártya
Creative SB 128 hangkártya
Realtek RTL8139 hálózati kártya
Floppy meghajtó
LG 52x32x52x Combo Drive CD író és DVD olvasó
Az egész egy egyszerű ATX-es álló házban van. Ajándékba adom hozzá a billentyűzetet és az egeret (Genius), valamint van hozzá egy 17"-os Samsung monitor, ami külön alku tárgyát képezi...
Árat nem írok, mert az a fórumozóknak megegyezés kérdése ;)
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3528 Dátum: 2008.12.03 08:58:51 »
weblapkészítő céget tudtok jánlani? részleteket priviben :)
köszi

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3529 Dátum: 2008.12.04 14:19:08 »
Kellene nekem egy olyan memóriakártya olvasó, ami a floppy helyébe szerelhető (3,5"), és az ismert formátumai között szerepel az SDHC is. Ugyanakkor az olvasási/írási sebessége jó volna, ha nem a leggyatrább lenne. Azt se bánnám, ha logikusan csak akkor foglalna meghajtóbetűt a Windows-ban, amikor van benne kártya.

Amiket eddig kipróbáltam (3 fajtát) egyik sem tudta az HC-t, és kb 2Mbps olvasás, 1Mbps írást tudott a sima SD-re. Gyatra! Olyan is volt közöttük, amelyik SDHC kártyát nem hogy nem ismerte fel, le is fagyasztotta a gépet míg benne volt a kártya (a kártya kihúzásával már lehetett is egerészni). Az meg elég randa, hogy ott áll 4 meghajtó betűd folyamatosan lefoglalva, mikor nem is használod (tudom, van hozzá külön letölthető trükk, de ezt illene a kütyünek tudni - pl a laptopomon ezt tudja, és az is USB-s)

Ismertek valami jót, a fentiek szerint? (Ja és fehér legyen  :wacko: )

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.04 19:22:10 írta Sanyesz »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3531 Dátum: 2008.12.05 00:17:33 »
Régebben volt egy weboldal, ahol meg lehetett nézni, hogy adott városban hol van wifi. Létezik ez még, és melyik az?
music     

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3532 Dátum: 2008.12.05 00:34:41 »
http://www.hotspotter.hu/

Régebben volt egy weboldal, ahol meg lehetett nézni, hogy adott városban hol van wifi. Létezik ez még, és melyik az?
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3533 Dátum: 2008.12.05 10:13:45 »
Gyerekek! Karácsonyra tervezünk beruházni egy LCD TV-be. Olyan 32 - 37" képátlójú jönne számításba, max. kb. 150 ezer körüli áron. Minden ötletet, javaslatot, de leginkább tapasztalatot szívesen veszek. Elsősorban normál TV nézésre, másodsorban DVD filmekre kellene. Eddig az LG, Samsung duót nézegettem, de annyira színes a modellpaletta, hogy nehéz választani.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3534 Dátum: 2008.12.05 10:19:07 »
http://www.hotspotter.hu/
Régebben volt egy weboldal, ahol meg lehetett nézni, hogy adott városban hol van wifi. Létezik ez még, és melyik az?
Kösz
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3535 Dátum: 2008.12.05 10:44:16 »
Gyerekek! Karácsonyra tervezünk beruházni egy LCD TV-be. Olyan 32 - 37" képátlójú jönne számításba, max. kb. 150 ezer körüli áron. Minden ötletet, javaslatot, de leginkább tapasztalatot szívesen veszek. Elsősorban normál TV nézésre, másodsorban DVD filmekre kellene. Eddig az LG, Samsung duót nézegettem, de annyira színes a modellpaletta, hogy nehéz választani.

37-es Pana plazmát vettem tavaly, sokkal jobb a betekintési szöge, mélyebb a feketéje, és szebbek a színei, mint az akkori LCD-knek voltak. Nem volt sokkal drágább, mint egy hasonló LCD.

TV-nézésre full HD kijelzőt csak akkor vegyél, ha elő akarsz fizetni HD adásra is. Az enyém 1024*720-as (igen, 720, nem írtam el) felbontású, és már ezen sem túl szép a kicsit gyengébb jellel érkező TV-csatorna. Ellenben rákötöttem egy htpc-t, divx/DVD lefolyik a képernyőről, a 720p-s filmek meg egyszerűen csodálatosak. WLAN-on keresztül összekötöttem az asztali gépemmel, hatalmas királyság.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3536 Dátum: 2008.12.05 11:24:47 »
37-es Pana plazmát vettem tavaly, sokkal jobb a betekintési szöge, mélyebb a feketéje, és szebbek a színei, mint az akkori LCD-knek voltak. Nem volt sokkal drágább, mint egy hasonló LCD.
Én meg éppen azért akarok LCD-t venni, mert egy 42"-os Samsung plazmánk már van és nem vagyok elragadtatva a sima TV adás képétől. DVD-t nézni persze sokkal nagyobb élmény.
Full HD-t nem gondoltam venni, mert jelenleg (főleg magyar nyelven) kihasználhatatlan.
Szóval Sharp? ::)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3537 Dátum: 2008.12.05 12:40:23 »
a sima tv adás setup box vagy digi dekorder nélkül jóhogy gyenge. ez nem a tv hibája
nekem 37collos pana plazmám van és bevált
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3538 Dátum: 2008.12.05 13:04:50 »
En ugy gondolom, hogy ha plazma akkor Pana! De LCD-ben sztem a Samsung jo.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3539 Dátum: 2008.12.05 13:05:45 »
a sima tv adás setup box vagy digi dekorder nélkül jóhogy gyenge. ez nem a tv hibája
nekem 37collos pana plazmám van és bevált
Én UPC Directen keresztül nézem, a beltéri SCART-on keresztül csatlakozik a TV-hez, DVD-t pedig HDMI-n keresztül nézek.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.05 13:07:33 írta Sanyesz »