Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1600996 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3285 Dátum: 2008.08.12 07:33:50 »
Végülis tegnap sikerült életet lehelni a gépbe, de nem százas teljesen így sem. Az alaplapon letiltottam a SATA-s eszközöket és csak az IDE-t hagytam, továbbá lehúztam a dvd írót, hogy csak a winyót látja-e. Így el is indult a gép, felismert a winyót. Hurrá. Utána visszaraktam a dvd írót, azt is látta, jöhetett az oprendszer install. Install után az alaplapi driverek felpakolását követően újraindítottam és megint kriksz-krakszokat írt ki az IDE eszközök helyett. Reset, majd mintha semmi gondja nem lenne szépen felállt a rendszer. Ezt követően még egyszer volt ilyen, de újabb reset után az is helyrejött. Mindenesetre nem túl megnyugtató így a helyzet.
A sebességről még túl sok mindent nem tudok mondani, bár az igaz, hogy a Photoshop durván begyorsult  :punk:
A Q3 Arena timedemóját  hogy is kell futtatni? :)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3286 Dátum: 2008.08.12 08:54:43 »
Végülis tegnap sikerült életet lehelni a gépbe, de nem százas teljesen így sem. Az alaplapon letiltottam a SATA-s eszközöket és csak az IDE-t hagytam, továbbá lehúztam a dvd írót, hogy csak a winyót látja-e. Így el is indult a gép, felismert a winyót. Hurrá. Utána visszaraktam a dvd írót, azt is látta, jöhetett az oprendszer install. Install után az alaplapi driverek felpakolását követően újraindítottam és megint kriksz-krakszokat írt ki az IDE eszközök helyett. Reset, majd mintha semmi gondja nem lenne szépen felállt a rendszer. Ezt követően még egyszer volt ilyen, de újabb reset után az is helyrejött. Mindenesetre nem túl megnyugtató így a helyzet.
A sebességről még túl sok mindent nem tudok mondani, bár az igaz, hogy a Photoshop durván begyorsult  :punk:
A Q3 Arena timedemóját  hogy is kell futtatni? :)

Idekábelt nem dugtad be fordítva? - hosszú szakasz az alaplap és eszköz közé, rövid szakasz a két eszköz közé essen!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3287 Dátum: 2008.08.12 09:21:28 »
Nem, arra mindig figyelek :) (Btw - a pénz megérkezett?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3288 Dátum: 2008.08.12 20:41:52 »
Nem, arra mindig figyelek :) (Btw - a pénz megérkezett?

igen köszi!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3289 Dátum: 2008.08.13 08:07:56 »
Azt vettem észre, hogy feszültségmentes állapotot követően ( a tápegységet is mindig kikapcsolom) bekapcsolás után "insert system disk..." hibát ír ki, majd ha nyomok egy reset-et, akkor utána szépen indul a rendszer. Mi a franc lehet a gond? Hosszútávon nem örülnék ennek a fajta bekapcsolási módnak.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3290 Dátum: 2008.08.13 08:42:42 »
Azt vettem észre, hogy feszültségmentes állapotot követően ( a tápegységet is mindig kikapcsolom) bekapcsolás után "insert system disk..." hibát ír ki, majd ha nyomok egy reset-et, akkor utána szépen indul a rendszer. Mi a franc lehet a gond? Hosszútávon nem örülnék ennek a fajta bekapcsolási módnak.

Valami - gondolom a HDD, vagy a tápegység 12V része lassan szedi össze magát - az utóbbi időben két hasonló eset volt, ha a biosban átkapcsoltuk a bejelentkezési módot a hosszabb verzióra ( akkurátusan végigszámoltattuk a memóriát) az megoldás volt a problemre.

-Tápegységcserét próbáltad?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3291 Dátum: 2008.08.13 08:45:30 »
Van egy olyan hiba, hogy amikor indul a géped a BIOS nem várja meg a detektáláskor a HDD felpörgését.
Így akár random is lehet a felismerés, de rebootkor már pörög a vinyó így mindig felismeri.
Létezik egy beállítás erre a BIOS -okban, bár nem mindegyikben mert ez inkább régebben volt gond az IDE csatolós nagy (200GB feletti) vinyók elterjedésekor.
Sajnos ez a menüpont nem egyforma mindenhol, ....   milyen alaplapod van ?
Ha nincs ilyen késleltetés állítás akkor azzal lehet trükközni hogy beállítod a Memória ellenőrzést a bootkor, így van ideje felpörögni a vinyónak.

Azt vettem észre, hogy feszültségmentes állapotot követően ( a tápegységet is mindig kikapcsolom) bekapcsolás után "insert system disk..." hibát ír ki, majd ha nyomok egy reset-et, akkor utána szépen indul a rendszer. Mi a franc lehet a gond? Hosszútávon nem örülnék ennek a fajta bekapcsolási módnak.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3292 Dátum: 2008.08.13 09:47:23 »
Nokia telefonhoz vennék CA-42 összekötő kábelt. Jó az utángyártott, vagy érdemes gyárit venni? (Nem feltétlenül újat.)
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3293 Dátum: 2008.08.13 10:24:06 »
Van egy olyan hiba, hogy amikor indul a géped a BIOS nem várja meg a detektáláskor a HDD felpörgését.
Így akár random is lehet a felismerés, de rebootkor már pörög a vinyó így mindig felismeri.
Létezik egy beállítás erre a BIOS -okban, bár nem mindegyikben mert ez inkább régebben volt gond az IDE csatolós nagy (200GB feletti) vinyók elterjedésekor.
Sajnos ez a menüpont nem egyforma mindenhol, ....   milyen alaplapod van ?
Ha nincs ilyen késleltetés állítás akkor azzal lehet trükközni hogy beállítod a Memória ellenőrzést a bootkor, így van ideje felpörögni a vinyónak.

Azt vettem észre, hogy feszültségmentes állapotot követően ( a tápegységet is mindig kikapcsolom) bekapcsolás után "insert system disk..." hibát ír ki, majd ha nyomok egy reset-et, akkor utána szépen indul a rendszer. Mi a franc lehet a gond? Hosszútávon nem örülnék ennek a fajta bekapcsolási módnak.

Akkor már ketten tippelünk erre :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3294 Dátum: 2008.08.13 12:37:08 »
Köszi az ötletet, tényleg ez lehet a hiba. Az alaplap egy Gigabyte GA-MA78GM-S2H és a gond az IDÉs 160 gigás Samsung winyóval van. Otthon kipróbálom a hosszabb bootolást és beszámolok az eredményről.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3295 Dátum: 2008.08.13 13:57:23 »
Ugyanilyen lapom van, SATA vinyóval, Antec házhoz kapott 430-as táppal, és nincs ilyen gond.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3296 Dátum: 2008.08.13 18:57:19 »
 Figyelem, az Expert nagykerben már van Asus 901-es zseblaptop. Atom processzor, fekete vagy fehér változat, Linux, és TELJES magyar billentyűzet! Én éppen töltöm a sajátom.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3297 Dátum: 2008.08.13 22:56:34 »
Figyelem, az Expert nagykerben már van Asus 901-es zseblaptop. Atom processzor, fekete vagy fehér változat, Linux, és TELJES magyar billentyűzet! Én éppen töltöm a sajátom.

És van már a használható verzió is, az 1000H  10" kijelzővel, és rendes HDD-vel - ezek valóban hordozható gépek, és nem a kishelyet foglaló asztali PC-ként használható 17" akármik.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3298 Dátum: 2008.08.14 05:45:05 »
Figyelem, az Expert nagykerben már van Asus 901-es zseblaptop. Atom processzor, fekete vagy fehér változat, Linux, és TELJES magyar billentyűzet! Én éppen töltöm a sajátom.
Szvsz az MSI Wind főleg 6cellás akksival talán jobb. Főleg, hogy 2 giga ramos is lehet.  ::) Csak még, nincs 6cellás akksis verzió. :wub:

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3299 Dátum: 2008.08.14 08:26:02 »
Cégnek fogok én is venni valami mini-laptopot. Eddig a Wind tűnt befutónak, de ha van Atommal és 10" kijelzővel Eee, az már dilemma.  :surrender: