Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598759 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3420 Dátum: 2008.10.12 19:02:52 »
Ma észrevettem a monitoron (Samsung 206BW) egy zölden világító pontot :helpsmilie:
Fehér háttérnél nem is látszik, de feketén annál inkább, kíváncsi vagyok a garis ügyintézésre :wacko:

Határozott mozdulattal az ujjad végével üss rá; ha eddig nem volt akkor ettől javulhat!
Kisgumikalimpács nem jó? :hammer: :hammer: :hammer: :flowers: :1eye:

Azzal nem tudod mekkorát ütsz!

- nem vicc, Samsung szervíz általában így orvosolja a pixelhibákat, kb 50% gyógyul ettől.
A kalimpáccsal is tudsz hasonló effektivitást produkálni....
Vagy meggyógyul vagy nem  :cool2: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :surrender: :surrender: :tt2: :tt2: ::) ::)

leszilaci

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3421 Dátum: 2008.10.16 11:22:25 »
nagyolló? :-* :laugh:
az kevés
forró, ecetes olló kell neki :)

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3422 Dátum: 2008.10.21 00:34:45 »
Hehe felhivtam penteken UPC-t, hogy mivel lejart a husegido pofatlanul dragan szamlazzak a netet. Erre a holgyike mondta, hogy akkor megemelnek duplajara es adnanak upc digital-t ugyanazert az arert amit eddig fizettem.
Mondom jo szal ma hoztak uj dobozokat es a net tenyleg utos lett  ::) - baaar duplanak azert nem dupla

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3423 Dátum: 2008.10.25 21:24:46 »
Meddig érdemes hardver (monitor+alkatrészenként komplett pc) vásárlással várni? Karácsony előtt várhatóak akciók, vagy akkor a megnövekedett keresletre való tekintettel inkább fentebb mennek az árak?
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3424 Dátum: 2008.10.25 21:33:44 »
Meddig érdemes hardver (monitor+alkatrészenként komplett pc) vásárlással várni? Karácsony előtt várhatóak akciók, vagy akkor a megnövekedett keresletre való tekintettel inkább fentebb mennek az árak?

Most mentek fel az árak, a $ meg az € árfolyam miatt. ha nem sürgős, akkor várj egy kicsit, kb. február elejére szoktak visszamenni a hardverárak, a természetes évvégi áremelkedésekből, erre jön mostmég a forint aprócska értékvesztése.


-  ha kell valami konkrétum, szólj !
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3425 Dátum: 2008.10.26 01:25:52 »
Meddig érdemes hardver (monitor+alkatrészenként komplett pc) vásárlással várni? Karácsony előtt várhatóak akciók, vagy akkor a megnövekedett keresletre való tekintettel inkább fentebb mennek az árak?

Most mentek fel az árak, a $ meg az € árfolyam miatt. ha nem sürgős, akkor várj egy kicsit, kb. február elejére szoktak visszamenni a hardverárak, a természetes évvégi áremelkedésekből, erre jön mostmég a forint aprócska értékvesztése.


-  ha kell valami konkrétum, szólj !
Lehet hogy hülye a kérdés, de lehet nálad bankkártyával, hitelkártyával fizetni?

Az általam kinézett dolgok:
Antec SonataIII
Asus P5Q Pro
Intel C2Duo E7200 2,53GHz
Geil 2X2GB DDR2 Ultra v. Evo One
HD3870 Sapphire Radeon v. valami 9600GT
Samsung SATA3 500GB F1 (esetleg 750GB)
valami halk procihűtő a gyári helyett (Glacialtech Igloo?)
rádiós billentyű+egér, lehetőleg nagy méretű egér (nagy kezem van) és kevés fölösleges gomb (gyerek mindig a power off-ot nyomja meg először a multimédia gombok közül, fölösleges kacatok)
DVD író, LG, Samsung...?
19" monitor LG, ...?
2.0 hangszórók, amin lehet kis zajt hallgatni
később külső vinyó archiválni

Lényeg hogy sokáig kibírja néhány szükségszerű alkatrész cserével, stabilan és halkan, gyorsan működjön. Mindenes gép lesz, munka, net, kicsi játék...
A mostani gépem még egy Abit BH6 lap köré épült, PIII 900-as procival, 256 Ram-mal. Nagyon régen vettük, azóta megy hibátlanul. Amikor a PIII proci kifutott, ami az utolsó volt és még be tudtam tenni az alaplapba, azt megvettem, vettem bele egy jobb vga kártyát (AGP2!!! :) ), meg nagyobb vinyót és már sok éve változatlanul megy. Játszani már régen nem játszom rajta, időm sincs rá. Ennek a mostani gépcserének is tudnia kell ezt az életutat, ezért igyekszem minőségi alkatrészeket összeválogatni!
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3426 Dátum: 2008.10.26 08:49:06 »
Meddig érdemes hardver (monitor+alkatrészenként komplett pc) vásárlással várni? Karácsony előtt várhatóak akciók, vagy akkor a megnövekedett keresletre való tekintettel inkább fentebb mennek az árak?

Most mentek fel az árak, a $ meg az € árfolyam miatt. ha nem sürgős, akkor várj egy kicsit, kb. február elejére szoktak visszamenni a hardverárak, a természetes évvégi áremelkedésekből, erre jön mostmég a forint aprócska értékvesztése.


-  ha kell valami konkrétum, szólj !
Lehet hogy hülye a kérdés, de lehet nálad bankkártyával, hitelkártyával fizetni?



Az általam kinézett dolgok:
Antec SonataIII
Asus P5Q Pro
Intel C2Duo E7200 2,53GHz
Geil 2X2GB DDR2 Ultra v. Evo One
HD3870 Sapphire Radeon v. valami 9600GT
Samsung SATA3 500GB F1 (esetleg 750GB)
valami halk procihűtő a gyári helyett (Glacialtech Igloo?)
rádiós billentyű+egér, lehetőleg nagy méretű egér (nagy kezem van) és kevés fölösleges gomb (gyerek mindig a power off-ot nyomja meg először a multimédia gombok közül, fölösleges kacatok)
DVD író, LG, Samsung...?
19" monitor LG, ...?
2.0 hangszórók, amin lehet kis zajt hallgatni
később külső vinyó archiválni

Lényeg hogy sokáig kibírja néhány szükségszerű alkatrész cserével, stabilan és halkan, gyorsan működjön. Mindenes gép lesz, munka, net, kicsi játék...
A mostani gépem még egy Abit BH6 lap köré épült, PIII 900-as procival, 256 Ram-mal. Nagyon régen vettük, azóta megy hibátlanul. Amikor a PIII proci kifutott, ami az utolsó volt és még be tudtam tenni az alaplapba, azt megvettem, vettem bele egy jobb vga kártyát (AGP2!!! :) ), meg nagyobb vinyót és már sok éve változatlanul megy. Játszani már régen nem játszom rajta, időm sincs rá. Ennek a mostani gépcserének is tudnia kell ezt az életutat, ezért igyekszem minőségi alkatrészeket összeválogatni!


Jó összeállítás! Én is hasonlóakbó válogatok most a saját fejlesztésre. A Giel ramok helyett valami egyszerű kingmax 1066-ost vagy esetleg ddr3-ast ( megfelelő alaplappal) tennék bele - nem annyival jobb , mint amennyivel drágább - és gondolom, ha tartós használatra szánod, nem cél a tuning.  Az Asus P5Q pro mellett érdemes megnézned a Gigabyte EP45-DS3R vagy DS4 lapjait -kb hasonló tudás, és ár, minimális különbségek, de ebből van DDR3-at támogató (EP45T-xxx), ill. mindkét ramtípust támogató (EP45C-xxx) lap is.
A proci helyett meg inkább az E8400-8500 ast választanám.
VGA ból én a Gefore kártyákat preferálom, de ez hitéleti kérdés. - ha sokáig akarod használni, és nemigen játszol, akkor egy Gf8600 passzivhűtésű kártyát tennék bele.

- A gyári hűtők meglehetősen jók,  az alaplap fordulatszámszabályozza - és ez később, ha mégis zajosnak találtatik gond nélkül cserélhető, valami hőcsöves nagyonhalkra.

-Mivel az alaplap tudja, és látom nem az olcsó kategóriát nézted, így javaslom, hogy a rendszert egy 160-320Gb méretű HDD-re tedd, az adatokat pedig 2db 500Gb -750Gb -1T tükrözött vincsin tárold. - A raid 5-10 verziót nem javaslom, mivel ott hardvergond esetén csak ugyanezzel a vezérlővel lehet életre kelteni az adatokat, de a tükrözött vincsiből, ha az egyiket kiveszed, akármiben, amiben van Sata csatlakozó hozzájutsz az adatokhoz, és a vincsihalál eseti adatvesztés ellen is védve vagy, ráadásul rendszerújrahúzáskor sem gond, ha formázod a rendszervincsit. - Nem vagyok paranoiás, csak láttam már meghalni 2 hónapos HDD-t -amiből az adatmentés a Kürt KFT-nek sem volt 100%-os
Monitorból inkább 22" szélesvásznú, mert alig több az ára, mint a 19" hagyományos, és mindenképp DVI csatlakozósat. - LG jó válsztás, az új Samsungok mostanában sorra halnak meg.

-Szinte biztos vagyok benne, hogy ez a gép már nem lesz annyira tartós, mint a PIII, de egy 5-6 évet valószínűleg gond nélkül elketyeg.

Bankártyát nem tudunk elfogadni (max ha a pinkódot is adod hozzá  :devil: ) de 500m-en belül 3 bank, és 5 automata van.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3427 Dátum: 2008.10.26 08:56:06 »

A proci helyett meg inkább az E8400-8500 ast választanám.
VGA ból én a Gefore kártyákat preferálom, de ez hitéleti kérdés. - ha sokáig akarod használni, és nemigen játszol, akkor egy Gf8600 passzivhűtésű kártyát tennék bele.

- A gyári hűtők meglehetősen jók,  az alaplap fordulatszámszabályozza - és ez később, ha mégis zajosnak találtatik gond nélkül cserélhető, valami hőcsöves nagyonhalkra.

Bocs hogy bele vauvau...
De a vga piacon most az ati/amd elég csúnyán rápirított az nvdiára. 43x0 vagy 46x0 esetleg 4850es karit inkább mondanám főleg az eléggé gyegnécske 8600 nem a legjobb választás.
Hűtőre pl olcsó de jó választásként pl javasolnám a coolermaster hypertx-et c2d 6420 ami 2133 mhz gyárilag 3,4ghz-n hajtva se engedi 43fok fölé és halk.
Ja ram terén sok legyen az a lényeg. nekem jelenleg 6giga van, és a 4hez képest is érződik a gyorsulás. (gondolkozok a 8gigán:) )  (64bit only)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3428 Dátum: 2008.10.26 09:29:20 »

A proci helyett meg inkább az E8400-8500 ast választanám.
VGA ból én a Gefore kártyákat preferálom, de ez hitéleti kérdés. - ha sokáig akarod használni, és nemigen játszol, akkor egy Gf8600 passzivhűtésű kártyát tennék bele.

- A gyári hűtők meglehetősen jók,  az alaplap fordulatszámszabályozza - és ez később, ha mégis zajosnak találtatik gond nélkül cserélhető, valami hőcsöves nagyonhalkra.

Bocs hogy bele vauvau...
De a vga piacon most az ati/amd elég csúnyán rápirított az nvdiára. 43x0 vagy 46x0 esetleg 4850es karit inkább mondanám főleg az eléggé gyegnécske 8600 nem a legjobb választás.
Hűtőre pl olcsó de jó választásként pl javasolnám a coolermaster hypertx-et c2d 6420 ami 2133 mhz gyárilag 3,4ghz-n hajtva se engedi 43fok fölé és halk.

Ja ram terén sok legyen az a lényeg. nekem jelenleg 6giga van, és a 4hez képest is érződik a gyorsulás. (gondolkozok a 8gigán:) )  (64bit only)


Itt most a 3870-el volt alternatíva, és nem elsődleges a játék - de való igaz az új ATI kártyák nagyon ütősek - a lényeget kiemeltem : passziv hűtés .- minden gépben elsőnek a VGA ventillátor hal meg, és az többnyire csak barkácsolással cserélhető.
- A túlhúzas sem volt szempont, de cserealapnak én is javasoltam a megfelelő hőcsöves hűtést  klikk:
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.26 09:32:18 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3429 Dátum: 2008.10.26 11:52:25 »
Tamás69

Még a múltkor dumáltunk itt a fórumon MSI laptopról. Mivel nekem ugye nem sürgős így még nem jutottam semmire, viszont sok emberrel beszéltem, és többségük aztmondta ne vegyek MSI-t, mert a garanciális szervíze nagyon gázos, ellentétben az Asussal, ahol állítólag futár viszi-hozza a cuccot és gyors is. Tudom nem úgy kell hozzáállni hogy ugyis elromlik, de ez is szempont. A Toshibánál mi a helyzet ezzel?

Te milyen laptopokat tudsz beszerezni? Asus és Toshiba megy? Ha lenne időd ezekre adhatnál árajánlatot!

Ami kell:
15,4"
Legalább 1,8 GHz-es proci
Legalább 2 GB RAM
Legalább 250 GB HDD
DVD író olvasó
LAN
WLAN
Bluetooth
A videókártya pedig valami jobbféle (nem integrált), ami valamelyest játékra is alkalmassá teszi a gépet. Pl. ATI Radeon HD3470 256 MB.

Amúgy erre is igaz hogy jobb várni vele, mert lehet hogy olcsóbb lesz?

Előre is köszi!
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3430 Dátum: 2008.10.26 13:32:19 »
Tamás69

Még a múltkor dumáltunk itt a fórumon MSI laptopról. Mivel nekem ugye nem sürgős így még nem jutottam semmire, viszont sok emberrel beszéltem, és többségük aztmondta ne vegyek MSI-t, mert a garanciális szervíze nagyon gázos, ellentétben az Asussal, ahol állítólag futár viszi-hozza a cuccot és gyors is. Tudom nem úgy kell hozzáállni hogy ugyis elromlik, de ez is szempont. A Toshibánál mi a helyzet ezzel?

Te milyen laptopokat tudsz beszerezni? Asus és Toshiba megy? Ha lenne időd ezekre adhatnál árajánlatot!

Ami kell:
15,4"
Legalább 1,8 GHz-es proci
Legalább 2 GB RAM
Legalább 250 GB HDD
DVD író olvasó
LAN
WLAN
Bluetooth
A videókártya pedig valami jobbféle (nem integrált), ami valamelyest játékra is alkalmassá teszi a gépet. Pl. ATI Radeon HD3470 256 MB.

Amúgy erre is igaz hogy jobb várni vele, mert lehet hogy olcsóbb lesz?

Előre is köszi!

Mindenre igaz, hogy most kivárni - ami € vagy $ forrásból jön.
Asus sem rossz, de én a Dell, Toshiba, IBM (Lenovo ) cuccokat jobban kedvelem - ( lehet azért, mert az Asusok telepítésével sokat szívtunk) - És az Albacomp notik sem rosszak ( gyakorlatilag ugyanaz, mint a Clevo )
-Gyakorlatilag bármit beszerzünk !
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3431 Dátum: 2008.10.26 14:40:07 »
Mindenre igaz, hogy most kivárni - ami € vagy $ forrásból jön.
Asus sem rossz, de én a Dell, Toshiba, IBM (Lenovo ) cuccokat jobban kedvelem - ( lehet azért, mert az Asusok telepítésével sokat szívtunk) - És az Albacomp notik sem rosszak ( gyakorlatilag ugyanaz, mint a Clevo )
-Gyakorlatilag bármit beszerzünk !
Nekem a cégnél egy Lenovo T60 van, hát azzal csak a gond van. Igaz nem játékgép így itt nem jön szóba, de nálunk egyöntetűen rossz vélemény alakult ki erről a típusról.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3432 Dátum: 2008.10.26 15:01:26 »
Az általam kinézett dolgok:
Antec SonataIII
Asus P5Q Pro
Intel C2Duo E7200 2,53GHz
Geil 2X2GB DDR2 Ultra v. Evo One
HD3870 Sapphire Radeon v. valami 9600GT
Samsung SATA3 500GB F1 (esetleg 750GB)
valami halk procihűtő a gyári helyett (Glacialtech Igloo?)
rádiós billentyű+egér, lehetőleg nagy méretű egér (nagy kezem van) és kevés fölösleges gomb (gyerek mindig a power off-ot nyomja meg először a multimédia gombok közül, fölösleges kacatok)
DVD író, LG, Samsung...?
19" monitor LG, ...?
2.0 hangszórók, amin lehet kis zajt hallgatni
később külső vinyó archiválni

Lényeg hogy sokáig kibírja néhány szükségszerű alkatrész cserével, stabilan és halkan, gyorsan működjön. Mindenes gép lesz, munka, net, kicsi játék...

Jó összeállítás! Én is hasonlóakbó válogatok most a saját fejlesztésre. A Giel ramok helyett valami egyszerű kingmax 1066-ost vagy esetleg ddr3-ast ( megfelelő alaplappal) tennék bele - nem annyival jobb , mint amennyivel drágább - és gondolom, ha tartós használatra szánod, nem cél a tuning.  Az Asus P5Q pro mellett érdemes megnézned a Gigabyte EP45-DS3R vagy DS4 lapjait -kb hasonló tudás, és ár, minimális különbségek, de ebből van DDR3-at támogató (EP45T-xxx), ill. mindkét ramtípust támogató (EP45C-xxx) lap is.
A proci helyett meg inkább az E8400-8500 ast választanám.
VGA ból én a Gefore kártyákat preferálom, de ez hitéleti kérdés. - ha sokáig akarod használni, és nemigen játszol, akkor egy Gf8600 passzivhűtésű kártyát tennék bele.

- A gyári hűtők meglehetősen jók,  az alaplap fordulatszámszabályozza - és ez később, ha mégis zajosnak találtatik gond nélkül cserélhető, valami hőcsöves nagyonhalkra.

-Mivel az alaplap tudja, és látom nem az olcsó kategóriát nézted, így javaslom, hogy a rendszert egy 160-320Gb méretű HDD-re tedd, az adatokat pedig 2db 500Gb -750Gb -1T tükrözött vincsin tárold. - A raid 5-10 verziót nem javaslom, mivel ott hardvergond esetén csak ugyanezzel a vezérlővel lehet életre kelteni az adatokat, de a tükrözött vincsiből, ha az egyiket kiveszed, akármiben, amiben van Sata csatlakozó hozzájutsz az adatokhoz, és a vincsihalál eseti adatvesztés ellen is védve vagy, ráadásul rendszerújrahúzáskor sem gond, ha formázod a rendszervincsit. - Nem vagyok paranoiás, csak láttam már meghalni 2 hónapos HDD-t -amiből az adatmentés a Kürt KFT-nek sem volt 100%-os
Monitorból inkább 22" szélesvásznú, mert alig több az ára, mint a 19" hagyományos, és mindenképp DVI csatlakozósat. - LG jó válsztás, az új Samsungok mostanában sorra halnak meg.

-Szinte biztos vagyok benne, hogy ez a gép már nem lesz annyira tartós, mint a PIII, de egy 5-6 évet valószínűleg gond nélkül elketyeg.

Bankártyát nem tudunk elfogadni (max ha a pinkódot is adod hozzá  :devil: ) de 500m-en belül 3 bank, és 5 automata van.
- Nem láttam neten eddig Kingmax 2x2GB-os memória szetteket, de nekem is szimpi lenne egy egyszerűbb és olcsóbb ram is. Ne akarom tuningolni. Pont ezért nem akarok ddr3-at sem. Drága és nincs szükségem az általa nyújtott - a mindennapi munkában valószínűleg alig észrevehető - gyorsulásra sem.Vagy van más előnye is a ddr3-nak?
- Nekem az Asus szimpibb, mint a Gigabyte. Itt szerintem ez is inkább hit kérdés. :)
- Az E8400, 8500 drágább egy tizessel, egyenlőre ez is jó lesz. Majd 1-2 év múlva, ha lemegy ennek a sorozatnak az ára, veszek bele valami izmosabbat.
- Vincsiből tervezek később többet, de indulásnál nincs pénzem 3-ra, mert az kb. 60ezer pénz magában. A raid önmagában nem csodaszer, mert ha táp vágja haza a vinyókat, akkor az ellen nem véd, ezért gondoltam egy külső meghajtóra archiváláshoz.
- DVI természetes. A 22" szélessávú miért jó? Intenzíven filmezni nem akarok pc-n.
- vga: Most a Geforce drága és gyengébb teljesítményű is. A 3870 régebbi modell, de az utódja a 45xx sem tud sokkal többet, csak majdnem 2* annyiba kerül, ezért gondoltam erre.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.26 20:24:14 írta u_istvan »
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3433 Dátum: 2008.10.26 21:48:47 »


OK! mostmár csak friss árak kellenek - hétfőn-kedden lesznek. és mondok pontos összegeket!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3434 Dátum: 2008.10.26 21:58:33 »
Mindenre igaz, hogy most kivárni - ami € vagy $ forrásból jön.
Asus sem rossz, de én a Dell, Toshiba, IBM (Lenovo ) cuccokat jobban kedvelem - ( lehet azért, mert az Asusok telepítésével sokat szívtunk) - És az Albacomp notik sem rosszak ( gyakorlatilag ugyanaz, mint a Clevo )
-Gyakorlatilag bármit beszerzünk !
Nekem a cégnél egy Lenovo T60 van, hát azzal csak a gond van. Igaz nem játékgép így itt nem jön szóba, de nálunk egyöntetűen rossz vélemény alakult ki erről a típusról.

-Mindenhol azt szidják, ami van :D  ( ez valóban így van)  Mindegyik gyártónak vannak gyengébb szériái, és félresikerült darabjai, csak nem mindegy, hogy arányaiban mennyi.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!