Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598745 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #195 Dátum: 2004.04.25 14:17:13 »
A 10 percenként támadás nálam ayt jelenti, hogy kívülről megpróbálják megnyitni a 81-es és 63-as portot a gépemen.
A port-ok olyanok, mint az ajtók egy sokbejáratos házon, ahol a ház címe az IP cím. Szóval megpróbálnak a gépemre bejutni.
Mondjuk ezek valószinüleg robotok és csak akkor tudnának bejutni, ha már egy vírus megnyitotta az adott portot.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #196 Dátum: 2004.04.26 07:52:08 »
Hello MrIP!
Tapasztalataid szerint melyik a nem irtható vírusok biztonságosabb elkülönítési módja:
-az átnevezés  vagy a
-karantén könyvtárba mozgatás ?

Az átnevezés pl egy exe müködésképtelenségét okozhatja?
Tehát nem tud programként müködni mert pl kép lesz belöle?

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #197 Dátum: 2004.04.26 12:46:53 »
Idézetet írta: "Szonár"
Hello MrIP!
Tapasztalataid szerint melyik a nem irtható vírusok biztonságosabb elkülönítési módja:
-az átnevezés  vagy a
-karantén könyvtárba mozgatás ?

Az átnevezés pl egy exe müködésképtelenségét okozhatja?
Tehát nem tud programként müködni mert pl kép lesz belöle?


Tapasztalataim szerint  :D ,nincs irthatatlan virus  8) , maximum az eppen hasznalt viruskereso nem tudja eltavolitani.
Utanna szoktam olvasni, hogy kezzel hogy kell eltuntetni(registry matatas,dos inditas, masik oprendszer aloli virusmentesites)
vagy szerezni hozza egy utilt ami kimondottan arra a virusra irtak.
Illetve jobb viruskergeto hasznalata  :lol:

szerintem az atnevezest jobb talan ,mert akkor altalaban kezzel letorolheto, egy ujrainditas utan, mivel nem indul el mert nem ugy hivjak.

Viszont a virusok nem ilyen egyszeruen mukodnek : van egy fo virus ami mindig masolgatja magat, tobb fajlba, van amikor tobbfele indulast is eloir mondjuk  a registryben.Legtobbszor a viruskeresok egy megfertozott gepen mar csak a fertozott file-okat talaljak meg.(ez csak egy lehetseges mechanizmus, van meg egy par  :?  )

szerintem nem vegleges megoldas egyik sem( a karantennak meg mi ertelme ? orizgetek egy file-t ami virusos ? minek ?)
Minel hamarabb teljesen meg kell tisztitani a gepet. :clubbed: :computer:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #198 Dátum: 2004.04.26 12:52:38 »
Meg valami.

Ha egy fontosabb rendszerkomponens fertozodott meg, akkor ha atmozgatod v. atnevezed valahogy, bar nehez, mert egy normalis oprendszerben vedettek. akkor lehet hogy el sem indul a win legkozelebb(win98,winME,es ha rendszegazdakent futtatott NT4 v. 2000, XP)

bar ilyesmit reg lattam, inkabb sajat fajlokkal dolgoznak mostanaban,amiket nyugodtan lehet torolni, csak ra kell jonni hogyan.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #199 Dátum: 2004.04.27 14:37:35 »
Azzal a kérdéssel fordulok az informatika császáraihoz, hogy hogyan tudok képet beilleszteni ide?
A gyik-ben azt olvastam, hogy a neten kell lennien a képnek. No de hogyan? Hol lehet ezt megoldani?
Előre is köszi a segítséget.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #200 Dátum: 2004.04.27 15:05:02 »
Idézetet írta: "MrIP"
Viszont ha jol csalodom az ADSL routeredben van egy egyszeru NAT,(switch,hub, ADSL 'modem') ezt keveritek itt a forumon egy paran  :wink:


Ha ez nekem (is) szól, egy fekete dobozzal rendelkezem, amire az van írva, hogy "ADSL modem", továbbá a matávos pasas, aki beszerelte, az is modemet emlegetett folyton.
music     

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #201 Dátum: 2004.04.27 16:22:46 »
Idézetet írta: "music"


Ha ez nekem (is) szól, egy fekete dobozzal rendelkezem, amire az van írva, hogy "ADSL modem", továbbá a matávos pasas, aki beszerelte, az is modemet emlegetett folyton.


Akkor Te egy geprol ered el a netet ugye ?Ez a fekete doboz kozvetlenul a gepedbe van kotve.

Mivel az ADSL router, ami ha tobb gepet is lehet ra kapcsolni akkor tartalmaz egy switch -et is, altalaban tartalmaz egy egyszeru tuzfalat.Itt is van pluszban egy ADSL modem termeszetesen.

A kulonbseg az hogy egy gepnel a PC halokartyajara telepitett PPPoE protokollon keresztul egy szimpla telefonos csatlakozassal ered el a netet(az oprendszered szempontjabol)ezert is hasznaljak a modem megnevezest, mig ADSL routernel a router vegzi a kapcsolodast ,ha a belso oldalarol a net fele kommunikaciot erzekel, es o is a modemet hasznalja.

Ezert ha csak modemed van erosen ajanlott egy tuzfal.

Egyebkent ha unjatok szoljatok es eltunok, nem szeretnem ha feleslegesen okoskodnek itt.Nehogy igy jarjak  :axe:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #202 Dátum: 2004.04.27 20:13:02 »
Na most nekem van egy kis gondom.Nem kicsi mert már 3agyvérzést kihordtam lábon azóta.

Valamelyik oldalon összeszedtem egy olyan programot,vagy mi a szart,amivel semmit nem tudok csinálni,hogy eltávolítsam a gépemröl.Ez valami keresö oldal,isearch a neve.Olyannyira önállósította magát,hogy betette magát kezdölapnak és onnan se tudom kivenni.Ha kiveszem pár pillanat múlva megint ott van.Sehol a gépemen nem találom meg,még a programot telepítése törlése menüpontban se.

Segítsetek  :computer:
arcipán

03' YARIS SOL  50

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Isearch
« Válasz #203 Dátum: 2004.04.27 20:39:56 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Valamelyik oldalon összeszedtem egy olyan programot,vagy mi a szart,amivel semmit nem tudok csinálni,hogy eltávolítsam a gépemröl.Ez valami keresö oldal,isearch a neve.


Javaslom a SpyBot Search and Destroy le tudja szedni. Ha otthonosan mozogsz a Registry-ben, szerintem ott is ki lehet írtani.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #204 Dátum: 2004.04.27 20:49:32 »
Van egy Spy Sweeper nevű dolog is. Az nem szedi ki?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #205 Dátum: 2004.04.27 20:56:25 »
Idézetet írta: "MrIP"
Akkor Te egy geprol ered el a netet ugye ?Ez a fekete doboz kozvetlenul a gepedbe van kotve.

Ez pontosan így van, söt még a többit is értettem... :rockout2:
music     

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Isearch
« Válasz #206 Dátum: 2004.04.27 21:10:30 »
Idézetet írta: "afekete"

Javaslom a SpyBot Search and Destroy le tudja szedni. Ha otthonosan mozogsz a Registry-ben, szerintem ott is ki lehet írtani.


csatlakozom az elottem szolohoz  :)

SpyBot Search & Destroy

Ez most a legnaprakeszebb ill. freewer is.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #207 Dátum: 2004.04.27 21:13:08 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "MrIP"
Akkor Te egy geprol ered el a netet ugye ?Ez a fekete doboz kozvetlenul a gepedbe van kotve.

Ez pontosan így van, söt még a többit is értettem... :rockout2:



Orulok neki  :D  kb. haromszor szerkesztettem at, es 5 x annyi idobe telt, mint az elso megfogalmazasom.   :)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #208 Dátum: 2004.04.27 21:31:09 »
AdAware és Spy együtt.
van amit az egyik, van amit a másik talál meg ...

:)

de van amit egyik sem. hónapok óta nem megy a google toolbar a gépemen egy cpanel gyilkolta meg és azt sehogy sem tudom kiszedni, pedig már próbálkoztam ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #209 Dátum: 2004.04.27 23:16:02 »
Öcsém mekkora királyság, :assshaking: MEGCSINÁLTAM.Hát ezt nem gondoltam volna magamról :oops:

Köszönöm a segítséget :!:

Amúgy ez mindenféle reklám szarokat eltávolít :?:
arcipán

03' YARIS SOL  50