Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597790 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3255 Dátum: 2008.08.05 14:07:04 »
Na, cool :) Én a depo.hu-t nézegetem ott alkatrészenként összevadászva egész jó áron van, csak sajna mindegyik bolt bp-i :( Szombathelyen ennyiből nem úsznám meg, egy jó 5-6000-rel többe lenne. Pedig már jó lenne a gépezet.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3256 Dátum: 2008.08.05 14:08:43 »
Satriani
Egy próbát mindenképp megér, de beleéltem magam már egy kicsit az újabb - elvileg jobb, gyorsabb - gépbe...
Meg hogy pár évig ne kelljen hozzányúlni ehhez a borzalomhoz. Két éve szenvedek vele már.
(VIA IDE Driver: ezt kell??)
Nagyon köszi a helpet.  :flowers:

Még egy kérdés azért: a memtestet a telepítő cd-t elindítva tudom futtatni? XP, 4 hetes rendszer.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.05 14:11:50 írta kleingy »
         

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3257 Dátum: 2008.08.05 14:14:41 »
Köszi Tamás az infót!

Ami nekem a gép összeállítása mellett még az áron kívül szempont, az az alacsony fogyasztás. AMD-ből csak a 4850e verzió az (ebben a kategóriában), ami erre van kihegyezve?  A 6000 X2 jóval többet zabál, nem? Memóriából nem ragaszkodom annyira a leírthoz, szerintem amit leírtál is teljesen megfelel (a lényeg, hogy egy esetleges pici tuningot elbírjon, ha szükség van rá).

Kb. mikorra lenne meg 4850-es procival, az IDE bővítővel és az általad ajánlott memóriával?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3258 Dátum: 2008.08.05 15:08:09 »
Na, cool :) Én a depo.hu-t nézegetem ott alkatrészenként összevadászva egész jó áron van, csak sajna mindegyik bolt bp-i :( Szombathelyen ennyiből nem úsznám meg, egy jó 5-6000-rel többe lenne. Pedig már jó lenne a gépezet.
ebolt.hu  :sorcerer:

Futárral egész ország területére pár nap alatt olcsón szállítanak. Már többször vásároltam náluk, bátran merem ajánlani. (Persze megveheted Tamásnál is, neki valószínűleg még jobb árai vannak. A tanácsaira meg hallgass, memória-fronton különösen.)

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3259 Dátum: 2008.08.05 15:11:49 »
(VIA IDE Driver: ezt kell??)

Még egy kérdés azért: a memtestet a telepítő cd-t elindítva tudom futtatni? XP, 4 hetes rendszer.

Szerintem az USB driver első körben, a beszúrt képen arra vonatkozik a hibaüzenet.

Parancssorból fut a program. Én ezt tölteném le, és kiírnám egy CD-RW lemezre, amit használat után lehet törölni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3260 Dátum: 2008.08.05 18:13:13 »
Egyszerű: innen le kell tölteni a drivert, és a lementett zipet kicsomagolni, a benne lévő setup.exét lefuttatni.
No letoltottem, el is indul a telepites elokeszitese, majd utana nagy trukkosen semmi se tortenik az egvilagon. Tehat maga a telepito nem megy fel.
Bocs a furi irasert, nincs magyar meg mindig ezen a szutykon... Amivel szinten semmit se tok kezdeni.
Kerdes- javitani akartam volna az XP-t telepito CD-vel, keri az rendszergazda jelszavat, megadom, utana kiirja, hogy C kettospont per Windows kettospont. Hogy kellene javitani?  :online2long:
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3261 Dátum: 2008.08.05 20:07:20 »
Kerdes- javitani akartam volna az XP-t telepito CD-vel, keri az rendszergazda jelszavat, megadom, utana kiirja, hogy C kettospont per Windows kettospont. Hogy kellene javitani?  :online2long:

Várj, te a javítókonzolba léptél be, nem javítótelepítést választottál. Ez az ms oldaláról van:

Idézet
A Windows javítását a telepítőlemez segítségével végezhetjük el, amelynek lényege, hogy a sérült állományokat kicseréli az eredeti példányokra. Mielőtt belefognánk, nem árt, ha pár fontos dolgot megjegyzünk: olyan telepítőlemezről végezzük a javítást, amilyen verziójú és nyelvű Windows van a gépen. Tehát egy eredeti kiadású XP-lemezzel nem jó egy SP2-es verziót javítani, mert csak jobban elronthatjuk. Ezért már a művelet megkezdése előtt legyünk tisztában a telepített rendszer verziószámával. A másik lényeges pont, hogy a Windows-javító csak a rendszerfájlokhoz nyúl hozzá, tehát a rendszerleíró adatbázist is minimálisan módosítja, a jelenleg telepített programjainkat és dokumentumainkat nem törli. Ellenben a Windows Update helyről letöltött frissítéseket, és esetleg az illesztőprogramokat is újra kell telepítenünk. A javítás menete egyszerű: a telepítőlemezt behelyezve a számítógépet erről indítjuk el, majd az üdvözlő képernyőn nem a javítókonzolt választjuk, hanem továbblépünk (mintha friss példányt telepítenénk). A licenc ablakának megjelenése után megtörténik a Windows felismerése. Ha megfelelő verziót talál gépünkön, válasszuk a javítótelepítést, majd kövessük a képernyőn megjelenő utasításokat. Legyen kéznél a termékkulcs, mert kérni fogja a varázsló! A javítás végeztével a Windows berendezi az asztalunkat a meghibásodás előtti állapotba, a programok is működni fognak, kivéve azok, amelyek szorosan kötődtek a rendszerhez (például a töredezettségmentesítők). Amennyiben nem sikerült a felismerés, nem kapjuk meg a javításra felszólító ablakot, és egyből a partíciók listájára ugrunk. Ilyenkor (a legtöbb esetben) sajnos újra kell telepítenünk a rendszert.

Magyar billentyűzetet simán hozzá tudsz adni, (klasszikus nézetben) Vezérlőpult - Területi és nyelvi beállítások (angolul regional settings talán) - Nyelvek (középső fül) - Részletek - Hozzáadás.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3262 Dátum: 2008.08.05 20:23:20 »
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3263 Dátum: 2008.08.05 21:03:03 »
Köszi Tamás az infót!

Ami nekem a gép összeállítása mellett még az áron kívül szempont, az az alacsony fogyasztás. AMD-ből csak a 4850e verzió az (ebben a kategóriában), ami erre van kihegyezve?  A 6000 X2 jóval többet zabál, nem? Memóriából nem ragaszkodom annyira a leírthoz, szerintem amit leírtál is teljesen megfelel (a lényeg, hogy egy esetleges pici tuningot elbírjon, ha szükség van rá).

Kb. mikorra lenne meg 4850-es procival, az IDE bővítővel és az általad ajánlott memóriával?


Amikor az árakat néztem neked, akkor még volt a nagykerben; ha komoly a dolog, reggel 8-10 között csörögj rám, és berendelem, akkor estére, legrosszabb esetben másnap napközben nálam a cucc. innen csak a transzportálást kell megoldani.

Igen, a 4850 csökkentett fogyasztású; ha ez fontos, akkor valóban ez a nyerő.

Posta, vagy haverviszi, végülis bármi megoldható!
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.05 21:05:36 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3264 Dátum: 2008.08.05 23:16:10 »
Srácok, én nemtom mit csináltam, feltehetően csak azt, amit Satriani mondott, ill javasolt, de a gépem per pé 6. órája megy hiba nélkül, ebből legalább kettőt 100%-os CPU terhelésen (60 GB másolás egyik partícióról a másikra).  :eek: Nulla fagyás, stb, na persze lassulás volt, de bírta!
 
XP javításával, ami a Satriani által javasolt módon alig volt 15-20 perc, visszajött a magyar nyelvem is!!!  :clap:
Nagyon köszi mindenkinek a segítséget!  :clap: :flowers:

Igaz, ettől függetlenül nem teszek le a gép "frissítéséről", ami az elavult hardverelemeket illeti, ezügyben Tamással még konzultálok.  :)
         

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3265 Dátum: 2008.08.06 08:08:01 »
Az előbb próbáltalak hívni, de ki vagy kapcsolva. Vagy a 70/94....5 számod megszűnt?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3266 Dátum: 2008.08.06 09:36:45 »
...a gépem per pé 6. órája megy hiba nélkül...

 :clap: Örülök, hogy sikerült. Kopp-kopp.

-----------

Használ itt valaki Logitech Harmony távirányítót?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3267 Dátum: 2008.08.06 10:26:23 »
Srácok, én nemtom mit csináltam, feltehetően csak azt, amit Satriani mondott, ill javasolt, de a gépem per pé 6. órája megy hiba nélkül, ebből legalább kettőt 100%-os CPU terhelésen (60 GB másolás egyik partícióról a másikra).  :eek: Nulla fagyás, stb, na persze lassulás volt, de bírta!
 
XP javításával, ami a Satriani által javasolt módon alig volt 15-20 perc, visszajött a magyar nyelvem is!!!  :clap:
Nagyon köszi mindenkinek a segítséget!  :clap: :flowers:

Igaz, ettől függetlenül nem teszek le a gép "frissítéséről", ami az elavult hardverelemeket illeti, ezügyben Tamással még konzultálok.  :)

Csak megijedt, hogy kidobod :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3268 Dátum: 2008.08.06 18:10:25 »
Csak megijedt, hogy kidobod :D

A múltkor pont így jártam, a laptop DVD-olvasó/írója adta meg magát, de olyan szinten, hogy meg se nyekkent, ha beletettem valamit, illetve a tálcát se volt hajlandó kinyitni. Csak a vésznyitóval nyílt. Újraindítások sem használtak. Már eldöntöttem, hogy viszem Tamáshoz a következő mikrotalin, aztán a tali napján egyszer csak újra működött, mintha mi se történt volna  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3269 Dátum: 2008.08.07 00:14:44 »
Csak megijedt, hogy kidobod :D

A múltkor pont így jártam, a laptop DVD-olvasó/írója adta meg magát, de olyan szinten, hogy meg se nyekkent, ha beletettem valamit, illetve a tálcát se volt hajlandó kinyitni. Csak a vésznyitóval nyílt. Újraindítások sem használtak. Már eldöntöttem, hogy viszem Tamáshoz a következő mikrotalin, aztán a tali napján egyszer csak újra működött, mintha mi se történt volna  ::)


Azt ne hallgasd el, hogy közben kétszer földhözvágtad  :devil:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!