Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1631698 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #330 Dátum: 2004.09.29 09:36:35 »
Idézetet írta: "Tamás69"
VGA driver biztos jó?

Ez lehet a driver hibája? Szerintem itt csak arról van szó, hogy a több képes GIF-et nem tudja rendesen megjeleníteni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #331 Dátum: 2004.09.29 09:54:02 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Tamás69"
VGA driver biztos jó?

Ez lehet a driver hibája? Szerintem itt csak arról van szó, hogy a több képes GIF-et nem tudja rendesen megjeleníteni.


Így reggel olvasva IE6 újratelepítés, este kicsit félreértelmeztem!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #332 Dátum: 2004.09.30 22:16:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
A win 98 az külön érdekes az adsl miatt, mert abban asszem nincs ppp protokoll, szóval az adsl nem megy rajta kapásból, csak ha felteszel rá 1 progit.


Ja , van valami progi , kaptunk egy CD-t mikor megvettük az előfizetést , oszt' föl kellett telepíteni . Valami WINPoet vagy mi a túró .

Egyébként mondjátok már el nekem : hogyan jöhet be magától a vírus ? Nem kell megnyitni hozzá a hordozó emailt , hogy bejöjjön ? Bejöhet csak úgy , a te közreműködésed nélkül is  :?:

Én az Outlookot használom , meg Hotmailt . Mindkettőre kaptam többszáz vírusos levelet az elmúlt évek során . Nyilvánvaló volt , hogy azok - ismeretlen feladótól , mindenféle kretén csatolmánnyal . Kitöröltem őket megnyitás nélkül , és ciao ! A freemail tán automatikusan megnyitja az emaileket  :shock:  ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #333 Dátum: 2004.09.30 22:17:51 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Palaczk"
Tegnap újra kellett telepíteni a Windowst a gépünkön . Mondjuk , nem panaszkodom , mert az előző majdnem 6 évig bírta (Windows 98 , stílszerűen '98 novemberben telepítve) . Szóval , újra lett telepítve , de csak maga a Windows - minden más a régi maradt .

Azóta az épp változóban lévő dolgok (mint pl. ez a szöveg , ahogy billentyűzöm befelé , vagy épp a smileyk közül azok , amelyek mozognak , mint pl. a szégyenkezős vagy a szemforgatós) folyamatosan villognak . Eléggé idegesítő . Mi okozhatja ?


VGA driver biztos jó?


A dolog abbamaradt . Magától . Már két napja nem csinálja . Ismét mázlink lenne :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #334 Dátum: 2004.09.30 22:44:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Palaczk"
Tegnap újra kellett telepíteni a Windowst a gépünkön . Mondjuk , nem panaszkodom , mert az előző majdnem 6 évig bírta (Windows 98 , stílszerűen '98 novemberben telepítve) . Szóval , újra lett telepítve , de csak maga a Windows - minden más a régi maradt .

Azóta az épp változóban lévő dolgok (mint pl. ez a szöveg , ahogy billentyűzöm befelé , vagy épp a smileyk közül azok , amelyek mozognak , mint pl. a szégyenkezős vagy a szemforgatós) folyamatosan villognak . Eléggé idegesítő . Mi okozhatja ?


VGA driver biztos jó?


A dolog abbamaradt . Magától . Már két napja nem csinálja . Ismét mázlink lenne :) ?


Amilyen kiszámíthatatlan a win általában, az is lehet, hogy vmi nem töltődött be rendesen mostanában, aztán rendbejött  :D
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #335 Dátum: 2004.10.01 11:35:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként mondjátok már el nekem : hogyan jöhet be magától a vírus ? Nem kell megnyitni hozzá a hordozó emailt , hogy bejöjjön ? Bejöhet csak úgy , a te közreműködésed nélkül is  :?:

Én az Outlookot használom , meg Hotmailt . Mindkettőre kaptam többszáz vírusos levelet az elmúlt évek során . Nyilvánvaló volt , hogy azok - ismeretlen feladótól , mindenféle kretén csatolmánnyal . Kitöröltem őket megnyitás nélkül , és ciao ! A freemail tán automatikusan megnyitja az emaileket  :shock:  ?

Éppenséggel vírust kaphatsz elvileg egy HTML oldalról is ha nem jók a biztonsági beállítások - nem kérdez rá a futtatásra.
Az Outlook pedig a Preview pane-ben megjeleníti a legújabb mail-t, ami ugyanaz, mintha olvastad volna. Ha nincs preview pane, akkor ez nem játszik. De ki lehet használni az IE vagy az oprendszer hibáit is, ahhoz nem kell semmit csinálni, csak csatlakozni a hálóra.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #336 Dátum: 2004.10.01 16:41:14 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként mondjátok már el nekem : hogyan jöhet be magától a vírus ? Nem kell megnyitni hozzá a hordozó emailt , hogy bejöjjön ? Bejöhet csak úgy , a te közreműködésed nélkül is  :?:

Én az Outlookot használom , meg Hotmailt . Mindkettőre kaptam többszáz vírusos levelet az elmúlt évek során . Nyilvánvaló volt , hogy azok - ismeretlen feladótól , mindenféle kretén csatolmánnyal . Kitöröltem őket megnyitás nélkül , és ciao ! A freemail tán automatikusan megnyitja az emaileket  :shock:  ?

Éppenséggel vírust kaphatsz elvileg egy HTML oldalról is ha nem jók a biztonsági beállítások - nem kérdez rá a futtatásra.
Az Outlook pedig a Preview pane-ben megjeleníti a legújabb mail-t, ami ugyanaz, mintha olvastad volna. Ha nincs preview pane, akkor ez nem játszik. De ki lehet használni az IE vagy az oprendszer hibáit is, ahhoz nem kell semmit csinálni, csak csatlakozni a hálóra.

Ez a korrekt válasz  :D
Sajnos tele van a win biztonsági résekkel, amik napvilágra kerülnek, pl úgy, hogy valakit kirúgnak a micros. -tól és bosszúból ír egy jó kis vírust. Vagy egy fiatal programozó nagyon ráér, aztán próbálkozik.  A freemail egyébként vírust szűr, én naponta 3-4 vírusos emailt kapok a freemailos címemre, mióta az interneten közzétettem pár hyrdetést, és onnan páran lekapták a címemet. De csak az jön ki levélben, hogy vírusos email, és milyen vírussal fertőzve.
Lassan statisztikát vezethetek, hogy melyik vírus az elterjedtebb
pl. most a I-Worm.Bagle.z a legjellemzőbb, de a legtöbbet I-Worm.NetSky.q -ból kaptam volna.
Outlukkal tessék vigyázni, a magyar fordítása a program nevének ott a lyuk, tehát ki kell használni   :D
Laco 73 :D

villarreal

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #337 Dátum: 2004.10.05 13:10:52 »
Ezt probáld meg......

Indítsd el a MS Word-ot, nyiss egy új dokumentumot, gépeld be:

=rand(200,99)

Nyomj enter-t...

És most jön, amit a Microsoft nem tud megmagyarazni!!!
color=red]-76-[/color]

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #338 Dátum: 2004.10.05 18:51:10 »
Help!!

Valami miatt nem akarja a Html lapokat megjeleniteni a gépem. Lehet, hogy pofon egyszerű de nekem nincs nagy kedvem ezzel szopni. Légyszi valaki segítsen. Köszi
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #339 Dátum: 2004.10.05 19:46:49 »
Idézetet írta: "villarreal"
Ezt probáld meg......És most jön, amit a Microsoft nem tud megmagyarazni!!!
Nekem nem történt semmi...
music     

villarreal

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #340 Dátum: 2004.10.05 20:01:45 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "villarreal"
Ezt probáld meg......És most jön, amit a Microsoft nem tud megmagyarazni!!!
Nekem nem történt semmi...


Pedig fura dolog történik.
Legalábbis nálam mindig összejön.
color=red]-76-[/color]

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #341 Dátum: 2004.10.05 20:25:25 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Help!!

Valami miatt nem akarja a Html lapokat megjeleniteni a gépem. Lehet, hogy pofon egyszerű de nekem nincs nagy kedvem ezzel szopni. Légyszi valaki segítsen. Köszi

Ha leírnád bővebben, mi történik pontosan, illetve mit csinálsz, és mi történik illetve nem történik, akkor tudok segíteni, de sajna ha nem tudok többet, akkor nem tudok mit mondani. A Toyota club oldalt hogy tudod akkor behozni, ha nem nyit meg html-t?
Azért adok így látatlanban néhány problémamegoldási módszert:
Töltsd le és telepítd fel a mozilla.fsf.hu ról a firefox 0.8-at. Lehet, meghalt az explorer. Ha a mozillával sem megy, akkor gáz van, akkor a windows a rossz, vagy a net. Lehet, hogy párszor újra kell indítani a gépet, hátha magához tér.

Szóval legközelebb, ha segítséget kérsz akkor írd körül jobban a problémát, mert te se tudnál nekem segíteni, ha azt mondanám 1szerűen, hogy:" nem indul az autóm" ennek is lehet 1000 oka.

Szóval nem megsértődni a modoromtól   :D  hanem tessék szépen leírni mi a pontos baj.
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #342 Dátum: 2004.10.05 21:22:00 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Help!!

Valami miatt nem akarja a Html lapokat megjeleniteni a gépem. Lehet, hogy pofon egyszerű de nekem nincs nagy kedvem ezzel szopni. Légyszi valaki segítsen. Köszi

Milyen HTML lapokat? Úgy an block bármit? Van valami hibaüzenet?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #343 Dátum: 2004.10.05 23:49:26 »
Idézetet írta: "villarreal"
Ezt probáld meg......

Indítsd el a MS Word-ot, nyiss egy új dokumentumot, gépeld be:

=rand(200,99)

Nyomj enter-t...

És most jön, amit a Microsoft nem tud megmagyarazni!!!

World verzió függő!!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #344 Dátum: 2004.10.06 08:10:30 »
Tényleg egy kicsit zavaros volt a leírásom.
Sajnos este már nem tudtam foglalkozni a dolgokkal, de valoszínű, hogy az a baj, hogy valami miatt eltűnt a Macromedia Flash player a gépről.
Apám felrakta a Windows sp2 javítócsomagot és azóta vannak furcsaságok a gépen.
Remélemme a flashhal meg fog oldódni a próblémám.
Azért köszi a lecseszést illetve a segítséget.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI