Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1575887 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #15 Dátum: 2004.03.18 20:59:37 »
Nem tud partíciót mozgatni csak csinálni tud sajna arra másik progi jó pl. Norton Ghost, de az csak un. dosos felületen tud, ahoz indítólemezről kell indítani a gépet.
Laco 73 :D

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #16 Dátum: 2004.03.18 21:14:15 »
Ja tudsz menet közben csinálni, átméretezni, egyebek. De az XP-t sajnos újra kell pakolni.

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #17 Dátum: 2004.03.18 22:07:01 »
Akkor ez még odébb lesz,mivel vannak félbeli film letöltéseim amiket nem akarok megszakítani.Márcsak azért sem mert vagy egy hónap alatt jöttek le.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #18 Dátum: 2004.03.24 23:56:45 »
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de én sajna csak ennyit értek a dologhoz. Szóval én hotmailen keresztül levelezek. Annak egy elég korrekt junk mail filtere van, így viszonylag megúszom a vírusokat, annak dacára, hogy nem volt vírusvédö programom.  Aztán amikor volt az a levelezös vírus, kaphattam egyet én is, mert 1x csak az egyik levél arról tájékoztatott, hogy vírusos levelet küldtem valakinek - akinek természetesen nem is küldtem levelet. Nosza gyorsan letöltöttem az origoról az 1. jobbnak tünö - nem értek hozzá, így fogalmam sincs, hogy valóban jó-e - vírusirtót, NOD 32 névre hallgat, (Norton termék), ami szépen átfuttatván a gépemet, megállapította, hogy minden OK. Ettöl függetlenül 2-3 naponta megismétlödik a jelenség (a vírus levelezik a nevemben).
Mit lehet tenni? Érdemes emilcímet váltani, vagy fölösleges, mert akkor arról fogja ugyanezt tenni. Vagy van más tipp?
Elöre is köszi!
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #19 Dátum: 2004.03.25 00:57:48 »
Ja, és heteken (napokon?) belül átállok modemröl ADSL-re, nem tudom, belezavarhat-e a képbe, ha mégis vírusos a gép.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #20 Dátum: 2004.03.25 07:00:13 »
A vírusos levelet szinte biztos hogy nem te adtad fel, hanem valaki, akinek vírusos a gépe, és benne vagy a címlistájába, ugyanis a vírus a valódi helyet titkolva a címlistából válogat " feladót" és címzettet is. - és te is kaphatsz tőle, más feladóval vírust!

Ha ADSL-re váltassz érdemes valami tűzfalprogramot telepítened, különben percek -szó szerint - percek alatt tele leszel féreg vírusokkal, valamint szerezni egy jobb vírusírtót, amit rendszeresen frissítessz!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #21 Dátum: 2004.03.25 09:33:37 »
Én az AGV-t használom, ami elég jó szerintem. Tud mindent, és ingyenesen letölthető, ráadásúl teljes verzió. a www.letoltes.com on is rajta van
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #22 Dátum: 2004.03.25 11:08:41 »
Én a Norton antivirus 2003-at ajánlom. És a program folyamatosan frissiti magát.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #23 Dátum: 2004.03.25 11:19:57 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Én a Norton antivirus 2003-at ajánlom. És a program folyamatosan frissiti magát.


Azt azért megjegyezném, hogy az automatikus frissítés (LiveUpdate) automatikusan infokat is küld a Symantech-nek a gépeden használt licence-kről. Magyarán ha illegális copy, akkor ezt inkább ne használd.
(Én nem engedélyeztem a tűzfalon a LiveUpdate-t kimenni.)

Attila
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #24 Dátum: 2004.03.25 11:24:47 »
Ha a kibic is szólhat...
Nekem vírusbuster-em van (magyar termék),amely ingyenesen letölthetö és futtatható és ugyanúgy állandóan frissül.Ha tetszik akkor 4E-ért megküldik az egy évre szóló végleges kódot.
www.virusbuster.hu
Tüzfalam Zone Alarm,az én igényeimnek megfelel és nagyon egyszerü,világos,áttekinthetö a kezelése.
Ha komolyabban érdekel az ilyesmi,ajánlom,hogy vedd fel a kapcsolatot MrIP-vel,ö ebben a témában az egyik legnagyobb tanár.
 :idea:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #25 Dátum: 2004.03.25 23:09:39 »
*** , ma nagyon rondán megszívatott a szolgáltatóm mailservere ... Valamilyen ismeretlen okból körülbelül húsz példányban küldött el minden mailt , amit ma kaptam ... És persze egyik jóbarátom pont ma küldött egy 43 megás videót , csak úgy poénból ... Gyerekek , amíg húsz alkalommal lejött az a 43 megás szar , hát ne tudjátok meg ...  :evil:  :evil:  :evil:  !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #26 Dátum: 2004.03.25 23:29:59 »
Köszi a segítséget, elöször is megrendelem az ADSL-t, mert kifutok a határidöböl. Az egyik cég 1 évig ingyen tüzfalat biztosít on-line megrendelés esetén, csak még nem jelzett vissza... :roll:
music     

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #27 Dátum: 2004.03.26 00:14:38 »
Palaczk!

..és legalább modemes kapcsoaltod van? :D
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #28 Dátum: 2004.03.26 09:45:58 »
A nevemet hallottam ? 8)  :wink:

Nevek nelkul 1-2 valaszgondolat.

A Zone Alarmot frissitsd mert most sopor egy kimondottan ZA hibat kihasznalo fereg.

A NortonA jobb a semminel ,ha nem telepitgetsz surun sokfele programot, es naponta legalabb 2 szer fut a Live Update.

ADSL nel tenyleg nagyon ajanlott a tuzfal, tenyleg 1-2 perc es letamadnak  :)

Palaczk neked pedig ajanlanam a THE BAT nevu levelezoprogit (es mindenki masnak is !)

Modemes kapcsolatnal beallithatod hogy csak a level fejlece es temaja toltodjon le ha duplikalt a level akkor mar torolheted is fenn a szerveren.
Ezenkivul hatastalan rajta keresztul az osszes dupla kiterjesztest ,Htmel kodot, scriptet hasznalo virus.
Csak akkor fertozodhetsz meg ha keszakarva rakattintassz  a fetozo cuccra valamint utanna a biztonsagi figyelmeztetest is leokezod.

sziasztok
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #29 Dátum: 2004.03.26 12:30:41 »
Én meg otthoni -modemes- netezéshez Red Hat Linuxot használok, ezzel minden gondom megoldva :)