Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597803 alkalommal)

0 Felhasználó és 32 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3240 Dátum: 2008.08.02 15:33:33 »
Tegnap este frissiteni probaltam, aszonta, a legfrissebb van rajta, most toroltem es ujrarakta magat.

Hogy mennyi bajod van ezzel a géppel! :D


mindenek előtt próbálkozz egy rendszervisszaállítással   ( kellékek/rendszereszközök/rendszervisszaállítás)
ha nem megy; Spyware kereső progi futtatás ( AD-AWare stb.)
ha ez sem;
Eressz rá egy win frissítő telepítést, ez az összes win file-t lecserél az eredetire, de a beállításaid maradnak.
Ha filesérülés, akkor ez megoldja, ha nem akkor a registrit túrta szét valami ( trojai, spyware...) - akkor teljes újrahúzás - ha Ad-Aware és társai sem segítenek.

-persze ha filesérülés, akkor el kell kezdeni nyomozni, hogy mitől, mert ez nem természertes!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3241 Dátum: 2008.08.02 16:45:02 »
Ezzel a geppel 2 eve csak bajom van. Par honapnal tovabb sztem meg nem surun volt jo.
Rendszervisszaallitas nem nyert, mivel alapvetoen is ki van ez kapcsolva, csak tegnap toroltem egy progit es arra a datumra allitott vissza. Amugy akkor halt be asszem a rendszer is, amikor progitorles utan ujrainditottam a rendszert, bar nem vok benne teljesen biztos.
Ad-Aware talalt 21 fajlt, win frissitest nemtom, micsoda. Problema tovabbra is fennall.
Az se mond neked semmit, ami a kepen szerepel a HU felirat helyett?
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3242 Dátum: 2008.08.02 17:57:53 »
Ezzel a geppel 2 eve csak bajom van. Par honapnal tovabb sztem meg nem surun volt jo.
Rendszervisszaallitas nem nyert, mivel alapvetoen is ki van ez kapcsolva, csak tegnap toroltem egy progit es arra a datumra allitott vissza. Amugy akkor halt be asszem a rendszer is, amikor progitorles utan ujrainditottam a rendszert, bar nem vok benne teljesen biztos.
Ad-Aware talalt 21 fajlt, win frissitest nemtom, micsoda. Problema tovabbra is fennall.
Az se mond neked semmit, ami a kepen szerepel a HU felirat helyett?


SZVSZ valami nem kompatibilis nyelvi file, vagy hasonló lehet a gond, de semmi komoly tippem nincs.

Win frissítő telepítés:

Win CD bedug, telepítés elindul, Amikor feldobja, hogy mit-hova, akkor választod a meglevő meghjtót, ekkor felajánlja, hogy új telepítés, vagy javító, ezt választod, és a rendszerfile mindegyikét az eredeti, CD-n levővel felülírja. -Ha a reg file nincs eltúrva, akkor jó lesz.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3243 Dátum: 2008.08.02 18:07:10 »
Elvileg ezt a javitast csinaltam tegnap ejjel, amikor megkergult a gep. Szinte azonnal ujraindult a gep utana...
Amugy 10 perce megint kek ablak es ezt irta ki a gep http://kepfeltolto.hu/i/?183550
Most amugy epp az intezo fagy ki folyamatosan. Meg kileptet a Skyepe-bol. Egyre viccesebb...
         

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3244 Dátum: 2008.08.02 18:45:34 »
Elvileg ezt a javitast csinaltam tegnap ejjel, amikor megkergult a gep. Szinte azonnal ujraindult a gep utana...
Amugy 10 perce megint kek ablak es ezt irta ki a gep http://kepfeltolto.hu/i/?183550
Most amugy epp az intezo fagy ki folyamatosan. Meg kileptet a Skyepe-bol. Egyre viccesebb...


lassan erik a "format c:"  :no: :no: ....
nincs melege a gepnek? lehet azert fagyogat és dob ki kékhalállal mert hibazik a proci és vagy a memoria a tulzott ho miatt..... bar Én maradnék a teljes törlesnel, az mindent meg szokott oldani...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3245 Dátum: 2008.08.02 20:56:28 »
38-40 foknal nem megy feljebb a homerseklet, hatso es oldalventim is van. Rohejes, kb 1 honapos az XP...
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3246 Dátum: 2008.08.02 21:05:34 »
38-40 foknal nem megy feljebb a homerseklet, hatso es oldalventim is van. Rohejes, kb 1 honapos az XP...

Ramot cserélj! - vagy ha több modul van, vegyél ki egyet belőle!

(Az a gáz, hogy tapasztalat szerint az ennyire gázos megfoghatatlan dolgok sokszor alaplapcserével orvosolhatók véglegesen :( )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3247 Dátum: 2008.08.05 11:25:07 »
Vért szeretnék frissíteni a kissé elavult asztali gépemnél. Úgy látom, hogy a következő konfig lenne a nyerő számomra:

- Gigabyte GA-MA78GM-S2H alaplap (integrált VGA-val)
- AMD Athlon 64 X2 4850e  processzor
- Corsair TWIN2X2048-6400 memória

Meg esetleg IDE bővítőkártya, hogy tudjam használni a meglévő IDE-s eszközeimet. Mond valaki nekem valami gazdaságos árat a konfigra?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3248 Dátum: 2008.08.05 12:07:54 »
http://kepfeltolto.hu/i/?183550

Ez alapján az USB meghajtód kavar be. Milyen alaplapod van? Függetlenül a frissítéstől ill. a friss javítótelepítéstől, próbáld feltelepíteni az alaplapod legfrissebb chipset driverét.

Egyébként a random, összevissza problémákat a legnehezebb kiszűrni, felderíteni. Volt egy klassz gépem, még a VIA KT266 időkben, ami hasonlóan kínlódott, mint most a tiéd: fagyott, kékhalál, bezáródtak programok, ilyesmi. Vírusra gyanakodtam, format, újratelepítettem, csak csinálta. Memteszt, alaplapi driver frissítés, VGA csere vissza a tarcsi régi S3-ra, RAM másik slotba, portalanítás, stb - az emberáldozaton kívül mindent kipróbáltam, munka után csak ezzel szívtam. Kb. egy hét után kicseréltem az IDE kábelt, amin a rendszervinyó és az optikai meghajtó lógtak, és minden hibajelenség karikacsapásra megszűnt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3249 Dátum: 2008.08.05 12:11:42 »
Megpróbálnám ezt a driverfrissítést. Hol, hogyan, stb? Memtestet is végülis...

De csak ilyen utolsó utáni pillanat, úgy döntöttünk, hogy inkább új alaplap, új proci, IDE vezérlő, memória...
Gyakorlatilag új lesz a gépem, hisz van két új vinyóm és tápom is.
IDE kábeleket már cseréltem nemrég, nem jött be.
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3250 Dátum: 2008.08.05 12:14:35 »
- Gigabyte GA-MA78GM-S2H alaplap (integrált VGA-val)

Pénteken vettem egy ilyet. :) Klassz kis alaplap, egész korrekt a VGA rajta, bátran merem ajánlani. Az eBoltban vettem, volt nekik raktáron. Olcsóbban is ki lehet fogni, gondolom, ilyeneket nézegettél már.

Ilyen gépet raktam össze:
- ház
- lap (lásd fent), ami a HDMI kimenet és a mATX formátum miatt adta magát
- Athlon64 LE-1640, 2GB RAM, egy itthon porosodó, új 120GB SATA HDD, Pioneer DVD meghajtó
- távirányító

Nappaliba pöpec.  :walkman:

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3251 Dátum: 2008.08.05 12:18:15 »
Megpróbálnám ezt a driverfrissítést. Hol, hogyan, stb? Memtestet is végülis...

A driverfrissítéshez az alaplapod típusára lenne szükség, aztán a gyártó oldalán megkeressük a legfrissebb drivert.

Memtest: http://www.memtest.org/ DOS-os, primkó kezelőfelülettel, de mindenképpen muszáj lenne megpróbálni. Ha ez hibát jelez, ott hardveres valami van a palacsintában, hiába is próbálkozna az ember rendszerfrissítéssel, újratelepítéssel.

Az új gép biztos megoldás. :sorcerer: Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy hardvert tényleg az utolsó pillanatig megtartok, amíg használható: drága, rohamosan avul(tatják), úgysem lehet lépést tartani...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3252 Dátum: 2008.08.05 12:23:44 »
Alaplap: PCChips M950. Hogy kell ezt a frissítést csinálni?

Megnézem a memtestet is, hogy hogy működik... Remélem nem floppys, az már nincs a gépben. :)
Amúgy ezt pár hónapja csináltam, nulla hibás volt.

Amúgy alaplap+proci már bő 4,5 éves, meg amúgy se vmi márkás (Sulinetes szutty), szóval ideje hogy kuka és normális rendszerem legyen talán.  :ph34r: Ezeken kívül már minden új gyakorlatilag.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.05 12:25:28 írta kleingy »
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3253 Dátum: 2008.08.05 13:31:01 »
Vért szeretnék frissíteni a kissé elavult asztali gépemnél. Úgy látom, hogy a következő konfig lenne a nyerő számomra:

- Gigabyte GA-MA78GM-S2H alaplap (integrált VGA-val)
- AMD Athlon 64 X2 4850e  processzor
- Corsair TWIN2X2048-6400 memória

Meg esetleg IDE bővítőkártya, hogy tudjam használni a meglévő IDE-s eszközeimet. Mond valaki nekem valami gazdaságos árat a konfigra?

- Gigabyte GA-MA78GM-S2H alaplap (integrált VGA-val) 15200
- AMD Athlon 64 X2 4850e  processzor   13900
- Corsair TWIN2X2048-6400 memória - ez minek ehez a gyengécske géphez? -kb. ezt tudom most : RAM DDR II 2GB 800 CORSAIR TWINX C4DHX 12800 - rendelésre.

szerintem ehez bármi normális 800-as ram jó! aminek gigája 3800 körül indul, mondjuk egy-két kellemes 2Gb kit:

2 GB DDR2 Ram 800 MHz Geil Value Kit /2x1/800/   8950
2 GB DDR2 Ram 800 MHz Geil Ultra Kit /2x1/800/   9990

Proci helyett inkább 6000 X2 körül gondolkoznék!

IDE bővítők PCIE 1x helyre ~5000  PCI helyre ~5-6e
SATA - IDE átalakító ~ 5000

Proci helyett inkább X2 6000  körül gondolkoznék!  -az most picit 20e alatt van. a 4850E kb a sima X2 5000 Sebességét tudja



Minden ár áfás, és számlás.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.05 13:33:50 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3254 Dátum: 2008.08.05 13:39:02 »
Alaplap: PCChips M950. Hogy kell ezt a frissítést csinálni?

Egyszerű: innen le kell tölteni a drivert, és a lementett zipet kicsomagolni, a benne lévő setup.exét lefuttatni.

Ha a masina teljesítményével amúgy elégedett vagy, és ez segít, akkor meggondolnám a helyedben, muszáj-e upgrade-elni. ;)