Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598189 alkalommal)

0 Felhasználó és 47 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3510 Dátum: 2008.11.22 01:31:40 »
Mellesleg szépen feltelepítettem a Toshiba Wireless Hotkey Utility-t. Rendben felment, csak az égvilágon semmit nem lehet vele kapcsolni. :censored:
XP a drágám. Kolléganők nem szívelik a Vistát. :tt2:
Elindulni is elindul, látszik a process listában?
lelőni a *term végű exe-vel lehet
Persze. Elindul szegény, csak semmi értelme. Hiába nyomkodom az Fn+F8-at, semmi reakció. :no:

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3511 Dátum: 2008.11.22 01:41:31 »
Persze. Elindul szegény, csak semmi értelme. Hiába nyomkodom az Fn+F8-at, semmi reakció. :no:
REaltek oldal szerint driver 144k, valami UI package meg 15 mega, ezért mit kapsz? van valami tuti programja? az esetleg nem tudja kapcsolgatni?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3512 Dátum: 2008.11.22 12:20:37 »
Persze. Elindul szegény, csak semmi értelme. Hiába nyomkodom az Fn+F8-at, semmi reakció. :no:
REaltek oldal szerint driver 144k, valami UI package meg 15 mega, ezért mit kapsz? van valami tuti programja? az esetleg nem tudja kapcsolgatni?
A driver korrekt, az elérhető a Toshiba support oldalról. Az UI package nem a 8187B-hez, hanem valamelyik másik kártyához való. Ami a Realtek oldalról letölthető, azzal nem is műxik a laptopban. Itt a macera az USB csatolással lesz.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3513 Dátum: 2008.11.22 21:51:59 »
A driver korrekt, az elérhető a Toshiba support oldalról. Az UI package nem a 8187B-hez, hanem valamelyik másik kártyához való. Ami a Realtek oldalról letölthető, azzal nem is műxik a laptopban. Itt a macera az USB csatolással lesz.
Ezt a drivert próbáltad?
Klikk

Az előbbi hsz-ben a legfelső sort néztem, az valóban nem az, de termék oldaláról mentem és nem gondoltam, hogy egy általános oldalra visz  :hammer:

Rövidítettem az idézeten és a linket is megcsináltam, hogy ne 2 sor legyen.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.22 21:54:51 írta Misi »

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3514 Dátum: 2008.11.22 22:36:32 »
Igen, ezt a drivert. Erre írtam, hogy a laptophoz nem jó, csak amit a Toshiba-oldalról lehet leszedni. Hibát nem jelez ez a driver sem, de nem is látja a gép WLAN-t. :no:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3515 Dátum: 2008.11.22 23:01:04 »
Nekem az Asuson van hotkey és az Fn+F2 is működik.
A Wlan meg Asus USB Wireless Network Adapter. Az alaplapon 6 USB csatoló van, ebből 4 van kivezetve, egyet a Wlan, egyet meg a kártyaolvasó foglal le.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3516 Dátum: 2008.11.22 23:33:19 »
Nekem az Asuson van hotkey és az Fn+F2 is működik.
A Wlan meg Asus USB Wireless Network Adapter. Az alaplapon 6 USB csatoló van, ebből 4 van kivezetve, egyet a Wlan, egyet meg a kártyaolvasó foglal le.  ::)
Az én DELL-emen is Fn+F2 a WLAN hotkey, bár az nem USB-s, hanem PCI-os Intel. Remélem Tamás69 hétfőn jut valamire. Addig türelmesen várok... :hammer:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3517 Dátum: 2008.11.23 08:33:29 »
Nekem az Asuson van hotkey és az Fn+F2 is működik.
A Wlan meg Asus USB Wireless Network Adapter. Az alaplapon 6 USB csatoló van, ebből 4 van kivezetve, egyet a Wlan, egyet meg a kártyaolvasó foglal le.  ::)
Az én DELL-emen is Fn+F2 a WLAN hotkey, bár az nem USB-s, hanem PCI-os Intel. Remélem Tamás69 hétfőn jut valamire. Addig türelmesen várok... :hammer:

Remélem én is, kedden kellene az 5db-ot szállítanom, itt állnak a sarokban, de azon kívül, hogy éjjel átestem rajtuk, még nem tudtam hozzányúlni. :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3518 Dátum: 2008.11.23 22:57:50 »
Gyerekek! Két kolléganőnek rendeltünk egy-egy Toshiba L300-164 laptopot. Ezekben Realtek RTL8187B WLAN kártya van. A gondom az velük, hogy elvileg az Fn+F8 kombinációval lehetne szoftveresen ki/bekapcsolgatni a WLAN-t, de erre érzéketlen a masina. A többi Fn+xx billentyű rendben működik. A WLAN harverkapcsolója ON állásban van, egy kis narancssárga lámpa jelzi is ezt. Működik is a Wi-Fi, AP-re rá tudok csatlakozni. A Toshiba support oldalról töltöttem le minden típusspecifikus drivert.
Valami ötlet?

Nos ezek L300-129-es példányok, ami ahogy néztem, annyiban különbözik, hog y nem Celeronos, és Vista van hozzá.

Fn gombra a képernyő tetején előjön egy menü +F8 lenyilik az F8 ablak, és mégegy F8 hogy átváltson a ki-be között - mindezt, ha a hardveres gomb be van kapcsolva.

Tehát Fn és F8 kétszer! - gondolom a véletlen kapcsolgatás ellen.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3519 Dátum: 2008.11.24 07:46:58 »
Nos ezek L300-129-es példányok, ami ahogy néztem, annyiban különbözik, hog y nem Celeronos, és Vista van hozzá.

Fn gombra a képernyő tetején előjön egy menü +F8 lenyilik az F8 ablak, és mégegy F8 hogy átváltson a ki-be között - mindezt, ha a hardveres gomb be van kapcsolva.

Tehát Fn és F8 kétszer! - gondolom a véletlen kapcsolgatás ellen.
Ezt melyik utility tudja? Én, ha jól emlékszem, minden drivert és egyebet feltelepítettem, ami a Toshiba oldaláról ehhez a típushoz hozzáférhető volt (XP-re). Egyik gépet kétszer is újratelepítettem, csak más sorrendet használtam. Azt hiszem a Common modul-> PowerSafe->Controlls sorrend miatt. Sem ezen a gépen, sem a másikon nem sikerült az Fn-nel semmilyen menüt előcsikarni. Az Assistban van egy Fn segéd, de az nem erre való. Szóval nem tudod, melyik progi csinálja ezt? :hammer:

Amúgy összehasonlítottam az L300-164 és 129 XP-s drivereit és totál azonos verziószámúak. Egyre érthetetlenebb. Lehet, hogy a Vistát jobban szereti az alaplap? :2guns:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.24 08:13:52 írta Sanyesz »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3520 Dátum: 2008.11.24 22:11:07 »
Nos ezek L300-129-es példányok, ami ahogy néztem, annyiban különbözik, hog y nem Celeronos, és Vista van hozzá.

Fn gombra a képernyő tetején előjön egy menü +F8 lenyilik az F8 ablak, és mégegy F8 hogy átváltson a ki-be között - mindezt, ha a hardveres gomb be van kapcsolva.

Tehát Fn és F8 kétszer! - gondolom a véletlen kapcsolgatás ellen.
Ezt melyik utility tudja? Én, ha jól emlékszem, minden drivert és egyebet feltelepítettem, ami a Toshiba oldaláról ehhez a típushoz hozzáférhető volt (XP-re). Egyik gépet kétszer is újratelepítettem, csak más sorrendet használtam. Azt hiszem a Common modul-> PowerSafe->Controlls sorrend miatt. Sem ezen a gépen, sem a másikon nem sikerült az Fn-nel semmilyen menüt előcsikarni. Az Assistban van egy Fn segéd, de az nem erre való. Szóval nem tudod, melyik progi csinálja ezt? :hammer:

Amúgy összehasonlítottam az L300-164 és 129 XP-s drivereit és totál azonos verziószámúak. Egyre érthetetlenebb. Lehet, hogy a Vistát jobban szereti az alaplap? :2guns:

Elképzelhető; nekem előtelepített Vista volt, vagyis az első bekapcsoláskor a komplett Vista driverekkel felment. - megnézem majd a futó alkalmazásokat; hogy mi dolgozik a Fn gombra!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3521 Dátum: 2008.11.26 15:17:01 »
A Samsung 941MP MonitorTv mennyire jó?
Most lenne 45.9e-ért is  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3522 Dátum: 2008.11.26 21:28:02 »
Nos ezek L300-129-es példányok, ami ahogy néztem, annyiban különbözik, hog y nem Celeronos, és Vista van hozzá.

Fn gombra a képernyő tetején előjön egy menü +F8 lenyilik az F8 ablak, és mégegy F8 hogy átváltson a ki-be között - mindezt, ha a hardveres gomb be van kapcsolva.

Tehát Fn és F8 kétszer! - gondolom a véletlen kapcsolgatás ellen.
Ezt melyik utility tudja? Én, ha jól emlékszem, minden drivert és egyebet feltelepítettem, ami a Toshiba oldaláról ehhez a típushoz hozzáférhető volt (XP-re). Egyik gépet kétszer is újratelepítettem, csak más sorrendet használtam. Azt hiszem a Common modul-> PowerSafe->Controlls sorrend miatt. Sem ezen a gépen, sem a másikon nem sikerült az Fn-nel semmilyen menüt előcsikarni. Az Assistban van egy Fn segéd, de az nem erre való. Szóval nem tudod, melyik progi csinálja ezt? :hammer:

Amúgy összehasonlítottam az L300-164 és 129 XP-s drivereit és totál azonos verziószámúak. Egyre érthetetlenebb. Lehet, hogy a Vistát jobban szereti az alaplap? :2guns:

Nekem A200-om van.
A helyzet az, hogy ezeket már Vistára optimalizálták, ami XP driverként elérhető az már csak néhány munka nélkül maradt fejlesztő/programozó munkájának tekinthető. :(
A sajátomhoz van külön XP-s (!) és Vistás BIOS. Xp-s bios-szal szinte minden működött, viszont ahogy látom az L300-hoz csak egyféle van. A Vistás menü (felül) egyáltalán nem ment XP-n, viszont a funkciók működtek.
Esetleg próbáld meg a ConfigFree-t. Ott két kattintással lehet tiltani vagy engedélyezni; szerintem az nem sokkal bonyolultabb, mint az FnF8.
De talán a legjobb lenne, ha a kolléganők megbarátkoznának a Vistával... ott minden funkció/util teljes értékű.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3523 Dátum: 2008.11.26 22:00:00 »
Ma "átadtam" a gépeket a tulajdonosoknak. Elmondtam mi a helyzet, azaz, ha nincs szükség a WLAN-ra, akkor a hardverkapcsolót használják. A ConfigFree fel van telepítve, de az meg angol nyelvű... A Vistával az a baj, hogy cégen belül egy árva darab sincs, felhasználói tapasztalat zéró, így szóba sem jöhetett.
De ha már itt tartunk, felkonfiguráltam nekik egy-egy WLAN routert is, aztán mikor hazavitték, kiderült, hogy nem szokványos ADSL vonalat kaptak, hanem "Etth" rendszerű  kábeles internetet (kis faluról van szó), ehhez pedig egy 4 portos Teleste ECM104 típusú (custumer) modemet. Így az én PPPOE beállításom nem nyert. Látott már valaki közelről ilyen modemet (vagy mit)? Próbálkozzak a routeren dinamikus IP-vel?
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.26 22:02:03 írta Sanyesz »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3524 Dátum: 2008.11.26 22:22:39 »
Tamás, mennyiért tudnál legjobb áron szerezni Samsung 2032MW vagy LG M208WA monitor Tv-t?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety