Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597930 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3465 Dátum: 2008.11.03 12:21:52 »
Mondjuk érdekes a dolog, mert ha az Update-re klikkelek, azt írja ki, hogy nem kell frissítés, mert up to date a Nodom; viszont mikor elindítottam a víruskeresést, akkor kiírta, hogy a virus signature database elavult  :wacko:

Töltsd le a NOD friss 30-napos próbaverzióját, ez 30 napig tök ingyenes teljes értékű, és be is frissíti magát.

-amíg az egyik fut, a másikat kapcsold ki, mert csúnyán összeakadhat a 2 vírusírtó.

-Ha egy vírusos gépre teszel írtót, akkor a már aktív vírust nem mindíg ismeri fel;  ezért kell egy másik gépen írtani!

A vírusírtón kívül használj még egy -két spyware irtót is ( AD-AWARE; Spyboot; Spywareterminator... ) mert ezek a kémprogik is marhára lassíthatják a rendszert.



Eddig Fsecire client securityt használt, ez all in one.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3466 Dátum: 2008.11.03 13:28:59 »
Eddig Fsecire client securityt használt, ez all in one.
Valami bibi azert lehet(ett) vele ha megis bejottek a virusok. En azt mondanam, hogy egy full Norton meg egy akar gagyi router mar eleg ha minden meg lett oldva.
Ahhoz meg, hogy minden meg legyen oldva en is a Tamas fele megoldast alkalmaznam. Azaz egy jo up-to-date virusirto es Ad-aware.
En annak idejen sok tucat windows servert pucoltam ki eTrust-al (ami valljuk be nem a legjobb irto) + az adott virushoz kiadott fix-el + Ad aware

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3467 Dátum: 2008.11.03 13:41:32 »
Eddig Fsecire client securityt használt, ez all in one.
Valami bibi azert lehet(ett) vele ha megis bejottek a virusok. En azt mondanam, hogy egy full Norton meg egy akar gagyi router mar eleg ha minden meg lett oldva.
Ahhoz meg, hogy minden meg legyen oldva en is a Tamas fele megoldast alkalmaznam. Azaz egy jo up-to-date virusirto es Ad-aware.
En annak idejen sok tucat windows servert pucoltam ki eTrust-al (ami valljuk be nem a legjobb irto) + az adott virushoz kiadott fix-el + Ad aware
Nálam a Norton megbukott még régebben, illetve jelentékenyen belustítja a gépet, bár az Fsecure is képes erre. most én védtelen vagyok teljesen :) Csak a routerem mögött bújkálok. Illetve a Kasperskyvel is volt már negatív tapasztalat. Az fsecure viszont jól bizonyított, ezért ajánlottam Palaczknak is. De hát nincs mindent kivédő csodacucc.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3468 Dátum: 2008.11.03 14:11:55 »
Nortont tessék elfeledni, nagyobb a hardverigénye, mint a Vista Enterprise editionnak!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3469 Dátum: 2008.11.03 14:18:20 »
Nekem a NAV van fent, plusz hardveres tűzfal. 3 éve.
Csak egyszer nyeltem be egy trójait, amikor letöltöttem egy álcázott file-t és el is indítottam azonnal, ellenőrzés nélkül.  :sweatdrop:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3470 Dátum: 2008.11.03 15:18:42 »
Nortont tessék elfeledni, nagyobb a hardverigénye, mint a Vista Enterprise editionnak!
Nalam otthon 2 eve megy es soha nem volt meg vele gond - se virus nem jott, se a gepet nem ette meg...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3471 Dátum: 2008.11.03 17:23:40 »
Eddig Fsecire client securityt használt, ez all in one.
Valami bibi azert lehet(ett) vele ha megis bejottek a virusok. En azt mondanam, hogy egy full Norton meg egy akar gagyi router mar eleg ha minden meg lett oldva.
Ahhoz meg, hogy minden meg legyen oldva en is a Tamas fele megoldast alkalmaznam. Azaz egy jo up-to-date virusirto es Ad-aware.
En annak idejen sok tucat windows servert pucoltam ki eTrust-al (ami valljuk be nem a legjobb irto) + az adott virushoz kiadott fix-el + Ad aware
Nálam a Norton megbukott még régebben, illetve jelentékenyen belustítja a gépet, bár az Fsecure is képes erre. most én védtelen vagyok teljesen :) Csak a routerem mögött bújkálok. Illetve a Kasperskyvel is volt már negatív tapasztalat. Az fsecure viszont jól bizonyított, ezért ajánlottam Palaczknak is. De hát nincs mindent kivédő csodacucc.

Asszem, a lényeg tényleg ott van, hogy tökéletes antivírus progi nincs  ::) ... Mindig egy lépéssel a támadók mögött járnak csak.

Mindenesetre az F-Secure-t uninstalláltam, mielőtt feltelepítettem volna a Nodot, nehogy összeakadjanak nekem. De eszerint a Nod a kémprogiktól nem véd meg?

Amúgy időközben a Nod frissítette magát, most már mai dátumúak a vírusleírásai. Hamarosan le is futtatok egy újabb keresést. De arra még nem jöttem rá -pedig próbáltam- hogy miként lehet vele egyes mappákat célzottan megvizsgáltatni; mint ahogy arra sem, hogy hogyan tudnám vele kijavítani a sérült mp3-jaimat  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3472 Dátum: 2008.11.03 17:24:35 »
Nortont tessék elfeledni, nagyobb a hardverigénye, mint a Vista Enterprise editionnak!

Volt Nortonunk, katasztrofálisan lelassította a gépet  :sweatdrop: ... Mikor dolgozott, gyakorlatilag semmi mást nem lehetett csinálni a gépen  :no: ... Ment a levesbe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3473 Dátum: 2008.11.03 22:12:34 »
Asszem, a lényeg tényleg ott van, hogy tökéletes antivírus progi nincs  ::) ... Mindig egy lépéssel a támadók mögött járnak csak.
Hát persze, mivel a vírusokat az irtó progik gyártói írják.  :ph34r:
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3474 Dátum: 2008.11.03 22:13:40 »
Nortont tessék elfeledni, nagyobb a hardverigénye, mint a Vista Enterprise editionnak!

Volt Nortonunk, katasztrofálisan lelassította a gépet  :sweatdrop: ... Mikor dolgozott, gyakorlatilag semmi mást nem lehetett csinálni a gépen  :no: ... Ment a levesbe.
Nálam hetente egyszer végez "nagytakarítást". Ha éppen dolgozom a gépen, akkor megkérdezi, hogy akarom-e a háttérben futtatni, csökkentve ezzel a gép teljesítményére gyakorolt hatását. Persze észre lehet venni, hogy kicsit darabosabb lesz a gép, de azért nem kell hosszú másodpercekig tartó homokórázásra gondolni.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3475 Dátum: 2008.11.03 22:14:42 »
Asszem, a lényeg tényleg ott van, hogy tökéletes antivírus progi nincs  ::) ... Mindig egy lépéssel a támadók mögött járnak csak.
Hát persze, mivel a vírusokat az irtó progik gyártói írják.  :ph34r:
Egy részét biztosan.  :saddam:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3476 Dátum: 2008.11.05 14:03:55 »
Fejlemények...

A Nod, miután up-to-date-re frissítette magát, rendben megtalálta a vírust az összes érintett fájlban (kiderült, hogy nem csak az mp3-ak, hanem a wma és a wmv fájlok is fertőzöttek voltak) - és ki is pucolta őket  :yes: ... most elvileg a gép tiszta.

Ez a jó hír.

A rossz hír pedig az, hogy ettől még ezek a fájlok továbbra sem játszhatóak le  :no: ....... Megnéztem, az sem, amit MrIP "pucolt meg" és töltött vissza.

Lehetséges, hogy ezek véglegesen, helyrehozhatatlanul tönkrementek :surrender: ?!?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3477 Dátum: 2008.11.05 14:29:08 »
Fejlemények...

A Nod, miután up-to-date-re frissítette magát, rendben megtalálta a vírust az összes érintett fájlban (kiderült, hogy nem csak az mp3-ak, hanem a wma és a wmv fájlok is fertőzöttek voltak) - és ki is pucolta őket  :yes: ... most elvileg a gép tiszta.

Ez a jó hír.

A rossz hír pedig az, hogy ettől még ezek a fájlok továbbra sem játszhatóak le  :no: ....... Megnéztem, az sem, amit MrIP "pucolt meg" és töltött vissza.

Lehetséges, hogy ezek véglegesen, helyrehozhatatlanul tönkrementek :surrender: ?!?
Hat vannak mp3, wma stb helyreallito progik, bar en soha nem hasznaltam oket, szal hogy milyenek nem tudom  :1eye:

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3478 Dátum: 2008.11.05 16:08:06 »
Másik gépen sem játszhatóak le amiket megtisztítottál, és az amit Én feltöltöttem ?
Nekem teljesen jól lejátszható mind a 4 .
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3479 Dátum: 2008.11.05 21:41:56 »
Másik gépen sem játszhatóak le amiket megtisztítottál, és az amit Én feltöltöttem ?
Nekem teljesen jól lejátszható mind a 4 .

Hát ez érdekes  :eek: ...

Nem próbáltam még másik gépen lejátszani, de meg fogom próbálni.

Ami nem illik a gépbe: a károsodás észlelése után letöltött mp3-ak gond nélkül lejátszhatóak a gépen.

Mi lehet ennek a magyarázata?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )