Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598434 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3135 Dátum: 2008.05.30 10:37:37 »
Merthogy az üzlet 14h-18-ig van nyitva, de telefon is van a világon! - Timi ott rodeózott; posta-bank... 5 perc alatt ott lett volna átvenni a dolgot !  :kacsint:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3136 Dátum: 2008.05.30 21:53:19 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Merthogy az üzlet 14h-18-ig van nyitva, de telefon is van a világon! - Timi ott rodeózott; posta-bank... 5 perc alatt ott lett volna átvenni a dolgot !  :kacsint:

Nem hozzátok mentem, csak arra jártam, gondoltam beugrok megkérdezni, mi a tanács evvel kapcsolatban, de csend volt, azt hittem kirobbant a szabi, nem akartam zavarni :nagymosoly:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3137 Dátum: 2008.06.18 14:00:42 »
Kérdésem lenne. Van egy 4 éves, ótvar, Sulinetes gépem, ami újabban olyat produkál (azt leszámítva, hogy lassú mint a dög még 768 MB RAM-mal is, pl Word megnyitása kb. 1 perc), hogy fogja magát, épp fut 1-4 program, hallok egy kisebb csattanást, és Windows újraindul. No nem Start, Leállítás, stb, hanem hirtelen fekete képernyő és mintha akkor nyomtam volna be a bekapcsogombot, beboot, stb. Persze Skype, egyéb programok helyből alapállásba kerültek, állíthattam vissza egy halom mindent.
Érdemes egy ilyen borzadállyal még foglalkozni vagy sem?

Gondolkodom azon, hogy nem konfigurációban, hanem egyenként összeszedve kellene egy számomra jól használható gépet összerakni, aminek nem totál megterhelő pl. két chatprogram és két böngésző megnyitása, csak sajnos egyáltalán nem értek hozzá (ár, márka, összeférhetőség, bővíthetőség, blabla). :(
         

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3138 Dátum: 2008.06.18 14:07:11 »
Legvalószínűbbnek a tápegység hibája tünik.

Szerintem egy kis feljavítás után (Win Reinstall, plusz RAM, kitalálni mi a hibája, ) a mostani géped is megfelelne arra amit mondtál. Nem kell rögtön uj gép  :)
Persze az a 4 éves gép lehet 5-6 éves cuccokból is, akkor pedig lehet jobb egy uj.


Kérdésem lenne. Van egy 4 éves, ótvar, Sulinetes gépem, ami újabban olyat produkál (azt leszámítva, hogy lassú mint a dög még 768 MB RAM-mal is, pl Word megnyitása kb. 1 perc), hogy fogja magát, épp fut 1-4 program, hallok egy kisebb csattanást, és Windows újraindul. No nem Start, Leállítás, stb, hanem hirtelen fekete képernyő és mintha akkor nyomtam volna be a bekapcsogombot, beboot, stb. Persze Skype, egyéb programok helyből alapállásba kerültek, állíthattam vissza egy halom mindent.
Érdemes egy ilyen borzadállyal még foglalkozni vagy sem?

Gondolkodom azon, hogy nem konfigurációban, hanem egyenként összeszedve kellene egy számomra jól használható gépet összerakni, aminek nem totál megterhelő pl. két chatprogram és két böngésző megnyitása, csak sajnos egyáltalán nem értek hozzá (ár, márka, összeférhetőség, bővíthetőség, blabla). :(
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.18 14:10:33 írta MrIP »
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3139 Dátum: 2008.06.18 14:09:05 »
Először is, kapcsold ki a rendszer automatikus újraindítását, és írd fel a "kék halál" által adott hibakódot. Azzal már el lehet indulni.

Ha nincs "kék halál": első tippem a kontakthiba.

Egyébként ennyi feladatra a te géped is elegendő.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3140 Dátum: 2008.06.18 14:15:00 »
Bocs, szőke vagyok: hol tudom kikapcsolni az automata újraindítást? Eddig amúgy egyszer ellenőrizte a lemezkonzisztenciát vagy mi a szöszt, ha ez érdekes lehet.
Egész egyszerűen botrányosan lassú az egész rendszer és fagyásra hajlamos a gép szinte a kezdetektől, függetlenül az utolsó Win telepítés dátumától (mára már egy éves az XP-m), pedig saccperköbö igyekszem rendben tartani a saját tudásomhoz képest.

7végén tervezem a Win újrarakását, meglátom, utána mi lesz, hogy viselkedik.
Csak megint mindent újra leszedni, beállítani, stb... Brühü... (még jó hogy van egy plusz vinyóm, oda lementek minden adatot)
Amúgy a gép mint mondtam, Sulinetes konfig (pl DDR RAM), tehát feltételezem, a lehető leggázabb és lesz.rabb cuccokból lett összerakva. Eddig elég volt, de úgy nézem, kezdem kinőni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.18 14:17:11 írta kleingy »
         

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3141 Dátum: 2008.06.18 14:32:55 »
Sajátgép ikon (asztalon v. startmenüben) jobb egér klikk
Tulajdonságok
Speciális fül
Indítás és helyreállítás  - beállítások gomb.
A felugró panelon az alsó felében "rendszerhiba" rész , itt kiveszed a pipát az "Automatikus ujraindítás"  elöl.

De ha nincs kék képernyőd újraindítás előtt akkor nem sokat érsz vele, ha azonnal fekete képernyő és bootol a gép akkor még áramingadozás is lehet.

lemezkonzisztenciát azért ellenőrzött mert vmilyen fileműveletet nem tudott befelyezni és azt érzékelte sérült a file rendszer.
Jó esetben ezt a sérülést javítani is tudja.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.18 14:36:53 írta MrIP »
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3142 Dátum: 2008.06.18 17:14:45 »
Kérdésem lenne. Van egy 4 éves, ótvar, Sulinetes gépem, ami újabban olyat produkál (azt leszámítva, hogy lassú mint a dög még 768 MB RAM-mal is, pl Word megnyitása kb. 1 perc), hogy fogja magát, épp fut 1-4 program, hallok egy kisebb csattanást, és Windows újraindul.
Szerintem mentsd le a fontosabb adataidat, mert valószínű a winyód kezd rosszalkodni!!
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3143 Dátum: 2008.06.18 20:56:55 »
Újraindítást megcsináltam, várok, történik-e megint hasonló TKO. Második 512-es DDR RAM (200 MHz-es) mellé este bemegy a gépbe a régi 166 MHz-es 256-os helyére.
Tápot is vennék, mert azt mondták, négy évesen nem ártana cserélni, még az eredeti van benne (ha meg itt ki-bekapcsolgat, tényleg ez tűnhet hibásnak JPÉ szerint). Ezek közül melyiket ajánlanátok? Esetleg más, jobb, szebb, olcsóbb, illatosabb? (IDE kábeles a gépem)

Tamás69? 12-es ventivel, 3 sebességes, aktív?
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.18 21:13:33 írta kleingy »
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3144 Dátum: 2008.06.18 23:11:12 »
Újraindítást megcsináltam, várok, történik-e megint hasonló TKO. Második 512-es DDR RAM (200 MHz-es) mellé este bemegy a gépbe a régi 166 MHz-es 256-os helyére.
Tápot is vennék, mert azt mondták, négy évesen nem ártana cserélni, még az eredeti van benne (ha meg itt ki-bekapcsolgat, tényleg ez tűnhet hibásnak JPÉ szerint). Ezek közül melyiket ajánlanátok? Esetleg más, jobb, szebb, olcsóbb, illatosabb? (IDE kábeles a gépem)

Tamás69? 12-es ventivel, 3 sebességes, aktív?

Ezt mostan nem vágom!  :wacko:

A leírt jelenség 99% táphiba, kell egy egyszerű 350-400W táp, valami csendesebb kivitel, aztán mehet tova még 2-3 évig a gép.
Ha nem játszol a legújabb játékokkal, ( és nem akarod a Vistát feltenni) akkor bőven jó egy 4-5 éves gép is.
A lassúságra első körben egy registrytisztítást + spyvare ellenőrzést javasolnék, ha nemsegít, mehet egy újratelepítés, de előtte érdemes a HDD állapotát leellenőrizni, nehogy fél év múlva minden adatoddal együtt az örök vadászmezőkre távozzon.
A 768Mb RAM bőven elég.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3145 Dátum: 2008.06.19 19:23:49 »
 :helpsmilie: Valaki ismeri az AeNeon memória márkát?  :helpsmilie: Egyáltalán Kingstonon kívül, mi az ami még "megvehető"? Samsung? Szal ki mit ajánl? :surrender:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3146 Dátum: 2008.06.19 22:02:29 »
:helpsmilie: Valaki ismeri az AeNeon memória márkát?  :helpsmilie: Egyáltalán Kingstonon kívül, mi az ami még "megvehető"? Samsung? Szal ki mit ajánl? :surrender:

1.) Kingmax, Kingston, Giel, 
2.) Samsung, Infineon, Hiviewel
3.) ne vedd meg

-Azért még van néhány használható típus; mondhatni a lista nem teljes, de a leggyakoribb típusokat soroltam fel!

Mivel a Kigson, Kingmax ramok is alig drágábbak ( 1-300Ft/Gb ) mint a teljesen névtelen termékek, érdemes azt venni. Ugyanúgy Samsung chip van  a Kingston meg a Kingmax ramokon is, csak kicsit jobb a meghibásodási ráta, mint a többinél.
-Lényeg, hogy Kingston 5 év, Kingmax 3év garit ad a hivatalosan beérkező ramokra a Giel meg 10 vagy élettartam, de az már egy picit drágább kategória.

1Gb DDR2 /800 ram most kb. brutto 4500 pénz!


Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3147 Dátum: 2008.06.19 22:05:05 »
Ma két órán belül kifagyott a gépem, aztán kék ablakocska (MrIP-nek köszönhetően) a "megszokott" csattanással kísérve.
http://kepfeltolto.hu/i/?133142
http://kepfeltolto.hu/i/?133143

Tamás, írtam PÜ-t a táppal kapcsolatban!  :helpsmilie:
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3148 Dátum: 2008.06.19 22:32:44 »
Ma két órán belül kifagyott a gépem, aztán kék ablakocska (MrIP-nek köszönhetően) a "megszokott" csattanással kísérve.
http://kepfeltolto.hu/i/?133142
http://kepfeltolto.hu/i/?133143

Tamás, írtam PÜ-t a táppal kapcsolatban!  :helpsmilie:

Válaszoltam!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3149 Dátum: 2008.06.19 23:02:59 »
Nemtom ti már frissítettek-e, de az új tűzróka és az új fórummotor kombó egy egészen más dimenzóba helyezte a fórumozást :D Naggyonnpenge gyors!
Gabe 254.