Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1576189 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #30 Dátum: 2004.03.26 13:48:08 »
Ha a világon mindenki Bat-et használna nem pedig az m* termékeit, és használna vírusirót, meg firewallt akár hardware-st is, akkor a vírusírók tépnék a hajukat rendesen  :D

Arról nem is beszélve, ha valaki Linux-ot használ  :D
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #31 Dátum: 2004.03.26 14:31:38 »
Idézetet írta: "KLaco"
Arról nem is beszélve, ha valaki Linux-ot használ  :D


Azért a férgek is előszőr Unix-on jelentek meg. Csak ahhoz kell némi ismeret. (Szóval biztos nem lenne ennyi vírus, de azért a lehetőség nincs kizárva.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #32 Dátum: 2004.03.26 14:37:38 »
Idézetet írta: "MrIP"
A Zone Alarmot frissitsd mert most sopor egy kimondottan ZA hibat kihasznalo fereg.


Van Linux CD-m is (UHU),de nem bírom felrakni.Egyrészt,ahogy a Fix tv-n elmagyarázta a srác,már azt sem értettem,másrészt szinte az összes progi windózos (pl az általam használt fájlcserélők is),így elég sok lehetőségtől esne el az ember.
Sajnos.

A ZoneAlarmon be van állítva az auto update.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #33 Dátum: 2004.03.26 15:31:54 »
Persze, az Linux és Unix nem zárja ki a vírusokat, de jobb.
Filecserélő van Linux alá is, dc++ hoz hasonló.
Suse Linux 8.0, vagy UHU Linux legújabb változata.
Telepítése, csinálsz 1db 3-4Gigás (maximum) Ext2-es partíciót PQMagic-el, és egy 128MB-os Linux Swap partíciót, Linux cd-ről bootolsz, onnantol 17000 szer rá kell menni a "Következő" gombra, és kész.
Beállítani már nem ilyen egyszerű, de jó szórakozás, és ha egyszer sikerül, nem fog meghalni 3havonta  :D
Laco 73 :D

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #34 Dátum: 2004.03.26 16:46:20 »
Most komolyan !

Szerinted akinek 3 havonta meghal a Windooza , annak meddig menne egy barmilyen Linux.
Nem tud benne szinte semmit alitgatni, 1 uj halokartyat sem tud beletenni,egy Firewire v. TV kartya pedig szinte remenytelen annak aki nem hasznal napi szinten 1-2 eve vmilyen Linuxot.

Ha van 1 konkret elkepzelese a geprol (feladatok, programok, kiepites)
akkor egy hozzaerto osszerak neki 1 gepet es az mehet evekig.
De ilyen embert meg nem lattam, mindig valami uj dolgot kell hozakapcsolni, ilyen jatek olyan progi.Errol az ujsag CD rol ezt rakom fel, a masikrol egy szebb GUI -t aztan ott a 2 nap es szegeny linux mar nem is indul.(persze konzolban szovegesen meg igen , de azt ki erti ?) :D

Termeszetesen En is tamogatom hogy terjenek at minel tobben, vagy legalabb probaljak ki.Csak sajnos amire odaig jutunk hogy egy mezei felhasznalo is elkonfiguralgat egy SUSE- t addigra pontosan anyiszor fog lemerevedni mint egy WIN.

A cegnel 6 eve ! megy 2 db NT4 server 1-2 perces megallasokkal, csak 1 dolgot csinalnak, es nem is kerult rajuk felesleges progi , csak az SP-k, 4db win2000 server 3 eve, 2 DB 2000 ADV. server klusterben 2 eve.
Az otthoni gepem win2000 csak akkor van leallitva ha hardvert cserelek, ujratelepitve is csak alaplapcserenel.A ceges irodai gepem 2,5 eve egyfolytaban zakatol, most hardverrel egyutt lesz lecserelve, ugyanakkor a titkarnoi es mas irodistak gepeit evente cserelgetik.

Szoval az emberi tenyezot kell kiiktatni, ugy lesz az igazi  :twisted:

 8)  :)  :lol:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #35 Dátum: 2004.03.26 19:49:54 »
A 2000-ről sok szépet hallottam, hogy jobb, mint az xp, nekem csak az NTFS nem tetszik, mert az ugyan nagyon stabil, és nem száll el, de ha elszáll, akkor az adataidat is buktad, mert lehet, hogy ha újratelepíted nem lesz jogod olvasni őket. Ezt hallottam, még tapasztalatom nem volt vele. A Linux csak azért nehezebb, mert nem lehet hozzá kapni minden kártyához drivert. De a fél éves cuccokhoz, szinte mindenhez van. Egyébként a windowsra nehezebb feltelepíteni néhány dolgot, mint Linuxra. Most pl. van egy Pinnacle PCTV Pro tunerem, az elvileg simán menne Linux alatt, ha lesz időm, ki is próbálom, XP alá nem tudom feltenni ezen a gépen. Egy másik gépen viszont csont nélkül felment. Norton Antivirus vagy Norton  Utilities az lehet baj forrás? Mert ME alatt az én gépemen is szépen fut a progi, más kérdés, hogy a távirányítón csak a hangszintnövelő működik.

Száz szónak is egy a vége, Linuxal kell próbálkozni, ha van időd, annál nagyobb élmény nincs, mint valamit arra bekonfigolni, windowshoz, ha nem megy fel vmi, 1000 dolgot töltessz le a netről hozzá, leszedsz mindent a gépről, újrakezded az egészet, format, stb, és akkor talán működik. Linuxnál ha felteszel 2 dolgot, akkor azok nem ütik egymást általában.
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #36 Dátum: 2004.03.27 20:06:29 »
Win2000-hez is letölthető - egy Linuxos - boot CD image, amivel hibátlanul olvasható a file rendszer és írható a registry is. Szóval aki ismeri az azért meg tudja oldani a problémák nagyrészét. És még jobban igaz Linuxra.
Én MrIp-vel értek egyet. Szerintem más a célközönsége a Linux-nak és más a Windowsnak. Nem bííírom elképzelni, hogy kis feleségem Linuxot installál vagy csak használ probléma nélkül - tud angolul. Egyszerűen az ilyen felhasználóknak csak probléma, ha egy Enternél többet kell leütni. Na ők nem fognak codec-et letölteni Linuxhoz, Windowshoz viszont igen.
Ennek ellenére én is egy Debian installal kűzdök a cégnél.
Szóval akiben van indíttatás az hajrá Linux, akiben nincs és annak inkább a 2000-et ajánlom - image backup-pal.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #37 Dátum: 2004.03.28 18:21:47 »
Idézetet írta: "Tamás69"
A vírusos levelet szinte biztos hogy nem te adtad fel, hanem valaki, akinek vírusos a gépe, és benne vagy a címlistájába, ugyanis a vírus a valódi helyet titkolva a címlistából válogat " feladót" és címzettet is. - és te is kaphatsz tole, más feladóval vírust!


Most jutott eszembe, hogy biztosan nem a mi gépünk vírusos - ahogy azt Te is mondod - hiszen a feleségem emiljén nem történnek hasonló események, márpedig mind a 2-t ugyanannyiszor nyitjuk ki. No legalább ennyi jó hír van.
music     

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #38 Dátum: 2004.04.05 13:24:03 »
Azért a Norton Live Update-nél nem szabad elfelejteni, hogy automatikusan csak az adatbázist frissíti, a programot magát nem. Ehhez időnként célszerű "kézzel" elindítani a vezérlő menüből a Liva Updatet. Ilyenkor cseréli a szükséges dll-eket stb. is. Ha jól emlékszem, ugyanez van a ZoneAlarmnál is......
acimedve

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #39 Dátum: 2004.04.05 16:15:37 »
Ha egy videoklipet csak az aktuális oldalon lehet megnézni,letölteni nem lehet,hogyan,milyen progi segítségével lehet mégis levadászni?
Képlopóval?
Hiszen a gépen lejátszódik,tehát valahogy ki lehet nyerni,nem? :roll:

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #40 Dátum: 2004.04.05 16:26:36 »
Idézetet írta: "Szonár"
Ha egy videoklipet csak az aktuális oldalon lehet megnézni,letölteni nem lehet,hogyan,milyen progi segítségével lehet mégis levadászni?
Képlopóval?
Hiszen a gépen lejátszódik,tehát valahogy ki lehet nyerni,nem? :roll:


Ez attol fugg hogy milyen video, valami internetes stream video(pl :rm,asf,wmv) vagy normal vid (mpg,avi, lehet wmv is)csak nincs hozza link, hanem pl. egy php script nyitja.

Szoval mond melyik oldal es megnezem hogy lehetne megkaparintani.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #41 Dátum: 2004.04.06 16:37:13 »
Most nincs konkrét csak általában kérdeztem.
Ha lesz,szólok.
Kiterjesztést se nagyon tudok mondani,mert általában magára az oldalra van rajzolva egy sötét luk és abban szok lejátszódni a klip mint egy mozivásznon.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #42 Dátum: 2004.04.07 10:55:57 »
Idézetet írta: "Szonár"
Most nincs konkrét csak általában kérdeztem.
Ha lesz,szólok.
Kiterjesztést se nagyon tudok mondani,mert általában magára az oldalra van rajzolva egy sötét luk és abban szok lejátszódni a klip mint egy mozivásznon.


Ha megnézed az oldal forrását, akkor ott általában meg lehet találni a linket a file-ra. Ezek után, ha nem streaming video, le is lehet tölteni. (Sok esetben már amúgy is ott van a cache-ben. Ez IE alatt általában a Temporary Internet Files, Netscape-nél emlékeim szerint kimondottan Cache-nek hívják. Ott a kiterjesztés jó szokott lenni, de a név valami hülyeség.)

Ha elküldöd a linket segítek.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #43 Dátum: 2004.04.07 12:44:33 »
MrIP & afekete!
Köszönöm a segítségeteket!
Ha aktuális lesz,élek vele.
Zoli

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #44 Dátum: 2004.04.07 13:27:44 »
Gyorsan vadásztam egy példát.
(Korhatáros!)
Én ennek a forrásán nem látom a mozi linkjét csak az active x-ét meg a wmplayer code-ét.

http://galleries.googirls.com/03FEB/02-354/?rid=pp3161