Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598615 alkalommal)

0 Felhasználó és 44 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3150 Dátum: 2008.06.19 23:20:12 »
Nemtom ti már frissítettek-e, de az új tűzróka és az új fórummotor kombó egy egészen más dimenzóba helyezte a fórumozást :D Naggyonnpenge gyors!

Már a 3-as bétájával is állat volt, de így a véglegessel villám!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3151 Dátum: 2008.06.20 07:14:31 »
Ma két órán belül kifagyott a gépem, aztán kék ablakocska (MrIP-nek köszönhetően) a "megszokott" csattanással kísérve.
http://kepfeltolto.hu/i/?133142
http://kepfeltolto.hu/i/?133143
SYMPTOMS
A computer running Windows NT may display one of the following blue screen STOP error messages while it processes a datagram packet:
STOP 0x0000000A IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
-or-
STOP 0x00000019 BAD_POOL_HEADER

CAUSE
A router incorrectly set the packet fragmentation bit on a browser broadcast datagram packet. The Tcpip.sys driver attempts to reassemble this packet and causes pool memory corruption.

RESOLUTION
To resolve this problem, obtain the fix mentioned below. The new Tcpip.sys driver will now check the length field on the packet to prevent it from processing fragments that do not exist.

STATUS
Microsoft has confirmed this to be a problem in Windows NT version 4.0. This problem was corrected in the latest Microsoft Windows NT 4.0 U.S. Service Pack. For information on obtaining the service pack, query on the following word in the Microsoft Knowledge Base (without the spaces):
S E R V P A C K
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3152 Dátum: 2008.06.20 08:35:35 »


Ezekkel, csak az a gond, hogy nagyságrandileg bármi okkozhatja a leállást; főleg ha nem évente 1-2 hanem rendszeresen történik.
Ami jellemző, az a 09 ill. 12 hiba többnyire HDD, ill. valami adatmozgatási hiba okozza, de jellemzően azt írja ki, amibe éppen belefagyott :D vagy inkább :(

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3153 Dátum: 2008.06.20 09:48:08 »
Ma két órán belül kifagyott a gépem, aztán kék ablakocska (MrIP-nek köszönhetően) a "megszokott" csattanással kísérve.
http://kepfeltolto.hu/i/?133142
http://kepfeltolto.hu/i/?133143

Tamás, írtam PÜ-t a táppal kapcsolatban!  :helpsmilie:

Ja, hogy ilyen képernyő.... Értem! Nekem is így kezdődött a dolog és a megoldás egy új vinyó beszerzése lett. Azóta - kopp-kopp - kein Problem.  :clap:

 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3154 Dátum: 2008.06.20 10:17:28 »
Igen, pont ezt mondta nekem most Tamás69 is, hogy lehet hogy inkább vinyó mint táp. Asszem mindkettőt beújítok, biztos ami biztos.
         

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3155 Dátum: 2008.06.20 10:21:54 »
Igen, pont ezt mondta nekem most Tamás69 is, hogy lehet hogy inkább vinyó mint táp. Asszem mindkettőt beújítok, biztos ami biztos.
Nem meg mondtam?  :whistling:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3156 Dátum: 2008.06.20 14:56:29 »
Ez simán lehet fájlrendszer hiba. CHKDSK -r segíthet. Rákerestem a hibakódra, akár túltöredezett fájlrendszer is okozhatja.

Mindenesetre nem tűnik hardverhibának. Az MS support szócikkek és a fórumok alapján a legsúlyosabb esetben egy reinstall megoldja.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3157 Dátum: 2008.06.20 15:17:37 »
Ha esetleg a lemeztöredezettségre is gondolsz - amúgy NTFS -, azt mindig rendben tartom (beépített meg egy külön progi is van rá, a neve nem jut eszembe), egyáltalán nem töredezett a rendszer, pont egy hete ellenőriztem.
Sebaj, Tamással egyeztettünk, ma este egy új táp, hét elején pedig két új vinyó (mert a mostaniak feltehetően a végüket járják) befigyel a gépbe. Akkor meglesz értelemszerűen az új XP is. És ha ezután se jó, akkor "műtünk" tovább.  :cool2:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3158 Dátum: 2008.06.20 20:21:14 »
Ez simán lehet fájlrendszer hiba. CHKDSK -r segíthet. Rákerestem a hibakódra, akár túltöredezett fájlrendszer is okozhatja.

Mindenesetre nem tűnik hardverhibának. Az MS support szócikkek és a fórumok alapján a legsúlyosabb esetben egy reinstall megoldja.

Pedig sajna szvsz az, ugyan nem vagyok guru, de a saját tapasztalatom azt mutatta, hogy behalt a vinyó. Lett azon futattva mindenféle szoftver, hogy kiirtsa a vírust, meg a spyprogramokat, trójaikat. A derfag is lefutott. Aztán ugyanúgy kékhalál volt, mint előtte, csak még tele lett bat szektorral is. Mondom nem értek nagyon ehhez a műfajhoz - vannak itt szépszámmal jóval okosabbak, guruk -, de nálam az új vinyó megoldotta a problémát. A "halott" meg mobilizálva figyel, mert bár rendszert nem bízunk rá, de háttértárnak azért még elmegy. :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3159 Dátum: 2008.06.20 23:30:16 »
Ez simán lehet fájlrendszer hiba. CHKDSK -r segíthet. Rákerestem a hibakódra, akár túltöredezett fájlrendszer is okozhatja.

Mindenesetre nem tűnik hardverhibának. Az MS support szócikkek és a fórumok alapján a legsúlyosabb esetben egy reinstall megoldja.

Pedig sajna szvsz az, ugyan nem vagyok guru, de a saját tapasztalatom azt mutatta, hogy behalt a vinyó. Lett azon futattva mindenféle szoftver, hogy kiirtsa a vírust, meg a spyprogramokat, trójaikat. A derfag is lefutott. Aztán ugyanúgy kékhalál volt, mint előtte, csak még tele lett bat szektorral is. Mondom nem értek nagyon ehhez a műfajhoz - vannak itt szépszámmal jóval okosabbak, guruk -, de nálam az új vinyó megoldotta a problémát. A "halott" meg mobilizálva figyel, mert bár rendszert nem bízunk rá, de háttértárnak azért még elmegy. :ph34r:

NEM DENEVÉR, HANEM HIBA!!! (bad)


-mint írtam okozhatja sokminden, de a jelenség alapján inkább táphiba - De a HDD sem kizárt.
-Mindenesetra Gyöngyi most a hétvégén tápot tesztel, aztán kiderül !

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3160 Dátum: 2008.06.24 19:21:38 »
Ma átkötötték a netemet. Eddig is kábeltévés volt, de most már nem koaxon jön, hanem UTP kábelen.
Leteszteltem a sebességét itt és ez jött ki:
Le: 14.695 kb/s
Fel: 20.896 kb/s

Muhaha, gyorsabb a feltöltés, mint a le? Ilyet se hallottam még.
Vagy elmaradott vagyok?
 :ph34r:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3161 Dátum: 2008.06.24 19:25:33 »
Megnéztem, hivatalosa le is, fel is 15 megával kéne mennie.
klikk, nekem Basenet van.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3162 Dátum: 2008.06.24 19:29:48 »

Ha valaha el tudnék érni ilyen sebességet ténylegesen, boldog lennék.  :devil:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3163 Dátum: 2008.06.24 21:28:33 »
Kiprószáltam én is. Letöltés: 10.614 kb/s, feltöltés: 2.014 kb/s. Ez nagyjából reális is a tapasztalataim alapján.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3164 Dátum: 2008.06.24 21:54:41 »
Egyke vagyok, nem osztok meg senkivel semmit.
 :whistling: