Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599067 alkalommal)

0 Felhasználó és 39 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3450 Dátum: 2008.11.02 01:05:57 »
hát nemtom. probáld meg kimásolni az összes mp3 fájlt egy pendrivra vagy mobilrackre és probáld meg egy másik gépben
esetleg egy file check vagy CRC ellenorzés
nem raktál fel vmi szart? realplayer és társai? ami magával társitotta a mp3akat?
uj codec?

Nem raktam föl semmi új progit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3451 Dátum: 2008.11.02 01:06:38 »
az ftp-re tessék már feltenni egykettő ilyen bibist, szerintem megsasolhatnánk többen is

Mindjárt fölteszek párat, Palaczk mappába. Kösz előre is, hogy foglalkoztok vele :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3452 Dátum: 2008.11.02 02:39:13 »
Rossz hír, vagyis nem annyira ,  :devil:
egy ismert Trojan vírusod van (módosult WMA/TrojanDownloader.GetCodec.gen ) a NOD32 szerint.
Szerintem vedd ki a vinyót és  tisztíttasd meg egy naprakész vírusírtóval felszerelt gépen.
A Nod32 simán, gond nélkül tisztította és visszaadta az eredeti fájlt, legalábbis nálam lejátszhatóak lettek.
Egyet visszarakok, valaki ellenőrizze azt is le.

Ami viszont érdekes ,
hogy belenézve a fájlokba mind a négy mp3-madnak a tároló Container tipusa : .asf(wma/wmv).
A codec amivel tömörítve van az mp3.
És 2008 október 19.  13:59 és 14:24 között készültek. 
Na , mit csináltál 14:00 előtt a gépen ?  :devil: :devil:
 
Mindjárt fölteszek párat, Palaczk mappába. Kösz előre is, hogy foglalkoztok vele :excl:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.02 02:51:34 írta MrIP »
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3453 Dátum: 2008.11.02 12:02:35 »
Rossz hír, vagyis nem annyira ,  :devil:
egy ismert Trojan vírusod van (módosult WMA/TrojanDownloader.GetCodec.gen ) a NOD32 szerint.
Szerintem vedd ki a vinyót és  tisztíttasd meg egy naprakész vírusírtóval felszerelt gépen.
A Nod32 simán, gond nélkül tisztította és visszaadta az eredeti fájlt, legalábbis nálam lejátszhatóak lettek.
Egyet visszarakok, valaki ellenőrizze azt is le.

Ami viszont érdekes ,
hogy belenézve a fájlokba mind a négy mp3-madnak a tároló Container tipusa : .asf(wma/wmv).
A codec amivel tömörítve van az mp3.
És 2008 október 19.  13:59 és 14:24 között készültek. 
Na , mit csináltál 14:00 előtt a gépen ?  :devil: :devil:

Fórumoztam  ::) ... szal fent voltam a neten, de elvileg van egy jónak mondott vírusvédő a gépen (F-Secure), és nem jelzett ki semmit. Na, mindjárt lefuttatok egy ellenőrzést...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3454 Dátum: 2008.11.02 15:03:25 »
Lefuttattam az ellenőrzést. 7 vírust talált a gépen  ::) ... Törölte is őket. Mondjuk nem részletezte, hogy mik ezek.

Most elvileg a gép tiszta. De az mp3-ak továbbra sem mennek. Mit kéne tennem velük?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3455 Dátum: 2008.11.02 16:20:56 »
Lefuttattam az ellenőrzést. 7 vírust talált a gépen  ::) ... Törölte is őket. Mondjuk nem részletezte, hogy mik ezek.

Most elvileg a gép tiszta. De az mp3-ak továbbra sem mennek. Mit kéne tennem velük?

Nod32 MrIp leírta...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3456 Dátum: 2008.11.02 17:29:32 »
Magukat az MP3 fájlokat kell megtisztítani.
De ha már a géped megfertőződött akkor "semmit" nem ér a fertőzött gépen futtatni bármit is, nem lesz 100% -os.
Én ilyenkor azt szoktam, ki a vinyót , be egy külső rackba és egy jó gépen lepucolok minden fertőzést róla.
Azért is jobb így mert a rendszer nem fog semmilyen file-t, nem tud elbújni semmi.

És egész addig vissza fog fertőződni a géped amíg 1 db "rossz" MP3 file is van a gépen.

Lefuttattam az ellenőrzést. 7 vírust talált a gépen  ::) ... Törölte is őket. Mondjuk nem részletezte, hogy mik ezek.

Most elvileg a gép tiszta. De az mp3-ak továbbra sem mennek. Mit kéne tennem velük?
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3457 Dátum: 2008.11.02 20:49:27 »
De ha már a géped megfertőződött akkor "semmit" nem ér a fertőzött gépen futtatni bármit is, nem lesz 100% -os.
Akkor végül is mire jó a vírusirtó...? :alien:
music     

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3458 Dátum: 2008.11.02 20:54:54 »
De ha már a géped megfertőződött akkor "semmit" nem ér a fertőzött gépen futtatni bármit is, nem lesz 100% -os.
Akkor végül is mire jó a vírusirtó...? :alien:
Megtalalja a file-t, karantenba teszi vagy torli es a geped nem fogja elkuldeni a bankhoz hasznalt felhasznaloneved meg jelszavad. Azert ez is valami

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3459 Dátum: 2008.11.02 21:15:56 »
Magukat az MP3 fájlokat kell megtisztítani.
De ha már a géped megfertőződött akkor "semmit" nem ér a fertőzött gépen futtatni bármit is, nem lesz 100% -os.
Én ilyenkor azt szoktam, ki a vinyót , be egy külső rackba és egy jó gépen lepucolok minden fertőzést róla.
Azért is jobb így mert a rendszer nem fog semmilyen file-t, nem tud elbújni semmi.

És egész addig vissza fog fertőződni a géped amíg 1 db "rossz" MP3 file is van a gépen.

Lefuttattam az ellenőrzést. 7 vírust talált a gépen  ::) ... Törölte is őket. Mondjuk nem részletezte, hogy mik ezek.

Most elvileg a gép tiszta. De az mp3-ak továbbra sem mennek. Mit kéne tennem velük?

Értem  ::) ... Mondjuk a vírusirtó progim (F-Secure) nem is alkalmas arra, hogy fájlokat így egyesével "tisztogassak" vele. Más kérdés, hogy soha az életben nem végeznék, ha tényleg egyesével kellene megreparálni őket, több ezer van belőlük  :wacko: ...

Akkor nem marad más hátra, holnap hívnom kell a gurut, aki foglalkozni szokott a gépünkkel. Mert nekem másik gépem nincs, amibe betehetném, meg nem is szeretek beleturkálni, 100 % analfabéta vagyok hozzá  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3460 Dátum: 2008.11.02 22:39:24 »
Értem  ::) ... Mondjuk a vírusirtó progim (F-Secure) nem is alkalmas arra, hogy fájlokat így egyesével "tisztogassak" vele.
Más kérdés, hogy soha az életben nem végeznék, ha tényleg egyesével kellene megreparálni őket, több ezer van belőlük  :wacko: ...
Emlékeim szerint tud kézi indítással fájlokat, könyvtárat, partíciót vizsgálni, nem hinném hogy az újjakból kihagyták volna,
legtöbbször még időzítetten is tudják ezt a  vírusírtók.
Akkor nem marad más hátra, holnap hívnom kell a gurut, aki foglalkozni szokott a gépünkkel.
Mert nekem másik gépem nincs, amibe betehetném, meg nem is szeretek beleturkálni, 100 % analfabéta vagyok hozzá  :whistling: 
A gond az , hogy ha már megfertőződött a gép, akkor hiába frissíted, vagy telepítesz új víruskeresőt ,
mert a legtöbb vírus "megvédi" magát, ha már egyszer megragadt.
Ha 2 újraindítás, ill netezés után is "tiszta" a gép akkor sikerült leszedni  ::)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3461 Dátum: 2008.11.03 07:24:25 »
Értem  ::) ... Mondjuk a vírusirtó progim (F-Secure) nem is alkalmas arra, hogy fájlokat így egyesével "tisztogassak" vele.
Más kérdés, hogy soha az életben nem végeznék, ha tényleg egyesével kellene megreparálni őket, több ezer van belőlük  :wacko: ...
Emlékeim szerint tud kézi indítással fájlokat, könyvtárat, partíciót vizsgálni, nem hinném hogy az újjakból kihagyták volna,
legtöbbször még időzítetten is tudják ezt a  vírusírtók.
Akkor nem marad más hátra, holnap hívnom kell a gurut, aki foglalkozni szokott a gépünkkel.
Mert nekem másik gépem nincs, amibe betehetném, meg nem is szeretek beleturkálni, 100 % analfabéta vagyok hozzá  :whistling: 
A gond az , hogy ha már megfertőződött a gép, akkor hiába frissíted, vagy telepítesz új víruskeresőt ,
mert a legtöbb vírus "megvédi" magát, ha már egyszer megragadt.
Ha 2 újraindítás, ill netezés után is "tiszta" a gép akkor sikerült leszedni  ::)
Ja. Sajnos a windows automatikus helyreállítási mappa is nagyon jó búvóhely. Érdemes is kikapcsolni. Egyébként tökvicc. Fsecure, McAffe nem talált semmi kivetnivalót az mp3-akban. (egyébként megoldást jelenthetne, egy recovery antivíruscd-is ami bootképes) az első jó pont a nodnál. (mer azért van ami a nod alatt csúszik át) (biztos védelem az amikor nem Internetezel, nem fogadsz fájlokat stb.)  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3462 Dátum: 2008.11.03 10:48:12 »
Na, lefuttattam a gépemen a Nodot, és nem talált semmit  :eek: ... Pedig ott van az összes beteg mp3-as, ugye. Ja, és elég sok file-t átugrott, pl. kiírt ilyesmit:

C:\System Volume Information\MountPointManagerRemoteDatabase - error opening (Access denied) [4]

Na most, tegnap éppenséggel ebben a System Value Information könyvtárban talált kétszer is vírust (különböző időpontokban!) az F-Secure...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3463 Dátum: 2008.11.03 10:53:05 »
Mondjuk érdekes a dolog, mert ha az Update-re klikkelek, azt írja ki, hogy nem kell frissítés, mert up to date a Nodom; viszont mikor elindítottam a víruskeresést, akkor kiírta, hogy a virus signature database elavult  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3464 Dátum: 2008.11.03 12:12:43 »
Mondjuk érdekes a dolog, mert ha az Update-re klikkelek, azt írja ki, hogy nem kell frissítés, mert up to date a Nodom; viszont mikor elindítottam a víruskeresést, akkor kiírta, hogy a virus signature database elavult  :wacko:

Töltsd le a NOD friss 30-napos próbaverzióját, ez 30 napig tök ingyenes teljes értékű, és be is frissíti magát.

-amíg az egyik fut, a másikat kapcsold ki, mert csúnyán összeakadhat a 2 vírusírtó.

-Ha egy vírusos gépre teszel írtót, akkor a már aktív vírust nem mindíg ismeri fel;  ezért kell egy másik gépen írtani!

A vírusírtón kívül használj még egy -két spyware irtót is ( AD-AWARE; Spyboot; Spywareterminator... ) mert ezek a kémprogik is marhára lassíthatják a rendszert.


Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!