Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598962 alkalommal)

0 Felhasználó és 41 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3225 Dátum: 2008.07.27 23:40:41 »
Itt görcsölök a levélírással neked, erre már meg is vetted :D
Hálás köszönet, az igyekezetért és a válaszért, de az aukció így járt le.  :wub: :clap: :innocent:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3226 Dátum: 2008.07.30 12:29:05 »
Sziasztok!

Lapmonitort szeretnék venni, 22"-os lenne az "álom". Kérdésem, hogy milyen értékekre és mire kéne még figyelnem vásárláskor?
Márka (legjobb, és véletlen se válasszam márka), válaszidő, felbontás, fényerő, kontraszt (dinamikus és tipikus), láthatósági szög, bármi egyéb?  :helpsmilie:
Köszi
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3227 Dátum: 2008.07.30 14:38:28 »
Szaladj végig ezen.

Egyébként ha szabad megjegyezni, én inkább kerülném a TN paneles monitorokat. Annyira gyönyörű színei vannak az S-IPS paneles monitoromnak, ilyesmit nem látni TN panelen.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3228 Dátum: 2008.07.30 15:02:13 »
Szaladj végig ezen.

Egyébként ha szabad megjegyezni, én inkább kerülném a TN paneles monitorokat. Annyira gyönyörű színei vannak az S-IPS paneles monitoromnak, ilyesmit nem látni TN panelen.

De nem is kapod meg annyiért!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3229 Dátum: 2008.07.30 15:16:43 »
A színhűség sztem nem olyan fontos, TN paneles a mostani moncsim is, ráadásul úgy tom, az S-IPS paneleknek lassabb a válaszidejük is, tehát a TN gyorsabb.
Bár nem nézek filmet és nem játszom a gépen, tehát marad sztem az ócsóbb... :) Azért köszönöm a figyelemfelhívást erre. :)
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3230 Dátum: 2008.07.30 17:01:55 »
Színhűség nem számít, nem játszol, nem nézel filmet - akkor milyen paraméter számít egyáltalán? :) Ár? Abban tényleg jobb a TN.

A TN paneleknek a legrosszabb a betekintési szögük. Az alacsony válaszidejüknek játéknál van elsősorban jelentősége, de ha nem játszol, akkor fölösleges gyors panelre gyúrni. A szememet SOKKAL jobban fárasztja a TN panel, mint az S-IPS.

Az alant linkelt tesztben csak TN paneles monitorok vannak, szerintem érdemes belepislogni és elolvasni az értékeléseket. Van köztük jobb és kevésbé jó is.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3231 Dátum: 2008.07.31 08:19:37 »
Probléma letudva, vettem egy másik gépet. :D
Ejha, ennyiért nekem is szerezhetnél valami hasonlót :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3232 Dátum: 2008.08.02 11:33:46 »
A valtozatossag kedveert este elszallt a gepem. Valami illesztohibara panaszkodott, ami vegtelen lett, kek ablak hibauzenetekkel. Utana restart, erre kozli a gep, h nincs meg a c.windows.system vagy vmi ilyesmi fajl. Na mondom franko. Telepito cd be, valamit alkotott, mert most mar megy a gep, de eltuntek az ekezetes betuim es irasjeleim is mashova kerulhettek (talan angol lett, fene tudja), pedig magyarra van allitva minden. A talcarol eltunt a nyelv beallitasanak lehetosege. Valakinek vmi otlet<
         

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3233 Dátum: 2008.08.02 11:36:49 »
A valtozatossag kedveert este elszallt a gepem. Valami illesztohibara panaszkodott, ami vegtelen lett, kek ablak hibauzenetekkel. Utana restart, erre kozli a gep, h nincs meg a c.windows.system vagy vmi ilyesmi fajl. Na mondom franko. Telepito cd be, valamit alkotott, mert most mar megy a gep, de eltuntek az ekezetes betuim es irasjeleim is mashova kerulhettek (talan angol lett, fene tudja), pedig magyarra van allitva minden. A talcarol eltunt a nyelv beallitasanak lehetosege. Valakinek vmi otlet<


jobb klikk a talcara ESZKÖZTÁRAK----> nyelvi eszköztár katt...és már vissza is került...

Pityu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3234 Dátum: 2008.08.02 11:39:29 »
Koszi, ez volt a kisebbik baj. Ez a valasza a gepnek a beallitasra. Illesztoprogi le majd ujratelepit<

« Utoljára szerkesztve: 2008.08.02 11:42:23 írta kleingy »
         

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3235 Dátum: 2008.08.02 11:46:32 »
Koszi, ez volt a kisebbik baj. Ez a valasza a gepnek a beallitasra.



ha USB-s a billentyűzeted akkor probalj ki egy masik szabad usb portot vagy csereld meg valamivel.... ha pl ps2-es és az egered is akkor azokat csereld meg...de ez nem minden gepnel müködik....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3236 Dátum: 2008.08.02 11:54:29 »
PS2/es vezetek nelkuli, cserere nem reagaltak. Kozben ujraraktam az illesztot, nulla javulas. Nemtok dolgozni.  :2guns:
         

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3237 Dátum: 2008.08.02 12:06:50 »
PS2/es vezetek nelkuli, cserere nem reagaltak. Kozben ujraraktam az illesztot, nulla javulas. Nemtok dolgozni.  :2guns:

Törölted vagy frissitetted az illesztöprogramot?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3238 Dátum: 2008.08.02 12:09:23 »
Tegnap este frissiteni probaltam, aszonta, a legfrissebb van rajta, most toroltem es ujrarakta magat.
         

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3239 Dátum: 2008.08.02 12:12:24 »
 :no: :no: :no: akkor kifogytam az ötletekböl sry.