Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597915 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3405 Dátum: 2008.10.03 08:06:40 »
Ti kibékültetek a Vistával? Nekem a végleges verzió is teljesen béta állapotúnak tűnt (pl. Terratec DMX 6Fire driver recsegett, Radeon driver csak 800x600-at engedett, fagyott, lassan bútolt, szörnyen sok memóriát kért), úgyhogy visszatettem az XP-t, ami nem hibátlan, de sokkal tisztább, szárazabb, gyorsabb.
Ki. bár a ramot zabálja kb 3 giga kell alapból hogy kényelmesen terpeszkedjen. Egyébként csak drivergondok akadtak, főleg régebbi hardver elemekkel. Minden másba zsír.

Újratelepítéskor énis bepróbálkozok vele; igazából a TV kártya használhatóságától tartok, de mással sok gond nem lehet.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3406 Dátum: 2008.10.03 08:42:46 »
Ti kibékültetek a Vistával? Nekem a végleges verzió is teljesen béta állapotúnak tűnt (pl. Terratec DMX 6Fire driver recsegett, Radeon driver csak 800x600-at engedett, fagyott, lassan bútolt, szörnyen sok memóriát kért), úgyhogy visszatettem az XP-t, ami nem hibátlan, de sokkal tisztább, szárazabb, gyorsabb.
Ki. bár a ramot zabálja kb 3 giga kell alapból hogy kényelmesen terpeszkedjen. Egyébként csak drivergondok akadtak, főleg régebbi hardver elemekkel. Minden másba zsír.
Az teny, hogy ha elvezni is akarod jobb vas kell hozza, de nem mondanam, hogy sokkal jobban terjeszkedik. A melos gepem (IBM T60) XPvel 710mega ramot eszik meg a 2gigbol indulasnal. Az otthoni (DELL inspiron 6400) Vistaval 1gigat kajal amikor elindul a 2bol -> es ugyan igaz, hogy a dell-ben sokkal jobb a proci, de nalam a Vista gyorsabb is mint az XP

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3407 Dátum: 2008.10.03 09:54:15 »
Én otthon átálltam Mac-re...

Milyen? Grafikai munkák miatt álltál át, vagy geekségből?  :devil: 

Engem is vonz a platform, játszani évek óta nem szoktam, torrent, net, szoftverek arra is vannak, csak meg kéne venni egy drága, upgrade-elhetetlen hardvert hozzá...

Volt elötte egy erőgép PC-m, amit utána nem győztem lehalkítani mindenféle passzív hűtőkkel, meg Zalmanokkal. Aztán rájöttem, nekem egy kicsi és csendes gép kell. Mint a MacMini. Meg érdekelt az oprendszer is. Aztán számolgattam, és a MacMini olcsóbb volt, mint minden más, amit én tudtam volna összerakni hasonló méretben, csöndesen PC-s elemekből. Aztán először szenvedtem a rendszerrel, ma meg már jó, kézre áll, jobban mint egy PC. Persze vannak érdekességek. A laptoppal nem tudtam olyan hálózatot összehozni, hogy a Minire dugott nyomtatót tudja használni, viszont az EEE-n futó Linux rögtön felismerte, és mindenféle konfiguráció nélkül lehet is nyomtatni a Mac-en át róla.  :clap:  Ami genyaság, hogy a Spore nem megy a Minin, viszont a rajta futó Windows emuláción igen.  :censored:

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3408 Dátum: 2008.10.03 12:29:14 »
Aztán rájöttem, nekem egy kicsi és csendes gép kell. Mint a MacMini. Meg érdekelt az oprendszer is. Aztán számolgattam, és a MacMini olcsóbb volt, mint minden más, amit én tudtam volna összerakni hasonló méretben, csöndesen PC-s elemekből.

Világos gondolatmenet.  :yes: Köszi, hogy megosztottad.

Én is keresgéltem a nyáron, és majdnem kikötöttem a Mac Mininél: médialejátszó cuccot kerestem a nappaliba, ami mutatós, nem nagy, csendes, és olyan rendszere van, ami frissíthető, és nem chipfüggő a dekódolás, lejátszás (magyarul win, linux, mac). Majdnem Mac Mini lett a vége, végül agamnak összeraktam egy Antec Fusion Black házba egy combos kis rendszert, ami talán rugalmasabb, mint a Mini, és feltettem rá egy rendes multimédiás frontendet (xbmc, királyság), amit egy szál távirányítóval (logitech Harmony) teljes körűen, billentyűzet és egér nélkül tudok irányítani.

Egyébként most már vannak nem csak Via procival szerelt, nagyon pici asztali gépek (pl. Acer L5100), amik tudhatnak annyit, mint a Mini, sőt, mázlival akár egy OS X is felmehetne rájuk. Irodába, otthoni általános célra csak ilyet vennék, tök fölöslegesek a négymagos izével, 800W-os táppal szerelt erőgépek (ill fűtőtestek).

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3409 Dátum: 2008.10.07 19:08:43 »
Kedves Mindenki!

Ha esetleg akad egy amúgy leselejtezésre váró asztali szgép, ami azért még használható, fut rajta pl win95, esetleg Xp, és elvihető, az ne tartsa magában! Édesanyámnak szeretnék egy játszós gépet.

Köszönöm!
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3410 Dátum: 2008.10.07 19:22:42 »
Kedves Mindenki!

Ha esetleg akad egy amúgy leselejtezésre váró asztali szgép, ami azért még használható, fut rajta pl win95, esetleg Xp, és elvihető, az ne tartsa magában! Édesanyámnak szeretnék egy játszós gépet.

Köszönöm!

Az első gépemet fel tudom ajánlani, az adataira nem igazán emlékszem, fejlesztgetve is volt... Win98 szépen elfut rajta, netezni tökéletes! Holnap Szegeden átvehető 2és 8közt ::)
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3411 Dátum: 2008.10.07 20:15:32 »
Wov! Ha ez megoldható... :clap: :clap: :clap: thx!
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3412 Dátum: 2008.10.07 20:24:10 »
Wov! Ha ez megoldható... :clap: :clap: :clap: thx!

Akkor beteszem a kocsiba! Sokat ne várj tőle :flowers: de az oprendszer is oké, meg minden működik... Amúgy nagyon alap konfig....
Piaristánál leszek, majd hívj, mielőtt jössz, és leszaladok! Belegondoltam  miklehetnek abba.. PII 233Mhz, cd író, meg valami alap videokártya, ramot nemtudom, de majd intézed Te hogy toppon legyen :sorcerer:
kisa
born to ride

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3413 Dátum: 2008.10.11 09:34:40 »
Azt hallottam, hogy karácsony előtt piacra dobnak egy új laptopot, aminek az ára forintra átszámítva kb. 60e lesz. Kíváncsi vagyok, meg főként arra, hogy hol hozzák be mégis a hasznot, mennyi lesz hozzá pl. egy új adapter, vagy akksi...
music     

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3414 Dátum: 2008.10.11 22:09:39 »
Ma észrevettem a monitoron (Samsung 206BW) egy zölden világító pontot :helpsmilie:
Fehér háttérnél nem is látszik, de feketén annál inkább, kíváncsi vagyok a garis ügyintézésre :wacko:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3415 Dátum: 2008.10.12 09:32:14 »
Ma észrevettem a monitoron (Samsung 206BW) egy zölden világító pontot :helpsmilie:
Fehér háttérnél nem is látszik, de feketén annál inkább, kíváncsi vagyok a garis ügyintézésre :wacko:

Csak egy?? Állítólag a limit valami 5 pixel... :alien:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3416 Dátum: 2008.10.12 09:41:33 »
Ma észrevettem a monitoron (Samsung 206BW) egy zölden világító pontot :helpsmilie:
Fehér háttérnél nem is látszik, de feketén annál inkább, kíváncsi vagyok a garis ügyintézésre :wacko:

Határozott mozdulattal az ujjad végével üss rá; ha eddig nem volt akkor ettől javulhat!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3417 Dátum: 2008.10.12 11:37:42 »
Ma észrevettem a monitoron (Samsung 206BW) egy zölden világító pontot :helpsmilie:
Fehér háttérnél nem is látszik, de feketén annál inkább, kíváncsi vagyok a garis ügyintézésre :wacko:

Határozott mozdulattal az ujjad végével üss rá; ha eddig nem volt akkor ettől javulhat!
Kisgumikalimpács nem jó? :hammer: :hammer: :hammer: :flowers: :1eye:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3418 Dátum: 2008.10.12 12:49:35 »
nagyolló? :-* :laugh:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3419 Dátum: 2008.10.12 13:09:33 »
Ma észrevettem a monitoron (Samsung 206BW) egy zölden világító pontot :helpsmilie:
Fehér háttérnél nem is látszik, de feketén annál inkább, kíváncsi vagyok a garis ügyintézésre :wacko:

Határozott mozdulattal az ujjad végével üss rá; ha eddig nem volt akkor ettől javulhat!
Kisgumikalimpács nem jó? :hammer: :hammer: :hammer: :flowers: :1eye:

Azzal nem tudod mekkorát ütsz!

- nem vicc, Samsung szervíz általában így orvosolja a pixelhibákat, kb 50% gyógyul ettől.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!